Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 3. 2019 07:20

Melancholický Trol píše:To se mně stává taky. Po třech týdnech mám konečně čas fotit před setměním, je dobré světlo, mám i námět.
Námet mal Dudisko .. chcel skúsiť nočné foto, keďže s DSLR to vôbec nefotil...
(a Olympusy majú na nočné fotenie špecifický režim .. hoci neviem či ho vyskúšal)
Ja som s ním šiel preto, aby sme potom mohli skočiť na pifčo ;-)

EDIT:
Že pri tom vznikne argument do diskusie
.. ktorý poukáže na to, že bezzrkadlovkami sa jednoduchšie fotia nočné fotky
(dokonca z toho až vyplynie, že napríklad taký chvd nočné fotky nefotí, "lebo tam nič nevidí")
.. a že FXE1 mi bude radiť to, čo už 10 rokov poznám ..
=> som ani len nedúfal 8-P
Naposledy upravil Ganec dne 21. 3. 2019 07:53, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 21. 3. 2019 07:31

Fotografia sa nedá následne obkecať, dojem z nej sa nijako nezmení ani keby bol na vine Dudisko a pivo ako sa nás snažíš presvedčiť. Úbohosť hodná len Teba. Na h@vno skutočne znamená na h@vno a nie na tortu.
Naposledy upravil FXE1 dne 21. 3. 2019 07:35, celkově upraveno 1
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 21. 3. 2019 07:34

Zrcadlovkáři se lopotili v marné snaze něco kloudného vyfotit, když v tom se ozvalo:”Máte štěstí, že jdu zrovna kolem. Podrž mně pivo a dívej se, já si to do hrobu nevezmu.”
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 3. 2019 07:46

FXE1 píše:Fotografia sa nedá následne obkecať, dojem z nej sa nijako nezmení
nenahováraj si .. presne tak isto, ako nejakú fotku ty dokážeš pohaniť, by ju iný dokázal pochváliť
(ako v tomto prípade)

Aj kecy okolo fotky spôsobujú, že sa na ňu ostatní pozerajú ako na dokonalé dielo, alebo na výcvak.
(no a v prípade tohto fóra aj záleží na zhotoviteľovi)

Tebe sa napríklad páči fotka od Gurského Rhein II
Obrázek :?:

-- 21. 3. 2019 07:58 --

a mimochodom .. sme na diskusnom fóre .. tu je to hlavne o obkecávaní
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 3. 2019 08:02

Myslim, ze by si mal skusit nejake zahranicne sutaze, pokial ams dojem, ze Ta tu nevedia dostatocne ocenit :-)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 3. 2019 08:07

ešte k tomuto:
FXE1 píše:fakt si myslím, že si mimoriadne neschopný v obore v ktorom sa hráš na experta
že si voľačo myslíš, ešte nemusí byť pravda .. a niekto iný si to myslieť nemusí .. dokonca to môže byť aj väčšina

Mimochodom, ja sa nesnažím byť expertom v produkovaní fotiek :pozor
(Veď načo aj? Fotením si nezarábam, ani neplánujem. Nie som na to odkázaný. )
Sme na diskusnom fóre, tu by sa v prvom rade malo diskutovať.

Trošku ti uniká zmysel diskusie:
-> v nej nejde o sebaprezentáciu .. aspoň nemalo by ísť .. na to by mali slúžiť galérie
(ak si fotkami potrebuješ niečo dokázať, tak to skús radšej tam)
=> ja v nej prezentujem možnosti foťáka, preto tu naschvál prikladám fotky priamo z neho a bez úprav
.. maximálne s miernym orezom

Diskutujeme o možnostiach foťáku. Lebo to má súvis s témou, keďže vďaka nim môže vzniknúť dôvod na nahradzovanie.

No a vďaka EVF, stabilizácii, vyššieho ISO a možnosti brávať si so sebou foťák častejšie, sa proste tieto možnosti zvyšujú. To musíš uznať. Vďaka nim .. ak by som chcel ísť len "na prieskum" .. teda nájsť si nejaký vhodný fotografický objekt, ktorý by som neskôr nafotil dokonalejšie .. už na to nepotrebujem [edit]statív[/edit] + nízke ISO. Už je to pohodlnejšie.
Navyše, výsledné zábery - hoci viem, že by neboli dokonalé - by už stačili aj na facebook, alebo do správy v mobile.

-- 21. 3. 2019 08:11 --

Mimochodom, ty si myslíš, že si mimoriadne schopnejší?
Lebo presne tak sa prejvauje Dunningov-Krugerov efekt
Naposledy upravil Ganec dne 21. 3. 2019 10:16, celkově upraveno 2
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 21. 3. 2019 08:13

No, a je to tu. Takze Ganec prezentuje moznosti fotaku. Boze, keby som sam nemal par Olympusov (vlastnych aj pozicanych), v zivote by som si Olympus na zaklade Gancovych fotiek nekupil, pretoze by to bol naprosto odstrasujuci priklad. A je to presne ako pisal grimjaur, ze tejto znacke skodi. A to tak, ze dost.

-- 21. 3. 2019 08:14 --

Inak ma pobavilo, ze Ganec pozna stativ, raw a nizke ISO .. ale teda jasne, co bolo pred 10 rokmi, dnes vyslo z mody :D :D /btw, ten raw co pouzival, bol z kompaktu, to je ako keby ziaden nemal, stativ s vahou 50g rovnako .. no a iso .. netreba komentovat/.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 3. 2019 08:16

Comu ty nerozumies na tom, ze to, ze nevies fotit znamena, ze skratka nemas potrebne skusenosit na to aby si dokazal posudit potreby fotografa a teda aj pre neho vhodny pristroj. Na amaterskej urovni urcite uzitocny byt mozes, ale pri trochu skusenejsich fotografoch si jednoducho pozadu.

Ano, mozes prist a povedat: "Dobre, ale ja mam na Olympuse taku a taku featuru. Nepomohlo by to ?". Ale urcite nemozes prist a tvrdit ako strasne tvoj fotak ulahcuje fotenie a zlepsuje kvalitu ked to co tu prezentujes ako jeho (a tvoj) produkt stoji za *****.

Ked mi povie Bambousek, ze Olympusom ide fotit to a tamto a v slusnej kvalite a pozriem sa mu do albumu, poviem si, ze na tom Olympuse nieco je. Ked mi to povies ty a pozriem sa na tvoje fotky poviem si, ze ten Honor co mam zvladne priblizne to iste.
Naposledy upravil Fidko dne 21. 3. 2019 08:17, celkově upraveno 1
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 21. 3. 2019 08:17

Apropo, Ganec, tu sa naozaj diskutuje o fotkach a foteni .. nie o moznostiach fotaku, tak to bolo dlhe roky, nez si to zasvinil zvratkami, naozaj si si zle nasiel forum :) .. skus zive.cz(sk) , digimaniu, cdr.cz, aaale co sa budem namahat .. vsetci to vedia, len ty nie. Vlastne pockat .. aj ty to vies, ale potrebujes obecenstvo :)

-- 21. 3. 2019 08:18 --

Fidko: Honor zvladne viac :) /niektore maju az 4 fotaky :D/ .. inak vcera som pozeral daku HDR fotku z tusim Lenovo mobilu, a vyzerala fajn. Ze by nahradila Gancov Olympus :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 21. 3. 2019 08:19

G:
No to je podstata Tvojho foto sveta, tech.špecifikácia na poslednej strane manuálu k Olympusu a Fakeboook. LOL
Možno som ochotný uvažovať pre čo sa niekto (zelený) uviaže k stromu, alebo pre čo niekto bojuje proti Ečkam v potravinách atď.., ale pre čo si niekto uviazal reťazou nohu o Olympus a hodil sa s tým do vody, tak to nechápem :) Mám rád každú tech. fičúrinu, akurát nie všetky považujem za podstatné, často sú len čerešničkou na torte. Ako sme si ukázali na porovnaní výstupu z N Z6 a MFT 20 Mpx, všakže ?
Môžeš spochybňovať umenie, ja to tiež občas robím, lebo nie všetkému rozumiem, ale môžeš dať to svoje veľdielo na hociktorý server, uvidíme čo sa bude diať...:)
Naposledy upravil FXE1 dne 21. 3. 2019 08:49, celkově upraveno 1
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 21. 3. 2019 08:23

Je ze Slovenska a chodí na české, tedy zahraniční fórum. A podívejte, jaký má úspěch!
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 21. 3. 2019 08:25

Dnes Ti ide karta :D
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 3. 2019 08:34

Já to sice obvykle vůbec nevnímám, ale když jste to tu zmínili, tak bez našich slovenských kámošů by tady bylo pěkně pusto a nudno :-)

Přeci jenom ta krev je trochu ohnivější a divočejší :-) To dělá to víno, a hory ...
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 3. 2019 08:53

FXE1 píše:Môžeš spochybňovať umenie, ja to tiež občas robím, lebo nie všetkému rozumiem, ale môžeš dať to svoje veľdielo na hociktorý server, uvidíme čo sa bude diať...:)
Ja umenie nespochybňujem .. mne sa napríklad tá fotka od Gurského páči .. a čo tebe?
Aj tebe sa páči? Ak áno, máme teda rovnaký vkus? :--
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 21. 3. 2019 09:00

Páči, mne sa páči aj toto, vyzerá ako meteorit ,len cenotvorba je mimo moje chápanie...

https://www.interez.sk/tato-fotografia- ... -nevsedny/
FXE1
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka