Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 3. 2019 16:08

chvd píše:Zrcadlovky jsou lepší ve všech ohledech, nejen v jednom.
Při výměně objektivu se jim nepráší na senzor.
Mají hledáček a ne nesmyslný display.
hehe .. vo všetkých .. :D

.. no a práve tomu, že majú hľadáčik .. a zrkadlo, ktoré rozvíruje prach, ktorý sa dnu dostane či už niekto chce alebo nechce
=> tak sa ten prach dostáva aj do hľadáčika, nielen na snímač
(a napadlo ma, že sa tak môže dostať aj na AF modul)

-- 19. 3. 2019 15:08 --

chvd píše:
pri fotení krajiniek je vďaka histogramu jednoduchšie posúdiť, či sa scéna vojde do DR snímača

což ti ve výsledku pomůže ušetřit film?
nebo tu krajinku nasvítíš jinak?
Keď sa scéna nevjde do DR snímača, tak ju treba nafotiť inak: pomocou bracketingu, HDR, ...

Mal som to aj rozpísané .. ale myslel som, že sú tu fotografi na určitej úrovni, ktorí vedia čo treba robiť v takej situácii .. ale ako vidím, mýlil som sa :oops:

-- 19. 3. 2019 15:09 --

chvd píše:Ti, kteří fotí lidi v různých situacích dokonce i v reálném světě, vědí, že se to zdaleka nedá využít vždy a mnohdy je to zcela nevyužitelné.
"nedá využít .. vždy" = "dá sa to využiť .. v určitých situáciách"

dá sa to využiť v určitých situáciách => dá sa to využiť :hmm:
dá sa to využiť => má to pridanú hodnotu
má to pridanú hodnotu => oplatí sa to
oplatí sa to => oplatí sa za to priplatiť si :tleskani

No a ak sa za niečo oplatí priplatiť si, tak:
- je to lepšia voľba ako produkt, ktorý stojí rovnako a všetko ostatné má na podobnej úrovni
=> preto niet sa čo čudovať, ak nejaký produkt, ktorý má viac využiteľných funkcií => stojí aj viac
Naposledy upravil Ganec dne 19. 3. 2019 16:11, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 19. 3. 2019 16:11

Fidko píše:T

Na tom kombe co ams by ma aj tak zo vsetkeho najviac odradzala vaha. Tesim sa na skusenosti so 100-400 :)

Prave som nasadil Sigmu 100-400 na Z6, ale len expresne vyskusal - funguje, ostri, aj na krajne. Bohuzial k foteniu s tym sa dostanem az cez vikend.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 19. 3. 2019 16:13

Ganec píše:hehe .. vo všetkých ..

Přesně tak, dokonce i v některých dalších.
.. no a práve tomu, že majú hľadáčik .. a zrkadlo, ktoré rozvíruje prach, ktorý sa dnu dostane či už niekto chce alebo nechce

Ale vůbec ne. právě se tam dostává hlavně v bezzrcadlovkách, protože ty špatně těsní.
=> tak sa ten prach dostáva aj do hľadáčika, nielen na snímač

Nikdy jsem nenaznamenal prach v hledáčku, tudíž je jasné, že ten problém mají akorát bezzrcadlovky.
(a napadlo ma, že sa tak môže dostať aj na AF modul)

Tam už vůbec a i kdyby, vůbec to nevadí.
Keď sa scéna nevjde do DR snímača, tak ju treba nafotiť inak: pomocou bracketingu, HDR, ...
Mal som to aj rozpísané .. ale myslel som, že sú tu fotografi na určitej úrovni, ktorí vedia čo treba robiť v takej situácii .. ale ako vidím, mýlil som sa

Ano, to může být třeba, ale taky nemusí. No a věř nevěř, každý aspoň trochu schopný fotograf to dokáže odhadnout když na tu scénu kouká.
Ty nemáš na mysli fotografy, ale patlaly, co potřebují dopředu vidět histogram, protože vlastně nemají tucha, jak ta scéna vyjde.
dá sa to využiť v určitých situáciách => dá sa to využiť :hmm:

když si na foťák připnu na karabinku otvírák na pivo, taky se to dá využít, nebo ne? Tak vidíš.
dá sa to využiť => má to pridanú hodnotu

Přesně, jen je otázka, jestli nebude mít vyšší přidanou hodnotu ten otvírák na pivo. pro mne asi jo i když pivo skoro nepiju.
má to pridanú hodnotu => oplatí sa to

To nemusí nutně platit. Pro mne to má tu přidanou hodnotu tak malou, že ty ubrané hodnoty, které mi to ubere, mi za to nestojí.
oplatí sa to => oplatí sa za to priplatiť si

Tak to už vůbec. Naopak, vůbec to nechci, přeci si nebudu dělat naschvály sobě samému.
No a ak sa za niečo oplatí priplatiť si, tak:
- je to lepšia voľba ako produkt, ktorý stojí rovnako a všetko ostatné má na podobnej úrovni

To je pravda a zde právě vzhledem k tomu, že jsem prokázal, že se za to nevyplatí připlácet ba naopak nemá to smysl pořizovat, je jasné, že bezzrcátka jsou prostě horší volbou paušálně. Zcela objektivně vzato samozřejmě. Tohle už jde považovat i za globální pravdu bez kompromisů. Je to tak, tomu neutečeš.
Potřebuješ zjistit, kdy bezzrcátka nahradí APS-C zrcadlovky? Obrať se na odborníky. http://www.nudz.cz/
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 19. 3. 2019 17:49

To tu (skoro) všichni víme, ale přesto je máme (až na výjimky) rádi.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 3. 2019 19:24

chvd píše:
- pri fotení nočnej scény môže byť na displeji aspoň niečo vidno .. dokonca aj tam, kde ľudské oko už moc nevidí

Nevím, jak ty, ale pokud mé oko už moc nevidí, většinou mou hlavu nenapadne fotit to, co to oko už moc nevidí.
Mňa to práveže baví .. lebo tak vznikajú fotky, ktoré nikto iný nemá šancu vidieť na vlastné oči (*)
=> a preto sú .. jednoducho zaujímavé. Sú také .. iné .. majú netypické farby .. proste úplne iné, ako cez deň.

(*) tento záber (ISO 2500, F/1.8, 1/2s) možno vyzerá ako by to bolo fotené za dobrého svetla .. ale v skutočnosti tam bola už taká tma, že som bez pohľadu do EVF/displeja nedokázal ani len rozoznať, že na tom moste je nejaké potrubie .. nie to ešte to, že je modré .. alebo že sú v pozadí nejaké (zelené) stromy
Obrázek
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 19. 3. 2019 19:38

No vidíš, dáš foto a všetky Tvoje "múdra" vyjdu navnivoč. Horšie sa to už nedalo ? Na akého Ježiša si tam narval ISO 2500 ? Rozpatlané, zašumené.....
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 19. 3. 2019 20:22

Ganec píše:Mňa to práveže baví .. lebo tak vznikajú fotky, ktoré nikto iný nemá šancu vidieť na vlastné oči (*)

Tak to pak jo, pokud tě tohle baví.
Potřebuješ zjistit, kdy bezzrcátka nahradí APS-C zrcadlovky? Obrať se na odborníky. http://www.nudz.cz/
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 3. 2019 20:58

FXE1 píše:No vidíš, dáš foto a všetky Tvoje "múdra" vyjdu navnivoč. Horšie sa to už nedalo ? Na akého Ježiša si tam narval ISO 2500 ? Rozpatlané, zašumené.....

Pretoze ho to bavi. Rozpatlane a zasumene to na vlastne oci neuvidis.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 19. 3. 2019 21:02

Ganec: takymito fotkami som sa zabaval , ked som si v roku 2003 kupit prvy profi kompakt. Mal 4 mpix a klucove slovo znie .. stativ :) ... ty sa fotakmi zabavas, nie si ale fotograf. Co sice chapem, aj ked za to musis dost vela $$$ zacvakat a ospravedlnit to, ale stale to z teba nerobi fotografa :) Tam su pridane hodnoty inde :) Treba sa zamysliet, ci stoji za to, vyplaznut 2000e za nieco s cim sa len hras, namiesto toho aby si mal lepsie a za len 200e :)

-- 19. 3. 2019 20:03 --

FXE1: lebo je cvakal zaciatocnik .. namiesto studia ako fotit studuje chobotiny a zabija cas neplodnymi debatami a vypisovanim somarin
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 19. 3. 2019 23:11

"Kachny... vlastně totiž: dycky haf!" Mě to taky jenom "baví"...
DSCF1234 2.jpg
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • C1 Pro 12
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 20. 3. 2019 00:10

Ganče, ten záběr nevypadá ani omylem nato, že by byl focen za dobrého světla. Zajdi si k očařovi. Kdybys nebyl tele, tak vytáhneš stativ, nahodíš ISO 200 a dáš dlouhý čas. Jo a taky by sis vybral lepší světlo. Tohle je hrůza třepající kurníkem
Tohle je z prastarého Lumíka GF1
https://galerie.digiarena.e15.cz/showph ... user=60766
P1090469-kosteln_vlakovka.jpg
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 3. 2019 00:34

Grimjaur píše:Ganče, ten záběr nevypadá ani omylem nato, že by byl focen za dobrého světla.
Ďakujem. Konečne niekto, kto dokáže posúdiť, čo som tam vtedy vlastne fotil...

.. samozrejme, keby som použil ISO 100 a statív, tak by výsledok bol menej zašumený .. ale kto by to ocenil?
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 20. 3. 2019 00:40

Ganec píše:.. samozrejme, keby som použil ISO 100 a statív, tak by výsledok bol menej zašumený .. ale kto by to ocenil?

Nepsal jsi náhodou, že to fotíš, protože tě to baví? Teď pro změnu proto, aby to někdo ocenil?
Konečne niekto, kto dokáže posúdiť, čo som tam vtedy vlastne fotil...
Když mi tě přišlo líto, tak jsem to neposuzoval no.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 20. 3. 2019 05:39

A kdo ocenil tuhle zbytečnost?
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 20. 3. 2019 05:45

Všetci, ona totiž o ňom vypovedá viac ako tisíce jeho zbytočných pomýlených príspevkov.

Dúfam , že súdruh vyvodí osobnú zodpovednosť, na začiatok by stačilo, aby už nikoho nepoučoval :)

Chápem, že po tom všetkom je pre neho trápne rozoberať úplné základy, ale však keby sa aspoň brata opýtal.

-statív - dlhšia expozícia, voda bude vyzerať lepšie, most a lampy aj tak nikam neutečú (bezvetrie je nutné)
-nizke ISO - nebude zašumené, a odfarbené
-RAW - no comment
-clona- zaclonenie môže mať vplyv okrem HO aj na estetické zobrazenie svetelného zdroja (treba vyskúšať)
FXE1
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka