Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod sesty 23. 10. 2018 11:07

no 45/1.8 možná vyzkouším. názory se sice dost různí, ale za tu cenu v bazarech není co řešit. sigmu bych si žádnou nevybral
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 23. 10. 2018 11:17

Fidko píše: Boli tie fotky tri krat horsie ? Pretoze Leica je 3x drahsia.

No len co to znamena 3x horsie, alebo 3x lepsie
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 10. 2018 11:25

sesty píše:sigmu bych si žádnou nevybral
ja mám 30/1.4 => kvalita perfektná .. s ostrením žiadne problémy aj u stolného tenisu v hale .. vadia mi na nej len rozmery
(a trochu aj to ohnisko: 60mm EQ je takých .. no neviem .. málo univerzálnych)

Davidof píše:A co se týká těch skel, každý má možnost sestavit si svůj baťůžek a pak ho obhájit, v tom nikdo z nás nepotřebuje moc pomáhat, že ? ;-)

Já za sebe jsem rád, že můj maximalismus a sběratelství realizuji jen v systému MFT, nechtěl bych to vidět ve světě FF ... zejména proto, že na výsledcích bych to bohužel moc nepoznal.
To je pekný mFT argument:
- keď chcem nejaké špecifické sklo (napríklad na turistiku alebo indoor), tak si ho nielenže môžem vybrať z ponuky
=> ale si ho aj môžem finančne dovoliť :tleskani
(keďže tie ceny nebývajú až také "nezvládnuteľné" ako stoja zaujímavé sklá u FF)

-- 23. 10. 2018 12:30 --

Davidof píše:Každopádně, pokud bych měl FF tělo, tak si k němu nekoupím F4 zoomy a F2,8 pevný skla, alespoň ne dokud budu mít MFT. A naskočit do F2,8 zoom a F1,4 pevných skel už prostě něco znamená, že ano ? ;-)
tiež zaujímavý postreh .. to už bývajú "kilové" (aj viac) kúsky .. nielen cenovo mimo bežnú "hranicu akceptovateľnosti"
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 10. 2018 11:35

sesty píše:no 45/1.8 možná vyzkouším. názory se sice dost různí, ale za tu cenu v bazarech není co řešit. sigmu bych si žádnou nevybral

Pozeral by som outlet v olympusobchode. V Olympusobchod.sk byva 45 f1.8 za nieco malo cez 100eur.

Itokar: znamena to, ze boli porovnatelne.

Davidoff: ano, znamena, ale to je presne ono. Pokial proste chces premiove skla, ok, asi je mFT lacny system, ale ak vezmes do uvahy, ze u konkurencie ich pre rovnaky vykon nepotrebujes, je ten system proste drahy moc.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 10. 2018 12:16

Jen jsem chtěl říci, že ne vždy je pouhý fakt, že existuje třeba pevná levná padesátka na FF, záruku, že bych si ji koupil - prostě proto, že je třeba opticky nedobrá, nebo se musí clonit, aby hezky kreslila apod..

Souhlas, určitě není přesná přímá úměra mezi cenou a optickou kvalitou skla - ale to platí pro úplně všechny systémy.

Jinak opravdu každému přeju, ať si namixuje svůj koktail, dokud je z čeho vybírat ;-)

Mě zatím přijde, že pro moje účely MFT pokrývá většinu mých aktivit, ale opravdu mě neudivuje, že to má každý jinak.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 10. 2018 14:19

msp_x píše:
Ganec píše:Ja ale také testy robievam, keď mám možnosť (a/alebo keď ich už nespraví niekto iný, lebo vtedy by to bolo zbytočné)
Napríklad: http://www.gancovky.sk/2018/01/rychle-p ... -res-mode/

1. Text na uvedeném odkazu opravdu nelze nazvat testem a to ani vzdáleně.
2. Neporovnávají se tam rychlosti ostření podle typu ostřicího systému o níž se teď vede debata.
1) bol to skutočný test .. či už sa ti to páči alebo nepáči:
- boli tam odfotené zábery toho istého motívu + v tom istom čase + rôznymi foťákmi
=> teda regulérne "real world" porovnanie, ktoré by dopadlo presne tak isto, aj keby ho robil pemar (alebo hockto iný)

Jediný rozdiel by bol v tom, že pemar by tieto výsledky určite nezverejnil! :pozor
=> lebo sa nezhodujú s jeho presvedčením a doterajšími argumentami
(preukázal by tým nepravdivosť jeho dovtedajších názorov o stabilizácii)

2) to nebol argument o ostrení:
- ty si zaútočil na moju osobu ("argument ad hominem"): spochybňoval že svoje tvrdenia nemám podporené testami :-\
(keď si napísal: "co kdyby jsi ten test pro podporu svých tvrzení udělal sám?")
=> tak som sa "musel brániť" názornou ukážkou, že to čo tvrdím si testami bežne preverujem O:-)
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 23. 10. 2018 14:45

Fidko píše:Tiez som premyslal nad tymi fake lowerpro. Idu kupit aj na alliexpresse a ceny su skvele.

Asi zalezi na predajcovi, ale ja by som to riskol. Daj potom vediet ;-)
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 23. 10. 2018 14:54

Ganec píše:- ty si zaútočil na moju osobu

Ty útočíš denně na všechny zdejší osoby mající více než jednu mozkovou buňku i když je tedy přímo nejmenuješ.
Potřebuješ zjistit, kdy bezzrcátka nahradí APS-C zrcadlovky? Obrať se na odborníky. http://www.nudz.cz/
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 10. 2018 15:07

Neexistuje "osobný" útok na "všechny zdejší osoby" :pozor
Ten, kto si "kritiku techniky" mýli s "osobným útokom" je len - jednoducho povedané - vzťahovačný!

Vzťahovačnosť je narcistický duševný pochod, ktorým si jedinec privlastňuje pozornosť, ktorá sa netýka jeho osoby: náhodné poznámky, pohľady, všeobecné tvrdenia. Prejavuje sa pri neurózach, skoptofóbii, pri paranoidných psychopatiách a paranoi. Ide o návrat do obdobia raného detstva, kedy dieťa býva stredom pozornosti.
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 23. 10. 2018 15:18

Nevim co si mam myslet o clancich O.N. a jeho skoro tvrzenim, ze apsc pujde do propadliste dejin a zustane ,,jen" FF a mft.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 10. 2018 15:49

Je to především spisovatel scifi, z toho bych vycházel ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 10. 2018 16:02

Kde to píše? :--
Nakukol som na jeho posledné články .. mohlo by to byť v http://www.digineff.cz/clanek/pojmy/bud ... zrcadlovek
=> ale tam APS-C ešte nezatracuje:
.. odpověď na otázku po budoucnosti plnoformátových bezzrcadlovek ..
Malými rozměry konkurovat zrcadlovkám nebudou, protože o malé rozměry nikdo nestojí a kdo stojí, obstará si bezzrcadlovku APS-C, třebas od Fujifilmu, anebo MFT od Olympusu nebo Panasonicu. Pokd mají obstát, musí nabídnout něco, co zrcadlovka nabídnout nedokáže.

Na konci ale dal zaujímavý názor na LiveView u DSLR:
Zrcadlovky hned tak nevyhynou, ale uživatelsky lepší jsou plnoformátové bezzrcadlovky.

V zrcadlovkách dnes máme výklopné displeje s živým náhledem a ty jakž takž nedostatky optického hledáčku suplují, ale co naplat, jejich použití je obtěžující a zdlouhavé. Je to tak trochu přívěsný motorek na velocipédu - motorku z něho neuděláte.
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 23. 10. 2018 16:07

Dlhsie som nebol popozerat zahranicne eshopy, ale na Eglobalcentral.eu uz Nikony nevidim. Mate nejaky dobry tip s dobrymi cenami ?
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 23. 10. 2018 16:09

Ganec píše:Kde to píše? :--
Nakukol som na jeho posledné články .. mohlo by to byť v http://www.digineff.cz/clanek/pojmy/bud ... zrcadlovek
=> ale tam APS-C ešte nezatracuje:
.. odpověď na otázku po budoucnosti plnoformátových bezzrcadlovek ..
Malými rozměry konkurovat zrcadlovkám nebudou, protože o malé rozměry nikdo nestojí a kdo stojí, obstará si bezzrcadlovku APS-C, třebas od Fujifilmu, anebo MFT od Olympusu nebo Panasonicu. Pokd mají obstát, musí nabídnout něco, co zrcadlovka nabídnout nedokáže.

Na konci ale dal zaujímavý názor na LiveView u DSLR:
Zrcadlovky hned tak nevyhynou, ale uživatelsky lepší jsou plnoformátové bezzrcadlovky.

V zrcadlovkách dnes máme výklopné displeje s živým náhledem a ty jakž takž nedostatky optického hledáčku suplují, ale co naplat, jejich použití je obtěžující a zdlouhavé. Je to tak trochu přívěsný motorek na velocipédu - motorku z něho neuděláte.

Psal o tom uz nekolikrat.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod msp_x 23. 10. 2018 16:44

Ganec píše:1) bol to skutočný test .. či už sa ti to páči alebo nepáči:
- boli tam odfotené zábery toho istého motívu + v tom istom čase + rôznymi foťákmi
=> teda regulérne [b]"real world" porovnanie
Fotografie různými fotoaparáty, přičemž každý se používal za odlišných podmínek. Takto je vypovídací hodnota takového "testu" v podstatě nulová a navíc s tématem o ostření nesouvisí.
msp_x
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka