Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cport 25. 9. 2019 08:22

Panove, a co to tady teda definitivne uzavrit a jit s konecnou platnosti diskutovat do toho druheho vlakna:

viewtopic.php?f=217&t=1292607&start=1710

Me uz nebavi preskakovat Gancovy nesmysly.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 9. 2019 08:50

landov píše:
Fidko píše:Podla mna by sa dal solidny vysledok dosiahnut aj s nejakym Tamron/Sigma 600mm zoomom, ale to uz su dve kila.

Myslim, ze ano, jedine problem je hmotnost. Ale plne chapem pemara, ze pouzil D850 + 300/4PF + crop. Tato zostava je fakt vydarena. Sam mam 300/4PF a este stale ma udivuje ake je to male, lahke a opticky vydarene sklo.
No a cropovat z D850 pri 42MPx a zaroven vyuzivat benefity FF cipu je parada.

FXE1: nekrm trolla pls ;-)


300 f4 je nepochybne skvele sklo a mat Nikon, je jedno z prvych ktore by som kupil, ale aj tak si myslim, ze 600mm by spravilo lepsi vysledok aj napriek tomu, ze je mozno opticky horsi s horsou svetelnostou. Ten crop z D850 asi bude znacny. Ale samozrejme, nie je komfort tahat so sebou len tak 150-600, takze pemara chapem. Toto je to co sa mi na podobnych snimacoch paci. Aj s kratkym ohniskom urobis "televysledky".

-- 25. 9. 2019 10:19 --

cport píše:Panove, a co to tady teda definitivne uzavrit a jit s konecnou platnosti diskutovat do toho druheho vlakna:

viewtopic.php?f=217&t=1292607&start=1710

Me uz nebavi preskakovat Gancovy nesmysly.


To sa asi nestane, stale su tu ludia ktorym by Ganec dost chybal.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 25. 9. 2019 09:25

cport píše:Panove, a co to tady teda definitivne uzavrit a jit s konecnou platnosti diskutovat do toho druheho vlakna:

viewtopic.php?f=217&t=1292607&start=1710

Me uz nebavi preskakovat Gancovy nesmysly.


Fidko: preveze v posledni dobe uz nikdo Gance neresil. Teda az posledny dny 1 osoba. Nechal bych tohle vlakno na Gancovy exhibice a sel jinam. Proste by melo stacit prestat prispivat sem, ale prispivat "tam".
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 9. 2019 09:26

Za mna pokojne :-) Skusobne si dam do konca tyzdna pauzu od prispievania do tohto vlakna :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 25. 9. 2019 10:09

cport píše:co to tady teda definitivne uzavrit a jit s konecnou platnosti diskutovat do toho druheho vlakna
To by som to vyhral na plnej čiare, lebo by som mal mal posledné slovo 8-)
Ako posledný by tu bol môj príspevok v ktorom je vždy nejaký nevyvrátiteľný argument proti zrkadlovkám.

- Veď prečo si myslíš, že po mojom príspevku vždy pribehne landov a napíše nejakú jednoriadkovú reakciu? :--
=> jediné, čo ma napadá je preto, lebo vníma že mám pravdu, ktorú nedokáže vyvrátiť; tak sa ju snaží zakecať
- Prečo si myslíš, že tu pemar píše o dovolenkách a prikladá fotky z FullFrejmu?
=> tiež ma nenapadá iný dôvod, ako ten, že sa snaží toto vlákno udržať nažive, aby to vyzeralo, že aj APS-C DSLR žijú
(aby nemusel uznať že APS-C DSLR už boli nahradené .. lebo jednu APS-C zrkadlovku ešte stále má)
- no a prečo si myslíš, že tu FXE1 útočí na moju osobu a nie na to čo píšem? :-\
=> buď má nejaký problém sám so sebou a chce ho preniesť na iných .. alebo nemá skutočné protiargumenty
(alebo napadajú ťa nejaké iné dôvody?)

Zrkadlovky majú totižto toľko zásadných problémov, že už asi ani neexistujú poriadne argumenty na ich obhajobu, ktoré by dokázali prevážiť ich nedostatky. Ak aj existuje nejaká výhoda, v ktorej sú aspoň teoreticky lepšie, tak sa s ňou vždy spája nejaká nevýhoda, ktorá túto výhodu preváži. To sa potom dosť blbo argumentuje...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cport 25. 9. 2019 11:09

cport píše:Panove, a co to tady teda definitivne uzavrit a jit s konecnou platnosti diskutovat do toho druheho vlakna:

viewtopic.php?f=217&t=1292607&start=1710

Me uz nebavi preskakovat Gancovy nesmysly.


up
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mandak1 25. 9. 2019 12:01

Mám takový obecný dotaz, do bazaru se to hodí tak napůl, tak to dám sem, když se tu povídá stejně o všem možném.

Chtěl bych se zeptat, za kolik si myslíte, že se dá prodat sestava Pentax K-50, setový objektiv Pentax SMC DA 18-55 mm F3.5-5.6 AL WR (včetně sluneční clony a UV filtru) a objektiv Pentax SMC DA 35 mm f/2.4 AL. Koupeno 03/2015 v Alze. Nafoceno cca 9 000 fotek.

Má to cenu aspoň 10 000 Kč?
mandak1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 25. 9. 2019 12:12

Souhlas s cportem a do uvolněného místa v této diskuzi bych kreativně navrhl přidat obdobný boj proti masu za vegetariánské maso. A hned bych se inspiroval, ba přímo kopíroval:

Pokud příznivci masa odejdou, vyhraji na celé čáře, protože bych tu měl poslední slovo.
A poslední by tu byl můj příspěvek, ve kterém bych měl vždy nějaký nevyvratitelný argument proti masu.
Proč tu pemar píše o stejku a přikládá fotky grilování? Nenapadá mě jiný důvod, než ten, že se snaží předstírat, že lidi stále jí maso, aby nemusel uznat, že maso už je nahrazeno sojovým masem a vegetariánskými párky a hamburgery. Má ještě jednu zbylou klobásu v ledničce, tak za ni tady musí bojovat, aby ji pak mohl sníst.
FXE1 má nějaký problém se sebou a snaží se ho převést na jiné, jelikož také nemá žádné argumenty ve prospěch masa.

Maso má totiž tolik zásadních problémů, že už asi neexistují argumenty na jejich obhajobu, které by dokázaly převážit jejich nedostatky. A i když existuje nějaká výhoda, ve které je maso teoreticky lepší, vždy se s ní spojuje nějaká nevýhoda. To se pak blbě argumentuje.

A až konečně vyhraju tuhle diskuzi, tak všichni řezníci na světě si to přečtou a zavřou krám, v restauracích se místo vepřové panenky bude podávat kukuřice, lidi přestanou jíst maso a farmáři přestanou chovat prasata, drůbež a dobytek. Takovouhle úchvatnou moc má diskuze na digiaréně. To se pak nedivte, že tomu věnuji tolik času a úsilí, když vlastně já měním svět. Všichni, kteří dosud jedí maso, čekají, jestli vyhraju tuhle diskuzi, a pokud ano, upadne jim v tu ránu buřt z huby!!!!
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cport 25. 9. 2019 12:50

cport píše:Panove, a co to tady teda definitivne uzavrit a jit s konecnou platnosti diskutovat do toho druheho vlakna:

viewtopic.php?f=217&t=1292607&start=1710

Me uz nebavi preskakovat Gancovy nesmysly.


mandak: odpoved v tom odkazu

up
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 25. 9. 2019 15:28

ForeignerOnEarth píše:v této diskuzi bych kreativně navrhl přidat obdobný boj proti masu za vegetariánské maso
Ono sa už niekde dá kúpiť nejaké použiteľné vegetariánske mäso? :--
- také, ktoré je dostatočne nahraditeľné vo všetkých situáciách, tak ako bezzrkadovka dokáže nahrádzať DSLR?
=> už toto je zásadný problém, keďže napr. pokus spraviť segedínsky guláš zo sójových kociek bol vyslovene nechutný
- také, ktoré má nejakú zásadnú pridanú hodnotu, tak ako bezzrkadlovky zlepšujú skladnosť/hmotnosť?
- také, ktoré zároveň zachováva "spätnú kompatibilitu", tak ako bezzrkadlovky umožňujú použiť DSLR sklá?
(u mäsa sa to dá pochopiť tak, či do nejakého receptu stačia tie isté prísady, aby bol výsledok takmer taký istý)
- také, ktoré rieši aj dovtedy neriešiteľné problémy, tak ako EFSC/ES bezzrkadlovky riešia roztrasenie/hluk?
- také, ktorého vylepšenie rieši toľko problematických situácií (dovtedy neriešiteľných) ako 5-smerová stabilizácia snímača: umožnila mať stabilizovaný aj hľadáčik aj všetky sklá + ustabilizovať aj stlačenie spúšte
- také, ktoré odstraňuje nepotrebné úkony, ako ostrenie na snímači bezzrkadlovky odstraňuje potrebu doladenia AF?
- také, ktoré zrýchľujú worflow, tak ako LiveView umožňuje opraviť nevhodné nastavenie už pri fotení?
- také, ktoré zlepšuje kvalitu tak výrazne, ako bezzrkadlovky zlepšili kvalitu a zaostrenie skiel?
- také, ktoré umožňuje znížiť výrobné náklady + vytvoriť niečo dovtedy nerealizovateľné, tak ako to umožnil kratší bajonet bezrkadloviek?
- také, ktoré neblokuje ďalšie možné vylepšenia, tak ako sa u DSLR nedajú niektoré veci naimplementovať kvôli tme v hľadáčiku pri sklopení zrkadla + obmedzenej rýchlosti jeho kmitania?
- také, ktoré mu umožňujú používať ich aj spôsobom akým to dovtedy nebolo možné, tak ako LiveView umožnil pohodlné fotenie z uhlov, "zoomovanie" pevným sklom a selfie?
- také, ktoré zjednodušuje samotnú manipuláciu, tak ako face/eye detection zjednodušuje fotenie ľudí?
- také, ktoré dodáva istotu toho najsprávnejšieho možného výsledku, ako to poskytuje fotenie cez EVF?
...

PS: pobavila ma predstava, že tu pemar bude dávať fotky z grilovania baklažánu (lebo čo iné, ak by mäso nenafotil)
.. len aby mu vegetariáni uznali, že ľudia stále jedia mäso a umožnili mu ugrilovať si aj klobásku :-D
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 25. 9. 2019 16:04

cport píše:
cport píše:Panove, a co to tady teda definitivne uzavrit a jit s konecnou platnosti diskutovat do toho druheho vlakna:

viewtopic.php?f=217&t=1292607&start=1710

Me uz nebavi preskakovat Gancovy nesmysly.


Fidko: preveze v posledni dobe uz nikdo Gance neresil. Teda az posledny dny 1 osoba. Nechal bych tohle vlakno na Gancovy exhibice a sel jinam. Proste by melo stacit prestat prispivat sem, ale prispivat "tam".

:tleskani Suhlas. Ponechat toto vlakno G-trollovi a presunut sa vedla.

Fidko píše:Za mna pokojne :-) Skusobne si dam do konca tyzdna pauzu od prispievania do tohto vlakna :)

Ja to radsej dam na trvalo. Toto je moj posledny post v tomto vlakne. Vidime sa vedla ;-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 25. 9. 2019 17:12

FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 25. 9. 2019 17:34

cport píše:Panove, a co to tady teda definitivne uzavrit a jit s konecnou platnosti diskutovat do toho druheho vlakna:

viewtopic.php?f=217&t=1292607&start=1710

Me uz nebavi preskakovat Gancovy nesmysly.


Ok :) ... takze UP
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 25. 9. 2019 19:12

Všichni se vrátíte a rádi!
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 9. 2019 10:22

cport píše:
cport píše:Me uz nebavi preskakovat Gancovy ..


up
Čo znamená "up"? :--

Anyway .. move on...

Chápem, že nerád čítaš, čo píšem :eh
Je pochopiteľné, že teba - dušou Pentax-áka, čo "investoval" do APS-C DSLR - nebaví sledovať info o ich nevýhodách. Také informácie sa určite nečítajú ľahko. Hlavne ak tie "pozitívne" (ktorými by sa dali kontrovať/vyvrátiť) chýbajú.
Naopak: keď pribúdajú tie negatívne. Nielen od Ganca, ale aj oficiálne od výrobcov.
Napríklad: Sigma končí s objektivy pro K-Mount, zaměří se na CSC

Neviem ani, ako na teba zapôsobila správička, že pri 100-ročnom výročí vydá Pentax novú APS-C DSLR. Potešilo či nie?
Lebo možno to pavelmeli bral ako dobrú správu (že APSC DSLR ešte stále žijú), ale nezdá sa mi, že ti to zlepšilo náladu.
Ja by som spokojný nebol: Prečo až o rok? Prečo nemá ani len výklopný displej? Čo bude mať lepšie .. oplatí sa čakať? :hm

Bude ten nový Pentax niečo ako Olympus E-5 :?:
(posledná DSLR Olympusu, do ktorej skúsili pridať z bezzrkadloviek všetko čo mohli .. ale aj tak to nestačilo)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků