Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 8. 2013 17:41

T-Lama píše:0 EV je expozice, kdy středně šedou bys měl mít při f/1 a čase 1s.
Edit: Ještě jsem zapomněl dodat, že to je při ISO 100 .. Wiki
Callgaro píše:díky za objasnění
Na preview GX7 (ktorá so svojimi -4EV prekonala doterajší rekord) píšu:
Zakres detekcji (ISO 100 f/2.0) => od -4 do 18 EV
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 8. 2013 12:38

K pôvodnej téme: ešte to určite chvíľu potrvá...

Ešte stále o nich nevedia všetci (ani tí čo sa o foťáky vážne zaujímajú).

Z diskusie Kompakt kolem 10tis.:
Nivelle píše:přemýšlím o koupi foťáku .. blabla .. Pročetl jsem si forum, a tyhle ty výše uvedené foťáky mi vyšly nejlépe. Zrcadlovku nechci - velikost, cena, velikost, velikost.
a po poznámke o bezzrkadlovkách:
Nivelle píše:Ony už existují i bezzrcadlovky? :D Já se mezi foťáky nějakou dobu nepohyboval... až budu kupovat foťák příště, koupím si bezkompakt. :)
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 2. 8. 2013 12:50

A nebo je berou jako přerostlé kompatky. Věřím že většina majitelů bezzrcadlovky objektiv sundá jen dvakrát za životnost foťáku. poprvé když zkusí jestli to jde a podruhé když to ukazuje kámošovi. Pak už nikdy :)

P.S. nedalo mi to, sry
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Umbrella 2. 8. 2013 12:56

Lotrandor: :tleskani ostatne to same se da rict i o DSLR na krku gelovanych kohoutku a turistickych pipinek. :D
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 2. 8. 2013 13:35

Mně kdyby včera někdo viděl plazit se po louce za psem s foťákem v ruce, tak by se asi taky pobavil. Mohlo to vypadat podobně, jako když Sony ukazuje makro s dSLR versus jejich NEX :). Ale člověk se musí obětovat.

Ale abych nebyl úplně off-topic, současné bezzrcadlovky už jsou hodně konkurenceschopné. Možná i díky tomu,že se znatelně vylepšuje EVF, na novém panasonicu dokonce vestavěný. Teď ještě se dostat cenou někam k normálním lidem a bude to.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 8. 2013 15:09

Remember when cameras used to have mirrors? (Stefan Grosjean).
pekne opisuje prečo na profi fotenie nepoužíva klasickú zrkadlovku.

A vysvetľuje aj prečo je bezzrkadlovka zlý názov:
10 years from now your classic DSLR will maybe only be a niche product targeted at older photographers who want to keep working with the system they used their whole life. But if a rookie comes into the camera store they will probably recommend a DSLM camera for him.
“What is DSLM?”, asks the customer.
“It’s short for digital single lens mirrorless”, replies the seller.
“Why would my camera have a mirror?”, asks the customer, “and why is it called ‘single lens’? I want a camera with interchangeable lenses!.”
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 5. 8. 2013 15:12

Ne, vysvětluje, proč je podle jeho názoru špatný název DSLM.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Radek71 5. 8. 2013 18:07

Ja jsem to zase pochopil, ze zakaznik nechce resit neco jako single lens ani mirror a nezajima ho to, chce vymenne objektivy, tedy mozna je to trochu blby nazev jak pise Pety, ale ve vysledku je to jedno, protoze to bezzrcatko stejne koupi.

-- 5. 8. 2013 19:11 --

Jeste me teda napadlo, ze Gance asi formuji tady ty diskuze, kdyz nic nevim o zivote eskymaku, tak si prectu wiki, ale vychytavky jsou spis na diskuznich skupinach inuitu.... treba diskuzni tema "proc uz nebudu davat xbox pri vikendove parbe na policku z ledu" ... to se da pretavit do odborneho poradenstvi v oblasti sezonich staveb na CZ forech o stavbe iglu v Jesenikach...

-- 5. 8. 2013 19:12 --

Coz samozrejme totalne zdrti Lunaka, pac ten s manzelkou ma na zahrade 6ti pokojove iglu a iglu pro psa a Kozaka, ktery byl patej na soutezi staveni iglu v Karl Marx Stadtu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 5. 8. 2013 18:19

Ani dSLR dneska lidem nedává moc smyslu. Už proto že dTLR není myslím. :D

Pro vysvětlení, TLR je třeba Flexaret, nebo mnohem známější Rolleiflex (úžasné foťáky).

Docel beru EVIL nebo MILC. :D
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lotrandor 5. 8. 2013 18:34

Co třeba scénář,, ve kterém se lidi od focení přesunou k videu a dnes klíčový byznys se vrátí do starých kolejí. Fotit budou fotografové a masy budou natáčet 5 vteřinové klipy a sdílet jen na sociální síti. Zrcadlovky v klidu přežijí pro účely profi a poloprofi bezrcadla se vyprofilují jako kompaktní řešení.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Umbrella 5. 8. 2013 18:46

Ganec píše:A vysvetľuje aj prečo je bezzrkadlovka zlý názov:

Jo jenom je to obsolutne nepodstatne. Kdyz to lepe nazves, stejne to lepe nebo hur fotit nezacne a stejne tak ani DSLR kvuli tomu lepe nebo hur take fotit nebude. ;)

-- 5. 8. 2013 19:49 --

Radek71: za ten prispevek mas velky bod plus :D :D :D :tleskani
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 5. 8. 2013 18:56

Ja už bez zrkadla zvládam občas aj holenie ....:)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 5. 8. 2013 20:19

Radek71: :D :tleskani
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 5. 8. 2013 21:38

FotoABC píše:Ti stejní lidé, kteří potvrdí, že na fotografování musí být dobré světlo, budou tvrdit, že nejraději fotografují v hustém dešti. :-)
Jo, diskusní fórum snese všechno.

... Pokud někdo vyvolává, že by mu vadilo nevystavovat fotoaparát hustému dešti, pak logicky musí mít potřebu opakovaně dělat v hustém dešti, kdy je obloha zatažená a všude okolo mizerné světlo, desítky různých fotografií nejméně půl hodiny, aby si opravdu mohl užít to pohodlí nepoužívání pláštěnky či deštníku.
Můžete mně prosím dát odkaz na nějakou Vaši osobní galerii s desítkami fotografií za hustého deště, ať je vidět reálná výhoda těch utěsněných fotoaparátů?

Pokud se někde uvádí vodotěsnost těl a objektivů jako hlavní výhoda, pak logicky je fotografování v hustém dešti obvyklá rutinní disciplína, ze které jsou lepší fotky, než za slunečného počasí. Jinak by logicky někteří nejmenovaní výrobci neuváděli vodotěsnost jako hlavní přednost fotoaparátu, ne? To dá rozum....

Takže aby foto ABC viděl že světlo se dá řešit i v hustém dešti...

20130804-DSC_2143.jpg

Fotil jsem to asi půl hoďky, pak jsem kvůli bouřce raději zdrhli, přeci jen mít stativ trčící nad hladinu mi nepřišlo zrovna bezpečné. Tělo D7000 s neutěsněnou 18-105tkou, blesk a radiový odpalovač jak na foťáku tak na blesku v igelitu, já po pás někdy více ve vodě :)
http://www.flickr.com/photos/ticmartin
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 5. 8. 2013 22:06

Tady ty diskuze nikam nevedou, dohnano do extremu pokud budu tvrdit, ze pri padu fotoaparatu na zem na spoust se neda nic vyfotit, tak statisticky neni problem, aby nekdo jako dukaz napostoval nejakou takovou fotku. V tom to ma TX slozity.
Jinak ta fotka ma nejaky problem s cervenou.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka