Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Callgaro 25. 7. 2013 19:03

Ano, OMD :)
Jenže to je jako říct že mi nesedla D3100 a až když jsem přešel na D7100 tak je to ono :)

-- 25. 7. 2013 19:04 --

i když oly má ještě nižší řadu než EP že?
http://www.flickr.com/photos/ticmartin
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavelDS 25. 7. 2013 19:05

Proč ne. Ale u mne byla potřeba malého systému. Takové výletnické kombo s výkonem. A ještě bych doplnil, že jsem si myslel že se u OM neobejdu bez přídavného gripu. Ale teď jsem si zvykl a nepotřebuji jej. Ale ergonomii střední SLR to nemá a ani nemůže.
PavelDS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 25. 7. 2013 19:15

Každopádně vypadá skvěle a jen lituji, že Nikon nedělá to samé se zrcátkem a OVF :)
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 25. 7. 2013 19:30

Callgaro píše:No tak pokud je to noční město bráno jako 0, tak v tom případě jsem zaostřil v -2EV samozřejmě bráno celoplošným měřením, takže to bohužel nevím přesně a jestli je pouze takhle obecná definice je mi jasné jak se k tomu asi staví marketing že :)

0 EV je expozice, kdy středně šedou bys měl mít při f/1 a čase 1s. Třeba při focení krajinky na f/8 to bude minutová expozice.
Bylo dobrým zvykem ve specifikacích uvádět, s jakým objektivem je nejnižši možná hodnota osvětlení pro zaostření měřena, protože pochopitelně bude rozdíl, když budu trápit AF s f/5.6 sklem, nebo s f/1.4 . Obvykle to bývá uváděno s 50kou f/1.8 nebo f/2.

Edit: Ještě jsem zapomněl dodat, že to je při ISO 100. Koho by to zajímalo více a chtěl si počíst v angličtině, tak třeba na Wiki je to i s tabulkama. :-)
Naposledy upravil T-Lama dne 25. 7. 2013 20:21, celkově upraveno 1
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 25. 7. 2013 19:44

díky za objasnění
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 25. 7. 2013 19:44

Callgaro píše:No tak pokud je to noční město bráno jako 0, tak v tom případě jsem zaostřil v -2EV samozřejmě bráno celoplošným měřením, takže to bohužel nevím přesně a jestli je pouze takhle obecná definice je mi jasné jak se k tomu asi staví marketing že :)

ne samozrejme ve fotoodvetvi se malo co delam obecne ci odhadem, ta definice je samozrejme presne spocitana, ja uz si nepamatuji jak to je, ale asi jak rika T-Lama. Obecne se to jen ilustruje, jako ze toto si pod tim cca predstavit. Treba na druhe strane EV stupnice jsou sceny poledniho osvitu napr. namesti obci nekde ve stredomori, kde jsou bile fasady a do nich parici poledni slunce. Tam muze byt az 15 EV. Hodnoty nad to se daji dosahnout spis uz jen silnym bodovym umelym osvitem.
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 25. 7. 2013 23:29

To reign: info o senzorech od blogera, ktery se tim zevrubne zaobira. http://m43photo.blogspot.cz/2013/07/mic ... nsors.html

-- 25. 7. 2013 23:40 --

Ještě doplním, že u G6 je to opravdu stary senzor od GH2, ale zbaveny toho fajn vyuziti velikosti cipu. Coz docela nepotesilo. Deska jsem videl prvňi foto nove GX7 a tak uvidime co bude ve vnitrnostech. U G5 jsem taky cetl ze to je novy cip oproti G3, ale jen jestli se to netykalo noveho procesoru, v tech reklamstinoidnich cancech aby se Belzezub vyznal.
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 7. 2013 00:10

Callgaro píše:Zajímalo by mě co je to -3EV při ostření. kolik je 0EV?
Zrejme nový štandard, uvádza sa už aj u D7100 aj u 70D:
.. při focení přes hledáček je k dispozici 19bodový AF systém s citlivostí od -0,5 do +18 EV

=> takže 0 EV je približne úroveň pri ktorej ešte dokážu zaostriť najlepšie APS-C Canony
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 26. 7. 2013 07:21

Ganec, bylo to tu exantně vysvětleno, včera jsem přepočítával a úroveň osvitu těch stromů na které nedokázal pen zaostřit ale D70 ano je zhruba +0,5 EV ale neměřil jsem to na střední šedé, ale listově zelené :) tak bych takové poznámky prosil vynechat.
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 7. 2013 08:05

Čo som tentokrát zle napísal?
Tvrdím vari že PEN dokáže zaostriť v horších podmienkach ako D70?
Len som uviedol ako sú dnes na tom iné súčasné foťáky.

So seťákom sa môj foťák občas trápi (no ešte sa nevyskytla situácia kedy sa nemal na čo chytiť), ale s pevnou 20-kou som doteraz nemal problémy zaostriť nikdy, nech bola hociaká tma.
V tomto majú asi bezzrkadlovky výhodu, keďže pokiaľ viem tak AF zrkadloviek pracuje až od F2.8 (a u absolútneho lowendu F5,6)
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 26. 7. 2013 08:44

"V tomto majú asi bezzrkadlovky výhodu, keďže pokiaľ viem tak AF zrkadloviek pracuje až od F2.8 (a u absolútneho lowendu F5,6)"

Jak mám tohle pochopit????
Všechny zrcadlovky mají garantovaný autofokus od libovolně velké světelnosti až po f/5.6, nové modely jako třeba D4, D800, D7100 zaostří garantovaně i na f/8, jen ne krajními body. Jinak pokud mně třeba stará zrcadlovka D80 neznala Kenko telekonvertor, tak středním bodem vesele ostřila na F11 (f/5.6 s 2x telekonvertorem). Myslela si, že je to f/5.6.
Ono je to plynulé omezení, prostě jde o to, že clona omezuje krajní paprsky a pokud omezí ty paprsky, které potřebuje detekce fáze, .....
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 26. 7. 2013 09:19

Ja mam teda gance asi vadnou zrcadlovku, kdyz mi ostri od 1.4 :/
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 7. 2013 09:28

Pozri porovanie AF z recenzie 1000D:
- Canon EOS 1000D: 1 cross-type ( F5.6 )
- Canon EOS 450D: 1 cross-type ( F2.8 )

Z toho usudzujem, že zaostrovanie funguje tak, že sa najprv zacloní objektív na určitú clonu -> zaostrí sa -> až potom sa nastaví navolená clona

Teda:
- bez ohľadu na objektív zrkadlovky nezaostrujú pod F2.8
- teda AF bezzrkadloviek má so svetelnými objektívmi výhodu, lebo môže zaostrovať aj na nižšej clone (vtedy sa na senzor dostane viac svetla)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calven 26. 7. 2013 10:09

"Z toho usudzujem, že zaostrovanie funguje tak, že sa najprv zacloní objektív na určitú clonu -> zaostrí sa -> až potom sa nastaví navolená clona

Teda:
- bez ohľadu na objektív zrkadlovky nezaostrujú pod F2.8
- teda AF bezzrkadloviek má so svetelnými objektívmi výhodu, lebo môže zaostrovať aj na nižšej clone (vtedy sa na senzor dostane viac svetla)"

Prosím Ťa - toto naozaj nemôžeš myslieť vážne... Na toto nemám slov. Asi mám aj ja pokazený foťák, lebo aj mne funguje na F1,4.
Ešte niekto pochybuje o tom, že Ganca nie je možné brať vážne? Pretože toto čo píše je čistá lož...
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 26. 7. 2013 10:11

Tak tohle už je síla. :-D :-D :-D
FotoABC
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka