Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 24. 7. 2013 18:37

Callgaro .. ty si taký odborník na moje vyjadrovanie .. poraď:
Čo som tentokrát povedal zle a čo odo mňa ggrand chce?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 24. 7. 2013 18:56

Sice je to jako s větrnými mlýny ale nuže dobrá :)

V tom Tvém příspěvku kde pláčeš jak jsmě na Tebe zlý na který jsem reagoval výše prostě a jednoduše uvádíš jen půlku. Ono to není bezdůvodné. Nikdo Ti nebude mít zazlé když si koupíš pen a řekneš koupil jsem si ho proto, že jsem chtěl z důvodů XYZ stabilizovat i světelná skla, což mi nikde u konkurence nenabídli. Co Ti máme za zlé je že píšeš že konkurence je špatná protože nenabízí stabilizaci na čipu a jen Tvůj pen je spasitel a vše ostatní by se mělo přestat prodávat protože to jen klame spotřebitele. Co na tom že 99% lidí stabilizované světelná skla nepotřebuje.

Je to podobné jako přijít domů s řevem mami mami oni mě zbili jsou na mě zlí a už neříct že jsi před tím jim všem nadával do kreténů.

Co po Tobě chce ggrand? že by toto?

http://image.pbase.com/u45/ak_davek/upl ... l_4368.jpg

http://www.junglebook.in/wp-content/upl ... _large.jpg

už vidíš rozdíl? Ne? Napovím.... Země sice je kulatá, ale ne tolik :-D
http://www.flickr.com/photos/ticmartin
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavelDS 24. 7. 2013 19:05

ABC: "co se týče toho OM-D, .. by neudělal všechny ty fotky na 15mm ekvivalent..že majitele ergonomicky povedených fotoaparátů D7100, 60D a podobně.... " atd...Co je 15mm ekvivalent ? V m/43 je zumík 7-14mm? (14-28). Proč by s ním v dolomitech nešlo cvakat ?
Já si pamatuji, že krajináři běhají (správní krajináři) po krajině s velkou krabicí na stativu. Takže jestli někumu připadá divný na krajinu OMD, tak mě připadá na krajinu divná SLR. Tak nějak si SLR dávám ke sportu a jinýným rychlých dějů jako třeba novinářská reportáž. Ale na krajinu ? Copak tam potřebuji CAF ? Ale možná to bude proto že je málo a malý výběr krajinářkých bezrcadlovek takže krajináři nemají z čeho vybírat. Kdeždo v době filmu to bylo normální, krajiny byly bezrcátkový !
No a argumentovat že jsem udělal fotku protože mám zrovna zrcadlovku a tedy nepootřebuji stabilizaci atd... Já např. mám fotku kterou jsem udělal právě proto že mám stabilizaci protože chodim nalehko bez stativu. Mám tím argumentovat proti zrcadlovce ? Ano, mohu, v mém případě jsem to vyřešil a nemám ji. A mohu porovnat.
Přílohy
dolí Vydry.jpg
PavelDS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 24. 7. 2013 19:14

Pavle - prvně pěkná náladovka, osobně bych asi šel do HDR, respektive ručního skládání expozic, ale to jí nic neubírá.
Já protože mám aktuálně pouze tu EP-2 tak Ti můžu říct že jsem se minulý víkend vykašlal na focení. Prostě se mi nechtělo vstávat ve tři ráno abych šel pouze s penem. Nebylo v tom nic racionálního, jen bych si to tak neužil.
To co píšeš o správných krajinkářích už neplatí. Dnes ryzí krajinkář pracuje s DSLR a skládá víceřadé panoramy. Dokáže se tak dostat na úroveň velkoformátových čipů pokud jde o rozlišení a technicky v porovnání s kinofilmem se dostat i mnohem dál.
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavelDS 24. 7. 2013 19:26

Calgaro: Nevstával jsem je to po západu. Ráno jsem vstal kvůli focení jen jednou, loni. Přikládám z toho vymrzlou ukázku - vzpoměl jsem při komponování na Ansela. K těm krajinářům, s mírnou nadsázkou jsem ilustroval posun výbavy, těm starým by přišla divná zrcadlovka, těm budoucím přijde taky (prosím tak 5-10 let počkat).
Přílohy
Ansel v Borové Ladě.jpg
PavelDS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 24. 7. 2013 19:35

Pekne fotky Pavle.
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 24. 7. 2013 19:36

Človeče, zoberieš PEN, k tomu tehlu do ruksaku a ideš :) Ja som si mesiac odvykal kontrolovať po každej snímke čo som odfotil na LCD (zvyk z DSLR). V EVF to vidím pred expozíciou :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Callgaro 24. 7. 2013 19:36

Já miluju rána, kord u nás v Českém Švýcarsku. Večery už bývají takové ušmudlané, unavené, rána jsou ale krásná plná svěžesti a čerstvosti. Ovšem když přes den zaprší a vyčasí se k večeru, také to stojí za to.

je mi jasné že svět kráčí jiným směrem než kterým ubírám své focení já nebo FotoABC, už dnes se prosazuje maximální jednoduchost a rychlost a časem z toho nevyhnutelně bude trend. Lidé jsou prostě pohodlní.

-- 24. 7. 2013 19:44 --

FXE1: Já vím, ale prostě to nešlo, to je ta srdcovka o které mluvil Puntík, ale ta k tomu patří. Také mohu vyjet s natůněným civicem řezat zatáčky a užívat si jak mi ta elektronika maká... Nebo vzít nějaký starý kabrio který nemá ani ABS...

Add hledáčky... Nevím jak fuji, nefotil jsem s tím ale mám na penu VF-2 tedy donedávna to nejlepší co na to šlo dát a pánové... Myslel jsem že mi to večer pomůže, že se s tím bude lépe fotit než s OVF ve tmě, ale to je hrůza, to se nedá, taková slideshow a šumí to jak blázen. Určitě to časem bude lepší, ale zatím je to zobrazení expozice, histogram a já nevím co ještě hodně slabou náplastí.
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 24. 7. 2013 20:02

PavelDS: pěkná fotka, ale stromy v lese na horizontu trošku ztrácejí kresbu.

OMD je 3:2?

**** kdyby to někdo nepochopil, tak tu první větu jsem nemyslel vážně. Mám ale vážnou obavu, že by to tak někdo mohl vzít.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Umbrella 24. 7. 2013 20:24

Callgaro: dnes je uz verze 4, velka skoro jako Sony SLT, me OMD vecer v ulici poskytovalo nocni videni, sum snesitelny, ale tos musel cumet do cerne diry, jestlize to bylo slideshow, ja nic takoveho nezazil tesne po zapadu slunce, kdy uz v DSLR nebylo nic moc videt.

Lotrandor:
OMD je 4:3 (nebo 3:2, 16:9, nebo 6:6 zalezi na tom co si vyberes :) )
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavelDS 24. 7. 2013 21:56

To Lotrandor: :), Calgaro: VF2 je opravdu nic moc. Mne z míry vyvedl a to úplně. OK je až VF3 a výš. VF3 je v OMD který mám, rozdíl VF2-3 je tři třídy. Nejnovější VF 4 už dostává v testech jen pochvaly. ČŠ jsem navštívil loni, ještě s E30 (dobrý jídlo Na stodolci). Povedlo se mi chytit světlo v soutězce (ukázka). P2 bude fotit o něco líp než 30.
Přílohy
Soutěska-5.jpg
Naposledy upravil PavelDS dne 24. 7. 2013 22:18, celkově upraveno 3
PavelDS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 24. 7. 2013 21:57

Hezká ranní krajinka.. (dlabu na to čím je to focené, to je nakonec jedno :).
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Callgaro 24. 7. 2013 22:19

Takže rychlotestík...

http://www.callgaro.cz/images/full/P7242893.JPG
expoziční hodnoty: ISO 200, F8, čas 50s

Hledáček D70 (podobný má D3100) viditelné světlé části budov, komín, cesta stromy...

Hledáček VF-2 a displej EP-2 tma, šumák, tuším nějaké obrysy.

AF: Pen má problém s ostřením, musím mu předložit nasvícený objekt drážní budky v pravo dole, na popáté se povede autofokus zaostřit. MF je kvůli hledáčku a displeji nepoužitelný.
D70tka s nasazeným objektivem 18-105 5tibodovým AF a s jedním křížovým bodem (opět podobný je v D3100) oproti tomu zvládá bezproblému zaostřit na budovy, na stromy, dokonce s ní i zaostřím na špičku stromu. O budce ani nemluvě... Chvilku jí to trvá, ale zaostří.

No a ten výsledek? To jsem vážně na základní ISO nečekal. Bohužel nemohu hodit srovnání z D70, protože nefunguje závěrka, ale ty hotpixely nebo co to tam je se u ní vážně nekoná. Neostrost bude kvůli tomu že se mi nechtělo tahat stativ a tak jsem položil foťák na krabici od mlíka :)
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavelDS 24. 7. 2013 22:30

Hot pixly redukuj utilitkou. Nevím jestli si dobře pamatuji, ale hledáček měl nějaká nastavení v menu, možná by pomohlo. Možná dobré rady: http://www.olympusamerica.com/cpg_secti ... sp?id=1482
PavelDS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 24. 7. 2013 22:33

FXE1: "Prosím pozrieť testovacie obrazce (tlačený text a linky) a potom to isté na Fuji XE-1 , ale nie je to pekný pohľad :) Nerobme si ilúzie 16-85 nebolo stavané na 24 MPx bez AA filtra. Dokonca aj 18-105 je na tom v rohoch lepšie. "

... sorry, ale fakt naprosté nesmysly. Lze snadno dokázat.

-- 24. 7. 2013 22:42 --

Naprosto zásadní nesmysl je rozšířená představa, že vysoké rozlišení snímačů zmenšuje použitelnost objektivů, protože objektivy těm snímačům nestačí.

Výrobci by museli být idioti, aby tohle úmyslně dělali. Oni nejsou úplně blbí. Je to přesně naopak. Vyrábět ostřejší objektivy je obtížné a drahé, takže zvyšením rozlišení snímače a odstraněním AA filtru se téměř zadarmo výrazně zlepší výsledky stávajících objektivů. Nárůst rozlišení 12MPx -> 16MPx -> 24MPx bez AA filtru znamená lepší ostrost VŠECH objektivů!!!!!
To je smysluplný důvod zvýšení rozlišení. Proto to výrobci dělají!!!

Proto nelze dostat z Fuji 18-55 na 16MPx takové rozlišení jako z Nikkora 16-85 na 24MPx. Aby nějaký objektiv na 16MPx snímači překonal objektiv na 24MPx snímači, to už musí být jedině skvělé pevné sklo versus naprosto šílený zoom typu Sony 18-200 OS nebo něco podobného. Jinak bez šancí.
FotoABC
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka