Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hoax 13. 7. 2013 16:00

Tady bych se chtěl zastat fotoABC, jindy jste mu řekli u fotky na 3200 iso, že to na tisku vůbec nebude vidět a tohle jako jo? Fotka by vypadala úplně v pohodě podle mě.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 13. 7. 2013 18:06

Prostě jsem zvýšil kontrast a doostřil věž a nevšimnul jsem si, že to udělalo ošklivě zašuměnou až flekatou oblohu, tak jsem oblohu progumoval na původní nezměněnou verzi a ještě ji mírně odšuměl.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 7. 2013 19:19

Nechce se mi to hledat, ale "nekdo" tu tvrdil, ze se polarizacni filtr da nahradit HDR funkci ve fotaku, jestli se nepletu. Tak tady prakticka ukazka s a bez polarizacniho filtru. Rad bych videl ten fotak s HDR funkci, ktery dokaze nahradit CPL:
Obrázek

Tady je stoprocentni vyrez. Osobne nemam sebemensi potrebu jakkoliv doostrovat. Proc taky?
Obrázek
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 13. 7. 2013 19:36

Mám dojem, že jak se odstranil ten výrazný odlesk, je i celá expozice vyrovnanější. Ta druhá fotka bez filtru má větší DR.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod ltokar 13. 7. 2013 19:48

Petr: novej koník do stáje ? :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 7. 2013 19:56

...tak to bych to asi nefotil takhle na ulici pred popelnici, zeo ;) :D
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 14. 7. 2013 09:45

Tak dneska uz to stoji skoro na kazdym rohu :D :D

ohledne expozice: CPL konec koncu snizil hlavni odlesk a tim mohl zmenit mereni expozice a projasnit stiny, coz i HDR by asi udelalo podobne :), samozrejme to neznamena ze kdyz jsou dva psi podobne velci a maji chlupy, ze se zakonite jedna o stejnou rasu :D, ale nekomu se efekt obojiho na fotce muze zdat stejny :)
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 14. 7. 2013 10:47

HDR vyřeší jen DR. Ty odlesky neodstraní.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Pety 14. 7. 2013 11:00

Jasné odlesky může HDR trochu potlačit, buďme spravedliví. Samozřejmě nezprůhlední sklo, přeplácnuté odleskem.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Radek71 14. 7. 2013 11:28

To je spravna aktivita, dokazovat ze polarizak funguje. A jeste pri tom byt spravedlivy...
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 15. 7. 2013 10:00

Už to asi začíná! V Německu jsem o víkendu viděl jednu bezzrcadlovku, Nikon V1.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 15. 7. 2013 12:36

Osobně si hodlám počkat, až bude za 5999,- ve výprodeji V2, a pak si ji koupit místo kompaktu. Možná.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod malykrocan 15. 7. 2013 14:35

Týden na pláži, města Pula, Rovinj, Medulin. Polovina foťáků byly zrcadlovky základních řad Nikon, Canon, asi jen dvě Sony alfa, Olympus E420 jedenkrát. Spoustu zrcadlovek i na pláži. Takže zas tak velké to asi nebude, když to lidi tahají i na pláž :-) Asi se víc bojí o mobil, než o zrcadlo, což chápu, mnohdy je zrcadlo levnější :-) Všechno se seťáky. Ve městech pak docela dost D90tek, a pak až FF, nic moc mezi, ale nekoukal sem po všech :-) Celkem Nikon vs. Canon tak nějak napůl.
Druhá polovina fototechniky byly kompakty a bezzrcadlovky. Mobilů mraky, to je samostatná kapitola, tablet sem ale viděl jen jeden! za celou dobu, to mě překvapilo. z kompaktů samé malé placičky do 3000 korun, minimum pokročilých kompaktů a pak bezzrcadlovky. Prapor m4/3 nesl Panasonic, Oly byl v drtivé menšině. Sony Nex jen pár, to se nedalo přehlédnout :-) malá placička s až monstrózním objektivem :-) A pak opravdu velké překvápko - Samsung. Kraloval bezzrcadlovkám, více než polovina bezzrcadlovek byla Samsung. Dost bílých, to měly na krku holky :-) tam bych řekl, že se jim prostě jen líbí, než že by to bylo o tom jak to fotí. Ostatní Samsungy i s pevnými skly a s jinými objektivy, než seťák... Takže kdo chce fotit a nechce zrcadlo kupuje Samsung... :-)
malykrocan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hoax 15. 7. 2013 15:25

Zajímavá dovolená:)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 15. 7. 2013 16:01

Ano, potvrzuji Samsunga. I ten zbytek +- sedi. Mozna krome setaku se tam nekdo objevi s nejakou Sigmou. Hodne vidim i prastary kompakty z let 2006-10, prikladam to velmi vysoke cene v te dobe, clovek to koupil za dvoumesicni mzdu, tak to chce amortizovat jako auto 10 let.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka