Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod FotoABC 23. 2. 2013 17:15

To je o tom kdo co uhádl. :-) Já jsem míval na Grafice důkaz o tom, že jsem v roce 2008 psal o tom, že by Nikon měl do Coolpixů dávat snímač velikosti 1 palec. Takže jsem několik let předtím věštil Nikon 1. Taková trefa se mně už nepodaří. :-)
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 23. 2. 2013 22:30

Ona tam ta diskuse ještě je, nebo aspoň na www.fotografovani.cz. Sice tam nikdo nechodí, ale měl jsem dojem, že to tam zůstalo.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rodri 24. 2. 2013 00:32

Pety, diskuze sice zůstala, ale zmizely z ní všechny fotky, spousta příspěvků, archiv je neúplnej. Na grafice i fotografování byla navíc diskuze prakticky pořád nefunkční, admin nekomunikoval, takže nakonec skoro všichni přešli jinam.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 24. 2. 2013 09:49

Inu, my jim za to nemůžeme. Já se tam po změně na nový web ještě zkoušel na něco ptát, ale bylo tam naprosto mrtvo. Tak jsem to taky vzdal.

Koneckonců, pokud tam zmizely mé fotky, aspoň mě už za ně nemůže nikdo kritizovat. :-D
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 2. 2013 21:34

maraou: tak ti nevim, kdo se ted chova "svrchovane" :) Kazdopadne nejsem zde, narozdil od zbylych devadesati procent uzivatelu a administrace, jako anonymni osoba a mas moznost mne bez problemu kontaktovat, pokud touzis po osobnim setkani, s kterym nemam sebemensi problem.

A tady mas dalsi zvesti, tentokrat jiz bez obrazku, aby te to zase nesvadelo nas informovat, ze to je fake:

http://nikonrumors.com/2013/02/25/nikon ... eeks.aspx/
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maraou 25. 2. 2013 22:11

No asi nejvic ta slecna z plesu, co si tady vystavila fotku, aby "zabava" nevazla.
maraou
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 3. 2013 22:09

Olympus OM-D E-M5 Review

Continuous (AF-C) mode, on the other hand, is not that great – the camera continuously scans for focus back and forth, trying to find any changes in the subject (quite normal for a contrast-detect autofocus, by the way). Very similar to what Sony NEX and other mirrorless cameras do in AF-C mode as well. If you mistakenly end up choosing AF-C for regular stills, you might get quickly frustrated with the E-M5, because it will do this back and forth motion constantly, sometimes failing to acquire focus even on subjects with plenty of contrast. I tried photographing a Taekwondo competition in AF-C mode, even in bursts, and it was tough. Ended up with plenty of out of focus images, because the sport is very fast and erratic – a typical nightmare for an autofocus system. Subject tracking did not work well, constantly losing the tracked subject.

I quickly got frustrated with the results, so I switched back to AF-S and tried to shoot some more. I ended up keeping AF-S instead of AF-C, because the number of keepers was about the same, but at least I could occasionally take photos of athletes resting between the rounds. With AF-C, that constant back and forth motion just annoyed the hell out of me.

http://photographylife.com/reviews/olympus-om-d-e-m5
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 3. 2013 23:11

I experimented some more with the AF-C mode on the E-M5, photographing my kids playing soccer later. This time, the results were a little better, probably because they were not running as fast or moving in different directions as often as the Taekwondo kids. It looks like AF-C works better with subjects moving towards the camera, but not so well for side to side motion (just my temporary observation for now).

=> teda na futbal a hokej to stačí...
(ale na športy ako stolný tenis je lepšie použiť AF-S)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 3. 3. 2013 23:26

Nádhera: takže pokud recenzent napsal, že předchozí mizerné výsledky AF-C byly při fotografování jeho dětí hrajících fotbal trošku lepší, Ganec z toho udělá závěr, že AF-C režim OM-D stačí na fotbal a hokej. Tedy jasný nezpochybnitelný důkaz, že na mistrovství světa v hokeji je lepší OM-D, než Canon 1D-X. :-) :-) :-)
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 3. 2013 23:43

Keď sa majiteľ D700/D800 takto vyjadrí o CSC, pre ľudí s bežnými nárokmi to znamená: "žiaden problém"

Priznaj sa že sa ti nepáčilo skôr vyjadrenie ohľadom zaostrovania Nikon 1:
I then tried refocusing on other objects in the room, some of which were in darker areas and less contrast. Again, the camera did not even hesitate. This already impressed me, because I have not seen such quick and accurate AF performance on any mirrorless camera. The Nikon 1 cameras are very fast in broad daylight, when its hybrid AF system kicks in. But as soon as you step indoors to a dimly lit environment, Nikon 1 starts to suffer badly, with contrast detect going back and forth trying to acquire focus.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka