Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 13. 9. 2019 10:35

pemar píše:Výroba ve Vietnamu a servis v Portugalsku, to mi zní jako poukázka na problém.
Za "poukázka na problém" skôr možno považovať toto:
The new normal: Nikon has not announced a “real” camera in more than 12 months
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 13. 9. 2019 10:42

Přesněji řečeno, výroba v Číně, Thajsku nebo Vietnamu má svá kvalitativní rizika, ale evropský servis v Portugalsku, Španělsku, Itálii, Francii, Řecku, Alžírsku nebo Albánii, ... to je z hlediska spokojenosti zákazníka kvůli mentalitě těchto zemí reálné riziko.

Můj mlsný kolega s oblibou říká, že kulinářské peklo ke multinárodní: vaří tam Němci a Angličané a řídí to Italové ve spolupráci s Francouzi :-).
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 13. 9. 2019 10:47

Já bych s tím předpovídáním konce byl opatrný. Nikonu ho taky pořád někdo předpovídá. Kolem roku 2004 a dál kvůli CCD senzorům. Dneska kvůli sešupu DSLR a prý nekompetitivnímu AF u bezzrcadlovek. Svoji pohádku si může vymyslet kdokoli.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 13. 9. 2019 10:54

Paradoxne by som sa bál viac toho Portugalska, nejako nemáme dobré skúsenosti s tým smerom. :D
Vietnam si asi Olušáci ošéfujú...
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 13. 9. 2019 10:59

Já také vidím servis v Portugalsko jako problém, nejen tu mentalitu, ale i logistiku.

Já už jsem také počítal s tím, že to má Nikon nahnuté, už jsem se před uvedením D5/D500 díval ke konkurenci, abych měl plán B.

Jestli ho bezzrcadlovky spasí, to je otázka, nahrazení řad 3xxx, 5xxx, 7xxx a 5xx vidím jako problematické, ale mají představit asi 7 nových produktů, tak uvidíme. Aby "nahradili" 3xxx nebo 5xxxx, museli by nabídnout set cenové relaci 10,000-15,000 Kč, což u bezzcadlovek není běžná cenová hladina. Aby "nahradili" 7xxxx, museli by nabídnout Z6 s APS-C snímačem. Aby "nahradili" 5xx, museli by mít AF modul z Z9.

A čím déle jim to bude trvat, tím více lidí si koupí něco jiného (mobil, zlevněný Olympus, ...)
Naposledy upravil pemar dne 13. 9. 2019 11:00, celkově upraveno 1
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 13. 9. 2019 10:59

Fidko píše:Ja sa predsa nebojim, ani netvrdim, ze to zabalia.

No já nevím, Fidko, možná mám problém s porozuměním čtenému, ale já tady ten tebou popíraný výrok četl v tvým podání v různých obměnách nesčetněkrát. :mrgreen:
Jinak Oly FT (minoritnější systém s neporovnatelně menším portfoliem) zabalil, pač přesedlával na mFT. Navíc s příslibem kontinuity použitelnosti skel. K čemuž skutečně, byť v delším horizontu, než si většina majitelů FT skel asi představovala, došlo.
A Oly už mnohokrát deklaroval, že fotobyznys nutně potřebuje ve spojení se svou další (velmi profitabilní) produkcí a že případné ztratáty zde bere jako investice do ní.

Jinak mi přinde, že ta hláška manažera od Paňáka, co sem dával Ganec, by se měla tesat do kamene. Neustálý tlaky na chrelení dalších a dalších novinek skutečně slouží jen k honění si ... libida. Drtivé většině z nás bohatě stačí to, co dnes máme. Resp. ani zdaleka nevyužíváme jeho limity. Případně se pouštíme do akcí, kde/který by nás ještě nedávno vůbec nenapadlo fotit. A pak si stěžujem, jak je ta technika nepoužitelná. :lol:

PS: Moc ten pemarův Vietnam taky napobírám. Resp. kdyby to nebylo od pemara. Ten se chytá každýho stébla. :mrgreen:
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 13. 9. 2019 11:14

Věřit jakýmkoli prohlášením Olympusu mi přijde naivní, ale budiž.

Samozřejmě, že prakticky cokoli vyfotím třeba i foťákem z roku 2008, je to jen o tom, kolik zábavy a pohodlí ty nové stroje přidají do procesu fotografování. Také dojedu se Škodou Favorit bez klimatizace z Ostravy do Paříže a zpět, ale raději pojedu Mercedesem S-klasse s třízónovou klimatizací, když budu mít možnost volby. Ale to je individuální volba, někdo to může vidět jinak ...
Naposledy upravil pemar dne 13. 9. 2019 11:29, celkově upraveno 1
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 9. 2019 11:17

Ferin píše:
Fidko píše:Ja sa predsa nebojim, ani netvrdim, ze to zabalia.

Je to mozne. Ono sa to pouziva v roznom kontexte rozne a tu je to myslene tak, ze je mi to prakticky jedno. S mFT sa mi foti fajn a ak by to malo nejaky potencial do buducna, tak by som asi ani nezvazoval vymenu. Ale neverim, ze ten system prezije v zmysle, ze v buducnosti bude mat nejake zaujimave postavenie na trhu. Ale nie je to "strach", ako som pisal, je mi to fuk. Moznosti zda sa bude dost.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 13. 9. 2019 11:30

Ale neverim, ze ten system prezije v zmysle, ze v buducnosti bude mat nejake zaujimave postavenie na trhu.

A není to z uživatelskýho hlediska úplně šumák? Opět jen honění libida.
Nebo tě to snad nějak ovlivňuje při focení? Případný pokles tržního podílu učinů tvou techniku horší?
To je spíš starost vedení a investorů. ;-)

Pemara už ani nekomentuju, tomu se jeden nezavděcí ničím. :hm
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 13. 9. 2019 11:31

Některé firmy to balí, když mají jen 10% zisk, jiné to nezabalí, ani když mají více let po sobě ztrátu. Příkladů je dost.

U ztrátové firmy je riziko ohledně budoucnosti, na pochopení není zapotřebí žádné velké ekonomické vzdělání, obvykle stačí průměrná inteligence.
Naposledy upravil pemar dne 13. 9. 2019 11:34, celkově upraveno 1
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 9. 2019 11:33

Ferin píše:Ale neverim, ze ten system prezije v zmysle, ze v buducnosti bude mat nejake zaujimave postavenie na trhu.

A není to z uživatelskýho hlediska úplně šumák? Opět jen honění libida.
Nebo tě to snad nějak ovlivňuje při focení? Případný pokles tržního podílu učinů tvou techniku horší?
To je spíš starost vedení a investorů. ;-)

Pemara už ani nekomentuju, tomu se jeden nezavděcí ničím. :hm

Samo, kvalita servisu klesa, zaujem vyrobcov tretich stran tiez a Olympusu sa tiez nebude chciet vyrabat skla pre 5 ludi.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 13. 9. 2019 11:40

Samo, kvalita servisu klesa, ...

Promiň, ale to jsou zas jen tvoje báchorky. Za servisu Olympusu by si mohl jakýkoliv jiný výrobce vzít příklad.
No nic, zvrhlo se to tady (jako už pokolikátý) jen v mlácení prázdné slámy a totální zabíjení času. A na to fakt nemám.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 13. 9. 2019 11:56

Jen tak pro zajímavost a pro ukrácení čekání na letadlo, tohle mi přistálo na Facebooku, Johannes Bamouk, D850 a testování 15mm a 35mm, tohle je Sigma 35mm Art:

Obrázek
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 9. 2019 12:07

Ferin píše:Samo, kvalita servisu klesa, ...

Promiň, ale to jsou zas jen tvoje báchorky. Za servisu Olympusu by si mohl jakýkoliv jiný výrobce vzít příklad.
No nic, zvrhlo se to tady (jako už pokolikátý) jen v mlácení prázdné slámy a totální zabíjení času. A na to fakt nemám.

To nie su bachorky, toto je uz nejaku doby realita minimalne pre Slovakov. Netusim kolkych krajin sa to tyka :)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 13. 9. 2019 12:10

Někomu prostě trvá déle, než pochopí ...
pemar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka