Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 31. 7. 2019 18:40

Mohl jsem si teoreticky vybrat termíny od Albi-Toulouse dále, ale musel na ten první týden služebně do Indie, takže prakticky jsem tím měl volbu jen na etapy od Nimes do Paříže, můj pracovní kalendář by mi ale nedovolil vidět více než 2 etapy.

Já bych si býval asi vybral Saint-Jean-de-Maurienne – Tignes a Albertville-Val Thorens, ty horské etapy mají podle mne více emocí. Nicméně v sobotu bylo i MMA na Štvanici, kdyby neměl horečku, šel bych se podívat na Vémolu a Muratova, to má neskutečně emoce, pokud sedíte u stolku blízko ringu. Nicméně, horečka mne poslala do postele, nedalo se nic dělat, bylo hotovo.
Naposledy upravil pemar dne 31. 7. 2019 18:56, celkově upraveno 1
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 31. 7. 2019 18:54

Skoda Pyreneje ,Alpy to by mohol byt zazitok
golem2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 31. 7. 2019 18:57

Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 31. 7. 2019 19:02

Určitě by byl, ale mám bohužel i pracovní povinnosti.

Na druhou stranu, cyklistika není sport mého srdce, na můj vkus je tam až moc švindlu a taktizování. Ani rekreační cyklistika mi k srdci nepřirostla, hlavně ta šumavská, to co se tam děje, mi cyklistiku znechucuje. Ne všechno je úplně špatně, třeba Kolo pro život je fajn, ale když cyklisté uzurpují cesty pěším a odhazují kola a odpadky, kde se jim zachce, tam mi to vadí.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 1. 8. 2019 17:22

Podvody sa začínajú už na dedinskom futbale :)
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 8. 2019 21:11

Vyšli júnové CIPA štatistiky: http://www.cipa.jp/stats/documents/e/d-201906_e.pdf

Obrázek

Čo ma na nich zaujalo?
1) v porovnaní s tým istým mesiacom minulého roka, DSLR nezarobili ani len polovicu (ale len 47.5%)
2) prvý krát je peňažná hodnota pre DSLR "Production" nižšia ako "Total Shipment"
=> to pre mňa znamená, že DSLR sa predávajú za menej, ako sa vyrábajú => teda sú stratové

Žeby sa ich už ani neoplatilo vyrábať? :hmm:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 2. 8. 2019 18:51

Low-end od Canonu se vyplatit musí.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 5. 8. 2019 16:12

K nahradzovaniu na tohtorocnom SIAFe:
- v sektore kde sme boli som mal skoro komplex, pretoze jedine CSC , co som teda videl, som mal ja (Z6), zvysok boli same DSLR Canikon od zakladnych po najvyssie rady FF.

K samotnemu mojmu foteniu so Z6 + Nikon 200-500:
- po 7 hodinach s tymto sklom mam este aj teraz celkom dost ;-)
- AF Z6ky dost casto z nicoho nic ako keby stratil objekt a peostroval (mal som dynamic AF s 9.bodmi). Toto pri D500 s rovnakym nastavenim nepoznam
- sledovanie objektu v EVF pocas serioveho snimania bola tragedia - zlaty OVF !!!
- bateria vydrzala cca 900 zaberov, ziadne dlhe serie som nefotil, takze prijemne prekvapenie,
- odpadu bolo pozehnane, ci uz z kompozicneho hladiska, alebo mojej "nestihacky" pri stihackach, dost vela odpadu bolo na dlhom konci z dovodu teploty a vlnenia vzduchu

K samotnej akcii SIAF 2019:
- ked tam bol niekto prvy krat, tak urcite bol spokojny,
- toto bol nas treti rocnik a jednoznacne najslabsi
- samotne vystupenia display F16 boli pre mna dost sklamanim
- treba pochvalit organizaciu ako taku, vsetko bolo OK: od parkovania, cez jedlo/napoje...
- Spasou podujatia bola akrobaticka skupina Frecce Tricolori (IT) - klobuk dole.
Obrázek
Naposledy upravil landov dne 5. 8. 2019 20:41, celkově upraveno 1
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 8. 2019 19:59

No jo porád ;-)

Na obou mých víkendových akcích to bylo jasné - většina lidí, co mají focení jako koníček, měla nějaké low- and middle- Canikony. Pár lidí mělo Fujiny, filmaři vesměs Lumix a Sony.

Tady borkyně měla D850

Obrázek

No a tady je jedna, co právě nahradila, bohužel přeskočila jednu vývojovou etapu

Obrázek

A všechny zastínil tento pán, který nás všechny obešel a stoupl si přímo do vody. Překážel úplně všem.

Obrázek
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 5. 8. 2019 20:45

Ale ta stredna fotka...este asi nenahradila, okolo krku ma Canon :-)
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 8. 2019 21:01

Asi se zrovna rozhodla, fotila celou dobu mobilem ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 5. 8. 2019 21:37

My jsme něco podobného jako ty s tím SIAFem zažili s Afrikou. Napoprvé nadšení, trofeje, parta, někdo z toho měl i velké fotky na zdi, já jsem byl zprvu jediný, komu Afrika k srdci tak úplně nepřirostla, ostatní se mi smáli. Napodruhé opět nadšení, ale s kritika ubytování, jídla, hygieny a domorodců i vlastní akce se od účastníků občas ozývala a od třetího roku už kritizovali všechno všichni a od šestého roku přestala původní parta jezdit úplně.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 5. 8. 2019 23:32

Davidof píše:
A všechny zastínil tento pán, který nás všechny obešel a stoupl si přímo do vody. Překážel úplně všem.

Obrázek

Tak tohle znám. Před pár lety jsem byl na leteckém dni v Plasích. Vstup byl docela pálka, takže jsem se těšil, že bude alespoň co fotit. Přišel jsem včas, vybral si pěkný místo a čekal na program. Bohužel jsem si neuvědomil, že letci si ten letecký den dělají jen pro sebe a návštěvníci jim ho ze vstupného platí. Celý den přilétala letadla a parkovala před sektorem diváků (přestože mimo něj bylo místa dost), takže nafotit startující nebo přistávající letadlo prakticky nešlo, navíc se mezi přistávací dráhou a sektorem pro diváky pohybovalo neskutečný množství lidí včetně malých dětí. Kluk, co fotil vedle mě, nadával, že jezdí po leteckých dnech po celý republice ale takovej bordel že ještě nezažil. To jsem tam byl naposledy a už tam nepojedu.
27.jpg

Tahle prodavačka buřtů, co "nahradila", to dorazila.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 8. 2019 06:15

No tak to je dobrá sestava.

Jasně, že člověk nemá nějaký výhradní právo na výhled (většinou), ale někdy je to na zabití.

P.S. Co ten testík ?
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 6. 8. 2019 11:33

Davidof, jasne, ze na vyhled zadnej narok neni, na druhou stranu by ale mohli divakum alespon trochu vyjit vstric. Navic za paskou, ktera ohranicovala divacky prostor, se pohybovalo neuveritelny mnozstvi lidi vcetne malych deti a to v mistech, kde pojizdela a parkovala letadla. Z pozemnich ukazek jsem nevidel pres letadla a lidi nic a to jsem stal hned za paskou.

Co setyka testiku, tak s nim pocitam, jem bych byl radeji, kdyby mohl byt az koncem srpna.Manzelka chce predelat kuchyni, takze mam ted dost prace.
rodri
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka