Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 6. 7. 2019 16:27

Ja som uz dnes na ture nahradil. Oneplus 6
Obrázek
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 6. 7. 2019 16:59

Ganec píše:A čo ak fotili? ;-)

V každom prípade, je to stále len DSLR, takže princíp je rovnaký.
=> žiadna zásadná zmena oproti iným DSLR, s ktorými isto fotili

Aj Thom Hogan v článku The 20 Year Anniversary o tom píše: že DSLR sa za tých 20 rokov skoro vôbec nezmenili, len majú viac/lepších megapixelov, väčšie LCD a buffer.
Looking at a D1 today, you see that the D5 isn't all that far from it, other than the things I just mentioned .. the bones and muscular structure are all there and are still being inherited today. Indeed, the D5 is really just another continuation of the all-electronic design Nikon put forth with the F5 in the 1990's.

Za to bezzrcatka se zmenila jak hrom.
Vzali kompakt, strcili mezi telo a objektiv bajonet a vylepsili skoro presne to, co na DSLR.
Aspon z toho jasne vyplyva, ze v bezzrcatkach zadny vyznamny pokrok neni.
Nejspis i proto firmy, ktere si mysli, ze s bezzrcatky udelaji diru do sveta, jako treba Panasonic nebo Olympus, maji tak mizive prodeje, jak maji. Jasny dukaz o tom, ze je to jen marketingova bublina cele tyhle kompakty s oddelitelnym objektivem.

A čo ak fotili? ;-)

Coak? Coak?
No kdyby jo, nejspise by tu bylo uz nejmene sedm stranek hlaseni o tom.
Potřebuješ zjistit, kdy bezzrcátka nahradí APS-C zrcadlovky? Obrať se na odborníky. http://www.nudz.cz/
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 6. 7. 2019 19:49

Každá bublina jednou praskne. Fotoartin.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 6. 7. 2019 22:08

Coz znamena konkretne co? Zase jen vykrik trola jako minule?
Potřebuješ zjistit, kdy bezzrcátka nahradí APS-C zrcadlovky? Obrať se na odborníky. http://www.nudz.cz/
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 7. 2019 05:48

Včera jsem se po dlouhé době dostal do situace, kdy mi chyběla (respektive hodila by se mi) stabilizace. Večerní focení, stativ zůstal doma, pomáhal jsme si tím, že jsem foťák o něco opřel. Na druhou stranu, OVF bych za stabilizaci měnit nechtěl a mohl jsem si vzít objektiv se stabilizací, měl jsem ho dokonce v brašně, jen měl zrovna jiné ohnisko a horší astigmatismus.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 7. 2019 10:50

Já jsem se dneska dostal do situace, kdy se stabilizace nehodila.

Tak jsem ji vypnul. A potom zase zapnul.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 7. 7. 2019 11:14

Já jsem včera fotoaparát nezapnul. Jen oprášil a očistil všechny objektivy.
Stabilizace těla nebylo třeba. :-)
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • C1 Pro 12
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 7. 2019 11:25

;-)

Ty teď budeš mít vymakanou stabilizaci trupu, po těch rehabilitacích. Pro tebe je stabilizace foťáku zbytečná :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 7. 7. 2019 11:38

V to doufám. :-) Včera jsem také poprvé seděl na klasické židli u rodinného oběda. Myslel jsem si, že budou bolet páteř a žebra a já se budu muset zas postavit ke svému zvýšenému barovému stolku, ale místo toho, zcela nečekaně, mě bolel zadek.
Nicméně, od přípitku až po dezert jsem se statečně držel. :-)
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 7. 2019 11:50

No tak pomalu začneš chodit ven ... a fotit street, ne ?
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 7. 7. 2019 14:11

Inac dnes som bol rano na nakup a mrkol som cestou do Fotolabu. Prechadzam popri vylohach s fotakmi a pohladom som zboku zavadil o nejaky divny tvar. Az som sa vratil k vykladu a on to bol Nikon P1000 - ani som netusil ze to je v reali taky ozrutansky "kompakt". Posobil az desivo...a odpudivo.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 7. 7. 2019 14:27

chvd píše:Myslim, ze je opravdu dost malo fotografu sportu, kteri daji udajnym technologickym vymozenostem prednost pred ovladanim a drzenim fotaku.

Ano, držení Ax je proti větším DSLR horší (nikdy jsem nepsal opak). Ovládání je ale subjektivní a po jeho nastavení si myslím, že alespoň proti Canonu je lepší.
chvd píše:Podle mne to oceni spise ti parametrologove a socialnesitovifotoexperti. Fotograf si nebude chtit zbytecne pridavat a ztezovat praci.

Tím je myšleno co? Že je na sport lepší foťák s buferem 10 RAW místo něčeho co má skvělé kontinuální ostření bez zatmívačky anebo že správný sporťák nic takového nepotřebuje, protože jede na S-AF a ta pravá fotka musí být trefena na poprvé a sekvence je tabu?

Landof píše:...

Vše důležité je uvedeno pod tím tebou citovaným příspěvkem.

pemar píše:Chlapi, vy co obhajujete A9, přiznejte se, že jste nefotili ani s ní, ani s Nikonem nebo Canonem v té třídě.

Ne, s A9 a ani s ničím podobným od Canonu nebo Nikonu jsem sport nefotil. A co? Tys napsal, že focení s A9 není jako focení s C/N. Neuvedl jsi žádné argumenty, jen ten výkřik. Já na něj reagoval jak jsem reagoval.

Za sebe si myslím, že zrovna A9 se na sport velice hodí a proti konkurenci přináší výhody, které se mohou hodit. Vy reagujete, jako byste byli placeni hejtovat cokoliv co v sobě nemá zrcátko.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 7. 7. 2019 14:34

Davidof píše:No tak pomalu začneš chodit ven ... a fotit street, ne ?

Minulý týden jsem dostal od obvodního lékaře povolení na vycházky mezi 13. až 17. hodinou. Do města se po osmi týdnech snad konečně na nový týden vypravím po svých, a bez odvozu druhých. :-)
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • C1 Pro 12
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 7. 2019 16:22

Já jsem se o Sony A9 jeden čas docela vážně zajímal, kdyby Nikon nepřišel s D850, neměl bych od Nikonu prakticky co koupit, protože D5 mi jako lehký foťák na cesty jako ideál nepřipadal. Jako argument pro A9 hovořily technické parametry i recenze. Jako argument proti pak praktická zkušenost. S půjčenou Sony A9 jsem tehdy nafotil asi 2,500 fotek, dvě různé aktivity, shodou okolností obě sportovní. To, co v recenzích nepíší, je, že to tělo je malé, blbě se drží. Druhá zrada byla, že 20 snímků za sekundu to umělo jen s elektronickou závěrkou, která ale na některé sporty (golf, ...) nejde moc použít (tedy pokud nechci dělat nějaké “umělecké” deformace), s mechanickou to fotilo tak rychle, jako D500 na low speed. A jak se objekt začal pohybovat směrem ke mně, odpad byl na rychlost 20 fps výrazně vyšší, než u D500. A na takové ty srandičky, jako je trackování letícího míče, na to jsem přitom mohl rovnou zapomenout, Nikon má větší nabídku AF režimů. Dobře naopak u A9 fungovala face detection, lépe, než u Nikonu, minimálně na Eye-AF si u DSLR budeme muset počkat.

Můj závěr z toho tehdy byl, že pokud už má někdo Sony, tak Sony A9 může být zajímavý upgrade. Pokud někdo má D5 nebo 1DX, tak bych mu doporučil si Sony pořádně vyzkoušet, protože věci, o kterých člověk automaticky může předpokládat, že budou fungovat stejně, tam tak fungovat nemusí / nebudou, protože u Sony foťáky dělají vesměs dělají inženýři nefotografové. A druhý limit je bezzcadlovková technologie jako taková, to je vidět i u Nikonu na Z6/Z7. Ono se to všechno vyvíjí, aktualizují se firmware, přijde nová A9, moje zkušenost je z doby s předchozím fw, od té doby jsem neměl čas a chuť to znova zkoušet, s příštími modely může být všechno jinak.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 7. 2019 16:51

S tím golfem to nebude tak horký

https://www.blog-darrencarrollphotograp ... hotography

Souhlasil bych ale v tom, že pro majitele D5 nebo 1Dx ten přechod na Sony není vůbec jednoznačný. Třeba jen ta samotná ergonomie je hodně důležitá. A co se týká ostřících módů, zatim často platí, že v jednoduchosti je síla. Což ostatně dokazuje hegemonie Canonu v tomto segmentu.
Davidof
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka