Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 20. 5. 2019 05:19

Pretoze pemar sa ku Gancovi chova presne tak ako sa to robit ma a presne tak ako to ani ja sam obcas nedokazem. A sice, ze co ako velmi sa Ganec snazi, pemar ho ignoruje a to je to co Ganca sere najviac.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 20. 5. 2019 06:14

Vidím to podobne ...
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 5. 2019 07:27

Toto ste pred týždňom postrehli?
Is Canon Readying a New Pro Camera with 30fps Speed?

Professional wildlife photographer and Canon ambassador Andy Rouse has been dropping hints over the past several days that he’s currently testing some new camera equipment, sparking speculation that Canon may be gearing up to announce a new pro camera — one that can shoot at 30fps.
..

Linka: https://petapixel.com/2019/05/14/is-can ... fps-speed/

-- 20. 5. 2019 06:30 --

Alebo tu: A new Canon DSLR seems to be getting teased on social media by a Canon ambassador
linka: https://www.canonrumors.com/a-new-canon ... mbassador/

Žeby sa dala spraviť DSLR, ktorá zvláda 30fps? :shock:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 20. 5. 2019 07:31

Davidof píše:Ten Canon je docela unikátní a na ty tvoje služebky například úplně ideální. Nakonec i na jakoukoli turistiku.

Bingo, presne si to trafil. A na turistiku je to naozaj to prave orechove. Z puzdra na ramennom popruhu vytiahnem tento fotak do 10s, pritom hmotnost je zanedbatelna a ked ho vlacim aj cely den po horach a neurobim jedinu fotku, tak ma to netrapi.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 5. 2019 07:36

Podľa https://www.imaging-resource.com/news/2 ... ill-return vraj u APS-C dokáže kmitať zrkadlo rýchlejšie ako u FF:
the advantages that APS-C DSLRs can offer, we think that, yes, one of them is compactness, and also [higher speed]. We can use a small mirror mechanism inside, so the frames-per-second speed can be faster, theoretically, than [for] full-frame.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 20. 5. 2019 07:56

landov píše:
Davidof píše:Ten Canon je docela unikátní a na ty tvoje služebky například úplně ideální. Nakonec i na jakoukoli turistiku.

Bingo, presne si to trafil. A na turistiku je to naozaj to prave orechove. Z puzdra na ramennom popruhu vytiahnem tento fotak do 10s, pritom hmotnost je zanedbatelna a ked ho vlacim aj cely den po horach a neurobim jedinu fotku, tak ma to netrapi.

Ty mas tu GX7 MK II ? Nedavno to kupila teta, tak som sa s tym chvilku hral.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 20. 5. 2019 09:15

FXE1 píše:Neviete, prečo si Ganec stále porovnáva pindíka s Pemarom ? :)

Vysvetlenie by mohlo ponukat jedno z Gancovych vyjadrenie este pred nejakymi rokmi, kedy odsudil ludi, ktori nemaju na to, kupit si PEN za 1000e. No, nie presne takto, ale v tomto zmysle. Inak povedane, pohrda ludmi, ktori si nekupia drahu vec (napr. nemoze prehltnut , ze si P. Lunak kupil lacnu D3300, dlho,dlho mu to vyhadzoval na oci) a obdivuje tych, co si take veci mozu dovolit (sam Ganec, len nieco malo a obcas). Co vela hovori o charaktere cloveka a jeho sposobu, alebo pristupu k diskutovaniu. A mozno aj ciastocne vysvetluje, preco tak velmi zerie Olympus. Myslis si, ze Olympus "vydrbal" so systemom a nasledne sam seba presvedcil, ze ak najdrahsie tela Olympusu stoja tolko co FF, tak su rovnako dobre, takze ak si kupi PEN za 1/3 ceny, kde je rovnaky snimac, tak sa dostal k tym, co maju na to, kupit si drahe vybavenie. A uz v tomto systeme zostal, nakupil drahsie veci a ma pocit, ze je na rovnakej urovni s tymi, co maju vela penazi. Sice tak nejak zabudol na drobny detail, a sice, ze fotku robi fotograf, ale hlavne , ze "hraje prvu ligu" :D .. inak povedane, podobny styl, ako socka da rocny prijem za pekny oblek a golfovu vybavu, dojde si zahrat s "velkymi" a ti ho tam akoze trpia :D .. no, je to smutne, ale mne to takto pripada :( .. neurazam Ganca, len konstatujem, ako to posobi.
No a potom asi aj to, ze pemar mu nenadava, tak si Ganec mysli, ze s nim diskutuje :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 20. 5. 2019 09:19

Myslim, ze klucom k pochopeniu spravania sa Ganca je uvedomenie si a zmierenie sa s tym, ze on sa na nas zabava minimalne tak dobre ako my na nom. Boli by ste prekvapeni ako rychlo by sa ukludnil ak by na neho vsetci prestali reagovat.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 20. 5. 2019 10:02

Staihol som dostupný RAW zo Sony na spracovanie v DXO, tam už nie je čo obkecať, ale aj to niečo stojí.

https://ulozto.sk/!9xfkHZuiAtAV/sony-a7 ... dxo-1w-jpg
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 20. 5. 2019 10:04

Fidko: ak by sa zabaval, bolo by to fajn :) .. ale nemyslim si to :)
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 20. 5. 2019 10:18

Mozes mi verit, ze ganec zdaleka nie je tak blby, ani zaujaty a ani fanaticky ako to vyzera. Urcite to musi mat v hlave pohnute, kedze holduje takejto zabavke, ale ako som pisal ... realne je on ten kto sa tu bavi.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 20. 5. 2019 11:01

A7i + Sigma 40f1.4 a Tamron 28-75f2.8 a Samyang 85f1.4 manual
Fuck8r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 20. 5. 2019 11:15

Bezzrkadlovka a skoro 2x tazsia ako moja zrkadlovka .. ganec kdesi .. trhaj :)

https://www.digimanie.cz/recenze-panaso ... do-ff/7801
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 20. 5. 2019 11:31

No tie nove Panasonic su uz fakt trochu nezmyselne tazke. Obzvlast je zarazajuce, ze vydrz pri tej hmotnosti je pomerne slaba.

Ale aj tak sa mi celkom pozdavaju, nejake gramy by som asi neriesil. Otazne budu len tie skla.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 5. 2019 11:33

Davidof
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka