Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod DUDISKO 27. 2. 2019 18:02

Oneskotenie hladacika nie je problem.. Pri serii zaberov sa da pekne sledovat dej.. Problem nastava pri uvolneni spuste kde je tma /ALEBO lagovanie/ a vtedy clovek vidi kulovy.. Teda 1 az 2 sekundy fotak nepouziteelny.. Oly.. Moja skusenost..
Pri foteni a sledovanie sceny bez problemov..
Vidiet ci niekto mrkol pri zabere.. Ina kravina.. Nikto z nicim si to nemoze vsimnut.. Iba pri kontrole zaberu.. Moj nazor zrkadlovkara a trochu toho druheho :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 27. 2. 2019 18:28

Tak já bezpochyby myslím "zle", jinak bych měl foťák v trenkách, notabene bych si na jeho snímači nožem vyškrábal ten jedinej správnej rozměr :D Takže odpověď očekávaně žádná :) Jsi naprosto neseriózní diskutér nedodržující ani svoje vlastní pravidla, Ganče. O tom, že jsi usvědčený lhář ani nemluvě.
A pokud myslíš slova o přínosnosti fóru jinak než coby fór, musel bys tiše a po anglicku už dávno vyšumět.
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 27. 2. 2019 18:36

Panas FF v ruštině, pro starší a pokročilé :) https://www.youtube.com/watch?v=loba7B0 ... J8EIoxl6UQ
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 27. 2. 2019 18:47

Ostriť na vlak už vie hoci kto,(Oly) ale ostrenie na gule .... :) 18min 45sec vo videu :D
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 27. 2. 2019 18:49

Grimjaur: vdaka...RU mi je ovela blizsia ako EN (2 roky stravene v RU). Toho typka som videl prvy krat, ale velmi rozumna rec a prima pozeranie. BTW vyzera to byt naozaj bombovy fotak.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 27. 2. 2019 18:55

Ganec zase produkuje stare dobre klise :D .. prispevok sa nam nehodi, tak ignorujeme, nazveme ho trolskym a obvinime z necitovania. :tleskani :tleskani /ignore list plati len pre trollske prispevky a trollsky prispevok je akykolvek prispevok ktory oznacime za trollsky a tym padom nemusime odpovedat, lebo vice versa/
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 27. 2. 2019 19:13

To co tam ten Neff předváděl, to byl klasický LAMA level, nicméně on to umí docela zábavně, už jsme si zvykli, že Ameriku objevuje častěji, než Kryštof Kolumbus.

Zkusím subjektivně seřadit faktory podle důležitosti: (1) je fotograf, který nedělá zbytečné chyby ohledně fotografické techniky (když to zvoře, nic to nezachrání). (2) objektiv, protože jak to objektiv nevykreslí, tak z hovna bič neupleteš. (3) stativ, což je věc, kterou skoro každý podinvestuje nebo podcení. Ani drahý stativ není zárukou, dvojkové Gitzo je horší než trojkové Manfrotto, o čtyřkovém RRS nemluvě. Opět faktor úspěchu. (4) Vypnutá stabilizace. (5) Spuštění bez mechanického zásahu, nejlepší je elektronické odpálení, používám dálkové ovládání těla, u Nikonu aktuálně SnapBridge. (6) MUP neboli předsklopení zrcadla. (7) elektronická uzávěrka, byť v praxi už většinou nemá vliv, protože hlavně na delší vzdálenosti hraje roli chvění vzduchu a další rušivé vlivy, které nemám pod kontrolou a výsledný obraz zhorší více, než nezapnuté MUP nebo mechanická závěrka. (8) foceni na nativní ISO, tj. u D500 na ISO 100 a u D850 na ISO 64.

Z techniky fotografování hraje ještě roli způsob zaostření, osvědčilo se mi manuální ostření maximálně zvětšeného obrazu. Já jsem s tím dříve blbnul ze zvědavosti, abych si ověřil, kde mají limit objektivy, které jsem si koupil a které by měly patřit k těm nejostřejším.

Fotil jsem tím touto technikou jen oprýskanou omítku, v praxi jsem nikdy na úplně maximální ostrost nefotil, protože fotím vesměs momentky a protože ty objektivy co mám, už byly kupované s ohledem na to, že tělo bude mít očekávaných 36 a více Mpx a budu fotit i na plnou díru. Venku mi skoro vždy foukalo, takže práce se stativem byla vesměs opruz, někdy tak, že jsem měl strach, aby vítr nesklopil stativ, v takových podmínkách je to z hlediska výsledku podobné, jako bych měl Neffův levný plastový stativ, prostě pakárna. Berte to jako amatérské praktické postřehy a moji zkušenost.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 27. 2. 2019 19:30

Na podobné pokusy (chvenie vplyvom zrkadla alebo uzávierky) sa mi osvedčilo nočné fotenie exp časom rádove v sekundách. Zo statívu, na rovný úsek diaľnice alebo cesty, pod uhlom aspoň 45 st. z mierneho nadhľadu. Svetlá prechádzajúcich aut vykreslia rovnú líniu, ktorá je ale v začiatku expozície narušená viac alebo menej drobnou sinusoidou s klesajúcou amplitúdou. A dá sa potom experimentovať tak ako popísal Pemar. (dostanete niečo ako EKG krivku expozície :D )

P.S. mimochodom, stará a osvedčená metóda ktorá pri nočných foto toto chvenie eliminuje je čas na B a expozícia rukou /odokryť a zakryť objektív/ a sekundy si odpočítať :)
Naposledy upravil FXE1 dne 27. 2. 2019 19:54, celkově upraveno 1
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 27. 2. 2019 19:52

Já jsem toho nechal, protože kdybych to chtěl dotáhnout na další level, musel bych jen na tohle hraní koupit RRS nebo nějakou podobnou těžkou krávu, a tu bych pak nikdy nevytáhl z bytu, protože kdo se s tím má tahat.

Mimochodem, právě mi přišla nabídka na Canon RP a cashbackem 5,400 Kč při zakoupení aspoň jednoho objektivu.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 27. 2. 2019 19:59

Pemar, moja skúsenosť bola taká, že ťažký fotoaparát na trebárs aj ľahšom statíve dával lepšie výsledky ako naopak. To mikro zachvenie vzniká totiž prakticky v strede fotoaparátu a šíri sa ďalej.
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 27. 2. 2019 20:03

DUDISKO píše:Oneskotenie hladacika nie je problem..

Na Sony A9 jsem na zpozdeni hledacku narazil v situaci, kdy jsem fotil sirokacem velmi rychle svenky bobistu zblizka. Nakonec jsem nekoukal do hledacku a fotil “naslepo” s pokukovanim na displej. Tohle se zrcadlovkou proste neznam
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 27. 2. 2019 20:07

No. Pri stlaceni a drzani sekvencie.. Nie je problem.. Po uvolneni spuste to sa to posetka
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 27. 2. 2019 20:12

FXE1: Mám jinou zkušenost, přes veškeré karbony a konstrukční vychytávky mi nejlepší výsledky dává nejtěžší ocelové Manfrotto.

Jinak Dudisko nám nějak začíná gancovatět, se mi zdá.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 27. 2. 2019 20:44

DUDISKO píše:Oneskotenie hladacika nie je problem.. Pri serii zaberov sa da pekne sledovat dej.. Problem nastava pri uvolneni spuste kde je tma /ALEBO lagovanie/ a vtedy clovek vidi kulovy.. Teda 1 az 2 sekundy fotak nepouziteelny.. Oly.. Moja skusenost..
Pri foteni a sledovanie sceny bez problemov..
Vidiet ci niekto mrkol pri zabere.. Ina kravina.. Nikto z nicim si to nemoze vsimnut.. Iba pri kontrole zaberu.. Moj nazor zrkadlovkara a trochu toho druheho :-)

Tak proč je ode mne při focení slyšet: "Sakra, znovu ....sakra, ještě ....zas mi do toho mrkáš" ?? ;-)
Neříkám, že je to nějaký nepřekonatelný problém. Jen to, že se zrcadlovkou klidnější věci typu malá u klavíru nebo rodinka na gauči obvykle fotím na jednotlivé expozice, zatímco s bezzrcátkem mám nulový sebevědomí, že chytnu moment, proto fotím převážně seriově.
Naposledy upravil Dolgor dne 27. 2. 2019 21:16, celkově upraveno 1
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 27. 2. 2019 21:04

Ono tohle podle mne záleží i na zvětšení, když to není nějaká minipostava někde před Karlštejnem, ale skutečný záběr do obličeje, tak je to vidět úplně perfektně, že někdo mrkl, ale stejně si musím na LCD ověřit, jak to dopadlo. Pokud jsou to nějaké minipostavičky, že s bídou poznám, že je to manželka, tak nějaké mrknutí asi vnímat nebudu.

Nicméně tohle mrknutí pro mne má pro moje rozhodování asi takový vliv, jako to roztřesení zrcátkem u zrcadlovky, pro mne by to byla minoritní situace. To co píše MK už by mi mohlo vadit víc, protože od koupě D500 zkouším blbnout s pohybem, i když co si budeme povídat, do zvládnutí krátkých ohnisek ve stylu MK mám asi tak daleko, jako prvňáček na vysokou školu.
pemar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka