Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 5. 2. 2019 16:19

sesty píše: Nejsem si tím úplně jistý. To že pan Bambousek dělá i s mFT skvělé fotky, neznamená, že by s FF nemohly být ještě lepší. To je prostě fakt. Jestli to ovšem potřebuje je druhá věc. Ale to už je jen dohad a to je na jinou diskuzi.

Myslím že tuto otázku už Pan Fotograf Bambousek dávno vyřešil. A je milé že nad tím stále ještě někdo mudruje.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tor47h 5. 2. 2019 17:32

Ganec
Tobě opravdu nikdy nedojde, jakou tady děláš Olymu medvědí službu :-(
Napovím, i když určitě zbytečně: drogy, lopta, billboard ...

Do diskuse
Olympus mě nikdy neoslovoval (neutrálně pasivní vztah), ale pamatuju si, jak ve své kampani přesvědčoval o tom, že zrcadlovka je přežitek a jen blázen ji používá a co víc - kupuje. Tudíž i já jsem podle těchto měřítek minimálně dinosaurus. Tedy můj vlastní, subjektivně získaný pocit. Tady bych asi viděl start té svaté války, kterou G doposud slušně živí svými nesmysly.
Já válčit nechci, slovy Pemara prostě "nejsem cílovka".
tor47h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 2. 2019 17:47

Ja tu reklamní kampaň nastěstí vůbec nezaregistroval, v te době jsem měl pauzu od focení, a je to asi dobře.

Zajímalo by mě, jestli to bylo celosvětově, nebo je to nějaká česká specialita. Člověk, co to vymyslel, by zasloužil pověsit za koule do průvanu.

Osobní vztah ke značce má, zejména u amatérů, taky svůj význam a i když je to třeba jen kus železa nebo skla, tak je tu vždycky pojítko s chvílemi, kdy člověk dělal své hobby a bylo mu dobře.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 2. 2019 17:51

tor47h píše:Olympus mě nikdy neoslovoval (neutrálně pasivní vztah), ale pamatuju si, jak ve své kampani přesvědčoval o tom, že zrcadlovka je přežitek a jen blázen ji používá a co víc - kupuje.
Môžeš to aj nejako dokázať? ;-)
(že to bol práve Olympus a nie niekto iný?)

.. lebo ja sledujem vyjadrenia Olympusu už roky .. a ešte som nikdy žiadne takéto priame vyjadrenie nezačul/nečítal.

Keď to tu zaznelo, tak vždy od niekoho, kto fotí zrkadlovkou :oops:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 2. 2019 18:00

Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 5. 2. 2019 18:06

Vídím, že se fotocihlování dostalo "pod kůži". Takže mělo smysl ? Asi ano, když se ještě dnes na něj odkazuje....
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 2. 2019 18:07

Ale veď je to milé .. nechápem, ako sa kvôli tejto recesii môže niekto hnevať :oops:

-- 5. 2. 2019 17:07 --

Dal som si tú námahu a slová typu "přežitek" som tu našiel len od zrkadlovkára:
Lotrandor píše:On totiž cíl nejsi ty, nebo já, cíl je ranec těch strejdů, do kterejch Olympus pořád hučí, jak už je všechno vychytaný a jak jsou zrcadlovky přežitek (slyšel jsem na vlastní uši od toho týpka co dělá fotocihly, prodával na olympus day). Tam to padá na úrodnou půdu.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tor47h 5. 2. 2019 18:09

Pavel Breit píše:Vídím, že se fotocihlování dostalo "pod kůži". Takže mělo smysl ? Asi ano, když se ještě dnes na něj odkazuje....

Dostalo, pravda. Otázkou zůstává, jestli je to dobře. Z dnešního pohledu.
tor47h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 5. 2. 2019 18:10

:twisted:
Naposledy upravil DUDISKO dne 5. 2. 2019 18:27, celkově upraveno 1
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 2. 2019 18:15

Mě osobně se to nelíbí.

Je to hloupý a nemá to respekt k cizí práci, která je v mnoha směrech hodně kvalitní.

Tenhle typ humoru v reklamě, to není humor, to je jen kalkul.
Naposledy upravil Davidof dne 5. 2. 2019 18:22, celkově upraveno 1
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod tor47h 5. 2. 2019 18:16

A není tohle začátek džihádu:
:-D 8-D
Kód: Vybrat vše
Okouzlily vás nové kompaktní systémové fotoaparáty, které mají kvalitu zrcadlovky, ale obáváte se, že by vám mohla chybět těžká váha a nepraktičnost zrcadlovky? Představujeme revoluční příslušenství pro fotoaparáty OLYMPUS OM-D a PEN.

Ganec: ... stále nepochopil, stále nepochopil. Lopta, drogy, billboard.
tor47h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 5. 2. 2019 18:18

Ved ono ich to dostihne...a nebude to vobec dlhe cakanie :-)
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 2. 2019 18:19

Já doufám, že existuje i humánnější řešení
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 5. 2. 2019 18:36

tor47h píše:
Pavel Breit píše:Vídím, že se fotocihlování dostalo "pod kůži". Takže mělo smysl ? Asi ano, když se ještě dnes na něj odkazuje....

Dostalo, pravda. Otázkou zůstává, jestli je to dobře. Z dnešního pohledu.

Dnes je to už v poriadku, v poslednom modeli je už tehla primontovaná späť natrvalo :) Pre Olympus by bolo najlepšie, keby sa na to zabudlo. Pár úsmevných paródií by som o tom + o Darwinovi vedel natočiť, šťastie je, že Olyho konkurenti, takto nekorektne neuvažujú.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Obšák 5. 2. 2019 18:42

Olympus tehdy vyprodukoval ještě tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=2VeCipqhppA
Teď koukám, že fotocihla už je přes 5 let stará a fotomaják se těm 5 letům blíží. To čumím, jak ten čas letí :-)

-- 5. 2. 2019 17:45 --

Kvůli Gancovi se na to hned tak nezapomene :-)
Obšák
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka