Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 2. 2019 11:29

pemar píše:Jo, ten vstup Petra Bambouska byl věcný a kultivovaný, to jsem ocenil.

Jestli si někdo pořídí o něco lehčí Olympus a bude respektovat omezení z toho plynoucí (a přitom udělá pěkné fotky), je to jeho volba. A že jako amatéři nevymáčkneme z techniky to, co on a že možná kupujeme dražší techniku “zbytečně”, pod to se mohu podepsat, v tom má pravdu, stejně jako v tom, že má smysl řešit jiné věci, ne jen foťáky.

To, že vyšší ISO není zapotřebí, s tím se ale neztotožňuji, ani s orientací na statické fotky, jaká je zábava fotit pohyb, to jsem si uvědomil s D500.

Pemare, ber to takhle - s Bambouskem máte leccos společného - oba jste si koupili to, co jste chtěli (potřebovali). Proto máš D850 (ISO) a D500 (pohyb).

Bambousek má oproti tobě jednu výhodu - nemá přiděleného svého osobního poradce, který by mu minimálně sedmkrát týdně poradil, ať si koupí ten ultrazoom od Nikonu ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 2. 2019 11:48

FXE1: som rád, že čítaš moje články .. a svojimi príspevkami potvrdzuješ, že to čo píšem je pravda
(že ľudia si myslia to čo si myslieť chcú, že sa ani len nepozastavujú nad tým, čo sa im médiá snažia nabalamutiť)
=> že prostý ľudia sú naivný .. a že sa naozaj dajú ľahko zmanipulovať

Fakt si myslíš, že slogan "Zober loptu a nie drogy !" nemá žiaden vedľajší efekt? :--
(napríklad to, že nevinné decká sa takto dozvedajú, že vôbec niečo ako "drogy existujú .. alebo že si na základe toho porovnani môžu myslieť, že je to alternatíva ku športu .. to ťa nenapadlo?)

Veď si to len preveď do diskusií bezzrkadoviek versus zrkadlovky:
- celú dobu sa tu snažím poukázať na výhody bezzrkadloviek a problémy zrkadloviek .. a výsledok?
=> tvrdíte, že tým čo robím, Olympusu škodím :-\
Naposledy upravil Ganec dne 5. 2. 2019 11:49, celkově upraveno 2
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 5. 2. 2019 11:48

trochu odbočím..
takto to vyzeralo na plese v Pribyline.. iby mobili.. teda trend je jasný :-)
Přílohy
IMG_2849.jpg
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sulasula 5. 2. 2019 11:49

Petr Luňák píše:Me se treba libi, jak se Sulasula vyhnul, stejne jako zbabelec Ganec, te fotce stromu s nocni oblohou a radeji si vybral k "hodnoceni" fotku statickeho psa, na ktere si nasledne, cely stastny jak male decko, smlsnul :)

No kdyz vidim, jak tu frci zoo, tak co se takhle mrknout, jaka fotka zapusobila na Ondru Prosickeho pri akci Canon Zoom. Urcite stoji za pozornost jeho komentar k "atlasovemu clunozubci". Uz jsem ji zde myslim prezentoval, takze se prilezitostne opakuji a podotykam, ze nejsem jejim autorem, ja jsem pouze zapujcil techniku:

Obrázek

A proc to sem cpu? No protoze to je dalsi priklad, ktery by s Olympusem vyfotit s takovymto vysledkem nesel (pro ty, co to nepoznali, tak je to 28/1.8 na FF), takze fakt to neni jen o citlivosti ci dynamickem rozsahu, ktery ma MFT system archaicky. Ale tak kdyz se nekomu fotky "jak z ultrazoomu" libi, tak mu to budiz prano.

Blahopřeji Petře k úspěchu na Canon ZOOm. Nějak nevím, co konkrétně si svými příspěvky na tomto fóru kompenzuješ. Jsi bezesporu šikovný fotograf, ale tvoje příspěvky jsou z valné části stejně demagogické jako některé Gancovy, jen taháte každý za opačný konec fotografického lana. Naznač, co by ti pomohlo? Uznání, že full frame má lepší výstup na vysoké ISO? Fajn, to má. Že má full frame jemnější bokeh? Fajn, to má. Chceš to někde podepsat? Slovy klasika, já myslím, že je nám to s tím velkým čipem už jasné ... a že se k tomu nebudeme .... nedejbože vracet :-)

Tohle fórum má přes tři tisíce stránek a fakt jsem neměl morální sílu cestovat nějak moc v čase, abych hledal, kdo tu zasadil jaký strom. Fotku jsem našel a je pěkná. Bohužel nemám časový prostor reagovat na všechno, co se tady mihne, mám dost jiných aktivit, za chvíli odjíždím na focení. Tedy, já pojedu fotit, nikoli dokazovat, že by to jinou technikou nešlo. Asi spatřuju smysl fotografie v něčem jiném než si popotahovat pindíka, že moje technika toho zvládne víc než jiná technika. To bych sem mohl donekonečna dávat pětivteřinové expozice z ruky a demonstrovat, jak je FF k ničemu, nebo si ze srandy koupit středoformát a dělat si obden z fullframistů srandu :-) Jé a nebo se budu fotit s trofejemi z největších mezinárodních soutěží a posílat ti je každý rok k Valentýnu, když jsme začali s tou hrou na pindíky :-D Nic chlapi, já musím běžet ...
Petr Bambousek
Wildlife Photography
sulasula
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 5. 2. 2019 11:56

Ganec, mama vravela, že sa nemám baviť s Gokotom, môžu si nás pomýliť, usúdila tak na základe Tvojich článkov :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 2. 2019 12:20

Já bych taky odpověděl Gancovi na otázku, kterou položil.

Ano, myslím si, že v současné době Olympusu svou činností škodíš.

Objektivně je jedno, co teď píšeš a že to píšeš bez urážek. Ten neustálý tlak na jiné fotografy, že mají uznat, že systém vytvořený hlavně s ohledem na rozměry a váhu a nějakou úroveň přijatelné kvality obrazu jim nahradí jejich FF nebo APSC stroje, způsobil, že tady na digiareně vznikla úplně extrémní averze proti MFT.

Pamatuju si, jak mě překvapovalo, kolik těch kritiků Olympusu vlastně taky fotí MFT ...
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Allien driver 5. 2. 2019 12:32

sulasula, tak ale s lepším čipom by si dosiahol určite lepších výsledkov, viac trofejí....
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tor47h 5. 2. 2019 12:45

Dovolím si vstoupit.
To sulasula: Nezačal náhodou tuhle nešťastnou kampaň sám Olympus ? Jen vzpomenu fotomaják, fotocihlu, Darwinova teorie ... Kde hledat začátek toho "porovnávání pindíků" ? Proč to tu odnese vždy Oly, co ostatní výrobci mft ?
A místní mistr propagandy to pouze svými zcestnými komentáři rozdmýchává dál a dál.
Naposledy upravil tor47h dne 5. 2. 2019 17:41, celkově upraveno 1
tor47h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 5. 2. 2019 12:50

Davidof: 5 rokov tu operoval (Ganec) s tym, ze MFT je mensi, lahsia a ked prisiel Olympus s tehlou, tak zase operuje s tym, ze je mensi a lahsi, napriek tomu, ze ma skoro kilo, pretoze si zase ohol pravidla, aby mu to sedelo. Porovnava fotaky s gripom a nedosla mu podstata, ktoru 5 rokov hejtoval. Kratka pamat.

-- 5. 2. 2019 11:52 --

Allien driver: to uz raz vysvetloval .. ale tiez to porovnanie bolo take gancoidne, vyslo mu, ze skresal vahu vybavy na polovicu, alebo kolko, ale v skutocnosti len preto, lebo okresal niekolko objektivov bez nahrady. Ale to je nepodstatne, pretoze ako aj teraz napisal, on foti. Foti dobre, k technike ma zdravy pristup, to ostatne nas nemusi zaujimat.

-- 5. 2. 2019 11:53 --

tor47h: tak ale tej reklame sme sa zasmiali .. len jeden nestastnik to zobral vazne a vybudoval na tom svoj svet reality.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 2. 2019 12:55

Tor47h

Panasonic naprosto žádnou reklamu nemá ;-)

Itokar

Já vím, teď už je to všechno špatně. Akce a reakce.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 2. 2019 13:09

Davidof píše:Objektivně je jedno, co teď píšeš
hej, to som si všimol .. že nezáleží na tom, čo napíšem .. niektorí si tam vždy nájdu "to svoje" :/
(takzvané "samonasieracie" typy)

tor47h píše:Nezačal náhodou tuhle nešťastnou kampaň sám Olympus ? Jen vzpomenu fotomaják, fotocihlu, Darwinova teorie ...
Čo má "Darwinova teorie" spoločná s Olympusom? :--

No a keď tie ostatné dva nevinné vtípky (navyše lokálne, mimo ČR som o nich nečítal) takto dokážu rozdúchať emócie
=> nie je to náhodou signálom, že "trafili klinček po hlavičke"? :twisted:
(že na tom, čo sa snažia sparodovať, odhaľujú skutočné nedostatky a chyby, ktoré fotografov trápia)

-- 5. 2. 2019 12:11 --

Davidof píše:Ten neustálý tlak na jiné fotografy, že mají uznat, že systém vytvořený hlavně s ohledem na rozměry a váhu a nějakou úroveň přijatelné kvality obrazu jim nahradí jejich FF nebo APSC stroje, způsobil, že tady na digiareně vznikla úplně extrémní averze proti MFT.
Sorry .. ale sme vo vlákne o nahradzovaní APS-C zrkadloviek bezzrkadlovkami. Tak riešim nahradzovanie.
Ak niekoho táto téma znervózňuje .. a napriek toho sem lezie .. tak je to podľa mňa len a len jeho problém >:-(

-- 5. 2. 2019 12:14 --

No a okrem toho, naposledy som ani o priamom nahradzovaní nepísal. Citujem sa:
Ganec píše:
pemar píše:Vyměnit D850 za Olympus, to bych v tuto chvíli také nedělal
V to ani nikto nedúfa.

Ale aj tak by sa ti mohol hodiť: nie ako náhrada, ale ako doplnok.
Aspoň podľa názoru Olympusákov (hoci ho tam priamo nevymenovali).
Citujem z https://www.dpreview.com/interviews/925 ... hind-e-m1x:
The third group is people who are making an additional purchase, in addition to 5-series, 1D-series or D5 cameras who want to try the new system. Because what this camera does is basically the same. People may think that they need full-frame but once they’ve seen this camera’s performance I don’t think that that will be an argument, considering the difference in size and weight.
Naposledy upravil Ganec dne 5. 2. 2019 13:16, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 5. 2. 2019 13:15

Allien driver píše:sulasula, tak ale s lepším čipom by si dosiahol určite lepších výsledkov, viac trofejí....

Široce rozšířený omyl.

-- 5. 2. 2019 12:18 --

tor47h píše:Dovolím si vstoupit.
To sulalsula: Nezačal náhodou tuhle nešťastnou kampaň sám Olympus ? Jen vzpomenu fotomaják, fotocihlu, Darwinova teorie ... Kde hledat začátek toho "porovnávání pindíků" ? Proč to tu odnese vždy Oly, co ostatní výrobci mft ? A místní mistr propagandy to pouze svými zcestnými komentáři rozdmýchává dál a dál.

V tom případě je dobré se obracet rovnou na Olympus CZ. Na G nereaguji...snad by to zvládli i ostatní.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 2. 2019 13:22

Ganec

Pozor, ale tvoje otázka zněla jestli škodíš.

Historie je plná příkladů, kdy i dobré úmysly prováděné extrémní formou, přinesly jen pláč a zmar :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod sesty 5. 2. 2019 15:23

Pavel Breit píše:
Allien driver píše:sulasula, tak ale s lepším čipom by si dosiahol určite lepších výsledkov, viac trofejí....

Široce rozšířený omyl.

Nejsem si tím úplně jistý. To že pan Bambousek dělá i s mFT skvělé fotky, neznamená, že by s FF nemohly být ještě lepší. To je prostě fakt. Jestli to ovšem potřebuje je druhá věc. Ale to už je jen dohad a to je na jinou diskuzi.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 2. 2019 15:41

Otázkou je, jestli P.Bambousek někdy prohrál se svou fotkou v soutěži s fotkou z FF kvůli šumu nebo horšímu bokehu.

-- 5. 2. 2019 15:05 --

A samozřejmě i kolik snímků neudělal, protože to s MFT snímačem nemělo cenu a s FF by to bylo vynikající, prodatelné, na soutěž.
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka