Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 3. 2. 2019 16:08

Fotím s Nikonem 105/1,4 v principu cokoli, co přede mnou neuteče:

Obrázek

nebo neuletí:

Obrázek

-- 3. 2. 2019 16:17 --

A pokud uletí, tak ho mohu ještě pořád vyfotit třeba s 300/4, pokud stačím včas přehodit objektivy:

Obrázek

při troše šikovnosti a správném nastavení dokonce i tehdy, když mi vletí někam mezi stromy.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 2. 2019 16:31

A nepripadá ti to na takéto fotenie zbytočne predimenzované?
Vláčiť sa s neskladnou dvojkilovou zostavou...
.. hoci v podstate to isté (*) by sa dalo nafotiť so 75/1.8 pri polovičnej hmotnosti...

(*) síce na vyššej clone by ten pes mal v HO väčšiu časť .. ale aspoň by mu and pravým okom nebolo vidno tú aberáciu

-- 3. 2. 2019 16:39 --

pemar píše:A pokud uletí, tak ho mohu ještě pořád vyfotit třeba s 300/4, pokud stačím včas přehodit objektivy
105/1.4 = 985 g
300/4 => 755 g
D500 => 860 g

To fakt so sebou nosievaš? V čom/kde?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 3. 2. 2019 16:39

Keby so fotil s Olympusom, mohol si miesto tych cvakov dosiahnut takyto masterpiece: Obrázek
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 3. 2. 2019 16:50

A za chvíľu bude urazený, keď ho Pemer pošle do .... ,miesto pinšesu by mal posilňovať
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 3. 2. 2019 16:52

Ale uprimne je to fakt zhovadilost ked clovek, ktory za celu historiu svojho posobenia na digiarene neukazal jedinu slusnu fotku dokaze poucovat vsetkych naokolo cim maju fotit.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 3. 2. 2019 16:56

Keby mohol, tak nám to zákonom z úradnej v moci prikáže :-\ Aj trest smrti by zaviedol...Olympus tehlou po hlave :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Anarki3 3. 2. 2019 17:13

Veru je to k popuku ba až do plaču, keď najlepší NEFOTOGRAF Gokot radí čím a ako čo fotiť. To by asi ani nikto neuveril, že taký magor existuje...
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 3. 2. 2019 18:05

pemar:

ten pes sa mi paci (sice je trochu natesno)... noir style.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod sulasula 3. 2. 2019 18:14

No, dosud jsem toto vlákno tu a tam pročítal a jen kroutil hlavou nad rozumy, co tu padají :-) Ale po těch fotkách, které jste sem dali, bych chtěl požádat, jestli byste se zase nechtěli vrátit do teoretické roviny. :-D V tu chvíli totiž vypadáte jako hustý týpci, co mají focení v malíku a jejich požadavky na obrazovou kvalitu se dotýkají minimálně středoformátu. To, co se tu za ty dva dny objevilo, je, nezlobte se, tragedie. Vím, že Olympus je pro vás sprosté slovo a cokoli vypadne z něj, je pod vaši úroveň. Já jen kdyby mi z foťáku lezlo toto, asi bych ho obřadně spálil.

Petr Luňák demonstruje sílu ISO 51200 na světlé fotce sedícího psa, která má expoziční relevanci někde na hodnotách ISO 400, f/2.8 a 1/200s, tedy za velkého světelného komfortu. Ano, ta fotka je na ty hodnoty fajn, o tom není pochyb, ale k čemu to? Já za 2 roky s Olympusem a nějakých 32 tis. fotkách využil ISO nad 1600 ISO asi u 320 fotek (1%). Full Frame Nikon je na tom výborně, o tom není pochyb.

Obrázek

Ten, co si říká pemar, sem dá fotku sedících opic na ISO 5600 a čas 1/1000s? To jako proč? Tyhle opice jsou zvyklé na lidi (kus uříznuté střechy), nikam nespěchají, matka občas kojí mládě, maximálně se drbou nebo vzájemně ňoupou, stačí ISO 1000, clona 4 a fotka je na 1/200s ostrá jako břitva. Bohužel na té fotce není nic - obsah nula, technicky je to fakt tragédie, chybí tam jediné ostré místo a není vidět jediný chlup. Fotka psa je taky hluboko pod úrovní D500, což je opravdu luxusní foťák, o volavce raději pomlčím. Jediný, kdo to trochu technicky zachraňuje je koupací pelikán, i když z pohledu fotografického je to bída. Máte tu plnou pusu toho, jak je všechno špatný a drahý, ale ono by to chtělo začít fakt někde jinde než u techniky. V té problém není.

No, vím, že vás to asi naštve, tak jdu taky s kůží na trh. Tady jsou tři fotky po otevření v RAW editoru s mým presetem PŘED postprocesem a lokálními úpravami (kontrast, barvy, ostrost, šum) přímo z foťáku. Jsou foceny E-M1 Mark II. Podle těch řečí jsem totiž čekal, že toto je pro řadu z vás absolutně nepřijatelné. A ano, jsou "jen" na ISO 1250 a 1600, protože já fakt na vyšší nefotím a i tohle jsem musel chvíli hledat. V drtivé většině případů fotím na ISO poloviční a nižší.

Na závěr mi dovolte ještě napsat toto: Nemyslím si, že m43 je totéž/lepší než full frame. Nemyslím si, že 300mm/4 na m43 je z pohledu rozostřeného pozadí totéž co 600/4 na ff. Ale myslím si, že kdybyste se jednou přišli podívat na nějaké reálné tištěné fotky nebo akci, kterou Olympus pořádá, zahodili do koše vaše anonymní přezdívky a pod normálními jmény si přišli popovídat, určitě byste si z toho odnesli víc než z těchto řečí na pivem bez piva a o foťácích bez foťáků. :-)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Petr Bambousek
Wildlife Photography
sulasula
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 3. 2. 2019 18:33

Takze ked to dam na opacne garde,vychadza mi to tak, ze suhlasite s tym co tu dookola omiela majster "G" ?!
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 2. 2019 18:55

Já bych to bral tak, že sulasula má s G míň společnýho, než kdokoli z nás.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Anarki3 3. 2. 2019 19:03

sula - na to školenie by si mal hlavne zavolať ganca, ten robí olympusu ostudu a znechucuje ho všetkým. A k tým fotkám čo si tu prilepil nič čo by si ty nenafotil aj canikon apsc zrkadlovku s objektívom 300, 400mm
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sulasula 3. 2. 2019 19:07

landov píše:Takze ked to dam na opacne garde,vychadza mi to tak, ze suhlasite s tym co tu dookola omiela majster "G" ?!


Jeho příspěvky nečtu (někdy začnu, málokdy dočtu), ten si žije ve svém světě.
Petr Bambousek
Wildlife Photography
sulasula
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 3. 2. 2019 19:09

Já beru, že děláte krásné fotky zvířat, které se nehýbou a souhlasím s tím, že bych ty svoje mohl fotit lépe a nemusel je přitom fotit s tak dobrou technikou a mohl bych je fotit na nižší ISO, než třeba tady:

Obrázek

Ale přesto si dovolím k mistrovi 2 otázky:

1) Proč se na těch Vašich fotkách zvířata nehýbou, neskáčí, nebo nelétají?
2) Nesouvisí to náhodou s tím nižším ISO?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 3. 2. 2019 19:12

Dosť neobvyklá a nervózna reakcia profesionála na amatérskom portáli. Predpokladám, že ani on, ani jeho kolegovia sa vzájomne nelámu na ich formát snímača, ktorý majú v obľube, to by dopadlo dosť podobne ako tu. A som rád, že odznelo to ISO, celý život ho tlačím na minimum.
Ale aj to rozhodne vyzerá ináč na FF a ináč na 1" snímači. Možno by bolo dobré tlmočiť (nepoznám v akom vzťahu s Olympusom ste) že aj reklama sa dá robiť korektne a tak aby sa to firme v budúcnosti nevypomstilo. Tiež by ma zaujímalo, či sa ozvete všetkým známym recenzentom s Vašim nesúhlasným stanoviskom ak majú na čosi odlišný názor.(napr. v rámci najnovšieho modelu)
A čo Olympusu uškodilo na tomto serveri najviac,je pomätený fanatik, a tomu potom zodpovedajú aj reakcie.
Naposledy upravil FXE1 dne 3. 2. 2019 19:21, celkově upraveno 1
FXE1
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků