Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 31. 10. 2018 19:59

Ale importujes z karty do LR ? Ja ano a nasledne este automaticky rovno vytvaram v LR inteligentne nahlady, nasledne upravujem v LR pripadne z LR do PS a dalej z LR exporty podla potreby.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 31. 10. 2018 19:59

Tak si říkám, že bych předvybral tím prohlížečem a do Lightroomu importoval mnohem míň fotek.

A SD kartu bych současně nakopíroval komplet na ten NAS disk, abych si mohl namlouvat, že se k tomu ještě někdy vrátím :-)

-- 31. 10. 2018 21:05 --

Jo, z karty rovnou do Ligthroomu.

Ty inteligentní náhledy jsem taky dělal, ale pak jsem si všiml, že zabírají strašně místa, tak jsem toho nechal.

Problém jsou ty akce, kde je strašně fotek, ale vybereš nakonec jen 10%. Tak si říkám, že bych přeci jen před importem ty data probral. Ale musí to jít rychle, Lightroom je strašnej, zejména než se to všechno vygeneruje :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 31. 10. 2018 20:37

Uz leta pouzivam na vyber z rawu i jako hlavni prohlizec Faststone. Ma podle me vyborne ovladani. Napr. lupa je skvela a tak.Nastesti moje fotaky meli vzdycky jpeg nahled full. Na vyber v Lightroomu bych nemel nervy. Jinak se da asi doporucit ten Fastraw, to bude poctivy kus sw. Jeste se docela pouziva photo mechanic, ale myslim, ze je docela drahy.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 31. 10. 2018 23:47

Ve Faststone se podívám na náhledy přímo z karty pro rámcový přehled a pak si to otevřu v DXO. Na rozdíl od LR nemusím nic importovat, jen si načtu přímo kartu, udělám výběr, ohvězdičkuju si ty co za to stojí, zbytek máznu. Když je čas tak nadefinuju parametry pro vyvolání, nebo když to nechávám na pozdější dobu, tak ty vybrané nahodím na disk. A je to za ty roky je to pro mě nejrychlejší způsob.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 11. 2018 01:21

ltokar píše:laskavo ma neber do huby , pretoze len prekrucas a klames. Neviem odkial si vydedukoval, ze som nespokojny :) ... len pre tvoju informaciu, Olympus neponuka ziaden fotak, s ktorym by som bol ja spokojny
Keďže "Olympus neponuka fotak, s ktorym by si bol spokojny" tak s ním - logicky - nie si spokojný=nespokojný.
Teda neklamem. Neprekrúcam. Dedukujem.

Pokiaľ viem, mal si (alebo ešte stále máš) E-PL1 a E-M10 o ktorých som napísal:
Ganec píše:Keby som sa riadil len podľa "pomer cena-výkon", tak by som si nikdy nekúpil foťáky čo mám.
- nikdy by mi z toho nevyšiel PEN-F alebo by som si nekupoval E-P radu
- ale len radu E-PL, prípadne E-M10, s ktorými by som síce mal "podobný výkon za nižšiu cenu"
=> vo výsledku bol by som bol asi podobne nespokojný ako je ltokar, alebo Dolgor
No a spomenul som vás dvoch, lebo na nikoho iného, kto by tu pravidelne "kopal do Olympusu" som si nespomenul.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 1. 11. 2018 05:30

LR trva trochu dlhsie ten import, vytvaranie nahladov atd. Niekedy som pouzival na predvyber Nikon View NX-i v ktorom to ide rychlo a vidno aj bod zostrenia, ale ten medzikrok mi nesedi. Radsej si pockam v LR bez medzikroku, neponahlam sa, nemam kvanta fotiek na import. Co si pamatam tak najviac to bolo okolo 600 zo SIAFu.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 11. 2018 06:39

Grimjaur

A v tom Faststone už ty povedený nějak označuješ ? Nebo je to čistě jen náhled pro info a skutečný třídění děláš až v tom DXO ?

Landov

Ten mezikrok je trochu navíc, to je fakt. Bohužel program s předplatným si nechci pořizovat, dokud nebudu muset :-(
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Allydamm 1. 11. 2018 07:25

Petr Luňák píše:
Allydamm píše:Mimochodem, co to znamena, "jestli je ok"?

Ostrost, když máš full res posoudíš, ale histogram je jiný a ideální je ho vidět s vyvážení bílé.

Vybírám tak přeživší snímky, to znamená co se nepovedlo a nemá ideální expozici mažu a na to rozhodnutí potřebuji info ze skutečných dat. Kdo si nechává všechno, je to asi jedno, vždycky se může vrátit k tomu o 1/3 jinak exponovanému snímku.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 1. 11. 2018 07:34

No a spomenul som vás dvoch, lebo na nikoho iného, kto by tu pravidelne "kopal do Olympusu" som si nespomenul.

No a Ty si jediný kto tu tak fanaticky kope "za Olympus". Ak je niekto s niečím spokojný, nepotrebuje to predsa každú chvíľu deklarovať, ako to robíš Ty. Teba by mal Oly pokutovať za kontraproduktívnu reklamu.
Vieš prečo je taký záujem o Dudiskovu foto ? Lebo každý chcel konečne vidieť toho Gokota fotografovať. :D
Vážne Ti to stále nedochádza , čo robíš ?
A keď že tak rád píšeš beletriu o Olympuse dovolím si citát :

„Spokojnosť je duševná smrť spisovateľa.“ — Jan Neruda
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 1. 11. 2018 08:22

Davidof píše:Grimjaur

A v tom Faststone už ty povedený nějak označuješ ? Nebo je to čistě jen náhled pro info a skutečný třídění děláš až v tom DXO ?

Jen pro informace, jak ty fotky vychází (na papír si poznačím co se mi nejvíce líbí) a pak DXO. LR mi fakt dlouho sloužil ke spokojenosti, ale z DXO vytáhnu více a podle mě i lépe. COž je opět jen subjektivní názor. Ale pár let zpět jsem pro kluk yz Olympusu uděla srovnání fotky Jpeg z fotáku, RAW z LR a RAW z DXO na obdobném nastavení, tak tam kde pod hradební zdí jpeg malé větve stormů neviděl, LR je tušil, tak DXO je krásně zobrazil. Při vědomí menšího senzoru opraoti APS-C a FF a možností současné generace DXO s možností vrstev úprav mě už k LR nic netáhne.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 1. 11. 2018 09:17

Všechno importuju do LR s minimálním, nebo jen standartním náhledem. Fotky projedu a mažu. Je to rychlovka, zobrazení "E" posouvám se "šipkou doprava" a označuju fotky pro smazání přes "shift+X". Ty pak hromadně smažu. To co zbyde už je výběr pro bližší porovnání, takže označím vše, dám vygenerovat plné náhledy a jdu si udělat kafe (čaj, svačinu...). Když je hotovo pokračuji v tom samém duchu jako v prvním kroku, ale už se na fotky koukám i 1:1. Znovu označuji fotky pro následné hromadné smazání. Zbyde finální výběr, který většinou nechávám uzrát do druhého dne, kdy provedu finální výběr a zbyde to nejlepší z nejlepšího. Dřív jsem nechával hodně fotek, ale poslední dobou jsem dost přísný a ze 100 fotek jsem schopenj nechat 10 nej (průměrně, někdy víc, nekdy míň).
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 1. 11. 2018 09:30

Allydamm píše:
Petr Luňák píše:
Allydamm píše:Mimochodem, co to znamena, "jestli je ok"?

Ostrost, když máš full res posoudíš, ale histogram je jiný a ideální je ho vidět s vyvážení bílé.

Vybírám tak přeživší snímky, to znamená co se nepovedlo a nemá ideální expozici mažu a na to rozhodnutí potřebuji info ze skutečných dat. Kdo si nechává všechno, je to asi jedno, vždycky se může vrátit k tomu o 1/3 jinak exponovanému snímku.

Jak jiny? Nahledovy jpeg je uplne totez, vcetne vyvazeni bile, co neupraveny RAW. Kdyz si nactu nef v NX2 a dam jej bez uprav ulozit jako jpeg, tak jej od nahledoveho jpegu nerozeznas, s vyjimkou pripadne vyssi komprese.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 1. 11. 2018 10:12

Mě nezajímá jak vypadá jpeg nebo že když neupravím raw, tak dostanu stejný jpeg. Potřebují vyvážit bílou a podívat se jestli jsem těsně pod přepalem.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 11. 2018 11:59

Grimjaur

Díky za info, to DXO si budu muset vyzkoušet.

sesty

Dělám to podobně, akorá obráceně - označuju ty, kterýma se budu dál zabývat a nic nemažu. Ušetřím čas a taky to rozhodování, jestli nechat nebo nenechat, protože si namlouvám, že se na tu fotku pak ještě můžu kouknou a pověnovat se jí :-)

Ale má to i nevýhody, jak jsem psal.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 11. 2018 12:44

FXE1 píše:No a Ty si jediný kto tu tak fanaticky kope "za Olympus". Ak je niekto s niečím spokojný, nepotrebuje to predsa každú chvíľu deklarovať, ako to robíš Ty. Teba by mal Oly pokutovať za kontraproduktívnu reklamu.
Robím presne to isté, čo ostatní, ktorí majú nejaký názor: prezentujem ho ostatným.
(tým, ktorí ešte žiaden názor nemajú, alebo sa o môj názor zaujímajú)

Dolgor a pemar majú podobný názor na Nikon, Devil007cz na Sony, dadajax na FujiFilm, Dudisko na Canon
=> v tomto nie som žiadna výnimka

Ty očividne žiadny názor nemáš - akoby si "nevedel čo vlastne chceš" :-l
Správaš sa, akoby si sa potreboval radu od tých, ktorí vedia čo chcú...

FXE1 píše:Vážne Ti to stále nedochádza , čo robíš ?
Ja len diskutujem O:-)
Vymieňam si názory na nejakú tému.
Ja niečo napíšem .. niekto iný o tom napíše svoje .. buď ja, alebo niekto iný na to zareaguje .. to je celé.

Ak si z toho zmätený, alebo ak si niečo namýšľaš => s tým už nemám nič spoločné. To si už musíš vyriešiť sám.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka