Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 6. 9. 2018 22:11

A postupně další.....a další...
Přílohy
P6170161.jpg
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 6. 9. 2018 22:18

pavelmeli píše:dadajax >>> gratuluji k vzpěračkám... na aktuálně cz. fajnová práce, líbí moc :)

P.

Děkuji :)
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 9. 2018 22:30

Dolgor píše:Tak já teda nevím, tady se vedou pohřební řeči, jak všichni všechno dělají blbě nebo jsou nedůvěryhodní a není co koupit. Podle mne je tohle skvělá doba. Nikdy v historii jsme neměli takový výběr jako dnes a co víc, nikdy v historii jsme neměli tolik skvělých voleb jako dnes. Vždyť kdokoli si dnes cokoli koupí, koupí dobře. Jen si umět vybrat, co mi nejvíc sedne. A nebo tolik nespekulovat nad spec-sheety a roadmapami, protože to vede jen k nerozhodnosti a depresi. Když mám 20 krásných spolužaček, tak přece nebudu sedět v rohu a porovnávat seznamy jejich kvalit. Prostě nějakou lapnu a pěkně jí pomačkám knoflíky.

Mačkat knoflíky ... :-) To je jak když vybíráš kompakt nebo Instax ... tady se diskutujou celý systémy. To odpovídá už manželství a to nelze brát na lehkou váhu ;-)
Naposledy upravil Davidof dne 7. 9. 2018 06:45, celkově upraveno 1
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod MaMa386 6. 9. 2018 22:45

to je pozadí ?
MaMa386
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 6. 9. 2018 23:20

Dolgor píše:Tak já teda nevím, tady se vedou pohřební řeči, jak všichni všechno dělají blbě nebo jsou nedůvěryhodní a není co koupit. Podle mne je tohle skvělá doba. Nikdy v historii jsme neměli takový výběr jako dnes a co víc, nikdy v historii jsme neměli tolik skvělých voleb jako dnes. Vždyť kdokoli si dnes cokoli koupí, koupí dobře. Jen si umět vybrat, co mi nejvíc sedne. A nebo tolik nespekulovat nad spec-sheety a roadmapami, protože to vede jen k nerozhodnosti a depresi. Když mám 20 krásných spolužaček, tak přece nebudu sedět v rohu a porovnávat seznamy jejich kvalit. Prostě nějakou lapnu a pěkně jí pomačkám knoflíky.

Dolgor, souhlas. Výběr je obrovskej, foťáky jsou neskutečně nadupaný, přesto se tady brečí, jak to stojí za h***o. Lidi ztrácí soudnost, nejsou spokojeni s ničím a myslí si, že mají nárok na všechno. Divná doba.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 7. 9. 2018 00:18

.ce., dolgor: souhlas. Technika uz nejakou dobu neomezuje, ale zapomina se na fotku, napad, moment, atmosferu.

A bohuzel se spis prosazuje trend velkych vykorigovanych objektivu.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 7. 9. 2018 05:29

dadajax píše:
pavelmeli píše:dadajax >>> gratuluji k vzpěračkám... na aktuálně cz. fajnová práce, líbí moc :)

P.

Děkuji :)

To sú nové, alebo je to tá staršia práca čo bola aj na idnes?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 9. 2018 07:08

cport píše:...

To je daň za ten prokletej dvojklik kolečkem myši.

Ad diskuse o nových bezzrcadlovkách - aspoň je to k tematu, přece se dalších pět let nebudem dívat na diskuse o pingpongu

Teď prostě začínáme nahlížet do budoucnosti, která přijde, ať chcem, nebo ne. A dobré je, že teď chvilku budou možnosti spíš přibývat (než to všechno půjde do ... ale já nechci být pesimista)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 7. 9. 2018 07:47

Davidof píše:
cport píše:...

To je daň za ten prokletej dvojklik kolečkem myši.

A pak se to stejne hodi na web nebo na papir do formatu A3 a ve vysledku je to jedno :)

Temi objektivy se pak stira rozdil mezi bezzrcatky a zrcadlovkami a nakonec jedinym zasadnim rozdilem bude hledacek.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 7. 9. 2018 08:09

Když jsem začínal fotit měl jsem analogovou Minoltu Dynax 5 + seťǎk 28-80 + základní teleobjektiv 75-300 a celé to vážilo 1 kg.
Moje současná konfigurace A77 + 16-50 + 55-300 váží 2 kg.
Na FF bezzrcádku A7III jde podobná konfigurace už nad 2 kg. a Canikon ji ani nesloží.
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 9. 2018 08:25

Já vůbec nezpochybňuju ergonomii velkých zrcadlovek, ale taky mě trochu mrzí, že nejde vytvořit něco, jako byl třeba system OM od Olympusu.

Malý, velmi bytelný foťák a krásné malé, normálně světelné objektivy. A naprosto famózní hledáček, radost se do něho dívat.
Tady to vidím zase trochu jako místo, kde jsme trochu ztratili.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 7. 9. 2018 08:35

https://youtu.be/dtGdlgPjI2k DSLR jsou už jen pro kočky, tedy pro lvíčata. Otázkou zůstává, jestli časem taky nepřejdou na beznosorožce a nezačnou o tom psát G-logísek
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 7. 9. 2018 08:47

Tak ten musel odtiaľ inak mastiť preč, keď to tam takto nechal ležať! :D

-- 7. 9. 2018 08:54 --

Davidof píše:Já vůbec nezpochybňuju ergonomii velkých zrcadlovek, ale taky mě trochu mrzí, že nejde vytvořit něco, jako byl třeba system OM od Olympusu.

Malý, velmi bytelný foťák a krásné malé, normálně světelné objektivy. A naprosto famózní hledáček, radost se do něho dívat.
Tady to vidím zase trochu jako místo, kde jsme trochu ztratili.

Ono ten autofocus a batérie na prevádzku chcú svoje, bohužiaľ. Ono ani ten m4/3 foťák ak má mať všetko nie je žiadny lilipután, viď M-1. Ale v tom tele až taký problém nevidím, to sa dá.
Skôr fakt nie je malá a ľahká možnosť namiesto tých 1,4 a podobne megarúr. Sony má aspoň 28/2,0 a 35/2,8. Zaujímavú ponuku menších skiel má pentax, niečo podobné by som bral aj na canon v pohode. Ale marketingovo to je ťažko uchopiteľné, na sveteľnosť 1,0 počujú a reagujú všetci.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fotofanda 7. 9. 2018 09:09

Ale jsou to zase všechno široká ohniska, která, když budu vulgární, mám i na mobilu.
Prostě normální levný telezoom typu 75-300, kterých jsou pro zrcadlovky mraky na FF ML není.
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 7. 9. 2018 09:11

A co f/1,8 řady u m4/3 a f/2 u Fuji? Je to malý, optika je kvalitní, jsou k tomu malý a dobře ovladatelný těla s hledáčky i bez hledáčků. Jsou to cropy, no a co. U FF taková snaha nakonec skončí odsuzováním, že je to amatérské protože málo světelné, nekvalitní do rohů apod. kecy. Internetový teoretik ocení akorát nejvyšší specifikace, Canon 28-70/2 = bomba, kilová Sigma Art = bomba. Když udělá Nikon superkvalitní 35/1,8 o váze 370 g pro Z, je to amatérský šunt těžký jako kráva.
Dolgor
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka