Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Devil007cz 6. 9. 2018 16:32

Itokar,
pokud to budem mit cca 46 Mpix, tak mas skoro 20Mpix na APS-C cropu, a cca 11.5 na m4/3 cropu.
Naposledy upravil Devil007cz dne 6. 9. 2018 16:42, celkově upraveno 1
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 9. 2018 16:38

Itokar

:-)

Devil

To by bylo super ale vsadil bych se, že cílem Panasonic bude 8K rozlišení - takže něco přes 30 Mpx :-(
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 6. 9. 2018 16:39

Pokud to ma mit jeste dobre rozliseni pri 2x cropu bude to muset by minimalne cca 44 mpix. Aby to spis nebylo prekvaapive a melo to daleko vetsi rozliseni.

Je nechapu,ze Canon asi zarizl M mount. Navic pokud bude chtit clovek prejit s mount bezzrcadlovky na R bezzrcadlovku musi vsechnoii prodat, protoze skla na R nepujdou. V tom je lepsi Sony a zalezi s cim prijde Nikon. A nebo chce Canon i Nikon postupne odriznout APS-C.
Naposledy upravil Devil007cz dne 6. 9. 2018 16:45, celkově upraveno 1
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 9. 2018 16:43

To nezpochybňuju. Ale můj názor/odhad je, že Panasonic upřednostní low light a 8K před možností fotit v cropu.

Na 4K video v modu crop mu bude stačit 32 Mpx.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 6. 9. 2018 16:43

Canon drzi tri bajonety a podle trhu bude reagovat. Chape asi kazdy.

Drzet si Mko asi nebude zatim takovy problem, kdyz skoro nic nenabizi a kuprikladu v Japonsku se dobre prodava.

V Panasonicu asi pochopili strop mft a dalsi prinos pro video.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 6. 9. 2018 16:48

Btw. XT3 vypada zatim podle japonsek ceny na cca 2500 dolaru. To se mi nechce verit, to by byla hodne odvazna cenovka. Ale to uz udelali s XH-1 a jak to dopadlo .Uvodni ce na urovni A7III byla proste blbost. Dnes se prodava o 350 dolaru mene a stejne to poradne tolik lidi nechce.

-- 6. 9. 2018 17:48 --

AwwA píše:Canon drzi tri bajonety a podle trhu bude reagovat. Chape asi kazdy.

Drzet si Mko asi nebude zatim takovy problem, kdyz skoro nic nenabizi a kuprikladu v Japonsku se dobre prodava.

V Panasonicu asi pochopili strop mft a dalsi prinos pro video.

4 pokud umi pocitat EF-S, EF, M a R.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 6. 9. 2018 17:02

X-T3 je pokial viem za 1499€ :)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Titan_66 6. 9. 2018 17:22

Cena je 1499 USD. U nás se prý tipuje na 40 000.

Ta cena 2500 dolarů jsem četl, že je to snad cena pro japonský trh na Amazonu, nebo něco takovýho :)
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 6. 9. 2018 17:26

X-H1 se stal "obětí" tehdejších zvěstí, že se chystá do půlroku X-T3 s novým snímačem a procesorem. Takže zájem nebyl moc velký, resp. lidi se rozhodli počkat, ale to si myslím ve Fujifilmu sami uvědomovali. Od zájmu to lidi odradilo, přestože X-H1 v době uvedení byl nabízen za nižší cenu než tehdejší X-T2. Zas na druhou stranu, X-H1 je zároveň takovým vyvrcholením tehdejšího vývoje modelů s X-TransIII a procesoru. A díky větším rozměrům těla pro X-H1 mohli zakomponovat ten slavný IBIS a k tomu i druhý procesor. Proto do X-T3 IBIS nedali, protože by se tam zkrátka nevešel. A to je dobře, protože X-T1 až X-T3 jsou ryze puristické fotoaparáty.
Ale když to vezmu s nadsázkou, tak k prezentaci skel XF200mmF2 a XF8-16mmF2.8 potřebovali nutně už i odpovídající tělo s rozšířeným gripem. Tak nelenili s vydáním X-H1. :D
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • C1 Pro 12
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 6. 9. 2018 17:54

Je akurat trochu skoda, ze X-H1 bola predstavena relativne kratko pred X-T3, pretoze teraz posobi dost zastaralo.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .ce. 6. 9. 2018 20:05

Prečo Canon nevydal road map objektívov k rade R ako to urobili v Nikon k Z ?
..akurát dal najavo so svetelnými sklami 50 a tým zoomom že bude pravdepodobne aj lepšie telo.

Počet bajonetov je momentálne v aktuálnom výrobnom stave najvyšší asi u leicy -kde je všade spätná kompatibilita okrem rady S,ale na tú sú adaptéry hass V D,contax,mamiya ..

...príde mi že väčšina ľudí chce funkčnú kameru,ktorá je ľahko pochopiteľná a vskutku je radosť s tým fotiť -od tohto sa ale začína odkláňať aj veľká dvojka a začínajú produkovať pod tlakom nezmysly.
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 6. 9. 2018 20:13

Zda sa, ze MFT zacina koniec svojej ery .. Canon nepresvedcil, Nikon sklamal. Sony neverim, takze zostavaju uz len dve moznosti a z toho jedna FF tusim nema. Zostala uz len jedna moznost :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 6. 9. 2018 20:37

Řekl bych, že aktuálně jsou pro Nikon, Canon i Sony (tam odjakživa) zákazníci-fotografové na posledním místě, že plýtvají zdroji na to, aby se hlídali mezi sebou. Důležité jsou jejich marketingové a finanční cíle, to má přednost před produktovou optimalizací, ta podle mne přijde až v dalších generacích Nikonu a Canonu, současné ale s nákladovou optimalizací, která bude tlačit opačným směrem.

Sony má 2-3 roky času na to, aby přišli s něčím technologicky bombastickým, od další generace totiž CaNikonu čekám, že odstraní většinu aktuálních slabin první generace a doplní nabídku skel. Fuji, Olympusu a Panasonicu nevěřím, ale mohu se mýlit. Současně čekám, že CaNikon vyleze s levnými bezzrcadlovkami, takové cvakátko na cesty, asi APS-C. Kdyby to bylo APS-C s F-bajonetem a mělo to snímač s rozlišením 6 Mpx, tak to koupím jako cestovní hračku a budu na tom provozovat dvojset z roku 2008 a DX objektivy.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 6. 9. 2018 20:48

dadajax >>> gratuluji k vzpěračkám... na aktuálně cz. fajnová práce, líbí moc :)

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 6. 9. 2018 20:58

Tak já teda nevím, tady se vedou pohřební řeči, jak všichni všechno dělají blbě nebo jsou nedůvěryhodní a není co koupit. Podle mne je tohle skvělá doba. Nikdy v historii jsme neměli takový výběr jako dnes a co víc, nikdy v historii jsme neměli tolik skvělých voleb jako dnes. Vždyť kdokoli si dnes cokoli koupí, koupí dobře. Jen si umět vybrat, co mi nejvíc sedne. A nebo tolik nespekulovat nad spec-sheety a roadmapami, protože to vede jen k nerozhodnosti a depresi. Když mám 20 krásných spolužaček, tak přece nebudu sedět v rohu a porovnávat seznamy jejich kvalit. Prostě nějakou lapnu a pěkně jí pomačkám knoflíky.
Dolgor
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka