Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cport 6. 9. 2018 12:47

bob222 píše:
P.S. fakt som zvedavý čo urobí canon s eos M. Konečne urobili konkurencie schopné telá v APSC beznosorožcoch a teraz to zarežu? :O Chýbajúce zasklenie asi teraz riešiť nebudú...Tak ale je pravda že na APSC s prehľadom kálí aj SONY.

No k tomu M-ku, zda se, vydali prvni slusne sklo:

https://www.dpreview.com/news/046313716 ... collection
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 9. 2018 12:56

Itokar

Právě tak to myslím, bez G. bys tolik na MFT nenasazoval. Aspoň myslím.

Ale vzhledem k historii je vše jasné :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 6. 9. 2018 13:44

cport píše:
bob222 píše:
P.S. fakt som zvedavý čo urobí canon s eos M. Konečne urobili konkurencie schopné telá v APSC beznosorožcoch a teraz to zarežu? :O Chýbajúce zasklenie asi teraz riešiť nebudú...Tak ale je pravda že na APSC s prehľadom kálí aj SONY.

No k tomu M-ku, zda se, vydali prvni slusne sklo:

https://www.dpreview.com/news/046313716 ... collection

Že by ťahali 3 bajonety? No uvidíme.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 6. 9. 2018 13:50

ty jo, tak to mě přijde jako cesta do pekel, nebo spíš do nikam.

mít tři bajonety, tedy tři vzájemně nekompatibilní systémy...
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 6. 9. 2018 14:24

Nejako si to neviem predstaviť, mám APSC canon, kúpim si APSC bezzrcátko s M bajonetom, všetko nanovo alebo cez redukcie, kúpim si FF bezzrcátko, zas všetko nanovo...
A to som zvedavý jak prípadného APSC beznosorožca vykorčuľuje nikon, s tým veľkým bajonetom...
Bude sranda.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 6. 9. 2018 14:25

Davidof píše:Itokar

To neplati len o mFT, ale o CSC obecne. Nebyt ludi ako Ganec, mnoho ludi by mozno videlo CSC inak. Lenze tym ofenzivnym postojom k DSLR a defenzivnym k CSC vyvolavaju presne opacnu reakciu u ludi z “konkurencnych” taborov ktory pochopitelne odsudzuju to co oni brania uz z principu.

Inak ponechat bajonet pri prechode na CSC je kolosalny nezmysel. Novy bajonet tu bude mozno dalsich 50 rokov a my tam ponechame dieru ako svet kvoli technologii starej 100 rokov ktoru uz navyse nepouzivame ? Fuji budovalo system asi 6 rokov a dnes uz je to system na urovni kde v podstate nic zasadne nechyba a presne tych 6 rokov by ta obrovska diera mala zmysel.

Bob: zda sa, ze takto nejako to bude a tym padom je pre mna Canon nezaujimavy. Na ich DSLR som bol vdacny za to, ze som sice fotil cropom lebo mi vyhovoval, ale mal som ambiciu v buducnosti kupit nejaky starsi FF kde mozem pouzivat skla ktore uz mam na specificke ucely. O tuto moznost zda sa ma Canon pripravil.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .ce. 6. 9. 2018 14:31

..a čo na to panasonic?
G a spol si môžu kúpiť FF:
https://www.43rumors.com/ft2-totally-wi ... a-adapter/
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 6. 9. 2018 14:37

Přechod na jiný bajonet je podle mne velká ztráta konkurenční výhody. Jakmile bych musel prodávat všechny těla a objektivy, tak už kromě pár blesků a jiného relativně levného příslušenství a nějakých cloudových uložišť u značky nic nedrží. Průšvih je v tom, že takhle “revoluční” jsou všichni, takže dokud budou blbnout, budu se držet toho, co mám a fotit.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 9. 2018 14:52

.ce. píše:..a čo na to panasonic?
G a spol si môžu kúpiť FF:
https://www.43rumors.com/ft2-totally-wi ... a-adapter/

Tohle je zajímavá zvěst :-)

Je ovšem třeba si přiznat, že ty MFT objektivy budou pracovat v modu, kdy využijeme cca 25% plochy toho snímače, tedy třeba 7,5 - 12 Mpx. 12 Mpx tedy už není úplná tragedie, ale taky se to nezdá nazvat jakože paráda finální řešení. Opět teda platí, že pro videografy by tohle nemuselo být úplně špatné řešení.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 6. 9. 2018 15:06

pemar píše:Přechod na jiný bajonet je podle mne velká ztráta konkurenční výhody. Jakmile bych musel prodávat všechny těla a objektivy, tak už kromě pár blesků a jiného relativně levného příslušenství a nějakých cloudových uložišť u značky nic nedrží. Průšvih je v tom, že takhle “revoluční” jsou všichni, takže dokud budou blbnout, budu se držet toho, co mám a fotit.

Pokial k tomu vymyslis funkcny adapter, nie je to ziadny neprekonatelny problem. Kopec ludi prechadza na SONY len preto, ze tam Canon skla cez adapter funguju dobre. Nie je to dokonaly stav, ale nie nic neprekonatelne. Obzvlast ak niekto nevyzaduje spickove vykony C-AF a takych je mnoho.

Ono nemozes sa na to pozerat len cez svoje potreby. Mne osobne tiez vyhovuju vacsie tela a flange distance by kludne mohla byt pol kilometra a ja by som si to ani nevsimol. Lenze su ludia ako Ganec (nemyslim tym akoze su idioti) ktori chcu male tela a ja nevidim dovod preco by ich poziadavka na male telo mala byt akokolvek menej legitimna nez ta moja. Ponechanim flange distance z DSLR by sa Canon o moznost vyrabat taketo male fotaky pripravil. A to by bol z dlhodobeho hladiska asi problem.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 6. 9. 2018 15:13

pemar píše:Přechod na jiný bajonet je podle mne velká ztráta konkurenční výhody. Jakmile bych musel prodávat všechny těla a objektivy, tak už kromě pár blesků a jiného relativně levného příslušenství a nějakých cloudových uložišť u značky nic nedrží. Průšvih je v tom, že takhle “revoluční” jsou všichni, takže dokud budou blbnout, budu se držet toho, co mám a fotit.

Pouze v případě, že ten původní bajonet přestaneš podporovat. Ovšem ani Nikon ani Canon opravdu, ale opravdu nesdělili světu: "Končíme s F-mount DSLR!", resp. "Končíme s EOS zrcadlovkami." To nesdělili a ani nesdělí. A dělat obojí současně je stejně normální jako vyrábět současně benzínové a naftové verze automobilů. Nesmíš brát jako standard to, co udělal Olympus, Panasonic, Fujifilm a Sony. Oni byli v dramaticky jiné situaci!!!
Všechny tyto 4 firmy se nedostaly na špičku v DSLR, takže bylo logické ten obchodně neúspěšný bajonet zaříznout a PŘEJÍT k bezzrcátku. ..... MOVE & CHANGE
Canon a Nikon jsou úspěšní v DSLR, mezi lidmi jsou stovky miliónů objektivů a dokonce se zrcadlovky stále prodávají více, než bezzrcátka. Proto dává smysl pokračovat a přidat bezzrcátko, tedy ADD
Není žádný důvod k přesvědčení, že existuje pouze cesta MOVE & CHANGE. I kdy6 ji absolvovaly 4 ze 4 firem.
Všechny měly společnou situaci, zatímco další 2 mají dramaticky jinou situaci. Tam dává ekonomický smysl ADD. (Za Ricoh si netroufám mluvit, tam nemusí platit ani jedna ani druhá logika.) Pokud vidíš, že 4 osoby za sebou zamířily na dámské záchody, neznamená to, že pánské záchody je nutné zrušit, protože tam lidi nechodí a posílat 2 chlapy, až dorazí, taky na dámské záchody, protože ty se mají používat.
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 6. 9. 2018 15:18

Ty dámské a pánské toalety je moc pěkné a trefné přirovnání:-))

Mimochodem. V diskusi o Sony A bajonetu nedí dobré říkat, že je mrtvý. Jinak se na tebe místní hoši vrhnou jako na trola.

Jeden týpek tam místo toho navrhl, že A bajonet je "completed" ve smyslu dokončený - přeneseně, tak dokonalý, že již není co dál vyvíjet.

Aneb politická korektnost ve fotopraxi.
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 6. 9. 2018 15:30

Nechci objektivy, které na jednom těle fungují a na druhém ne.

Takže buď všechno, nebo Canon nebo třeba Leica. Nemám zájem držet 2 řady nebo 2 systémy. Takže řadu s druhým bajonetem ignorovat a když mne do ní budou tlačit, ... V jednoduchosti je krása.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 6. 9. 2018 16:14

chvd píše:
Davidof, Devil007cz:
Tak jste tu cenu toho dvojkovyho canon zoomu trefili ze? Ja jsem opravdu hodne prekvapeny, ze to dali za takhle podle me nizkou cenu. Ja chtel puvodne dat jeste citelne vyssi odhad na tu cenu, rikal jsem si, ze si nenechaji ujit prilezitost, kdyz je to svym zpusobem novinka na trhu co se takhle nizke svetelnosti v tom rozsahu tyce. Ta jsem byl presvedcenej, ze ta cena vystreli do nebes:)

Uprimne nevim kolik si rikal, ale mylsim, ze jsem taky nebyl moc mimo, nerikal jsem 3500cca?. U nas to bude cca 85, to za hubicku taky neni, ale to nikdo necekal.

Jinak ten Canon mi prijde nejhorsi nabidka z velke trojky , z prezentace mirili na blogare, ale s tim co poskytli mi to prijde spatny joke. Na sport to taky neni kvuli AF a na krajiny taky ne. Tam je lepsi za mensi penize A7RII s vetsim rozlisenim, vetsim DR a bez AA filtru a ma dokonce funkce co ani ten Canon nema (lepsi video, eye-AF v continualu, silent shooting kontinualu atd, hledacek 120FPS.

Vypada tojako klasicky half baked produkt ala Canon ala 6D2 a 5DIV. Canon se nepoucil, neumi se poucit

Video
- 4K video stejny 1.8 crop jako 5DIV.
- elektronicky IBIS 2.0 crop, takze velikost m4/3 snimace. Taky je videt z toho duvodu, ze 4K video ma snizeny rozsah ISO
- Pro Vlogare je lepsi si koupit levny Panasonic s 4K a stejne otocnym displejem a nemusi resit ktere FF sklo na takovy crop.
- 120 FPS jen v HD. Prosim je rok 2018 a ne rok 2015.

Baterie
- pod urovni Sony 2 nasobne. Maji jeste vetsi grip nez Nikon a stejne toho nevyuzili.
- aspon jde nabijet pres USB, ale nikdo nevi jeslti jde provozovat i pres USB, pokud ne, dalsi fail

AF, tady asi nejvetsi pruser
- 8FPS bez continualu, takze k cemu vlastne.
- 5FPS s continualni AF a AE, jenze....typek na zahranicnim foru 5DIV pise, ze testuje a ze 5FPS je hit and miss a ze solution je 3FPS tracking priority mode
- Nevim, ale prijde mi to tragicke, hlavne kvuli tomu, ze kdyz se nasadi plno CAnon EF mount skel na A7III jako hlavni konkurent, tak to funguje i na 5-8 FPS, takze lepe nez na Canonu. To je k placi uprimne.
- EYE-AF, ktery je nejvic ocenitelny v continualu nefunguje u Canonu v kontinualu
- Silent shooting - opet nefunguje v kontinualu
- Neni joystick, ovladani bodu pres displej, ktere DPreview v produkcnim vzorku oznacilo za velmi laggy...huh?

Sensor
- pozitivum je vetsi rozliseni
- negativum horsi lowlight a DR nez Nikon a Sony.
- vetsi rolling shuttrer nez konkurence

SD slot
Jen jeden slot v teto kategorii hlavne s vice poruchovym SD je proste no go. Profik si to jako zalozni telo s moznosti failure nekoupi. Vysvetluj klientovi, ze nic nemas.

IBIS chybi uplne, takze kdo ma skla bez IS nebo manualni si nepolepsi.

Pozitiva vidim v tom, ze jsou prvni kdo uvedl v posledni dobe zajimave a inovativni sklo 28-70/2 a ze pri vymene skla je snimac zakryty. Jen si nejsem jisty pro jako cilovku ten objektiv je. Pro svatebniho fotografa 1.5 kg moc ne. Na potret si myslim, ze clovek radsi vezme svetelnejsi objektiv vetsinou s mnohem mensi vahou. Moje 35/1.4 vazi cca 645g a 85/1.8 cca 371g. Mozna na reportaz, street? Ale na street mi to prijde taky krava.

A to vse bratru za cenu cca 68 tisic. Skoro o 10 vice nez za Sony a o 13 vic nez za Nikon.
To je dobry deal?

P.S. Sony vcera poslalo prekvapive pozvnaku novinarum na velky E mount product annoucement na 18. zari a na 25. zari na Photokina, kde se az dneska v popisu objevila najednou Sony.

Ceka se A7SIII se otocnym displejem, 4K60fps bez crop, FullHF 180 FPS, 10bit interne, nova colour sience, 5Mpix hledacek - tohle dava vetsi smysl na vlog, pokud chce clovek ultimatni kvalitu za jeste "dostupne" penize.

A nove telo v APS-C, coz by mela byt mini A9.

Uvidime...
Naposledy upravil Devil007cz dne 6. 9. 2018 16:30, celkově upraveno 1
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 6. 9. 2018 16:28

Davidof píše:Itokar

Nemam nic proti fotakom ziadneho druhu okrem Nikonov :D .. a sam mam OMD-M10, dlho som mal (mam) EPL1. EPL1 bol super, akurat strasne pomaly pri cvakani, OMD-M10 som spravil chybu, ze som nezobral verziu II, pretoze ma pomerne slabu stabilizaciu. Ak by som dnes mal vybrat cim fotit vzhladom na davnejsiu maniu, tak asi idem do Olympusu 300/f4 + TK, a asi aj 50-150ku (tu som mal mesiac). A k tomu nejake telo vhodne... tam je to ale trosku z mojho pohladu nie uplne dobry vyber, kedze tie skla clovek plne vyuzije len s Olympusom. Inak sa vzdy pozdavali Panasonic tela. APSC Fuji pouziva kamos a je to velmi sikovny fotak a rychly aj pomerne skladny. Cize len zopakujem, co som napisal .. ze nenasazujem proti MFT, ale proti glbinam, ktore sa tu pomerne casto vyskytuju :D

-- 6. 9. 2018 17:29 --

Ten adapter m4/3 skiel na FF /hodil by sa ale aj adapter z 4/3/ je zaujimava vec. Asi chcu trosku ulahcit prechod na FF .. drahe skla si clovek necha a k tomu kupi FF s nejakym zakladnym sklom a postupne .. no, ci to bude fungovat uvidime.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka