Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod fotofanda 5. 9. 2018 17:44

bob222 píše:Tak s tými ohlásenými cenami je canon u mňa vypískaný.

Škoda, že Canon ani Nikon nijak zvlášť nepřitlačili na Sony. Doufal, že budou muset něco podniknout nebo jít s cenou hodně dolů, ale zatím to na to nevypadá.

Spíš to vypadá tak, že jsou všichni happy a hrají si na svém písečku.

Každý nabízí něco zajímavého a každý v něčem pokulhává.
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 5. 9. 2018 17:52

AwwA píše:Vydrz akumulatoru je prusvih jak u Nikonu tak Canonu. Kolik lidi nadavalo na Sony(nejen na Sony), ze aku vydrzi pendrek a oni udelaji tu stejnou chybu. Nebo zamer?

Kolik uvádějí na baterku? Je tam/může tam být stejná jako v 70D (a jiných) a na DLSR jsem na baterku nenadával...
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 9. 2018 18:04

350-370 fotek uvedeno, takže to patrně bude 800-1000.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 5. 9. 2018 18:15

Obrázek

Jsem včera přespával ve spacáku na Sněžce (kousek pod vrcholem) a proklínal jsem se, že jsem si nepůjčil nějaký světelný širokáč. Musel jsem se spokojit jen se svým seťákem :(
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 5. 9. 2018 18:29

Já bych skoro řekl, že Nikon si hlídá Canon a že Sony přes všechny proklamace navenek moc neřeší. Možná i proto, že je na Sony nějak dodavatelsky závislý. Podle mne by technicky nebyl problém, udělat klon Sony A7 s Nikon tělem a Nikon kompatibilitou.

Současné řešení Nikonu a Canonu se mi líbí ještě méně, nejen AF, ale hlavně mě štve buffer, to je KO na můj aktuální styl focení sportu, žádné dlouhé série a čekání na správný sportovní moment. Vadí mi i jen jeden (a ještě k tomu XQD) slot a deklarovaná nižší výdrž na baterie. To, co mi vadí ale úplně ze všeho nejvíce, to je ta změna v bajonetu. Tím se Nikon a Canon v mých očích degradovali z Nikon a Canon světa do pozice výrobce třetí strany, protože klasická skla bez redukce nefungují. A podle zveřejněného plánu bude náhrada za moje skla tak za 3 roky, a to ještě kdoví jestli. A vůbec si nejsem jistý, že za vynaložené peníze dostanu lepší alternativu, zatím je vše úrovni slibů. Chápu technické důvody, které vedly ke změně bajonetu, ale když už budu měnit bajonet, tak už mohu přejít kompletně k jiné značce. Sice nevím ke které bych šel, ale pokud se Nikon nebude držet F-bajonetu a DSLR, tak o tom budu seriózně uvažovat.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 9. 2018 18:59

No jo, situace je a ještě dlouho bude nejasná.

Naštěstí si zkušení udělali dostatečné zásoby těl a mohou tedy kritickou dobu relativně snadno přežít ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 5. 9. 2018 19:01

ltokar píše:Nikon D3500 (vratane baterky a karty) je lahsi ako Olympus M5 Mark II .. asi chyba v Matrixe ? Ganec kde si, to musis vysvetlit :D

Magnesium-alloy vs. Carbon-fiber-reinforced polymer?
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • C1 Pro 12
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 5. 9. 2018 19:10

Hm, a když jste kvůli vyšší hmotnosti kritizovali DSLR vůči CSC, řešil někdo robustnost ? :-)
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .ce. 5. 9. 2018 19:23

pemar píše:Já bych skoro řekl, že Nikon si hlídá Canon a že Sony přes všechny proklamace navenek moc neřeší. Možná i proto, že je na Sony nějak dodavatelsky závislý. Podle mne by technicky nebyl problém, udělat klon Sony A7 s Nikon tělem a Nikon kompatibilitou.

Současné řešení Nikonu a Canonu se mi líbí ještě méně, nejen AF, ale hlavně mě štve buffer, to je KO na můj aktuální styl focení sportu, žádné dlouhé série a čekání na správný sportovní moment. Vadí mi i jen jeden (a ještě k tomu XQD) slot a deklarovaná nižší výdrž na baterie. To, co mi vadí ale úplně ze všeho nejvíce, to je ta změna v bajonetu. Tím se Nikon a Canon v mých očích degradovali z Nikon a Canon světa do pozice výrobce třetí strany, protože klasická skla bez redukce nefungují. A podle zveřejněného plánu bude náhrada za moje skla tak za 3 roky, a to ještě kdoví jestli. A vůbec si nejsem jistý, že za vynaložené peníze dostanu lepší alternativu, zatím je vše úrovni slibů. Chápu technické důvody, které vedly ke změně bajonetu, ale když už budu měnit bajonet, tak už mohu přejít kompletně k jiné značce. Sice nevím ke které bych šel, ale pokud se Nikon nebude držet F-bajonetu a DSLR, tak o tom budu seriózně uvažovat.

..prečo by si to robil,máš s čím fotiť 20 rokov.Oni len chcú aby si prikúpil.Stačí na to nepristúpiť.Náhla nemožnosť fotiť so zrkadlom je nereálna,takisto ako náhla nekompatibilita pri prenose dát atď...
..zároveň si treba pripustiť že väčšina foťákov je lepších ako my užívatelia a hneď je všetko jednoduchšie.Venujme sa foteniu.
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 9. 2018 19:31

dadajax píše:
Jsem včera přespával ve spacáku na Sněžce (kousek pod vrcholem) a proklínal jsem se, že jsem si nepůjčil nějaký světelný širokáč. Musel jsem se spokojit jen se svým seťákem :(

Ty jo, fotka ! :-)

Na fashion fotografa dost dobrý ;-) . Tohle se nedá okecat, to se musí vychodit a být tam :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 5. 9. 2018 19:33

Je pravda, že to co z fototechniky aktuálně mám, to je více, než reálně potřebuji.

Je to spíše o tom, najít si ten čas na focení. Aktuálně jen o víkendech, a jen někdy.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anarki3 5. 9. 2018 20:40

Hej, nepotrebuješ nič riešiť okolo techniky... uži si to...
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airmt 5. 9. 2018 22:08

Já si myslím, že hlavním cílem CaNikonu bylo zastavit nebo zbrzdit migraci od jejich vlastních systémů. A to se jim povede. Dlouhodobější uživatelé zůstanou, budou mít o važný důvod méně zkoušet systém jiného výrobce.
Vůbec nevadí, že nevypustili první systém dokonalý, ale účel to splní a druhá, resp. třetí generace bude vylepšená, mezitím získají čas a prostředky na další investice.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Obšák 5. 9. 2018 22:48

Tady je video týkající se autofocusu Nikonu Z7, je to německy. Fotí tam borce na horských kolech, to je mi blízké ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=t-nGejFGlO8
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 5. 9. 2018 23:56

Letošní představení bezzrcátek A-čka, obou Z-etek, i eR-ka, mě taknějak nechávají chladným. Je fakt, že až budou FF noviky včetně Panase na pultech, tak si je rád osahám, kouknu na TV v hledáčku a pak uvidím. Mám ale radost, že výrobci evidentně myslí na ergonomii a nová těla vypadají "uchopitelně" a s předastavenými objektivy (i těmi staršími pro FF DSLR), jsou vyváženější. Představené tělo od Canonu, evidentne není směřováno na profi a pokročilé amatéřské fotografy. Úrověň tech. parametrů, funkcí i stanovená cena jasně nasvědčuje, že se jedná o lowend FF bezrcátko na úrovni DSLR 6D, D600, možná i D750 i když ta mi příjde o dost lepší, stejně tak i Pentax K1. Vše co chybí (2 sloty, rychlejší kulomet, eyeAF s AF-c, stabik na čipu, video z FF atd.) čeká na další profi tělo s cenou kolem 100k, snad příští rok.
Videa netočím, IBIS mi při pohybu nepomůže - to si raděli hlídám kratší čas... Prostě jsem za pohodu při focení i s 6 kilovou výbavou (po Dočesné mě tuto sobotu čeká celodenní focení Dožínek na Peruci u Loun a za 14 dnů už budu ještě s větším báglem na Sardinii), která mě zatím nijak neomezuje. Bezzrcátka jsou jistě fayn, ale pořád je tam hodně ALE, které mě k upgrade zatím nepřesvědčí.

pár fotek z Dočesné jsem hodil na rajče... https://melifoto.rajce.idnes.cz/

P.
pavelmeli
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka