Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod n3pi 5. 9. 2018 12:32

No jeje, to jsou "valecky" :) pekny :)
n3pi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .ce. 5. 9. 2018 12:54

https://www.youtube.com/watch?v=TveMwKTIvcc

..tu som sa trochu stratil pri funkciách toho touch baru :-]
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 5. 9. 2018 13:08

Nikon D3500 (vratane baterky a karty) je lahsi ako Olympus M5 Mark II .. asi chyba v Matrixe ? Ganec kde si, to musis vysvetlit :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Podivney 5. 9. 2018 13:15

ForeignerOnEarth píše:Nikon už desítky let drží stále stejnou strategii:
------
A pokud se vám Z6 a Z7 nelíbí, tak to bylo ještě málo pozdě, musíte ještě počkat až to bude ještě víc pozdě. :-D

Není co dodat...
Podivney
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 5. 9. 2018 13:30

To ovládání mi přijde na první pohled docela složitý a zdlouhavý. Ale třeba je v tom nějaká genialita, která mi zatím uniká. Absence hw voliče režimů je dost nezvyk.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 5. 9. 2018 13:35

ltokar píše:Nikon D3500 (vratane baterky a karty) je lahsi ako Olympus M5 Mark II .. asi chyba v Matrixe ? Ganec kde si, to musis vysvetlit :D
Zřejmě antigravitace. To zní logicky.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 5. 9. 2018 14:07

Jak psal Dudisko, “bezni smrtelnici” budou hodne zmateni. Ono to taky muze skoncit tak nejak, ze se zapomene ze to cele vzniklo jako “kompresni inovace” trenyrkovyho typu. Protoze doted s tim chodili po ulici pouze racheticti lumbersexualove jako Dadajax a byl to takovy naschvalnickovy systemek. Ty valce vraci hrebik do hlavy.

-- 5. 9. 2018 15:15 --

Dadajax nema v hlavne *****, tak doufam ze to pochopi. Je pro mne neco jako fashion Kozak. Proste druhy nejlepsi fashion fotograf. Nebo spis portretni.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Podivney 5. 9. 2018 14:27

.ce. píše:https://www.youtube.com/watch?v=TveMwKTIvcc

..tu som sa trochu stratil pri funkciách toho touch baru :-]

Také jsem byl zvědav ...
https://www.youtube.com/watch?v=0XUgBoq8Q38
v třetí minutě - ale je to jen „nakousnutá rychlovka".
Podivney
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .ce. 5. 9. 2018 15:01

.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 5. 9. 2018 15:09

ltokar píše:...skor by som ale si to predstavoval tak, ze ked dojdem, napichnem fotak na nabijacku a stlacim gombik a ono to spravi,...

sice to není jeden gombík (jsou asi tři - nemám teď foťák v ruce), ale Sony toto umí. Problém je jen 2,4GHz wifi, která je u nás tak zarušená, že na přenos 10-20-30GB dat si ji neumím představit. Jinak to ale fungovalo pěkně - do předem definované složky mi přenese jak JPG, tak RAW.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 9. 2018 15:14

AF vraj tak dobry nie je, chyba joystick a hladacik ma len 60fps.
https://youtu.be/H1qOIibc15M

Asi by som dal prednost SONY.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 5. 9. 2018 16:09

Tak s tými ohlásenými cenami je canon u mňa vypískaný.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 9. 2018 16:37

No, ty ceny se asi daly očekávat, bohužel.

Ale teda to ovládání, to mě moc nenadchlo, ten proužek - nějak ho přiiřadíš skupině funkcí, ale co ty ostatní. A stanovovat hodnotu bočnim pohybem prstu po ploše taky není ideální. Zlatý kolečko teda.

A ten přední kroužek, nevím, ale u jen trochu větších skel mám ruku pod objektivem a přehmatávat dopředu neni podle mě moc pohodlne - třeba kvůli kompenzaci expozice. Taky jsem si všiml, že tam nejde přiřadit nejdelší čas - to je v některých scénářích důležité nastavení.
Naposledy upravil Davidof dne 5. 9. 2018 17:54, celkově upraveno 1
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 5. 9. 2018 16:54

Radek71 píše:Dadajax nema v hlavne *****, tak doufam ze to pochopi. Je pro mne neco jako fashion Kozak. Proste druhy nejlepsi fashion fotograf. Nebo spis portretni.

Já a fashion fotograf? :D
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 5. 9. 2018 17:40

Vydrz akumulatoru je prusvih jak u Nikonu tak Canonu. Kolik lidi nadavalo na Sony(nejen na Sony), ze aku vydrzi pendrek a oni udelaji tu stejnou chybu. Nebo zamer?
AwwA
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka