Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 1. 9. 2018 09:49

O těch sklech se nebudu hádat. Je to věc preferencí. Nikon má mít do roka 20,35,50,85 v f/1,8, k tomu relativně lehký (500g) krajinářský zoom 24-70/4 a širokáč 14-30/4. Já už bych nic navíc nepotřeboval. Pro mě je tohle ideální sestava, která mi pokryje všechny potřeby kromě makra. Zvlášť pokud se potvrdí kvality těch pevných skel = supr ostrost na plnou a výrazný 3D efekt.

-- 1. 9. 2018 10:51 --

...Spěchat s nákupem ale nebudu, nemusím mít všechno první ;-) Nadto, jak už jsem řekl, jsem velmi spokojený s tím, co už mám, tzn prakticky stejnou ale opticky kus od kusu mírně či více horší sestavu na FX.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 9. 2018 09:54

Dolgor píše:Ještě štěstí, že jsem tak kvalitně vysycený párem DSLR + CsC, nikdy se nehádají a skvěle se doplňují a doma je teď taková pohoda a klid, že mě žádný jiný nezajímají ;-)
Ty si to fakt pochopil .. prečo je uvedenie FF od Panasonicu "Game changer" :tleskani

-- 1. 9. 2018 10:55 --

Pripomínam:
Ganec píše:-- 31. 8. 2018 20:41 --

.. lebo to by bola dobrá kombinácia .. FF + mFT
=> rádovo lepšia ako FF+APS-C, keďže medzi FF + mFT je väčší rozdiel -> menej by si navzájom kanibalizovali vlastný trh :idea:

EDIT: podobne je dobrá kombinácia "APS-C + MF" .. ako má Fuji .. ale APS-C už nie sú také skladné... :-l
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 9. 2018 09:57

Micina poslala ten Olympus do neopravitelného stavu ještě v době, kdy byla malá roztomilá holčička :-). Zrcadlovky od Nikonu zatím přežily všechny její fotografování, s ní je problém v tom, že ona preferuje záběr před minimalizací rizika namočení nebo jiného poškození foťáku, u ní má utěsnění a robustnost smysl. To je mimochodem pro mne docela otevřená otázka, jak na tom bude Z7 a Z6.

Supr ostrost ty nová skla mít podle MTF asi budou, ale kdyby se necpali to toho Z-bajonetu, tak mohli mít lehčí skla od 20mm (což by mohlo stačit) a 100% zpětnou kompatibilitu.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 1. 9. 2018 10:38

Poproste prosim niekto Ganca aby si nebral do huby Panasonic, lebo uz mi znechutil Olympus. Dakujem.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 1. 9. 2018 10:40

Další tzv. "DSLR killer" nyní v podání Canonu? A že těch "killers" za těch několik let tady proběhlo. :D
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • C1 Pro 12
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 1. 9. 2018 10:49

Fidko píše:Poproste prosim niekto Ganca aby si nebral do huby Panasonic, lebo uz mi znechutil Olympus. Dakujem.

Mne to hovor, slovo Olympus sa mi automaticky asociuje s miestnym chujom, a to som už dva v minulosti mal :D
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anarki3 1. 9. 2018 11:12

Sranda možno už veľa vecí najlepšiemu športovému nefotografovi dôjde... ale aj tak pochybujem... ťažko chorý je... a keď počujem Olympus tak ma vždy napadne ich 600f4 čo vojde do trenek a že ešte k tomu potrebujem stôl :)
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 9. 2018 11:13

wikxzen píše:Další tzv. "DSLR killer" nyní v podání Canonu?
Vlastne tým bezzrkadlovka nahradí APS-C zkadlovku .. pôvodne mal byť tohto roku oznámený 7D mark III.
A kde nič tu nič .. 8-P .. ani len žiaden rumor .. hoci minulého roku ešte boli
https://www.dpreview.com/news/653044895 ... r-wishlist

-> teda namiesto APS-C zrkadlovky radšej vydajú FF bezzrkadlovku :-))
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 1. 9. 2018 12:04

Gance, ja ti to upresnim. Na celem svete neni cloveka, co by nevedel, ze dojde k vyvoji, tedy k nahrazeni DSLR necim, co nebude mit hledacek ani zrcatko. Muzes hledat, ale asi nikoho nenajdes.
Vsichni se ti smeji kvuli timingu. Kazda vec ma svuj cas, vetsinou to vi lidi starsi 18-25 let. Navic se to vyzdycky komplikuje, kdyz je nadsenej nekdo, kdo to neprovozuje, treba deti maji hodne napadu, jak letat na Mars, jak postavit auto na vodik apod. Jediny co je smutny, ze na spek skacou nevinni kolemjdouci, co dokazuji, ze 0,7 EV zachrani svet. Je to vlastne takova nonkomfortni situace, na netu se to snese, clovek si to precte, vypne pocitac a jde neco delat, ale bejt to nekde na pionyrskym tabore nebo pohranicni rote, kde neni uniku, tak by to uz bylo kriticky.

-- 1. 9. 2018 13:36 --

Nonkomfortem samozreme myslim situaci, kdy to jde nekdo okolo a i kdyz to byl do dnesni chvile poctivy clovek, co nikdy nikoho neokradl, nezmlatil, nezabil, tak se tak skarede zamota, ze bojuje ty cisla, vetsi cip o 0,7 EV, lepsi serie o 15%, rychlejsi servo o 22% a tak. Takovy rozklad osobnosti za ucelem obhajeni nejakych parametru DSLR. To cloveka zamrzi. Jinak je to tu s tebou parada (kdyz zrovna nikdo neni obet).
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 1. 9. 2018 13:10

Ganec píše:
chvd píše:nejsem ani přesvědčený ani nepřesvědčený. Beru to jako statistiku z relativně důvěryhodně se tvářícího zdroje
Ale vyvodzuješ z toho jednoznačné závery.
To je ako povedať "dnes nebude pršať", lebo "veď predsa neprší"
-- 1. 9. 2018 10:43 --
Alebo (v súvislosti z vyvodzovaním záverov zo starších štatistík):
> "vonku prší"
< "to je blbosť, veď včera nepršalo!"

Ale nepovidej!
To bych musel pochybnost vyjadrovat v kazde vete a asi kazdy z nas.
Nebo ty mas proverene vsechno, co konstatujes? nebo kdokoliv jiny tady? Tak kolik ma PEN-F Mpx a kolikrat a jakym zpusobem jsi si to overil?
To uz tak nejak chodi, ze paklize clovek ziska informaci ze zdroje, ktery povazuje za primerene relevantni, v beznem hovoru konstatuje.
A co, ze te spise nezaujala konstatovani toho jedince, na ktereho jsem reagoval, ktery si svymi konstatovanimi protirecil v ramci jednoho prispevku?

Ganec píše:Nesleduješ trendy, nevnímaš odchýlky od normálu. "

Snad mi nechces predhazovat, ze se o tebe malo zajimam?

Ganec píše:Súčasný stav považuješ za nemenný.

Což je jednoznačně prokazatelné faktem, že to pana Gance zrovna napadlo.
Potřebuješ zjistit, kdy bezzrcátka nahradí APS-C zrcadlovky? Obrať se na odborníky. http://www.nudz.cz/
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 9. 2018 13:46

Radek71 píše:Na celem svete neni cloveka, co by nevedel, ze dojde k vyvoji, tedy k nahrazeni DSLR necim, co nebude mit hledacek ani zrcatko.
"Či" to bude je naozaj nezaujímavé.
Je ale zaujímavá otázka "kedy to bude" .. a pre mňa ešte zaujímavejšia "už to náhodou nie je"? :hmm:

Skúsim upresniť na otázke"kedy je človek ešte štíhly a od kedy už je obézny?"
1) keď dosiahne určitý počet kilogramov?
- je to od "výška-110" u ženy a "výška -100" u muža?
-> a čo žena čo meria 130cm? Mala by mať menej ako 20kg? :-S
2) alebo keď sa sám už cíti ako štíhly/obézny?
- je to vtedy keď sa sám cíti komfortne a obézny vtedy keď už nie?
-> ja som bol najviac v pohode keď som vážil 85kg .. čo pri 180cm podľa toho vzorca nesedí
=> na to neexistuje žiadne kritérium, na ktorom by sa zhodli všetci .. proste každý to má postavené nejako inak

Podobne aj otázka, "kedy budú APS-C zrkadlovky nahradené bezzrkadlovkami"
- keď budú MILC vo všetkom lepšie?
-> to vôbec nemusia byť .. stačí aby boli lepšie "v celkovom sumáre parametrov"
=> no ani to nemusí byť dôvod na náhradu
- keď sa už prestanú predávať?
=> podľa mňa to nie je až vtedy: predávať sa budú určite aj po nahradení
(či už v bazároch alebo ako historická relikvia)
- keď sa už prestanú vyrábať?
=> asi tiež to bude omnoho skôr: to že sa prestanú vyrábať bude len dôsledok toho, že ich čosi nahradilo

Tak kedy?
- keď sa bude vyrábať menej DSLR ako bezzrkadloviek?
- alebo keď sa o DSLR prestane diskutovať a stanú sa nezaujímavé?
- keď sa v predajni presunú DSLR z "lukratívnych miest" (kde ich každý vidí) niekde do kúta?
(ako bol na tom zábere ten Nikon, ktorý som si preto vôbec nevšimol)
- keď mňa samotného prestanú APS-C DSLR zaujímať?
=> ani na toto neexistuje jednoynačné kritérium

Myslím si, že práve preto je toto vlákno také obľúbené:
- každý má na túto tému iný názor
=> teda ak chceme k dospieť nejakému záveru, tak si to musíme rozdiskutovať
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 1. 9. 2018 14:06

Dost psycho :) ... to bude tak na 4 promile ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 1. 9. 2018 14:19

Toto s Tebou alkohol neurobi, s tymto sa musis narodit.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 9. 2018 14:25

Radek71 píše:Jediny co je smutny, ze na spek skacou nevinni kolemjdouci, co dokazuji, ze 0,7 EV zachrani svet.
Toto je už o inom: o súťaživosti.
(alebo o snahe nájsť si disciplínu v ktorej sme lepší + presvedčiť ostatných o tom, že práve táto je tá najpodstatnejšia)

Každý chce byť lepší (lepší ako bol predtým, lepší ako je niekto druhý, ..)

Tiahne sa to už od detstva:
- aha aké mám autíčko
- aj ja mám také autíčko
- ale moje má otváracie dvere
- a ja si môžem pripojiť príves
{a keď dôjdu jednoznačné argumenty}
- moje autíčko je krajšie
- neni krajšie
- je krajšie
- neni krajšie
- je krajšie
- neni krajšie
- .. súdružka učiťeľka on ma bije!
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 1. 9. 2018 14:25

Je to malý kulatý a barevný, ale lentilky to nejsou ...
Potřebuješ zjistit, kdy bezzrcátka nahradí APS-C zrcadlovky? Obrať se na odborníky. http://www.nudz.cz/
chvd
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka