Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 23. 8. 2018 11:57

S tou stabilizací a 3d trackingem je Ganec totálně mimo, ale všichni to víme, takže to nemá smysl komentovat, 3d jsem mu myslím jednou vysvětloval, ale i házení hrachu na zeď je smysluplnější.

S Eye-AF bych si asi chvíli hrál, možná by to mělo smysl, když fotoaparát někomu půjčím, kdo fotit neumí, jinak je to spíše takový krátkodobý gimmick pro lamy. Mnohem důležitější bude, zda bude bude na výběr taková paleta AF režimů, aby šlo pro fotografovaný typ pohybu najít opravdu efektivní režim, to je to, co chybělo Sony A9.

Z6 mi dává smysl, když zvládne ostření na pohyb konzistentněji, než D500, jinak mi těch 12 fps nedává smysl.

Docela mne překvapují vysoké ceny za objektivy se Z-bajonetem, nevidím je zatím jako smysluplné, nechápu, proč dávat za objektiv 35/1.8 nebo 50/1.8 takové peníze, uvidíme, co řeknou recenze. Jediné zajímavé objektivy jsou pro mne ty světelné portrétní, zejména 58/0.95, uvidíme, jak budou vypadat opticky a jaká bude cenovka.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod dadajax 23. 8. 2018 12:01

Fotil jsem několik vedoucích a většinou si na focení vyhradili dost času a chtěli vypadat co nejlíp. Naopak už jsem zažil pár řádových zaměstnanců, kteří mi po prvním snímku odešli... :D

Jinak přiclonit můžeš vždycky :) Já třeba fotím na f/1.2 fakt hodně často a nemám problémy s nepřesností...procento odpadu je minimální a přicloněním bych si stejně zase tolik nepomohl.

Ale je otázka čím se fotí...u canonu 85mm f/1.8 jsem měl obecně kolem 50% úspěšnost. To pak bylo focení na plně otevřenou clonu loterie :)
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 23. 8. 2018 12:06

Mimochodem, vypadá to, že 9 fps u Z7 bude jen do JPG nebo 12-bitového RAWu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 23. 8. 2018 12:23

chvd píše:
Devil007cz píše:Nikon s cenou tento,,,,,,ial ale velky.

Ja si myslim, ze na spoustu veci, co popisujes, by mohlo pasovat jednoduche vysvetleni ... proste maji dohody, mozna se i prubezne radi a domlouvaji (myslim Nikon se Sony), kdo s cim prijde, kdo kde co a jak pouzije ...

Tak na to zapomeň. Oni si konkurují a ne spolupracují ;-)
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 23. 8. 2018 12:28

O to ani nejde, ze si konkuruju, ale toto by bol "kartel" a tam sa pohybuju zavratne pokuty na urovni dvojciferneho cisla v percentach z celosvetoveho obratu firmy.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 23. 8. 2018 12:28

Pemare, to EYE AF není pro lamy. Prostě to usnadňuje workflow. Na koncertě jsem to použil na 70 procent času a focení bylo pak úplně o něčem jiném.

A navíc, prostě je to věc, která to prodává ať si ty o tom osobně můžeš myslet co chceš.

Ale chápu, kdo to nemá, nepoužíva dlouhodoběl, nepochopí.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 23. 8. 2018 12:30

85mm f1,8 je na malej format nic. Mluvim o F1,2 F0,95 na 35mm format. 50% odpad je katastrofa, uz tak je velky odpad a hodit do toho vidle, ze si ten pocet fotek co jdou pouzit (nejenom technicky, vleze ti tam moderator, prisahajici najednou otoci hlavu nebo ma zavreny jedno oko) vydelis dvema, to je krec.

-- 23. 8. 2018 12:31 --

A bavite se teda o tom, co jsem komentoval, neno jsém se spletl a bavite se od zacatku o necem jinem.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 23. 8. 2018 12:38

Ještě jsem zapomněl na tu výdrž na baterii, která je oproti Sony poloviční zřejmě podle jejich měření. To co se vytýkalo Sony a ostatním a Nikon se nepoučil.

-- 23. 8. 2018 12:39 --

Ještě jsem zapomněl na tu výdrž na baterii, která je oproti Sony poloviční zřejmě podle jejich měření. To co se vytýkalo Sony a ostatním a Nikon se nepoučil.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 23. 8. 2018 12:45

dadajax píše:Fotil jsem několik vedoucích a většinou si na focení vyhradili dost času a chtěli vypadat co nejlíp. Naopak už jsem zažil pár řádových zaměstnanců, kteří mi po prvním snímku odešli... :D

Jinak přiclonit můžeš vždycky :) Já třeba fotím na f/1.2 fakt hodně často a nemám problémy s nepřesností...procento odpadu je minimální a přicloněním bych si stejně zase tolik nepomohl.

Ale je otázka čím se fotí...u canonu 85mm f/1.8 jsem měl obecně kolem 50% úspěšnost. To pak bylo focení na plně otevřenou clonu loterie :)

Tak 85/1,8 u canonu bola kapitola sama o sebe, niečo ako 50/1,8 I.Ak tak trafilo tak viac menej OK, ale často netrafilo. Canoníri mali radšej 1,4 verziu alebo prípadne 100/2.
Je to podľa mňa sklo, čo by si zaslúžilo s 50/1,4 asi najviac upgrade.

2 Itokar
AD výber ostriaceho bodu okom.
Presne, nejaký očný problém tam bol tak to canon zabalil a ďalej v nepokračoval...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 23. 8. 2018 12:51

LAMA používá automatiku, super LAMA to nezvládne ani s automatikou :-).

Neříkám, že Eye-AF je špatná funkce (dokonce se mi jako hračičkovi líbí), ale asi bych stejně moc často nepoužíval, jako třeba 3d tracking s face detection.

Ta výdrž baterie je pro mnohem důležitější, stejně jako AF a ochrana před povětrnostními vlivy, kompatibilita s F-skly a další věci, které jsem zmínil, za sebe vidím několik důvodů, proč tenhle model zatím nekupovat a počkat na další generace.

-- 23. 8. 2018 12:54 --

35mm a 50mm vypadají docela dobře.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ZavorkaCZ 23. 8. 2018 12:58

85 při 0,95 byl ani nebyla nejspíše možná, maximálně 1.2 možná f1, konstrukčně je to možné u 50mm či 58mm a to, že to není použitelné bych zase nepřeháněl. Mitakon 50mm 0.95 je velmi oblíbený, ne protože by byl kvalitní, ale to protože je zaímavý. A navíc pokud vidím dobře tak ta 58mm nejspíše bude manual ne? Aspon ostřící prstenec tomu napovídá. To asi nebude konkurence proti sigma 50mm 1.4, či 58mm 1.4 nikon. To bude až nikkor z 50mm 1.2, ono AF při 0.95 by bylo asi hodně nespolehlivé i na bezzrcadlu, taky proč canon svůj f1 zrušil.

58mm 0.95 bude určený pro milovníky bokehu, na akčnější akce to moc nebude (pokud se potvrdí ten manual focus)
ZavorkaCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 8. 2018 13:28

pemar píše:LAMA používá automatiku, super LAMA to nezvládne ani s automatikou :-).
.. a zlodej kričí "chyťte zlodeja" O:-)

Manuál sa - logicky - používa vtedy, keď automatika nefunguje.
Keď niekto používa manuál v situáciách, keď mu automatika dokáže poskytnúť to isté, tak .. "nezlobte se na mě, já bych v tom viděl neco nezdravýho" :twisted:

-- 23. 8. 2018 13:31 --

pemar píše:asi bych stejně moc často nepoužíval, jako třeba 3d tracking s face detection
ale EYE AF očividne funguje!

Že nepoužívaš 3D tracking a face detection sa dá pochopiť, keďže na DSLR nefungujú spoľahlivo.
Dokonca o tom face detection som tu prikladal info z manuálu, kde ho odporúčajú radšej vypnúť, keďže ovplyvňuje expozíciu, ktorej preview u DSLR nevidno a teda táto zmena expozície môže byť kontraproduktívna

-- 23. 8. 2018 13:33 --

pemar píše:S tou stabilizací a 3d trackingem je Ganec totálně mimo .. 3d jsem mu myslím jednou vysvětloval, ale i házení hrachu na zeď je smysluplnější.
Ja si pamätám len na to, že si mi niečo nechcel vysvetľovať, lebo by to aj tak bolo "házení hrachu na zeď" :oops:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 23. 8. 2018 13:46

A posledni bomba na zaver ten Noct 58/0.95 nema ani AF.
Taky jsem ted procital veci kolem adapteru. Pokud Nikon nema objektiv neam VR pouzijou jen 3-osou stabilizaci v tele. Ostatni pouzivaji 5 osou.

Uprimne to vidim vice jako A7RII produkt nez neco vic. Verim, ze pro plno Nikonistu to nebude az tak lakave v porovnanim co maji. Nebo pro ne bude lakavejsi Sony. Trh ukaze.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 23. 8. 2018 14:01

Jasne, pre plno Nikonistu s F sklami bude lakavejsie Sony...to da rozum :roll:
landov
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka