Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 13. 8. 2018 18:10

chvd píše:A v cem je problem ze jsou vetsi a drazsi?
:D
chvd píše:Maji snad zhorsenou funkcnost ci vystup pri pouziti na DX?
A vieš že aj majú? Ono totižto FF majú zvyčajne väčšie pixely, takže chyby/neostrosť skiel sa na FF skôr stratí ako na APS-C
(samozrejme okrem vinetácie a ostrosti do rohov, tá je na APS-C lepšia, ale kvôli nej je isto obetovaná časť ostrosti v prostriedku)

Problém ale je, že keď sa robia len FF sklá, tak potom na DX chýbajú krátke svetelné ohniská!

-- 13. 8. 2018 19:10 --

chvd píše:Nechapu jak souvisi to, co mam ja s tim, o cem je zde rec.
Žeby to, že ten kto nejaký foťák má, tak sa k nemu vie vyjadriť lepšie ako k tomu, ktorý nemá?
Žeby preto, lebo si tu doteraz neukázal žiadnu fotku a tak nevieme, či skutočne fotíš, alebo si len troll?
Žeby preto, lebo ten, kto vlastní to o čom sa práve diskutuje mohol napísať niečo zaujímavé z praxe?
(čo sa bežne nedá dočítať zo špecifikácií, alebo z recenzií známych fotowebov)

chvd píše:Jak souvisi kolik a jakych mam ja skel?
Keďže píšeš "prehrsele delsich svetelnych skel" {na Nikon}, tak ma zaujíma ktoré si akože mal na mysli.
Lebo tu okrem 104/1.4 doteraz žiadne svetelné sklo na APS-C zrkadlovke nedokázalo v pinčesi konkurovať ani len tým mojim záberom z roku 2013, do ktorých si sa opieral minule.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 13. 8. 2018 18:12

Pemar: BadGastein znam jenom v zime a celkem dobry :-) Ale v zime jedou jen mobily. A s arabama mas pravdu - ty se nehnou z mesta zadnym smerem. Na kopci je clovek nepotka ani v restauraci u lanovky... Ale ta absence cinanu me prekvapuje. Jsem se bal, ze bude jak v Hallstattu a ono nic :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 13. 8. 2018 18:18

K statistikam doplnim Vieden - asi 99% mobily, no z fotakov ma najviac zaujal, popri absolutnej nadvlade Canon zrkadloviek so setakmi a zopar Nikonoch, jeden majitel s DSLR Pentax (asi 3-4 som videl za doterajsi zivot), 3x bezzrkadlovky Fuji, 3x Olympus a trocha necakane aj 4x FF Sony.
Naposledy upravil Ondrej Bobek dne 13. 8. 2018 18:21, celkově upraveno 1
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 13. 8. 2018 18:21

Ten blábol o nepřekonaní Gancových fotek mne pobavil, to je případ pro lékaře, buď očního, nebo psychiatra.

V zimě jezdíme buď do Walliských nebo Bernských Alp nebo do Dolomit, Rakousko mi připadá příliš přeplněné a kvůli nadmořské výšce tam vesměs nejsem spokojený se sněhem, navíc tam často sněží a bývá mlha, ale možná je to předsudek, loni jsme byli v Ga-Pa a bylo to fajn. Bral jsem tam D7100 a 70-200mm, k tomu neoprenové návleky a spokojenost. Na sjezdovce jen mobily, ani bezzcadlovky jsem tam neviděl.

Asiatů bylo v Bad Gasteinu minimum, ale třeba na Jungfrau jich byla přesila. Japonští turisté mají hodně Sony, občas Olympus, Fuji nebo zrcadlovku.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 8. 2018 18:31

Ty vole, Ganec poucuje o vyjadrovani sa k fotaku ktory clovek vlastni. Teraz som uz naozaj zazil vsetko.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 13. 8. 2018 18:45

Devil007cz píše:Protoze plno tucny MF ma crop 0.65(sensor 54x40) a zmeneseny MF Fuji a ocividne tenhle Phase one ma 0.79 (44x33).


To byla řečnická otázka ohledně "plnotučnosti" MF. Ale dobrý.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 13. 8. 2018 18:57

Ganec píše:A vieš že aj majú? Ono totižto FF majú zvyčajne väčšie pixely, takže chyby/neostrosť skiel sa na FF skôr stratí ako na APS-C

Ja se neptal na vystup fotaku, ale objektivu. Demagogie se Vám pane Ganče moc nedaří.

-- 13. 8. 2018 20:01 --

Ganec píše:Problém ale je, že keď sa robia len FF sklá, tak potom na DX chýbajú krátke svetelné ohniská!

Jakože kdyby se nedělaly FF skla, mohlo by se dělat víc krátkých světelných skel na DX? A jooo ty joo no to je dedukce, to mne vůbec ani trochu nenapadlo. Hele a možná by se mohlo dělat i více popruhů na MFT?

-- 13. 8. 2018 20:04 --

Ganec píše:Žeby preto, lebo si tu doteraz neukázal žiadnu fotku a tak nevieme, či skutočne fotíš, alebo si len troll?

Ah tak, kdo nefotí, je troll? A kdo ukazal fotku, neni troll? A neni tohle tema o fotacich? Tak ho zmenime na tema o mne? To je logika panecku, holt vychodni kultura asi.

-- 13. 8. 2018 20:07 --

Ganec píše:
chvd píše:Žeby to, že ten kto nejaký foťák má, tak sa k nemu vie vyjadriť lepšie ako k tomu, ktorý nemá?

To se pletete. Kupříkladu Vy se vyjadřujete ke všem foťákům zcela najlepsie a přitom je taky všechny nemáte. Ovšem samozřejmě chápu, že k míře Vaši genijakity se nemohu klásti na roveň ani zdaleka. Takže když si teda D500 pořídím a budu ji mít, budu o ni jakože vědět úplně nejvíc jo? Teda samo že hned po Vás.

-- 13. 8. 2018 20:10 --

Ganec píše:
Žeby preto, lebo ten, kto vlastní to o čom sa práve diskutuje mohol napísať niečo zaujímavé z praxe?
(čo sa bežne nedá dočítať zo špecifikácií, alebo z recenzií známych fotowebov)

Mohol, ale nemusel. Nebo se to podmiňuje a jedno z druhého vyplývá? Takže třeba když mám doma sardinky vím toho úplně nejvíc o rybolovu? Nebo o sardinkách? Teď si nejsem jistý.

-- 13. 8. 2018 20:16 --

Ganec píše:Keďže píšeš "prehrsele delsich svetelnych skel" {na Nikon}, tak ma zaujíma ktoré si akože mal na mysli.

Jablka a hrušky a už to fičí.
Já jsem nepsal o tom, že na Nikon je přehršel ... já psal, že na fudžynu není třeba vybírat z přehršele ....
To je trošilinečku něco jiného.

Ganec píše:Lebo tu okrem 104/1.4 doteraz žiadne svetelné sklo na APS-C zrkadlovke nedokázalo v pinčesi konkurovať ani len tým mojim záberom z roku 2013, do ktorých si sa opieral minule.

Ani nikdy konkurovat nebude. Jsou skvělé. Nikdy bych nevěřil, jaké lahůdky se dají pořídit toustovačem.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 13. 8. 2018 19:16

Chvd: :D :tleskani

BTW: O tom ze sa Ganalyzator vyjadruje "fundovane " hlavne k tomu co nedrzal v rukách, to je dávno známe
landov
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 13. 8. 2018 19:20

Ganec píše:
chvd píše:A v cem je problem ze jsou vetsi a drazsi?
:D

Duchaplna odpoved. Tak v cem je ten problem?
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 13. 8. 2018 19:52

chvd píše:Ani nikdy konkurovat nebude. Jsou skvělé. Nikdy bych nevěřil, jaké lahůdky se dají pořídit toustovačem.

:D :D :tleskani .. tento bol the best :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 13. 8. 2018 20:55

chvd píše:
Ganec píše:Problém ale je, že keď sa robia len FF sklá, tak potom na DX chýbajú krátke svetelné ohniská!

Jakože kdyby se nedělaly FF skla, mohlo by se dělat víc krátkých světelných skel na DX?
Áno. Krátke svetelné sklá proste chýbajú. FOE sa tu na to sťažoval permanentne.
Keby si čítal čo píš Thom Hogan - zarytý Nikonista - tak tiež kritizuje Nikon za to, že DX úplne ignoruje.
(a to nielen kratšími sklami, ale aj profi sklami, keďže ich navvýkonnejšia 17-55 je z roku 2003 a na dnešné foťáky už nestačí)

chvd píše:Ah tak, kdo nefotí, je troll? A kdo ukazal fotku, neni troll? A neni tohle tema o fotacich? Tak ho zmenime na tema o mne? To je logika panecku, holt vychodni kultura asi.
Nejde o to.
Proste sa nesprávaš ako fotograf, ktorý chce diskutovať, ale len ako obyčajný provokatér.
Prečo neodpovedáš na otázku aký foťák máš? Aký máš na to dôvod? :hm

Nesprávaš sa ako bežný diskutér:
- mne, keď bolo vytýkané, že nepíšem s diakritikou
=> tak som s diakritikou začal písať
- keď mi bolo vytýkané, že v podpise nemám foťák s ktorým fotím - takže nikto nevie s kým má do činenia
=> tak som si ho tam dopísal

Proste diskusia je založená na otázkach a odpovediach. Raz sa jeden pýta, druhý odpovedá, potom naopak. Inak to nefunguje.
Ty sa (z neznámeho dôvodu) vyhýbaš odpovedať aj na nevinné otázky. A to je podozrivé.

Podľa toho čo si doteraz napísal, si si vybral Nikon DX.
To je taká hanba .. verejne si priznať, akú Nikon zrkadlovku si si kúpil? :--
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 13. 8. 2018 21:10

To sú mi novinky, on si Ganalyzator myslí, že s ním niekto diskutuje?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 13. 8. 2018 21:10

chvd píše:
Ganec píše:
chvd píše:A v cem je problem ze jsou vetsi a drazsi?
:D

Duchaplna odpoved. Tak v cem je ten problem?
Pokiaľ som si všimol, tak väčšina kupujúcich je na cenu a veľkosť citlivá:
- radšej si kúpi niečo menej výkonné, ak je to lacnejšie - proste merítkom číslo jedna býva pomer cena/výkon
- takisto za prenositeľnosť (skladnejšie rozmery) si kľudne priplatí - keďže každý hneď vie čo za to získava

Už aj taký pemar - ktorý s peniazmi moc problémov nemá - sa priznal, že kvôli hmotnosti si radšej kúpil 300/4 ako 300/2.8 .. alebo 400/2.8 (hoci fotky z nej sa mu vyslovene páčia).
Problém je teda v tom, že Nikon predáva nejaké sklá, ktoré si kvôli ich rozmerom/cene takmer nikto nekupuje.

Vidím to na bráchovi (a to má Canon, ktorý je lacnejší, kedže snímačovo zaostáva): mohol si vybrať z množstva FF skiel, ale aj tak má teraz len jeden zoom bez stabilizácie a ostatné sklá musel predať, aby nakoniec skončil pri jednom svetelnom pevnom skle so stabilizáciou + druhom pevnom Samyangu bez AF.
Naposledy upravil Ganec dne 13. 8. 2018 21:12, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 13. 8. 2018 21:11

K novému Nikonu CSC zatím není ohlášené žádné ultra široké sklo.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 13. 8. 2018 21:18

Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků