Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 7. 2018 11:55

Ja som mal 28-70 len chvilku v rukach, no mne sa skla typu tma-tma nepacia.
Ostrost bola v strede na f5.6 az necakane vyborna aj na 42Mpx, ku krajom sa vyraznejsie zhorsovala a rohy mal dost slabe. Aberacie nemal nejak vela, no to je korigovane automaticky, rovnako aj skreslenie.
Zaostrovanie bolo fajn, prijemne tiche, konstrukcia sa mi pacila viac ako na setovych 18-55. Najviac ma prekvapila jeho velkost a hmotnost - ani som nevedel, ze mam nejake sklo na fotaku.

Neviem s cim by sa dal porovnat, no tipujem, ze maximalne rozlisenie v strede ma lepsie, nez parametrovo porovnatelne DSLR objektivy. Vlastne ani neviem ci sa este take vyrabaju, posledny podobny zoom som mal v rukach tak pred 10-15r a to bolo blato v strede aj ku krajom s aberaciou ako francuzska vlajka... z tohoto pohladu by Sony sklo vyhralo obrovskym rozdielom konstrukciou, AF a najma obrazom.

Inak otazka: vyrabaju sa este take FF setove objektivy na DSLR?
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 4. 7. 2018 12:04

Myslíš 3,5-5,6? No canon má nejaké v ponuke (tuším 28-135 a 24-105), myslím že majú oba STM aj IS. Ale ich kvalite netuším nič...
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 7. 2018 12:06

Na tie som aj zabudol, jeden z nich davali na trh tusim este s 6D. To by bolo pekne na porovnanie, aj ked to asi nikoho nezaujima :D
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 7. 2018 12:13

bob222 píše:Je tu niekto kto ho v reále mal v ruke sa fotil s ním?
Pýtam sa preto, že ak by som zobral A7, tak sa dosť vecí pozbavujem, nechám si len lepšie pevné sklá a nejaký cestovateľský výletný zoom by k nim celkom bodol.
Zatiaľ je to od pangejtu k pangejtu od najhorší po najlepší. No nič pozriem Karola Srnca, spravidla sa nemýli a píše reálne foto skúsenosti.

Ja som ho mal pozicany aj s telom z Fotolabu v BA. Ta moznost tam stale je a je to zdarma :)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 7. 2018 12:15

Ondrej Bobek píše:Inak otazka: vyrabaju sa este take FF setove objektivy na DSLR?
Zopár sa ich nájde .. keď sa kamoš rozhodoval medzi A7RIII a D850, tak som si ich preveroval.
No popri tom Sony seťáku vyzerali po kvalitatívnej stránke všetky cenovo dostupné Nikkory ako nižšia trieda...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 4. 7. 2018 12:19

Mne zoomy tohoto typu nikdy neoslovili, kvůli malé světelnosti, horší ostrosti směrem do krajů a aberaci, pevné objektivy mají optickou výhodu.

S tou vzdáleností jsem to už minimálně jednou vysvětloval, nejlepší je otestovat si objektiv v režimu a na těle, tak jak bude nejčastěji používaný, labtesty mohou být prováděné za úplně jiných podmínek, než je budete provozovat, neplatí to většinou směrem nahoru, ale výjimky jsou, testy většinou neřeší věci jako bokeh, protisvětlo, ...

Nevím, jak jsou na tom jiné značky, ale setové objektivy ve mne nadšení také nebudí.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 7. 2018 12:58

Fuji je dost na urovni aj pokial ide o setaky by som povedal :)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 4. 7. 2018 13:06

Tak jsem teď pár dní fotil s kombinací Olympus EM10II a 12-40/2.8, co si pořídila bráchova manželka na cestování a teda musim říct, že se mi s tim pracovalo neskutečně blbě. Jsem zvažoval, že mít tohle, tak si snad do toho děla zabuduju nějaké závaží, aby se s tím dobře pracovalo :-(

-- 4. 7. 2018 14:08 --

Tušíte někdo, jestli je nějaký z bike parků (freeride/dh) ve středních Čechách event. Klínovec vhodný i na focení (přístup, pěkné pozadí)? Kamarád mě poprosil, jestli bych jim neudělal pár fotek do nějaké publikace a už celkem dlouho nejezdim a v té době nic takového nebylo :-) Co vim, tak Monínec je z hlediska focení na ....
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 4. 7. 2018 13:09

No, ona tá 12-40 chce fakt M-1. Na m-10 je to podľa mňa krajne nevyvážené...
O 40-150 ani nehovoriac.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 4. 7. 2018 13:10

A i mezi samotnými Fuji zoom XF 18-55mm R LM OIS jsou rozdíly v původu výroby.
Dřívější zoom skla byly japonské výroby (ať už samotné nebo v setu např. s X-T1/X-E2/X-T2), a novější filipínského původu (jen v setu s X-T20/X-E3 atd.). V setu s X-T10 byly XF18-55mm dokonce se štítkem Made in China. Ale předpokládám, že když si koupím ten zoom samostatně mimo set, tak se bude jednat o ten japonský. Nebo už tomu tak není?
Naposledy upravil wikxzen dne 4. 7. 2018 13:16, celkově upraveno 1
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • C1 Pro 12
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 4. 7. 2018 13:15

lukas_highenergy.cz píše:Tak jsem teď pár dní fotil s kombinací Olympus EM10II a 12-40/2.8, co si pořídila bráchova manželka na cestování a teda musim říct, že se mi s tim pracovalo neskutečně blbě. Jsem zvažoval, že mít tohle, tak si snad do toho děla zabuduju nějaké závaží, aby se s tím dobře pracovalo :-(

Asi pouzivas nespravne zrkadlovkarske navyky :D 8-D Ved jeden muGrlant tu povedal, ze "nicnehovoriaca" ergonomia :hm
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 4. 7. 2018 13:18

wikxzen píše:A i mezi samotnými Fuji zoom XF 18-55mm R LM OIS jsou rozdíly v původu výroby.
Dřívější zoom skla byly japonské výroby (ať už samotné nebo v setu např. s X-T1/X-E2/X-T2), a novější filipínského původu (jen v setu s X-T20/X-E3 atd.). V setu s X-T10 byly XF18-55mm dokonce se štítkem Made in China. Ale předpokládám, že když si koupím ten zoom samostatně mimo set, tak se bude jednat o ten japonský. Nebo už tomu tak není?

No, myslím že to hlavne na vnútornej kontrole a riadení fuji. Ak si to ustrážia, je to jedno.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 4. 7. 2018 13:20

Dolgor píše:Vůbec je dost vtipný se tu hádat kvůli objektivu, který nikdo nechce, ...protože stojí za starou bačkoru.

Ty si tady zacal se setakem jak je hrozny, tak se nediv. Bobek ti potvrdil, ze i na 42mpix je pouzitelny. Rohy ostre nikdo od zadneho setaku neceka. Tahle debata je zbytecna, ale priste tady nevytahuj veci, ktere nejsou uplne pravda.

Me ten Nikon mirrorless zajima, ne ze by mi nekdy treba Nikon sedel celkove, to vice Canon, ale jsem zvedav.
Konkurence je potreba z obou stran.

A nemusime tady mit debaty typu Sony je ve vsem vlastne na nic, tohle je trapne a k nicemu nevede, kdyz Canon a Nikon do ted ani zadne mirroless FF nemaji. Aspon Sony trosku pritlacilo na vyvoj, kdyz nekdo spi. Je to videt presne na tech prodejich, z prezentace, kterou jsem tady daval kousek zpatky.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 4. 7. 2018 13:28

bob222 píše:
wikxzen píše:A i mezi samotnými Fuji zoom XF 18-55mm R LM OIS jsou rozdíly v původu výroby.

No, myslím že to hlavne na vnútornej kontrole a riadení fuji. Ak si to ustrážia, je to jedno.

Osobně jsem to moc neřešil, ale už jsem pochopil, proč ty setové XF18-55mm jsou na bazarech za takové až legrační ceny. :-)
Ale registruji nějaké příspěvky po internetu jak ohledně kosmetických rozdílů, tak i rozdíly v optické kvalitě - nicméně tyto odlišnosti na obrazovkách různých fotek pořízených za různých podmínek nejsou na první pohled zřetelné.
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • C1 Pro 12
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 7. 2018 13:31

lukas_highenergy.cz píše:Tak jsem teď pár dní fotil s kombinací Olympus EM10II a 12-40/2.8, co si pořídila bráchova manželka na cestování a teda musim říct, že se mi s tim pracovalo neskutečně blbě. Jsem zvažoval, že mít tohle, tak si snad do toho děla zabuduju nějaké závaží, aby se s tím dobře pracovalo :-(

-- 4. 7. 2018 14:08 --

Tušíte někdo, jestli je nějaký z bike parků (freeride/dh) ve středních Čechách event. Klínovec vhodný i na focení (přístup, pěkné pozadí)? Kamarád mě poprosil, jestli bych jim neudělal pár fotek do nějaké publikace a už celkem dlouho nejezdim a v té době nic takového nebylo :-) Co vim, tak Monínec je z hlediska focení na ....

Ze ty si necital Gancovky ? Tam mas clanok k tomu ako sa to ma drzat :-) Z gripu by ta len boleli ruky.
Fidko
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka