Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 6. 2018 10:13

Bohužel.
Zajímavý je, že knížka vůbec nepůsobí tak negativně. Taky jí ovšem málokdo čte při rozhovoru s kamarády ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 4. 6. 2018 10:39

Zajímavá je i reakce člověka, který dlouho civí do telefonu, pak zvedne hlavu přímo ke mě jak mířím objektivem na něj (např. jsem naproti zastávky přes cestu). Mísí se v tom překvapení, lehké pohoršení nebo i křečovitý menší úsměv. A následuje opět sklonění k telefonu, anebo schování telefonu pohotově do kapsy, změna pozice na zastávce např., vyhlížení zdali už bus/tram nejede.
Mám takový znepokojivý pocit, že tím ty lidi neslušně vyrušuji z jejich "uzavřeného" vlastního soukromí, kde něco dělají (v tom telefonu).
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 6. 2018 11:17

Jo, být pořád online je trochu otupující.
Btw teď při cestě na oběd - holka s malým dítětem, dítě na řemínku jak pes a slečna nos zabořenej v mobilu :-)

Jo a ty pocity - to je asi klasika u street a reportážní fotografie, ne ? :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 4. 6. 2018 11:37

Ten nepříjemný pocit je u mě nový. Reporty či na akcích nemám problém lidi fotit. Neohlížím se na to. Pokud není nějaký striktní režim při akci, tak to "pálím" dle toho jak mi to vyhovuje v rámci nějakých slušných mezí, které já považuji za přijatelné - leč můžu připustit, že lidem na vernisáži třeba to není příjemné - ale je to vernisáž či jakákoli jiná oficiální akce. S tím se tam prostě musí počítat.
U těch zaskočených lidí s telefonem v ruce je to ale jiné. U lidí bez telefonu v ruce se ten můj nepříjemný pocit nedostavuje. Bez ohledu na věk, pohlaví či prostor.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 6. 2018 11:52

Jo, pokud je to akce, tak to je snazší - prostě děláš svou práci (i když je to třeba koníček).

Na ulici, to už je jiná káva + ten moment překvapení a nevůle, když zvednou oči, to je těžší.
Já mám ten pocit při street foto vždy. I u lidí bez mobilu.

Když jsem fotil třeba na nějakých závodech, tak Lumix GH5 trochu klamal tělem - dokonce někdy i poprosili o fotku :-) a jinak to všichni brali úplně normálně. Taky měli na co koukat. Mobilem ale fotili skoro všichni :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 4. 6. 2018 12:35

Hele jak je to ted vlastne se streetphoto a GDPR? :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod smikoto 4. 6. 2018 12:49

LH stejně jako před GDPR
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 4. 6. 2018 13:20

Velky Honza mel takovy zachvat, ze si ten post musel smazat. Tedy ohledně GDPR.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 4. 6. 2018 13:27

S těmi mobily mám hlavní problém v tom, že lidé mají oči sklopené a tím je vesměs fotka zralá do koše. U lidí při chůzi mám stejný problém, většina lidi se divá pod nohy, já jsem výjimka, ale občas pak do něčeho šlápnu nebo o něco zakopnu. :-)

Na druhou stranu, málokdy fotím vyloženě kontaktně, to dělá Micina, že jde fotit nějaký hustý týpky, tanečníky nebo sportovce, zatím to vždycky dobře dopadlo a oni jí brali pozitivně. Já s tou 300 PF na D500 mám velké přiblížení, bez sluneční clony vypadá jako 24-70, přitom jim vidím každou řasu. Z toho mám takové to šokové trauma, protože člověk má vždy pocit, že on mne takhle zblízka také vidí. Mám ale trochu obavy to publikovat, aby se se mnou nechtěl někdo soudit, proto preferuji akce nebo turisticky atraktivní místa, kde bych měl nějaké argumenty.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 6. 2018 13:40

Ad “do něčeho šlápnu” - také mám podobnou zkušenost. Pak se s člověkem táhne takový pocit, že to stojí za h*vno ...

450 EQ je luxusní, já se osměluju s 90EQ ale začátky jsou těžké
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 4. 6. 2018 13:50

pemar píše:S těmi mobily mám hlavní problém v tom, že lidé mají oči sklopené a tím je vesměs fotka zralá do koše. U lidí při chůzi mám stejný problém, většina lidi se divá pod nohy, já jsem výjimka, ale občas pak do něčeho šlápnu nebo o něco zakopnu. :-)

Na druhou stranu, málokdy fotím vyloženě kontaktně, to dělá Micina, že jde fotit nějaký hustý týpky, tanečníky nebo sportovce, zatím to vždycky dobře dopadlo a oni jí brali pozitivně. Já s tou 300 PF na D500 mám velké přiblížení, bez sluneční clony vypadá jako 24-70, přitom jim vidím každou řasu. Z toho mám takové to šokové trauma, protože člověk má vždy pocit, že on mne takhle zblízka také vidí. Mám ale trochu obavy to publikovat, aby se se mnou nechtěl někdo soudit, proto preferuji akce nebo turisticky atraktivní místa, kde bych měl nějaké argumenty.

Tak ono je aj sakra rozdiel či fotí mladá holka (prípadne mladý vyšportovaný kluk) a keď fotí ako v mojom prípade zarostlý tatík s břichobaťohem. To už je lepšie sa na ten street vykvajznúť...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 6. 2018 14:00

Jasně, když tě cvakne mladá umělkyně, tak se narovnáš.
Když tě bude fotit fousatej chlap, tak začneš bejt obezřetněj, nebo ***** ...
Naposledy upravil Davidof dne 4. 6. 2018 14:01, celkově upraveno 1
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 4. 6. 2018 14:08

Já jsem měl “konflikt” kvůli pouličnímu focení jenom jednou, jsem při zkoušení automatického AF zamířil objektiv v parku na nějakého psa a a naběhla na mne nějaká důchodkyně, “pane, pane, to si nesmíte fotit toho mého miláčka, on má taky svoje práva”, tak jsem jí s úsměvem ukázal, že ho na fotkách nemám, to že já nedělám, že když bych fotil nějakého psa, tak jen komerčně. Paní se uklidnila a začala vyzvídat, kolik bych za to chtěl, tak jsem s úsměvem řekl, že 50 tisíc korun za fotku. Ona řekla, že to je docela dost drahé a odešla.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 6. 2018 14:13

Zřejmě ten pes musel být dost ošklivej ;-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 4. 6. 2018 14:54

pemar: :D :D :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka