Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 3. 6. 2018 18:11

zdroj: http://www.dslrbodies.com/cameras/the-d ... oblem.html

Informace na blogu jsou z principu hodně nepřesné, kup si zrcadlovku, nauč se fotit a uvidíš. Jako odborník na zákaznickou podporu Ganec jistě pochopí, že pokud někdo do D500 cpe pomalé karty, zadělává si na problém a Lexar je poukázka na problém sama o sobě. Držím se Nikonem doporučených karet Sony řady G a vše funguje, jak má. S bateriemi jsem dílčí problém měl, koupil D500 z první série, ty s bateriemi s koncovým číslem 1, na baterie byla svolávací akce, vyměnili mi nejen tu v D500, ale také dvě další, které jsem měl jako náhradní. V praxi pak nepamatuji, že bych někdy při foceni musel měnit baterku, oficiálních 1200 fotek to udělá s velikou rezervou, jedinou výjimkou je fungování se SnapBridge.

Špatné zaostření je u mne z 99% způsobené vědomým ignorováním správného postupu a z 1% zaostřením na něco, co není vhodný cíl pro zaostření. Pokud někdo neumí zaostřit s D500, buď to dělá blbě nebo nemá nastavený vhodný režim a když se to ani napodruhé nebo napotřetí nenaučí, tak je to totální LAMA a půjde mu to lip jen s něčím, kde tuto dovednost vůbec nebude potřebovat, nicméně D500 není určen pro nefotografy. Zase tak těžké to nebude, zvládne to po krátké instruktáži i moje manželka a to je totální nefotograf.

Já mám zkušenost, že Nikon komunita je strašně zmlsaná a kritická, řeší kdejakou malichernost, místo aby fotili, zrovna Thom Hogan kritizuje Nikon celý život. Na Nikonu a jeho produktech vidím spoustu prostoru ke zlepšení, ale výše uvedené “problémy” jsou opravdu marginální. Po 2 letech musím zaklepat na dřevo, že kromě čištění snímače jsem nemusel řešit žádný technický problém, tohle mi německý kolega se Sony může jen závidět, možná i proto si koupil soukromě ještě i D850.

V Londýně jsem potkal nějakého fotografa, který tam 14 dni čekal, až bude to správné světlo a další podmínky pro fotografie Temže. V dnešní uspěchané době to na mne působilo tak trochu divně, ale svým způsobem jsem mu záviděl, ale dříve se to tak dělalo, trpělivě a řemeslně poctivě.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 3. 6. 2018 19:41

Ganec píše:
pemar píše:jednak tu velmi dobře známe někoho, kdo nechápe principy
Chudák Luňák .. takúto podpásovku si nezaslúžil ^^

Doufam, ze to PL prejde jako ze popichnuti od dvorniho saska a nebude zkouset vecne reagovat.... At to nemusim zitra vsechno mazat.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod wikxzen 3. 6. 2018 21:01

Tak ten je... na Fuji poměry v rámci "X" systému už celkem velký. :D Jak tu padla řeč na ten design, tak tenhle "válec" se mi líbí a dobře se s ním v mých prackách pracuje a fotí.
Obrázek

Odfocen včera klubový koncert v rámci Jazz Open Ostrava v klubu Pjetka a dle náhledů to nevypadá vůbec špatně, uvidím po nočním, ranním otevření RAFů v Capture One na MBP15".
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 4. 6. 2018 07:31

Chlapi, máte to tiež tak že bojujete s kúpou nového aparátu? Jak vyšla A73, tak ma šklbe, ale zatiaľ odolávam tak, že sa na to vyspím a na druhý deň si uvedomím, že nemám dôvod kvôli mojim cvakom blbnúť a to čo mám mi viac ako stačí.
Ale ako sa poznám, nakoniec časom podľahnem...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 4. 6. 2018 07:38

Já to mám v tomhle období každý rok, snad mne to přejde.

Upgrade na FF, něco na street, odpalovače na blesk, to jsou věci, které mám na seznamu, ... a pak by se na většinu z toho prášilo ve skříni. Chce to vydržet a počkat na ty geniální bezzcadlovky, co nahradí APS-C. Pro mne je to ale velmi těžké, příliš mnoho věci mi tu vůli narušuje.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 4. 6. 2018 07:46

Pro mě má smysl v budoucnu (třeba horizont dvou až pěti let) přejít na MF. FF v DSLR i CSC systému není už pro mě zajímavý. Nyní APS-C zcela postačuje mým potřebám. Objektivy jsou nyní priorita, pokud jde o nákupy v rámci tohoto roku. Dále pak se výrazně zlepšit v PP. Novy foťák v rámci APS-C kupovat až s další generací snímače. Nyní snad leda záložní do brašny.
Naposledy upravil wikxzen dne 4. 6. 2018 08:05, celkově upraveno 1
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 4. 6. 2018 08:05

wikxzen píše:Tak ten je... na Fuji poměry v rámci "X" systému už celkem velký. :D Jak tu padla řeč na ten design, tak tenhle "válec" se mi líbí a dobře se s ním v mých prackách pracuje a fotí.
Obrázek

Odfocen včera klubový koncert v rámci Jazz Open Ostrava v klubu Pjetka a dle náhledů to nevypadá vůbec špatně, uvidím po nočním, ranním otevření RAFů v Capture One na MBP15".

To vpravo dole, to je taký zvláštny grip? Nevadí pri tom veľkom skle?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 6. 2018 08:20

Já si taky počkám co budoucnost přinese. A pokud bych potenciálně upgradoval, tak musím vědět, že mi to přinese něco hmatatelného.

Nejlépe lepší fotky.

A to, jak všichni vidíme, závisí poněkud na jiných faktorech.

Ale bobe, mám to podobné. Když vidím, jak vypadají devilovo fotky na 25600, tak na chvilku zatoužím ... :-)
No a pak si projedu zase takový nacvičený řetěz otázek, jako třeba kdy naposled mi zkazila fotku fotku neschopnost foťáku, co konkrétně bych na svých fotkách viděl po upgrade ... a zase se zklidním.

Když jsem byl student, tak jsem pořád toužil po nějakých věcech - kolo, kytara, foťák, notebook - a zdroje byly velmi omezené. Jakmile jsem měl nějaký prachy, tak nebyl problém je všechny vydat za tu či onu věcičku.

Jedna z věcí, na kterou se snažím dávat pozor teď, když zdroje jsou v kontextu výše uvedených věciček neomezené - abych tu věc opravdu užil, abych z ní měl aspoň jasnou radost, kterou bych neměl, kdybych užíval věc o třídu horší.

Nemusim jezdit jako Schurter, ale špičkový horský kolo poznám a koupím si ho. Jen pro tu radost z jízdy, pro to stý místo na Králi Šumavy, pro ten pocit.

U foťáku to cítím trochu jinak. Tam ten výsledek považuju za o něco důležitějšího, navíc ten proces učení se fotit rozvíjí i něco víc, než jen tu vlastní fotografickou schopnost - prostě člověk vidí svět trochu jinak. ...

No, ale záchvaty slabosti občas mívám, bohužel ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 4. 6. 2018 08:22

bob222: fotka z iPhone je dost zkreslená, místa je tam dost, asi cca na dva články prstu vedle sebe. Jinak je to jednoduchý grip. Lidem se obvykle moc nezdá či nelíbí, ale po uchopení do ruky uznávají, že je funkční a skvěle se foťák drží v jedné ruce s menším sklem jako napr. XF16mm sklo, a to už je trochu cvalík.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 4. 6. 2018 08:45

Dvorni sasek byl jiz mnohokrat argumentacne zahnan do kouta pote, co se svymi teoriemi enormne zhovadil a mlcky se nasledne vypakoval.

Na vikendove akci mezi akreditovanymi same DSLR, CSC ani jedna.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 4. 6. 2018 08:52

Bobe měl jsem to přesně stejně. Záleží trošku z čeho chceš upgradovat. Já sem se škrabal za uchem jestli 5DMkIII pustit do světa nebo ne. Na moje cvakání obrazová kvalita pořád nadstandartní.Už dřív jsem uvažoval o Sony A7RII,. Pak jsem přemýšlel jestli si neudělat radost s C 5DMkIV. Jenže vše je u mě o poměru cena/výkon. Když vyšla 7III tak parametrově mě zaujala velmi, recenze ji vychválili, tak jsem si udělal radost. V podstatě jsem žádnej upgrade nepotřeboval. Každopádně srovnání foťáků 2012 a 2018 je jinde a fotí se mi pro mě lépěji.
Ale ty peníze bych si dokázal představit utratit i jinak :-)
Co bys taky chtěl po Sony fanatických teoreticích.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 4. 6. 2018 08:59

wikxzen píše:bob222: fotka z iPhone je dost zkreslená, místa je tam dost, asi cca na dva články prstu vedle sebe. Jinak je to jednoduchý grip. Lidem se obvykle moc nezdá či nelíbí, ale po uchopení do ruky uznávají, že je funkční a skvěle se foťák drží v jedné ruce s menším sklem jako napr. XF16mm sklo, a to už je trochu cvalík.

Myslím že s menšími sklami sa to možno drží lepšie ako s klasickým gripom. V každom prípade zaujímavé, nemáš link, postol by som to kamošovi...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 4. 6. 2018 09:16

Tím jak je to váleček, tak foťák mohu držet i za prsty za chůze s rukou svěšenou u pasu. A tak nějak to dřevo získává hezkou patinu, odřeniny a bez obav pokládám foťák i na různé drsné povrchy jako např. dlažba, kámen atd.

Obrázek
http://www.jbcameradesigns.com/shop/

Ale jinak samozřejmě ten kilový XF50-140 objektiv držím v levé ruce hlavně. Grip negrip.

Jinak takový postřeh z ulic - lidi si myslí, že mám nějaký starý levný foťák na kinofilm. Může to třeba být pro zlodějíčky nezajímavé, aby to ukradli - ale jistě se na to spoléhat nelze. :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 6. 2018 09:56

Případně ho s tím gripem můžeš majznout přes prsty :-)

Taky bych řek, že lidi při reportáži na takovejhle foťák líp reagujou - tedy spíš nereagujou, ne ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 4. 6. 2018 10:06

Starší lidé reagují vřele. Připomíná jim to dobovou techniku. Hlavně starší pánové se ptají, a pak nevěřícně kroutí hlavou. Mladší lidé už reagují různě - více se mračí - nebo se netváří vůbec. Většina mladých (ZŠ, SŠ, VŠ) čumí jen do telefonu za chůze i ve stoje v ulicích, a od nich nemám skoro žádnou odezvu.
wikxzen
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka