Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 5. 2018 16:13

Dolgor:
- ak máš všetky objektívy skvele zoštelované už od výroby že neriešiš žiadne problémy s neostrosťou
=> tak to ja mám AF-C s ktorým som nadmieru spokojný a nevidím žiaden dôvod aby sa ešte zlepšoval
(len to treba s bezzrkadlovkami vedieť)
- ak má PDAF bezzrkadloviek "řádově menší rozlišovací schopnost než u dslr"
=> tak potom CDAF bezzrkadloviek má rádovo lepšiu citlivosť ako PDAF u DSLR
(vychádza mi to z porovnania so zrkadovkou ktorá mala svojho času najcitlivejší stredový bod)

Môžeme sa takto dohodnúť? :--
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 30. 5. 2018 16:44

Ja k tomu este dodam, ze m4/3 ma vyssi dynamicky rozsah ako FF. Vychadza mi to z porovnania so zrkadlovkou ktora mala svojho casu najlepsi vystup (Canon 5D MK I).
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 30. 5. 2018 16:55

Proč mi jen ten Gancuv navrh dohody připomněl toto:
Přílohy
8CD7376C-F02C-4399-B3B4-08F49D72DA6A.jpeg
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 30. 5. 2018 16:56

A Gcko vie fotiť. Howgh!
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 30. 5. 2018 19:10

Dolgor píše:sem píšou maminky, že konečně mají pořádný auto, kterymu nechcipa ani nerve motor, automat
to je panečku revoluce v řízení.

Ouuu, mozno ani nevies, jak trefne si teraz prirovnal :D :tleskani :tleskani

-- 30. 5. 2018 20:17 --

Devil007cz píše:Bezzrcatka budou vzdycky z podstaty presnejsi, protoze AF je primo na cipu a ne offset mimo cip.

Problem s AF pri DSLR nie je v tom, ze je AF mimo cip :) /ak teda neberieme v uvahu fakt, ze tam nejde plne svetlo/ .. ten si nakalibrujes presne, ako chces, do roviny, bud skrutkami na AF module, alebo v tele. V tom problem nie je. A presne ten isty problem s PDAF budes mat aj na CSC ako na DSLR, pokial faza ostrenia nepouzije kontrastne doostrenie. Je to princip PDAF. Ovsem na druhu stranu, kontrastnym ostrenim nezaostris na jednoliatu /skoro jednoliatu/ plochu. S PDAF ano.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anarki3 30. 5. 2018 21:59

nefotograf ganec - najdi si niečo čo vieš, tebe je fotoaparat ma dve veci... na ***** a na nič... hoď ho do koša - si mimo úplne...
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 30. 5. 2018 22:53

Tak Kingdom Come: Delverance jsem stihl dát nadvakrát. Nakonec si užívám svůj soukromý perk "Red Baron" a obdivuju skvěle odvedou práci grafiků.
Ratajský dolní hrad Pirkenštejn, nasadil jsem si širokáč, jde i tele, ale to až při hodně výkoné grafice.
Pirkenštejn z luftu m.jpg
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 30. 5. 2018 23:34

Souhlas s tím co napsal Dolgor 30. 5. 2018 14:17
Mám podobné zkušenosti za celou dobu co digi zrcadlovky používám (od r. 2005, předtím Olympus E-10). Nikdy jsem nemusel objektivy nechat nastavovat na FF/BF a s přesným zaostřením jsem neměl problém jak u 10D a 40D, nebo u 5D classic. Mírně jsem poupravil microadjusment u 7D a taky u 6D a vše v pohodě i teď u 5D Mk IV. Zlobil mě pouze Tamron 18-50/2.8 a to samé Sigma, tak jsem se jich zbavil a od té doby používám jen nativní skla a naprostá spokojenost. Osobně tedy nevidím žádnou výhodu u bezzrcátek v přesném ostření... Takhle mi před 13-ti lety ostřil APS-C Canon 10D s kompromisním cestovním objektivem 28-200/f 3.5-5.6.
IMG_1850small.jpg

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 31. 5. 2018 05:53

Ono je to skrátka tak ako to svojho času napísal FoE. Ak má problém 5 ľudí, budú kričať, oznamovať, sťažovať sa, tvoriť skupiny na Fb. Ak to 10 000 ľuďom fachčí a nemajú problém, tak fotia a nemajú dôvod to kamkoľvek vypisovať. A to je jedno čoho sa to týka.
Je to proste syndrom kričiacej menšiny. Funguje to aj v politike.
Samozrejme mimo toho ide kategória early adopters a post buy syndrom. To je ale skôr na bohnice...
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 31. 5. 2018 06:01

...a potom je tu este samostatna kateGoria - na to su uz aj Bohnice kratke 8-)
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 31. 5. 2018 06:31

Dolgor píše:...moje objektivy pro dslr jsou všechny serizene skvele kromě jednoho uz z výroby a af je konzistentní natolik, ze neresim.
pavelmeli píše:Souhlas s tím co napsal Dolgor 30. 5. 2018 14:17
Mám podobné zkušenosti za celou dobu co digi zrcadlovky používám ... Nikdy jsem nemusel ..
No pekne si protirečíte: "Ani ja som NIČ nemusel riešiť, iba TO a TO, potom nefungovalo TO a TO, tak som to musel predať"

Sa vôbec zamýšľate nad tým, čo píšešte? :oboze

-- 31. 5. 2018 07:50 --

bob222 píše:Ono je to skrátka tak ako to svojho času napísal FoE. Ak má problém 5 ľudí, budú kričať, oznamovať, sťažovať sa, tvoriť skupiny na Fb. Ak to 10 000 ľuďom fachčí a nemajú problém, tak fotia a nemajú dôvod to kamkoľvek vypisovať. A to je jedno čoho sa to týka.
Je to proste syndrom kričiacej menšiny. Funguje to aj v politike.
[irony]Foe je fakt ukážkový príklad toho ako v svete zrkadloviek všetko nádherne funguje[/irony]

Veď (napr.) kvôli problémom s ostrením (nového skla) musel so stratou predať svoj súčasný foťák a kúpiť si novší model
(s podobným výkonom snímača, s tým istým AF a metering modulom .. bez dotykového LCD .. proste skoro to isté)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 31. 5. 2018 06:58

ltokar píše:
Dolgor píše:sem píšou maminky, že konečně mají pořádný auto, kterymu nechcipa ani nerve motor, automat
to je panečku revoluce v řízení.

Ouuu, mozno ani nevies, jak trefne si teraz prirovnal :D :tleskani :tleskani

Vážně tenhle styl diskuse?
V pohodě, funguje vám to s pavelmeli perfektně, komponujete do krajů na 1,4 bez překomponování, nemáte odpad. Super mám za vás radost, že nic takového nemusíte řešit, jen vám z toho padají parádní fotky a nejste ničím omezeni. Já to měl třeba rozbité ;-).
Tak dobré světlo.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 31. 5. 2018 07:07

To co napsal pavelmeli a bob je mimo realitu. Napsali možná jen svojí zkušenost. Těch lidí není samozřejmě 5 ani 100. Je to obecně známý problém DSLR. To se prostě okecat nedá.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 31. 5. 2018 07:11

Ja napriklad som tiez s FF/BF problem nemal, minimalne som ho neregistroval. Ale zase som ani nemal vela objektivov. Z toho co viem, originalne skla fungovali dobre az na vynimky. Napriklad pri Canone 15-85 bol BF tusim bezny jav, aspon take nieco som vygooglil ked som ho kupoval. A tusim este jeden Canon mal maval tieto problemy. Sigmy som mal dve (17-70 II a 17-70C) a tiez to fungovalo, Tamron SP 70-300 sa ,mi javil tiez ok. Kludne verim, ze ludia ktori pouzivali originalne skla s tymto naozaj problem nemali, pretoze pri troche stastia to bol realny scenar, ale zo skusenosti inych som sa ja osobne trochu bal vratit sa z Olympusu na DSLR s Tamronmi. To je mozno jediny dovod, preco som to neurobil.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 31. 5. 2018 07:32

Pavelmeli

Je dobře, že jsi spokojený se svým přístrojem, ale ten popis bezproblémového fungování je zajímavý :-)

A s APSC tělem (10D) s málo světelným objektivem jsou problémy FF/BF méně pravěpodobné.

Myslím, že tohle není úplně rozhodující vlastnost nebo problém DSLR, ale přeci jen je to věc, které se každý musí bát, a to zejména, když si dopřeje nějaké dražší světelné sklo. To pak k známým pochybnostem - je dostatečně ostré ? ... není z výroby decentralizované ? ... atd přibyde další strašák.

V tomto bodě si fakt myslím, že nová technologie je lepší - dává prostě víc možností jak ten problém eliminovat nebo alespoň potlačit. Plus je tu možnost lepšího pokrytí plochy PDAF snímači, ostřící systém má z principu víc informací (musí je ovšem smysluplně využít, že ?) atd.

Pokud je budoucností vývoje foťáků i nějaká forma umělé inteligence a analýzy obrazu před vlastní expozicí snímku, tak prostě zrcátko překáží. Možná bohužel, ale je to tak.
Davidof
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka