Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 29. 5. 2018 17:58

Hele tak me napada otazka - kdy Gance nahradi roboti? Tohle uz zacina byt skoro algoritmizovatelne...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ganec 29. 5. 2018 18:36

pemar píše:jsem tak trochu chtěl poukázat na fakt, že ta cena za to je fakt dost vysoká
Cenu v súčasnom systéme tvorí hlavne dopyt-ponuka.
Existuje niečo papierovo lepšie?
- ak nie, tak to môže kľudne byť aj najdrahšie (hoci výrobné náklady najdrahšie byť nemusia)
- ak áno, tak musí cenovo konkurovať ostatným

pemar píše:Osvědčilo se mi pravidlo koupit to nejdražší, co mne ještě nezruinuje, s tím bývá nejvíce zábavy a nejméně problémů.
Nie si žiadna výnimka:
- väčšina ľudí nemá znalosti alebo odhodlanie zistiť ako veci fungujú
=> no a keďže sa kvôli tomu nevyznajú, tak sa potom orientujú hlavne podľa ceny
(alebo sa fixujú na jeden jediný prevládajúci parameter)

Je to jednoduché: ľudia majú v náture prisudzovať drahšej veci aj vyššie kvality (hoci ich nemusí mať)
(že je to častokrát len pasca predajcov sa už ale nikdy nedozvedia)
No a kvôli tomu si priplácajú aj za to čo nemusia :eh

Pekne je to popísané v knihe "Jak drahé je zdarma".
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 29. 5. 2018 18:48

pemar píše:Landov: rozhodl jsem se nečekat na CSC D750, protože to cílí do nižšího segmentu, než já. Kdyby to byla D850 CSC nebo D5 CSC nebo hybrid, tak čekám, ale i kdyby to byla ideální bezzcadlovka v těle D750, bude to mít to malé tělo, které už nechci. Já ale nechci ani to velké tělo D5, kvůli falešné naději, že s tím budu chodit hodiny po městě nebo po horách. V principu je to ale blbost, protože půl kila navíc nic neznamená. Takže ten grip bych u D5 asi zkousnul, ale tu absenci SnapBridge v kombinaci se dvěma XQD sloty ne, ta komplikace s přenosem dat do tabletu mi vadí. D850 se zase ale D5 nevyrovná při foceni akce, ale zadupe D5 do země při focení portrétu nebo krajiny. Řešení je koupit D5+D850, úplně jsem tu možnost ještě nezavrhl, ale už to hodně hraničí s plýtváním. Na druhou stranu, peníze na účtu na to mám nachystané už přes 2 roky, letos k nim přibudou další a manželku už se ptala, jestli už tedy něco koupím, když ne, tak že ona by nějaké uplatnění pro ty peníze našla ...

Ja tiez nejako stale viac pokukujem po FF, ale tento rok asi este nie. Som ale zvedavy, ako sa veci na trhu vyvinu.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 5. 2018 18:59

Ja som si hovoril, ze A7r II by mozno mohla byt alternativa. Akurat najvacsie FF sklo ake by som bol ochotny so sebou vlacit je 100-400 a tych 42Mpix v na 400mm asi este stale nie je adekvatna nahrada za m4/3 s 800eq. Bolo by to ale uz podobne velke, akurat by som to musel riesit adapterom.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 29. 5. 2018 19:14

U profi fotografů je jsou zlomovým momentem Olympijské hry nebo mistrovství světa ve fotbale, u mne je zlom na přelomu května a června, co by se mi mohlo hodit na červencovou dovolenou, cca měsíc potřebuji na vyzkoušení. Poslední dva roky jsem kromě mastodontní D5 neviděl u FF žádné zajímavé tělo a tím jsem vyčerpal veškerý potenciál v oblasti objektivů, s FF bych možná přidal Sigmu Art 35/1.4, pokud se mi to ohnisko na FF bude líbit nebo Sigmu 24/1,4 Art.

U D850 nemám to nadšení z nekompromisní mašiny, byť jí moc k tomu nechybí. Počkat rok by bylo asi nejlepším řešením, ale na příští rok (pokud zdraví vydrží) jsem odložil tu Srí Lanku a do té doby chci mít novou techniku aspoň trochu zvládnutou. A chci mít jasno v tom, jestli FF mi vyhovuje. I proto se kloním k D850, kterou mohu v případě potřeby používat v hybridním režimu. Je to ale nouzovka v tom smyslu, že se tím nevyužívá část toho jinak skvělého hledáčku a že to nejde elektronicky zvětšit na celou plochu nebo přepnout na EVF. Zkusím zvětšovací okulár 1,3x, třeba to bude řešení. Plánuji koupit grip na 9 fps a pořádně otestovat zlepšení/zhoršení AF s gripem, teoreticky by měl pomoci menší black-out, uvidíme, jak si poradí s objemem dat, slyšel jsem, že s gripem D850 zaostřuje lépe, uvidíme. To příslušenství ale asi přivezl přímo z Činy.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 29. 5. 2018 19:40

Ganec píše:
pemar píše:jsem tak trochu chtěl poukázat na fakt, že ta cena za to je fakt dost vysoká
Cenu v súčasnom systéme tvorí hlavne dopyt-ponuka.
Existuje niečo papierovo lepšie?
- ak nie, tak to môže kľudne byť aj najdrahšie (hoci výrobné náklady najdrahšie byť nemusia)
- ak áno, tak musí cenovo konkurovať ostatným

pemar píše:Osvědčilo se mi pravidlo koupit to nejdražší, co mne ještě nezruinuje, s tím bývá nejvíce zábavy a nejméně problémů.
Nie si žiadna výnimka:
- väčšina ľudí nemá znalosti alebo odhodlanie zistiť ako veci fungujú
=> no a keďže sa kvôli tomu nevyznajú, tak sa potom orientujú hlavne podľa ceny
(alebo sa fixujú na jeden jediný prevládajúci parameter)

Je to jednoduché: ľudia majú v náture prisudzovať drahšej veci aj vyššie kvality (hoci ich nemusí mať)
(že je to častokrát len pasca predajcov sa už ale nikdy nedozvedia)
No a kvôli tomu si priplácajú aj za to čo nemusia :eh

Pekne je to popísané v knihe "Jak drahé je zdarma".

Kamaráde, tebe bych chtěl vidět aspoň na jedné schůzce s lidma ze sales :D Hodinu ekonomie jsi zjevně taky nikdy neměl.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 29. 5. 2018 19:52

Tak hlavne Ganec sa sam chytil do pasce drahej veci o ktorej ma pocit, ze je dobra a preto trpi post buy syndromom. Konieckoncov, uz velakrat sem daval rozne taketo veci a nikdy sa v tom sam nevidi, to ma na tom fascinuje :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 29. 5. 2018 21:14

K té Sigmě 85/1.4 pro Sony. Větší je, ale ne k vůli built in adaptéru, ale úplně kvůli něčemu jinému. Je to pořád stejné sklo opticky, delka navíc je kvůli flange vzdálenosti. Mají to i tak ostatní Sigmy s FE bajonetem. Sigma si tady ulehčila práci a peníze.

Doufám, že brzy vydají v FE zoomy.

Fidko,
Ale mě nezajímá ceho je Canon schopen někde v laboratoři, ale co má reálně na trhu. Verim, že jsou schopni něčeho, konkurence bude jen dobře.V dobe, když jsem přecházel, tak neměli nic použitelné v CSC absolutně, hlavně co se týka AF, vlastně ani senzor. Takže tak. M50 je krok správným směrem, ale očividně i tam Canon přestřelil, když pár týdnů po uvedení cenu stahnul o 200 dolaru dolů.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 29. 5. 2018 21:39

U té Sigmy Art pro Sony není podstatné ani tak samotný fakt, že je delší, ale spíše to, co to znamená: sestava se Sony má delší objektiv a tim má těžiště více vpředu, výhoda rozměru a menší hmotnosti se mění v nevýhodu. Docela by mne zajímala konzistentnost ostření Sony se Sigmou, u D500 to žádný zásadní problém není, ale nativní Nikon skla přece jen fungují o něco konzistentněji, rozdíl je ještě stále měřitelný.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 5. 2018 21:45

Devil007: tomu samozrejme rozumiem. Bola to len reakcia na to, ze sa sa Canon brani vyvoju, co ale nemusi (a tiez moze) byt pravda. Co sa M50 tyka, je to podla mna nezaujimavy fotak, ale AF je podla mna jednou s podstatnych vlastnosti a schopnosti u fotaku a pokial ich low-end funguje tak ako verim ze funguje, myslim, ze Canon este moze prekvapit.

pemar: uprimne dufam, ze konzistentnost je spickova, inak by som sa na CSC asi vyprdol :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 29. 5. 2018 22:01

Držím s tou konzistentností palce, šanci vidím v tom, že Sony může být otevřenější ohledně know-how, než Canon a Nikon.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 29. 5. 2018 22:22

Pemar,
Ta konzistence je úplně v pohodě. Měl by sis to vyzkoušet, jinak by si takové poznámky neměl.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 29. 5. 2018 23:33

pemar píše:to znamená: sestava se Sony má delší objektiv a tim má těžiště více vpředu, výhoda rozměru a menší hmotnosti se mění v nevýhodu.
Naopak, keď je ťažisko viac na objektíve, tak to len znamená že váha zostavy je viac prenesená na ľavú ruku a pravá ruka nemusí grip tak bolestivo stláčať. Inými slovami: že sa zlepšuje ergonómia ;-)

-- 29. 5. 2018 23:36 --

FYI: mám takú stolnotenisovú raketku .. so Stiga WRB rúčkou = je v nej diera, aby bola váha prenesená viac na plochu raketky samotnej. Fakt je to lepšie...
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 5. 2018 00:34

pemar píše:Poslední dva roky jsem kromě mastodontní D5 neviděl u FF žádné zajímavé tělo
Holt, u FF DSLR si treba vybrať
- buď to najlepšie čo ich výrobcovia poskytujú, ale za prehnanú cenu a neakceptovateľné rozmery
- alebo "šedý priemer" čo sa týka rýchlosti a "funkcionality ktorá práve frčí"

Hodia sa maximálne tak pre tých, ktorý potrebujú len čo najvyššiu kvalitu a na ostatnom im už nezáleží.
Ovšem, kvôli maximálnej kvalite sa už predávajú foťáky s "medium" snímačom.
Teda už aj kvalita samotných "FF" je už len "šedý priemer" :-l

To čo majú súčasné dostupné DSLR FF (dotykový displej, max 9fps, face detection metering) som mal v už roku 2014.
Vlastnosti ktoré mám dnes (el. uzávierka cez hľadáčik, high-res shot s väčším rozlíšením, 20fps) asi nebudú mať nikdy.
A to mám 2 roky starý model. Tie dnešné zvládajú aj: 60fps, fotiť aj pred dotlačením spúšte, Eye-AF, ..
=> proste samé užitočné vylepšenia, ktoré proces fotenia rozširujú o nové možnosti a ešte viac ho zjednodušujú
(nielen že zvyšujú - už teraz dostatočnú - kvalitu, ktorej ďalšie zvyšovanie už len zaberá viac miesta a spomaľuje)

-- 30. 5. 2018 00:39 --

Opakujem: bezzrkadlovky vylepšujú aj samotné fotenie.
Fotí sa vari s nejakou DSLR teraz lepšie ako predtým?
(ak áno, tak kvôli čomu? a tým nemyslím zrýchlenie z 5fps na 7fps)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 30. 5. 2018 03:28

Ak by ten clovek to co pise myslel vazne, bolo by mi ho velmi luto.
Tu je napriklad tema o tom ako PEN-F vylepsuje fotenie. https://www.dpreview.com/forums/thread/4216692

Fotak za tisicku ktory ma maly snimac, ziadne C-AF (plus dalsie problemy s AF ako ostrenie na male predmety) bez pretesnenia so slabou vydrzou a bez gripu znie vazne ako genialna kupa. A ze strielas 20 snimkov za sekundu v nadeji, ze aspon jeden vyjde je teda naozaj vylepsenie fotenia.

High ress shot. Doteraz som od Teba nevidel fotku ktoru by si v tomto rezime urobil pre iny zamer nez pre testovanie, no podla toho coho hovoris musis mat takych fotiek stohy. Ak nemas, chapem, pretoze vsak to vyzaduje stativ a ten ty neuznavas. Existuje potom alternativa v podobe Full Frame DSLR ktore dokazu robit 50mpix bez ohladu na okolnosti, alebo ine FF DSLR ktore vedia fotit posunom snimaca aj z ruky.

Preco Ti tak velmi zalezi na tom aby mali ludia voci mFT odpor ?

Inak ta konzistentnost ostrenia by mala byt na CSC perfektna vzdy a za kazdych okolnosti, aj ked je pravda, ze obcas na nete na nejake problemy narazim. Napriklad Sigma 16mm f1.4 niekomu na mFT ostrila problemovo. Na Sony ale pokial viem bez problemov.

Dve otazky na Panasonic: prepnutie na manualne ostrenie posunom prstenca na Olympus objektivoch funguje, vsak ?

Ake su limity fotaku pocas zapisu na kartu ? Na E-M1 mi fotak vylepsuje samotne fotenie tym, ze pocas zapisu nereaguje, na MK II je to myslim lepsie, ale ako je to na Panasonicu ?
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka