Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hoax 5. 4. 2018 12:22

Našel jsem nové téma pro PL. Podle mě to je tutovka :)
https://vtm.zive.cz/clanky/priznivcu-pl ... fault.aspx
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 5. 4. 2018 12:41

No, asi moc čítali Terryho Pratchetta. :)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 4. 2018 13:28

Obávám se, že ani to ne :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 4. 2018 14:30

Prvoaprílový Hoganov žart má pokračovanie:
http://dslrbodies.com/newsviews/yesterd ... -page.html

Vraj mu mnohí uverili .. čo znamená, že Nikon má problém :twisted: .. citujem:
April Fools' day is for playing practical jokes and attempting to spread hoaxes on the unsuspecting. Those work best when there's an element of believability in them. I succeeded. Wildly so. Dozens of you wrote to me about my "switch" to Sony, my teaching assistant was asked if he was also going to switch, and forum posts on other sites popped up announcing my switch.

And that's the topic of today's point about Nikon. The fact that so many people believed that I was switching to Sony is a problem for Nikon. Yes; read that sentence again. Think about it a moment.

Why would people actually think I would switch to Sony? Because their perception of Nikon is that Nikon has fallen behind in some way, isn't providing something they want, and doesn't have a future
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 5. 4. 2018 15:17

Problem mas akurat ty sam so sebou. Tvl, tolko spamu co tu zas@ieras vlakna sa len tak nevidi.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Petrsek 5. 4. 2018 15:36

Nj, Sony má našlápnuto, zatímco Nikon jen slibuje hory, doly. Nejistota je značná, takže Nikonistum přišla konverze Hogana k Sony jako dost reálná.
Petrsek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 5. 4. 2018 16:17

No já nevím, přejít na Sony v tuto chvíli mi přijde jako vstoupit do komunistické strany v červnu roku 1989.

Dá se očekávat, že Canon i Nikon začnou od roku 2019 brát bezzrcadlovky vážně, a že budou akcelerovat jejich vývoj. A od určitého momentu začnou mít bezzrcadlovky velkou technologickou výhodu, mohou nabízet pokryti ostřícími body od kraje do kraje, chytré ostření a rychlost, umělou inteligenci, prostě reálně užitečné věci, které zrcadlovky už nebudou podporovat. Ten moment ale podle mne nepřijde ani letos ani příští rok, ale třeba v roce 2025. Sony má technologie, ale nemá vizi a cit pro potřeby fotografů.

S tím přecházením je to u mne hodně o kompatibilitě. On je to problém všude, takže máme doma už nepotřebné nabíječky, licence na nějaké aplikace do Windows telefonu, zimní kola, které nám nepasují ani na jedno auto a další harampádí, kterého se příležitostně zbavujeme. Mám doma přes deset objektivů na Nikon, blesky, nabíječky a já nevím, co ještě. Mám uložené fotky na Nikon Space, jsem členem Nikon komunity, ... přejít není jenom prodat a koupit něco jiného.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petrsek 5. 4. 2018 16:55

Jo, jasně. Sony nemá vizi ani cit a současné modely bezrcadlovek asi vyvinuli tak nějak omylem o obědové pauze.

Prvky umělé inteligenci už má dneska každý foťák a to detekci obličeje. Nebo snad Nikon na rok 2025 slíbil foto terminátora? :-)

Líbí se mi ten neutuchajici optimismus Nikonistu, ze jakmile Nikon vyjde s bezzrcadlovkou, tak to bude na první dobrou lepší než to, co Sony vyvíjí už přes 5 let.
Naposledy upravil Petrsek dne 5. 4. 2018 17:15, celkově upraveno 1
Petrsek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 4. 2018 16:57

Řekl bych, že jsme na počátku doby, kdy to už má smysl, z hlediska výkonu a vlastností.

Z hlediska kompatibility to je jak píše pemar - věčné dilema.

Navíc D500 ještě APSC soupeře nemá.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 5. 4. 2018 17:06

D500 v APSC este konkurenciu naozaj nema, ale ako tvrdi miestny spamer "G", tak ju MFT Oly EM1 MK2 dobehol a predbehol...a teraz sa dotahuje uz na FF. Pockajme este chvilu a uvidime, kde az budu jej limity :D :-P
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 5. 4. 2018 17:12

O obědové pauze vyvíjejí Francouzi auta :-)

Ne vážně, Sony je firma se zajímavými nápady a technologiemi, ale koncepce jim skáče jako horská koza. Nikdy u nich nemáte jistotu, že nezavrhnou vše a nezačnou věc vyvíjet úplně znova s jinou koncepcí. Ono to může být i tak, že tam manažeři mají povinné rotace a každý chce po sobě nechat nějakou stopu nebo pomník, aby mohl v hierarchii firmy stoupat. Je to ode mne trochu fabulace, ale nějaké ty zkušenosti s japonskými firmami už jsme v životě udělal ...

Jinak já jsem dnes měl v ruce Nikon F6, kinofilmová zrcadlovka, starý AF s 11 ostřícími body, něco jako D50, fosílie za cenu D750, ale parádní pocit. Krátce jsem zauvažoval, že bych si mohl nechat ty kinofilmy vyvolat ve Foto Škoda, ale pak jsem se vrátil na zem. Dovedu si představit, že dobře vyvinutá bezzrcadlovka strčí zrcadlovky do kapsy do té míry, že skončí jako Nikon F6. Ale letos ani příští rok to nečekám.
Naposledy upravil pemar dne 5. 4. 2018 17:18, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 4. 2018 17:16

Lidi, kteří mají EM1 m 2 a D500 psali, že na ostré nasazení ve sportovní fotografii není žádná pochybnost - D500 vyhrála.

Bylo to před firmwarem 2 pro Olyho. Po něm všichni jeví mírný optimizmus :-) že jako jasné zlepšení ale nic konkrétního ohledně výkonu CAF jsem ještě neviděl. Předpokládám, že to asi nebude změna v tom smyslu, že Oly zadupe D500 do země :-)

-- 5. 4. 2018 18:38 --

pemar píše:
Jinak já jsem dnes měl v ruce Nikon F6, kinofilmová zrcadlovka, starý AF s 11 ostřícími body, něco jako D50, fosílie za cenu D750, ale parádní pocit. Krátce jsem zauvažoval, že bych si mohl nechat ty kinofilmy vyvolat ve Foto Škoda, ale pak jsem se vrátil na zem. Dovedu si představit, že dobře vyvinutá bezzrcadlovka strčí zrcadlovky do kapsy do té míry, že skončí jako Nikon F6. Ale letos ani příští rok to nečekám.


Mě by oslovilo něco jako byl Olympus OM 4 - včetně těch objektivů. Asi to nejde, ale když tehdy mohl být fullframe tak malý a přitom solidně vyrobený, proč ne dnes. Klidně by mohl být FF senzor s menším rozlišením - 16-20 MPx.
Hodně by se mi líbilo, kdyby se ten EVF mohl blížit k pocitu z toho optického hledáčku, co měl starej Olympus.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 5. 4. 2018 17:47

Tak koukám, že nefunkční přihlášení z mobilu na služebce tady zabránilo mazání, jestli to neudělal někdo jiný. Každopádně snad už je zase klid. Tak aspoň, že tak....
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod fotofanda 5. 4. 2018 18:17

Davidof píše:Mě by oslovilo něco jako byl Olympus OM 4 - včetně těch objektivů. Asi to nejde, ale když tehdy mohl být fullframe tak malý a přitom solidně vyrobený, proč ne dnes. Klidně by mohl být FF senzor s menším rozlišením - 16-20 MPx.

Jo to by se mi také líbilo. Malý FF stále dělá jen Sony a i ty postupně těžknou. Dřív se tam vešly defakto dvě roličky filmu, spousta mechaniky a i trochy elektronika. Nechce se mi věřit, že by tam tu elektroniku na místo mechaniky a filmu nedostali, když v mobilech to dokážou.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 4. 2018 18:27

U těch objektivů je to patrně daň za pixel peeping - nároky na kresbu jsou dnes enormní.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků