Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 11. 3. 2018 10:35

Ona ale tá krajnica je často plná bordelu. To sa potom cez to jazdí blbo.
Osobne považujem bikera za ďalšie auto a tak sa aj chovám.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 3. 2018 10:50

Ja si snad ani nepamatuju, ze bych kdy nejakyho predjizdel (vyjma vyjimecnych pripadu se skutry apod). Asi jezdim pomalu:)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 3. 2018 12:57

rodri píše:PL, nic ve zlým, ale proč si mu neuhnul trochu doprava, místa je tam dost. Ja to tak dělam běžně, když se na mě tlačí motorkař, uhnu mu ke kraji aby nemusel přes plnou, když jedu na motorce, uhýbám autařům stejně.A většinou nemám problém. Nechci tě poučovat jak máš jezdit, jen mi z tý fotky přišlo, že u krajnice místo bylo.

Nez ti odpovim, tak mi dovol uvest par faktu, ktera si treba prehledl, nebo je nelze z fotografie odvodit:
- jedu v obci a nejedu pod povolenou rychlosti.
- jedu v miste, kde je zakaz predjizdeni.

A ted zpet k tve otazce, proc jsem mu neuhnul:
- protoze to nebylo v miste, kde by bylo predjizdeni bezpecne i presto, ze bych se narval ke krajnici. Proto je tam asi i ta plna cara.

Nemam problem poustet auta pred sebe (ze porusi povolenou rychlost je problem jejich, nikoliv muj), me to ego nezranuje, ale nebudu uhybat v miste, kde je uhybani rizikove a vystavim tak sebe ci pripadne ostatni ucastniky provozu nebezpeci, tim spis kvuli zjevne zakomplexovanemu blbcovi, ktery po 1km zastavi u baraku a v klidu si vyjde z auta (to kdyby si chtel treba argumentovat tim, ze nekdo muze pospichat treba do nemocnice - takovy ridic by pravdepodobne i troubil, aby dal najevo, ze pospicha ze zavazneho duvodu).

Domivat se, ze uhnout komukoliv (s vyjimkami uvedenymi v zakone) je nejaka (eticka? Moralni?) "povinnost", respektive slusnost, povazuji za zcestne. A za zcela nepripustne povazuji si "uhnuti z cesty" vymahat zpusobem, ktery druheho nejen omezi, ale primo ohrozi.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 11. 3. 2018 13:11

Hlavne klidek, at tady z toho neni zbytecny flame na tema "kdo jak jezdi a nejezdi"...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 11. 3. 2018 15:03

Tohle obecně souvisí s nedostatkem respektu a pokory v české populaci a pocitu nadřazenosti zájmových skupin, je úplně jedno, jestli jsou to pejskaři, cyklisti, motorkáři nebo fotografové. Co se týče té poslední skupiny, tak to bylo vidět na té Československo-japonské akci, které jsem se minulý víkend zúčastnil. Zatímco fotografičtí nadšenci z Japonska se zdvořile ukláněli a ověřovali si, že máme všichni dost prostoru, čeští účastníci se mi neustále cpali (část i zjevně úmyslně) před objektiv a kazili mi záběr. Já jsem se nad to povznesl s úsměvem, ta akce byla fotograficky o ničem, ale kdybych byl cholerik, už by mohli mít vstupní čočku objektivu zalepenou sushi.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 11. 3. 2018 15:11

To je to co rikam - tady fakt neni oroblem v cyklistech, motorkarich nebo ridicich aut jakozto skupine, ale v lidech obecne. Kdyby se pouzivaly 10 metru dlouhy vznasedla, bude to uplne to samy.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 3. 2018 15:30

Ja v klidu jsem, dokonce jsem mu ani neukopl hlavu, kdyz vylezl z auta, ackoliv takove mineni tu nejeden uzivatel o me ma a on by si to dost mozna zaslouzil.
Samozrejme souhlasim, ze problem je v lidech. Vsak totez plati o pouziti zbrani, ktere nestrili sami.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 11. 3. 2018 16:01

Mimochodem, pořád jsem ještě nevymyslel, co podniknu v srpnu, mám tam rezervován týden na dovolenou, napadlo mne, že bychom přece jen vyrazili do Skotska, jezdí se tam na fotoexpedice a třeba Martin Kamín odtamtud přivezl moc pěkné fotografie. Pak jsem ale četl, jak tam spal v nějaké dodávce, aby byl 3h30 na tom správném místě, že sprchování za deště vodou teplou 12 stupňů Celsia nevadí a že na midges se dá zvyknout. Přes Booking.com bych asi našel nějaké lepší ubytování i v oblasti Isle of Skye, třeba The Torridon, ale ten bodavý hmyz by nám spolehlivě zkazil dovolenou, to jsme zažili jednou v Caorle.

Nebyli jste tam někdo fotit?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod tajnik 11. 3. 2018 19:37

kozakm píše:Hleda se moderator...

Zajimavy je, ze vedle to funguje.
http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1715&t=700016&p=11867396#p11867396 To je panecku jinej sekac, ten se nezakeca...
tajnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 11. 3. 2018 19:55

Fu, to sú jatky! :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 11. 3. 2018 19:56

Tak tohle by tady musel delat admin... Jinak nejaky moderator, co by tady byl casteji, by se vazne hodil. Ale to rikam uz dlouho.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 11. 3. 2018 20:21

Já bych to už nehrotil, až na jednu dvě výjimky se většina dříve agresivních docela uklidnila. Mimochodem, četl jsem specifikace nového Canonu 7d a vypadají hodně dobře, APS-C zrcadlovky asi ještě pole nevyklidí.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod n3pi 11. 3. 2018 22:08

ltokar píše:Oblubena zalezitost mnohych vodicov je predbehnut cyklistu a hned zahnut doprava :( .. nie raz ide aj skoro o zivot.

Tohle jsem zažil osobně... naštěstí jsem jezdil vždy jen s přilbou, takže když jsem mu zaplul pravým zadním oknem na zadní sedačky, tak jsem pak jen vyklepal kostičky skla z přilby...
Tentkrát jeli za náma policajti, takže to měl borec spočteno okamžitě bez nějakého vyřvávání co mu dělám v autě.
n3pi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 12. 3. 2018 07:09

Cyklistika se stala módní záležitostí a začíná patřit k životnímu stylu, což s sebou nese jak pozitivní, tak i mnoho negativních důsledků. Nejzávažnějším bezprostředním negativním jevem je stále se zvyšující dopravní nehodovost, to má více příčin, zrovna včera jsem viděl řidiče, který předjel cyklistu a těsně před ním odbočil doprava, naštěstí se nic nestalo. Na druhou stranu, ten cyklista byl na silnici brzdou, kvůli vozidlům v protisměru ho šlo jen s obtížemi předjet a ten řidič se na to chystal delší dobu. Kolo jako pomalý dopravní prostředek z principu vytváří krizové situace, totéž i pomalu jedoucí motocykl nebo třeba traktor, hlavně na silnicích I. třídy.

Represe řidičů a ultrarepresívní přístup Policie také moc nefunguje, to vidím ve Švýcarsku, funguje jen to, že traktory jezdí jen na Landesstrasse a cyklisté na cyklostezkách. Ta situace se zhorší, auta budou propojené a budou o sobě vědět, ale cyklisté a chodci nebudou do systému v první fázi plnohodnotně integrováni, snad jen přes SIM karty v telefonech, takže hlavní zdroj detekce bude přes senzory auta.

Moji kolegové vozí v autě kamery, které přestupky okolních účastníků silničního provozu průběžně monitorují, já o tom také uvažuji, také by se mi občas hodila, ale nemám rád bazmeky přisáté na čelním skle, radši bych využil zabudovanou kameru, která v autě tak jako tak je kvůli asistenčním systémům.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 12. 3. 2018 07:59

ad kamery do auta - tady me treba prekvapuje, ze to jeste neni standard u firemnich aut.

Jinak takova ta sportovni cyklistika ma uz podle me modni vrchol par let za sebou. A posledni ctyri roky vsichni behaji. Ale i tam mam pocit, ze ta vlna je za vrcholem a bude se stabilizovat na nejakem prirozenem mnozstvi lidi, co fakt chteji behat. Sem zvedavy, co prijde ted. Cross-fit se tolik nechytil (myslim plosne), spartan race jsou moc hardcore na vetsi rozsireni. Vsak uvidime.

Jinak cyklistika jako zpusob dopravy ma v Praze jeden zasadni problem a to jsou kopce. Zatimco po Mnichove se da dojet do prace a jit pracovat, tady (pokud clovek nebydli na stejnem kopci) to je tak na sprchu a suseni "funkcniho obleceni". Akorat si z toho par neziskovek udelalo obzivu, tak je o tom hodne slyset. Mozna to casem trochu zmeni elektrokola se silnejsimi akumulatory...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka