Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 8. 3. 2018 11:22

Jsme v gravitačním poli. Když ten barák stavěli, vynaložili nějakou energii, aby všechen ten beton, ocel a kýho výra dostali nahoru. Ta energie se nikam neztratila, přeměnila se na potenciální energii vynesené hmoty. Když zvednu cihlu nad hlavu a pustím si ji na kebuli, taky tam nečeká a s radostí mě složí.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 3. 2018 11:58

Petr Luňák píše:Ale tak zas LHE touto diskusi prokazujeme laskavost. Alespon bude moci vykazat nejakou cinnost.

Za tohle dostane premie :-)

Co kdybychom to nechali s tím, že každý má právo na svůj názor, a pravda určitě existuje, nezávisle na tom, jak erudovaně a obratně ji ten či onen prokazuje ?

Něco jako kdyby se Palestinci s Izraelcema dohodli, že se dohodnou ... :-)

A probrat ty drony ponožky pingpongy X-trans a Sony AIII ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 8. 3. 2018 12:15

Notywoe, ještě jsem to celé nečetl, ale zaujalo mě toto: "kde se vzala ta potenciální energie?"
No já nevím, zeptal bych se jeřábníků...

Petře Luňáku, na Tobě jde strašně vidět, žes' v životě nic nespočítal. Strašně moc. A taky jde strašně vidět, žes' s fyzikou skončil někde ve druháku na střední a všechno se snažíš napasovat na newtonovskou mechaniku. Dokážeš pochopit, že ten aparát na vyhodnocování pružnostně-pevnostních charakteristik je tak strašně složitý, že si tam fakt nevystačíš s nějakým silovým působením? Dokážeš vůbec pochopit, že abys mohl říct, jestli součást vydrží nebo nevydrží, musíš znát geometrii, materiál, technologické zpracování, záleží i na takových prkotinách, jako jestli máš pod ložiskem rádius 0.5 nebo 1, záleží, jestli je součástka "sjetá nahrubo", nebo jestli je broušená, záleží, jestli je to statické namáhání, nebo dynamické, tam je milion věcí.
A najednou z Tebe tady leze, že nemáš jediný výkres, jediný technologický list, vůbec netušíš, s jakým bezpečnostním koeficientem to stavěli, motáš páté přes deváté, netušíš kde se bere potenciální energie, furt nějaké ocelové sloupy nebo co. Myslíš si, že ty sloupy mají 330 metrů a že je dělali konti-litím? Čoveče, vždyť by to ani nezvedli a když by to náhodou zvedli, tak by se jim to pomlátilo o sebe. To je dělaný po částech a nějak je to chycený a jako celek to plave, musí, že jo, protože roztažnost, ohyb větrem atd.
A abys věděl, co to bude dělat v okamžiku, kdy máš nehomogenní zatížení, tak musíš vědět jak jsou nosné sloupy uchyceny k sobě a jak je na ně uchycené patro. A co se stane, když třeba bude část sloupů na jedné straně chybět. Hodně štěstí při počítání vzpěrné stability, protože to na vzpěr už fakt počítat nemůžeš, tam máš najednou i ohyb a střih a končíš. To prostě bez šance, abys to odhadnul.
A modelovat dutý mrakodrap pomocí plných cihel? To jako fakt?
Naposledy upravil Melancholický Trol dne 8. 3. 2018 12:43, celkově upraveno 1
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 8. 3. 2018 12:23

Dolgor píše:Když zvednu cihlu nad hlavu a pustím si ji na kebuli, taky tam nečeká a s radostí mě složí.

V tomto prikladu porovnavas kolizi ruzneho materialu, tudiz to nema vubec nic spolecneho s wtc. Na druhou stranu me to neprekvapuje, vzhledem k tomu, ze mi nedavno byl predlozen argument o cihle drtici vajicko^^ To mi opravdu zustava rozum stat, kde se v lidech berou takove myslenkove pochody. Vzdyt takovou hloupost nevypusti ani desetilete dite. I to dite vi, na zaklade pozorovani sveta kolem sebe, aniz by znalo definici tretiho Newtonova zakona, ze osobni auto (aka 15 pater) nemuze nikdy komplet znicit kamion i s navesem (aka 90 pater), bez ohledu na to, jakou rychlosti do nej vrazi.

Stale cekam na odpoved, jak muze asymetricke poskozeni zpusobit symetricky kolaps a kam de podelo 47 msivnich sloupu. Proc se na to bojite odpovedet? Kognitivni disonance vam dava zabrat, holt je pohodlnejsi otazky ignorovat a tvarit se, ze neexistuji, nez priznat omyl, ze?

-- 8. 3. 2018 12:26 --

Melancholický Trol píše:Notywoe, ještě jsem to celé nečetl, ale zaujalo mě toto: "kde se vzala ta potenciální energie?"

No já nevím, zeptal bych se jeřábníků...

Opet zcestna reakce, opet neodpovidas na otazky. Je tedy asi zbytecne se ptat, co maji jeraby spolecneho s teorii kolapsu, jenz je v rozporu se dvema fyzikalnimi zakony. Beztak opet neodpovis.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tajnik 8. 3. 2018 12:30

Petr Luňák píše:Ale tak zas LHE touto diskusi prokazujeme laskavost. Alespon bude moci vykazat nejakou cinnost.
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/22554775_1208902655891604_1726711154874849726_n.jpg?oh=2b760bf0f9d8e05a6060ca0d9b59e36d&oe=5B0C5762
tajnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 8. 3. 2018 12:34

Skoda , ze vtedy videa a fotky nerobili PENom na HiRes, to by bolo vsetko jasne.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 8. 3. 2018 13:51

Pořád se tu žerete?
Přílohy
5DA75D88-2046-4C01-B5A7-408EACDCA5F3.jpeg
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 8. 3. 2018 13:55

No nic, beru si HO a jdu s malou plavat, tak se tu opatrujte.
Večer si snad cvaknu Cardhu 12y, ať se to dopije, neb to straší v kuchyni asi rok.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 3. 2018 15:47

Hledám nějaký tip, kam je jet v srpnu na dovolenou, mám jen týden a tak preferuji Evropu, na Island, Skotsko nebo Irsko mi to připadá málo, v Rakousku, Švýcarsku, severní Itálii a Francii jsme mockrát byli, Holandsko a Belgie a Maďarsko jsou nudně placaté a v Chorvatsku nebo Slovinsku je Čechů více, než domorodců. Takže týden jedeme do Tater, kde jsem nebyl snad 20 let a pak jsem uvažoval o týdnu v Benátkách nebo Garganu nebo v Kalábrii (ale letadla tam moc nelétají a autem je to dlouhé). Santorini je 4% a v Madridu je to samé pako. Možná letecky Barcelona, ale to je spíše na prodloužený víkend, jako Londýn nebo Lisabon. Docela fajn je Ascona, ale tam jsme byli nedávno, stejně jako v Provence, Normandii a Bretani.

Nenapadá vás nějaká zajímavá destinace? Za ty léta máme Evropu (ty pěkné části) docela dost procestované, v některých částech, jako třeba v marině v Caorle, jsme byli vícekrát než pětkrát. Koukal jsem do nabídky cestovek, ale nic mne nezaujalo. Fotobatoh beru s sebou, i proto preferuji auto.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod BigglesO27 8. 3. 2018 15:51

Já mám letos v plánu Podkarpatskou Rus, ale to nejspíš není tvůj styl.
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 8. 3. 2018 15:57

Mám tip na konec října. Španělsko - Andalusie - jihovýchodní cíp - park Cabo de Gata a okolí. Ubytovat se dá v městečku San José nebo v Almeriíi, kde je v tuhle dobu na Ramble dost zajímavý noční život. Je tam minimum turistů, v tuhle dobu už skoro jen místní. Průzračná modrá voda, prázdné písčité pláže všech velikostí, tak akorát kopečky plný sukulentů na výlety a v dosahu autem různý památky po Maurech.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 8. 3. 2018 16:12

Mazurské jazerá v PL. Paráda. Ale to asi nebude Pemar style.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BigglesO27 8. 3. 2018 16:18

Tam jsem vzdycky jen projížděl - a vzdycky si sliboval, že se tam musím někdy i zastavit.
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 3. 2018 16:37

Ta Andalusie mi připadá jako dobrý tip, jen se podívám na to, jaké je tam v srpnu počasí. Mimochodem, moc nevěřím tomu, že tam budou prázdné pláže zrovna v srpnu, kdy je hlavní sezóna. V Polsku byl brácha, také u nějakých jezer a líbilo se mu to, ale on má docela výrazně jiné nároky na kvalitu služeb a nejdůležitější pro něj je, aby to bylo vhodné pro ty jeho psy, okolo nich se u nich v rodině všechno točí.

Já potřebuji pro odreagování trochu bezstarostnosti a luxusu, důležité je pro mne i jídlo z kvalitních surovin, nechci mít kolem sebe české turisty, co se chtějí družit, manželka očekává kvalitní úroveň služeb (jinak je protivná a mne hrozně prudí, jako bych za to mohl) a děti dostatečně rychlou a stabilní wifi. A stabilní počasí, poslední dvě dovolené jsme měli na počasí smůlu.

Já vidím Slovensko jako hodně rizikové, co se kvality služeb týče (Čechy a Morava ale podle mne také), Polsko jakbysmet a Španělsko se svým maňana přístupem je také riziko, navíc španělštinou na rozdíl od francouzštiny, němčiny a základu italštiny nevládnu.

Na Ukrajinu jsem jezdíval služebně, ale po Majdanu jsem tam už nebyl a rodinu bych tam netahal, Podkarpatská Rus je fotograficky zajímavá, ale je to chudý region a rodinní příslušníci by se museli dost adaptovat, to by za týden nedali, asi ani já ne.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 8. 3. 2018 16:41

V srpnu bych tam nejezdil. To tam je 40 stupňů a vzduch nasycený párou, dohlednost půl kilometru a člověk je furt jako myš. Přelom října a listopadu je ideál. Teploty 25-30, bezvětří, nikde nikdo.

-- 8. 3. 2018 16:45 --

Stravování v jižním Španelsku je rozhodně na vyšší úrovni než u nás. Problém je akorát s tím, že když nemluvíš španelsky, s většinou personálu se nedomluvíš.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka