Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 4. 2. 2018 14:00

Aj olympus.

Dudisko, s Tebou by sa hádam dala odpáliť dobrá akcia! Len by nás bráška nesmel fotiť. ;)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 4. 2. 2018 14:33

No tak RICOH dela party fotak. Zavesis na stuhu na lustr a ono ti to nafoti party.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 4. 2. 2018 14:35

Radek71 píše:No tak RICOH dela party fotak. Zavesis na stuhu na lustr a ono ti to nafoti party.

Sony to ma tiež. Je to na stojane, vrtí sa to jak čam.rda (robot to hviezdoval) a fotí všetkých čo sa tlemia.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 4. 2. 2018 14:42

Móda selfíček dorazila na Mars.
https://mars.nasa.gov/resources/21472/
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 4. 2. 2018 14:46

Podle mne by se hodil na Gancovky clanek fotim x nefotim. Takovej rychlej prehled.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 4. 2. 2018 15:24

Ganc jako obvykle uplne mimo, Pemarovo prirovnani s nozema pobavilo. Hezkou nedeli preju :)

PS: ja dnes cely den fotil s 1/2,3” snimacem :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 2. 2018 15:37

Dolgor píše:Odkdy je n/a zapnuto. Odšum dlouhých expozic je na X-T2 vypnutý. Vůbec by nebylo třeba cokoli řešit, kdyby si tu "někdo" dal práci s vyvoláním rawů. Samozřejmě, fotky z D750 jsou vždycky čistší, ale i ty z X-T2 a seťáku jsou velmi dobré a především NEOBSAHUJÍ ty děsivé rozmazané plochy s nízkým kontrastem.
toto som riešil na strane 2680. Citujem:
Ganec píše:Vďaka ExifTool-u som sa dozvedel, že v exife sú až 2 položky na odšumovanie:
- Noise Reduction - sa týka dlhých expozícií (Fuji má "n/a", Nikon "off")
- High ISO Noise Reduction - sa týka odšumovania

Dolgor píše:A jedna pod čarou. U Nikonu odšum dlouhých expozic znamená, že se pořídí ještě jedna fotografie na stejný čas, ale tentokrát se zavřenou závěrkou. Tato se pak odečte od té "ostré", čímž se sníží šum a zvýší kvalita obrazu. U Fuji to snad funguje stejně. Musel bych se podívat.
jj, to je ten "Noise Reduction"

Ale "High ISO Noise Reduction" máš u Nikonu nastavené na "off" a v prípade Fuji na "0 (normal)".
Podľa imaging-resourvces viem, že to je defaultné nastavenie (v "samples" sú s príponou "NR5D", kde "D" znamená default)
=> lebo znížené nastavenie ("NR1") má nastavenie "-4 (weakest)"
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 4. 2. 2018 16:00

tom384 píše:Ajj, tak s tim stativem jsem se seknul. Tam by to HIRes asi pomoct mohlo. I kdyz by me zajimalo jak by vypadala nekolikasekundova multiexpozice na deje ktere se pomale pohybuji. Treba takovy mrak ktery se posune o nekoli desitek pixelu. Myslim ze by to asi moc hezky nevypadalo, ale vyzkouseny to nemam.

Já jo, a vypadá to blbě, pokud si s tím nepohraješ člověk v editoru. Na vyplivnutém jpegu jsou obvykle chyby poznat. A ještě jedna věc, fakt to chce pevný stativ. Nějaká pašika Hamé za 5 kil to spolehlivě vylepší.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 4. 2. 2018 16:01

Odkdy platí vztah: základní ISO 200 = High ISO.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 4. 2. 2018 16:03

kozakm píše:Ganc jako obvykle uplne mimo, Pemarovo prirovnani s nozema pobavilo. Hezkou nedeli preju :)

PS: ja dnes cely den fotil s 1/2,3” snimacem :)

Hádám beznosorožec DJI? Co máš? Mavic Pro?
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom384 4. 2. 2018 16:14

Ahoj Grimjaure,

Zajimalo by me proc sis vybral Aira? Uz dost dlouho pokukuju po Pro/Platinum. Porovnat parametry z netu umim, ale zajimal by me nazor nekoho kdo toci.
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 4. 2. 2018 16:58

Ahoj Tome, rozhodla zkušenost s první verzi DJI Inspire, tam mi vyhovoval úhle záběru 20mm skla, ale trošku mi byl proti srsti datový tok jen 60 Mbit. U Mavica je zase ohnisko 28, a dat tok stejnej. AIr má 24 mm a 100 mega, cože je už beru jako základ pro normální robotu. Další výhodou (pro mne) je velikost. Dneska jsem si v garáži připravil matroš a hrubý plán pro vytvoření závěsu pod 15mm systém Fotga 3000. Tedy hodlám drona používat i jako kameru na gimbalu. Inspirací mi byla Katana, jako ofiko výrobek pro Mavica Pro a Air. Dost podstatná věc je i váha ve vztahu legislativě, protože éra divokého lítání se chylí ke konci. Takže proto Air, navíc cena s třemi aku a dalšíma bebechama za 27 litříků kocourkovských je docela fajn
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom384 4. 2. 2018 17:12

Dekuju za odpoved,

Me nejvic od Aira odrazuje to sirsi ohnisko. Na foceni super ale na video si s tim nejsem vubec jistej. Je to tezka volba :). Jeste pockam dva tri mesice. Cena my mohla klesnout a taky koruna ted posiluje. Kolega leti do statu tak si u nej rezervuju kapacitu v zavazadle na cestu z5.
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 4. 2. 2018 17:28

Já široká ohniska rád, 24mm je můj oblíbenec :), Každopádně jak bude doma, tak určitě nahodím nějaké ukázkové záběry, tedy pokud budeš mít zájem. Určitě udělám i porovnání s G80 hlavně na videu, i když jsem zvědav i na surové fotky
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 2. 2018 17:58

tom384 píše:
Ganec píše:75-kou fotievam hlavne kamošov, s ktorými hrávam stolný tenis

Tak to je zajimave. Koupil sis pevny objektiv na foceni sportu za 1000+ euro. Myslis ze pouziti zoomu (treba toho brachova 70-200f4) by podalo horsi vysledek?
Myslím:
- po prepočítaní clony je na tom zoom horšie ( f/4 > f/3.6 )
- 6D má len 4.5 fps, čo je na stolný tenis fakt málo
- a v praxi sme svetelné sklo a telezoom porovnávali už v časoch keď som mal ešte len E-P3
- prehrávalo vtedy aj podľa DxO marku:
Obrázek

No a 75-ka nestojí 1000+ euro: vo fotolabe je za 899 euro (70-200 f/4 stojí 729,00)

-- 4. 2. 2018 17:02 --

Dolgor píše:Odkdy platí vztah: základní ISO 200 = High ISO.
To je jedno, ako je to nazvané v exife
(zjavne je to len preto, aby sa odlíšilo od "Noise reducion")
=> ale jedná sa o odšumovanie
(ktoré sa prejavuje aj na základnom ISO)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka