Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 12. 8. 2017 14:46

Tak rychla kontrola z historickeho motoracku na trase Hlavak-Zlicin a vypada to tady az prekvapive ok.

Jinak ja mel klasickou mestskou sobotu, protoze jsme v tomhle pocasi nechteli vyrazt nekam na hory. Vzal sem syna, zajel koupit backory, pak balzovy model na gumovy svazek, co ho zaujal, kdyz ho videl no a pak asi 2 kolecka privozem po Vltave, obed na trzich, jedno kolo historickou tramvaji a ted davame kolecko historickym vlackem. Mezitim par km podel Vltavy a dve krmeni labuti. Fotaky pozoruju, ale takova klasika. Zadny brutalni nastup bezzrcatek. Ani na te Naplavce. A ja fotim akorat mobilem.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Dolgor 12. 8. 2017 15:06

U toho počítání foťáků, který teda neprovozuju, je mi to šumák, je třeba si uvědomit, že množství foťáků, které mají lidé v danou dobu na krku, vůbec nemusí odpovídat množství foťáků, které se v danou dobu prodají. DSLR se v uplynulých bohatých letech prodalo tolik, že ještě bude dlouho trvat, než je bezzrcátka přečíslí. Zvlášť když je trh na 1/2-1/3 toho, co býval.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 12. 8. 2017 17:44

V strednedobem horizontu a ciste relativne jakoze trend to samozrejme smysl jako, stejne jako melo smysl koukat v roce 2004 na pocet chemickych zrcadlovek. Da se tam vysledovat hodne veci, napriklad ze se to dost lame na socialnich skupinach z hlediska teda prijmu. Dale je pak zajimavy jak s to lame proti mobilum, kdyz je to "vyznamna akce". Za pet let pujde dat sledovat penetraci elektromobilu nebo hybridu. Zatim mame na ulici jeden hybrid.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 12. 8. 2017 19:00

Pro mne je tohle uvažování exotické. Za lepší Fuji tělo dám řekneme 50 tisíc, k tomu 2-3 skla, takže mne to bude stát řekněme někde mezi 100-150 tisíci korun, hrubým odhadem. Za to dostanu snímač se sklonem k moiré nebo mi budou mizet detaily, zhorší se mi kresba do krajů, výdrž baterie. Jediný efekt bude o něco menší hmotnost a velikost výbavy a fakt, že to vypadá cool, jako Leica. Když koupím Leicu Q, budu mít FF a velmi dobrou kresbu, hmotnost zůstane v rozumných mezích a velikost taktéž. Trochu tu úvahu tlačím do extrému, ale princip je úvaha, zda mi horší kresba a potíže vůbec stojí za výhodu o něco menších rozměrů. A APS-C Leicu koupím cca za 50 tisíc i s kvalitním nevyměnitelným pevným objektivem, pokud si dobře pamatuji ceny. Kompromis by byl ale v tom, že bych měl tu Leicu vždy jen s jedním pevným objektivem bez možnosti výměny.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 12. 8. 2017 19:11

Pemare tady srovnavas opravdu nesrovnatelny.... Kazdopadne s tvym rozpoctem bych si koupil Leicu, vykaslal se na srovnavani zbytecnych parametru a reseni veci, co stejne nevyuzijes a uzival si to foceni a Leica skla :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Dolgor 12. 8. 2017 19:14

Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Alešak 12. 8. 2017 19:22

Á, vypadá to, že se opět schyluje k demonstraci kupní síly 8-) .
Já teda jako hobbík vůbec neřeším zda mám senzor takový, či
makový a jen si fotím s tím co mi vyhovuje. V tomto případě s
Fuji X100s...

_DSF0832 (2).0001.0001.jpg
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 12. 8. 2017 19:40

Myslel jsem to jinak, že vidím riziko, za výhody Fuji zaplatím nakonec tolik, že bych za to mohl mít Leicu. Tohle je moje životní přesvědčeni, že nic se nedá ošidit a že výhodné nabídky nejsou kolikrát ve finále ani výhodné, ani zadarmo.

Je to i o trpělivosti, některé věci jsem si třeba i deset let nekoupil, protože jsem neměl na to, koupit je v rozumné kvalitě.

Na druhé straně, dneska je v tom takový bordel, že tenisky z Lidlu mi někdy vydrží více, než tenisky Adidas ze značkové prodejny.

Ten Jay Cassario je zajímavý, mít Leicu, Canon i Nikon považuji za docela přepych.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Alešak 12. 8. 2017 19:57

Promiň Pemare, nechtěl jsem se tě nijak dotknout. A také ti neupírám tvé
životní přesvědčení, i já mám své. A to je přece dobře. Dokonce i Ganec má
to své, za kterým si jde obrazně řečeno i přes mrtvoly. Je to sice jeho věc,
ale už je to docela nudné až obtěžující, pořád dokola číst ty jeho bláboly...
A aby tu nebylo tak nudně, přihodím obrázek mé vnučky - "odcházení"

_DSF2460.0001.0001.jpg
Alešak
Návštěvník



Odeslat příspěvekod Radek71 13. 8. 2017 05:50

Tak jasne, Fuji je pro homosexualy, proto jsem to prodal.

-- 13. 8. 2017 06:52 --

Tak jsem po dovolene vyndal film z fotaku. A on to byl dia film. Nemel jsem expozimetr a fotil vsechno od oka. To nedopadne dobre :(
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 13. 8. 2017 06:17

Nebo si prave zacal drahu umeleckeho fotografa...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 13. 8. 2017 06:28

Ten Nikon nemá expozimetr?

Já jsem měl podobnou myšlenku, ale diáky jsou mi k ničemu, už mnoho nemám nic, na čem bych je promítl, ale bylo by to super retro. Při té příležitosti jsem si vzpomněl, že jsem měl jakousi mini fotoaparát české výroby na 16mm filmy, tuším, že se jmenovala Mikroma II, dalo se na tom udělat 50 snímků, mělo to objektiv Mirar 20mm f3,5, a vážilo to 230 gramů, proti tomu je Olympus PEN ruský tank. Skončilo to někde u rodičů nebo u bratra.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 13. 8. 2017 10:31

Tak uvažujem nad fuji. Som teda 50 ročná bukvice, ktorá o tom nevie?
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků