Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 7. 2017 14:00

Tak to vyzera, ze Gancove dedukcie su zase uplne mimo :-) Pokial teda nepresvedci Radka, ze o chystanom 6D MK II nevedel, co sa kludne moze stat :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Žvel 4. 7. 2017 14:11

ředitel s válcířema mě neskutečně pobavil
Žvel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 4. 7. 2017 14:38

Ganec mel by jsi napsat, ze toto vlakno neni o FF DSLR a mas klid.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 7. 2017 15:48

Radek71 píše:No ja jsem zaregistroval 7D MkII (protoze na neho cekali dva sportaci co foti rally a porad o tom mluvili), stejne jako treba 300D (protoze to bylo cenove prijatelne a vsude se to resilo). Odkud ale vis, jak stary model to byl.
Ja viem dokonca aj také pikošky, že 7D MkII je APS-C model :--
No a viem aj to, že 300D je model z roku 2003 :oops:

FYI: na dpreview.com je zoznam vydaných foťákov a po rozkliknutí aj ich dátumy vydania.

Radek71 píše:Jinak o 6D2 jsem vedel, pouze jsem nevedel jestli se uz prodava nebo teprve bude. Kdybych to chtel zjistit, dam si na megapixelu filtr a 4s to vim.
hehe, toto už o ňom vieme vyše 2 roky (keď sa myslelo, že sa vydá začiatkom roku 2016):
http://www.canonwatch.com/cw3-canon-eos ... t-q1-2016/
(asi tak ako sa voľakedy špekulovalo o D400 .. a vznikol nakoniec D500)

-- 4. 7. 2017 16:50 --

Ganec píše:Inak pôvodne sa aj mne tá 75-300 zdala drahá .. ale chcel som ju.
No a pozrel som si, koľko stoja CaNikony s dosahom 400mm a už sa mi taká drahá nezdala ;-)
Fidko píše: neviem sice co si videl, ale uvadzacia cena napriklad tohto je nizsia: Canon EF 70-300mm f/4,0-5,6 IS II USM
1) keď som hľadal CaNikony s dosahom 400mm, pozeral som len na objektívy s ohniskovou vzdialenosťou 400mm a viac :oops:
(tie čo mali 300mm som ignoroval, lebo som chcel 600mm EQ a nie len 450mm EQ)
2) ten objektív mám už od roku 2010 (objektív ktorý spomínaš je z roku 2016)
3) podobný dosah ako má 70-300 mal vtedy Panasonic 45-200, ktorý bol citeľne lacnejší ako 75-300

EDIT:
- uvádzacia cena mZuiko 75-300mm II bola $549.99
- uvádzacia cena Canon EF 70-300mm bola $550
:D
Naposledy upravil Ganec dne 4. 7. 2017 16:09, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 4. 7. 2017 16:01

Na m4/3 by 200 na konci nevadilo, ale na APS-C je tříkilo krátký (ups, oprava, dokonce vykreslí FF)? Takže jsme se dostali k tomu, že místo aby sis dal facku před zrcadlem, tak si budeš dělat pr.del z toho kdo a jak vybírá foťák na základě jakých informací? Zvlášť když jediný kritérium pro výběr v tvým případě dává smysl je to, jestli se ti vejde do trenek?Ty jsi fakt zoufalec bez koulí.
Naposledy upravil BigglesO27 dne 4. 7. 2017 17:40, celkově upraveno 1
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 4. 7. 2017 16:18

Ganec je zrejme dobry cidlo, nebo spis sbernice vice cidel, detekuje dekompresi a hodla pilota ihned katapultovat. Nastesti se za sbernici davaji ridici jednotky, ktere do toho pridaji dalsi info, treba to ze je letadlo v hangaru. Jestli to chapu dobre, zase mu chybelo v kodu to, ze nekdo muze vedet o vybuchu v cernobylu jiz ten rok, kdy se to stalo a ne za 30 let, kdyz o tom mluvi. Tedy presneji, ramcovy prehled mam, vedel jsem o ruznych aparatech v ruznych dobach. Pripadne bych vam, pokud by byl zajem nakreslil nejaky algoritmus jak vidim svet. Jestli mate nasetreno, mohu udelat i nejaky webinar.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 4. 7. 2017 17:14

Že bych dal inzerát na ledvinu? Poctivě proplachovanou...
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 7. 2017 17:15

Takze 45-200 (eq 400 je podobny ako 75-300 eq 600), ale 70-300 (eq 480) uz je kratky ? :D To je vul :D

Na nejake eq sa teraz nehram. Ono je to v podstate tak ci tak nezmysel. Olympus ma snimac osekany "hardwarovo", teda fyzicky a na vacsom snimaci si mozem urobit ten crop sw a s rovnakym vysledkom. Na DSLR je to mozno trochu neprakticke, ale na CSC verim, ze to coskoro bude uplne bezne, pretoze hladacik nebude musiet nic orezavat a proste zobrazi vyrez na celu plochu. 24mpix APS-C snimac zvladne m4/3 crop bez problemov a bez straty kvality.

Pointou je, ze fyzicke ohnisko tych objektivov je rovnake. Ok, zoberme teda to novsie Zuiko. Opticky uz je lepsie, snad aj dobre, ostrenie lepsie, ale este stale nie idealne. Stabilizaciu nema a urceney je pre maly snimac, takze celkovo je tam vyrazne menej skla. Canon stoji teda rovnako, akurat vykresli FF, ma stabilizaciu a toho skla je tam podstatne viac. Ostrenie verim, ze bude rychlejsie, pretoze nanUSM pokial viem je bleskove. Tu naozaj neviem, preco by ti objektivy mali byt cenovo porovnatelne. Ten objektiv je proste drahy. Konkurenncny Panasonic v novej verzii je aspon pretesneny a ma stabilizaciu.
Naposledy upravil Fidko dne 4. 7. 2017 17:21, celkově upraveno 1
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 7. 2017 17:17

Radek71 píše:Pripadne bych vam, pokud by byl zajem nakreslil nejaky algoritmus jak vidim svet.
No skús .. ja som na Gancovky už jeden algoritmus analyzovania informácií napísal .. porovnáme...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 4. 7. 2017 17:33

:D :-D :D
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 4. 7. 2017 18:08

Hračky na valašských kopcích. Naštěstí ti dva nesledují Gance a při focení se nehádají, kdo má lepší čip a jestli něco stálo 1790, nebo 1412 ojrohníjící pseudoměny
DSC_0977 mazlíci.jpg
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 4. 7. 2017 19:11

Radek71 píše:Ganec je zrejme dobry cidlo, nebo spis sbernice vice cidel, detekuje dekompresi a hodla pilota ihned katapultovat. Nastesti se za sbernici davaji ridici jednotky, ktere do toho pridaji dalsi info, treba to ze je letadlo v hangaru. Jestli to chapu dobre, zase mu chybelo v kodu to, ze nekdo muze vedet o vybuchu v cernobylu jiz ten rok, kdy se to stalo a ne za 30 let, kdyz o tom mluvi. Tedy presneji, ramcovy prehled mam, vedel jsem o ruznych aparatech v ruznych dobach. Pripadne bych vam, pokud by byl zajem nakreslil nejaky algoritmus jak vidim svet. Jestli mate nasetreno, mohu udelat i nejaky webinar.

Radku, pokud v rámci té akce bude Pepa Cvrček jako předskokan a Ganec jako speciální host, objednej svoz autobusama z celé ČR i SR :D
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 4. 7. 2017 19:28

Taky hlásím zájem, ale jen když to bude dostatečně motivační :D
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 5. 7. 2017 07:19

Dovolena v jiiznich cechach umoznuje delat dost raubire a velkopana. Napriklad jsem bohemsky zaplatil koupaliste na cely den, kdybych pockal 40 minut, tak bych na odpolednim vstupnym usetril 20 Kc. Nebo ty nakupy v COOPu. Dite chce cokoladovou tycinku a ja mu ji normalne koupim. Sam si dam tu nejdrazsi horkou cokoladu za 47 Kc. Vsech 6 prodavacek v kramku o 80m2 se zavistive diva na "prazaky", zbyle 2 to nevidi, protoze kouri vzadu na rampe. Obedy v Prachaticich v luxusnim pivovaru pro dva za 300 Kc s pitim. Kdyz si vzpomenu, jak jsem ve wadi rum badal 30 minut nad plechovkou coly za 5 USD :-( To je tak levna dovolena, ze jsem mohl mozna vzit manzelku a druhy dite. Fiskalni rok by mohla uzavirat i tady pres remote.

-- 5. 7. 2017 08:25 --

Zrovna jsem si vzpomenul na fotky z wadi rum a mam je online. Prisly mi ale nejaky divny, nezaostreny. Jo panove, neni daleko doba, kdyz se to na net rvalo 800x600. To na tabletu vypada jako ze zadku kravy. Tak je to 10 let. Koukam.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 5. 7. 2017 12:25

Čo na net! Môj prvý digifoto mal max rozlíšenie 640*480. A pevnú pamät na 40 foto. Casio QV10. Cenu radšej nedám...
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků