Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 5. 2017 14:17

Ganec píše:
Fidko píše:Mna osobne pobavilo tvoje tvrdenie, ze vyhodou mensich snimacov je .. pricom vyzdvihujes .. a ignorujes ...
Skús napísať podobný článok. Napríklad s názvom "výhody zrkadloviek".
Ako by si reagoval, keby ti nejaký vyrývač napísal, že si nespomenul, že bezzrkadlovky bývajú menšie?
(lebo práve robíš čosi podobné: kritizuješ to čo v článku je, kvôli tomu, čo tam podľa nadpisu článku vôbec nemá čo robiť)

A vôbec .. už si nejaký článok napísal a nechal si ho niekým verejne skritizovať?
Kľudne odpublikujem tvoj článok na gancovkách .. trúfaš si napísať ho?


Ganec, prosim Ta, aspon si precitaj, o com tie clanky ktore pises su a potom argumentuj. Bavime sa o rozliseni snimacov a urcite vies, ze APS-C snimace s vyssim rozlisenim (teda s tym velkym hendikepom) su aj v bezzrkadlovkach. Ja hovorim o tom, ze ty vitazoslavne vypichnes nizke rozlisenie ako vyhodu mFT (naopriek tomu, ze v tom case malo 16Mpxi aj Fuji, co je APS-C) pretoze spotreba, ale uplne ignorujes vyhody ktore to rozlisenie prinasa. Porovnavat dve veci na zaklade x meratelnych parametrov ak ich maju meratelnych xy je demagogogia.

A dalsia vec. Pod tvojim clankami je bezne doplnenie informacii, editacia v neskorsom termine kvoli zmenen niektorych faktov. Pytam sa, preco tu nie ? Aka je to specificka vyhoda mFT systemu, ze ma menej mpix ked sucasne vlajkove lode mFT maju presne tolko Mpix ako napriklad vlajkove lode APS-C zrkadloviek ? To si nezasluzi doplnit ? :-)

Ganec, radsej by som skocil do Dunaja, nez napisat nieco co bude zverejnene na Gancovkach. A nie, nikdy som nic nepublikoval. Myslim si, ze to neviem, hoci som to vlastne ani nikdy neskusal. Na druhej strane, dokazem byt extremne nezaujaty a nevlastnim prakticky nic co nekritizujem. Najdem chybu na vsetkom :) Narozdiel od Teba :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 29. 5. 2017 14:23

Ty jo, takhle vytrvalý troll hunting jsem neviděl hodně let na fórech.
To vám stojí za tu energii přesvědčovat pořád toho samého, který má zjevně vlastní neprůstřelný pravdy?
Přečetl jsem tu dvacet, třicet stran a říkám - nevyhrajete! :)
Beztak je to nějaký soušl mídia marketér z Olympusu, který nemá nic jinýho na práci.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 5. 2017 14:28

Nie je. Je to psychicky naruseny clovek. A prave preto opakujem, ze by mal dostat BAN skor ako zacne poskakovat po ulici a buchat sa rukou po hlave.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozakm 29. 5. 2017 14:29

Vzhledem k tomu, jakou medvědí službu Olympusu dělá, rozhodně žádnej jejich marketér není :D
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 29. 5. 2017 14:38

Dolgor píše:Ganec, už je to tady zase? Pořád nechápeš, čemu jsem se v první rekaci na tebe smál a proč tě od tý doby kritizuju? Ty jsi na začátku řekl, že velké senzory mají vysokou spotřebu, že se zahřívají (čehož je podle tebe důkazem A6000) a že i proto nedělají necrop 4k video. Tohle dohromady je zjednodušení jak Brno a vystihuje celou tvoji virtuální existenci.
Ty sis měl především už předtím, než jsi tenhle nesmysl napsal, promyslet, co všechno hraje roli v přehřívání senzorů a co všechno hraje roli, jestli výrobce implementuje 4k video z celýho senzoru. Spotřeba podle velikosti senzoru rozhodně není ta překážka.
Čili jsem rozhodně v dalších příspěvcích nepsal to co ty hned na začátku. Já jsem reagoval na další z řady tvých tučně psaných vyjádření, proč je 4/3 lepší než ostatní. Co teď vidím? Jak se snažíš přepisovat každým novým příspěvkem historii, že jsi to na začátku nenapsal blbuvzdorně a že tohle a tamto se přeci myslí samozřejmě... sorry, ale tohle fakt nežeru. Když to u zkoužky necháš učitele odvyprávět a pak se lísáš, že jsi to právě chtěl říct.
Rozkecal si sa pekne, ale doteraz si ničím nedokázal (ani ty ani nikto iný), že väčšie snímače nemajú väčšiu spotrebu.
(že som ja neuviedol priame dôkazy, len tie nepriame je úplne irelevantné, aj vy uvádzate len {jeden} nepriamy dôkaz)

Riešite len jeden jediný prípad (a držíte sa ho ako kliešť), ktorý je pokrytý tvrdením, že spotreba celého foťáku závisí od mnohých iných parametrov. Len pre pripomenutie: napísal som "napríklad novší procesor a viac vyladený snímač", čo je z podobnej kategórie ako keď celý systém funguje na nižšom napätí (má logicky menšiu spotrebu, ako keby fičal na tom vyššom).

Dolgor píše:Ty sis měl především už předtím, než jsi tenhle nesmysl napsal
Stále si nedokázal,že je to nezmysel!

Ale v jednom máš pravdu: nepomyslel som na to, že proti tomu budete takto nezmyselne argumentovať.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 5. 2017 14:47

No ja som Ti dal rovnaky dokaz. E-M1 sa pri dlhsej expozicii prehrieva a sumi. K tomu si sa nevyjadril.

Dualna stabilizacia tiez zerie viac energie. Znamena to, ze obycajna, alebo ziadna je lepsia ?

EVF zerie podstatne viac nez OVF. Je Teda horsi ?

Preco dualnu stabilizaciu a EVF neuvadzas ako zasadne nevyhody CSC ?
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 29. 5. 2017 14:54

Fidko: ak sa jeden snímač prehrieva viac ako druhý s rovnakou veľkosťou, tak sa ako dôkaz ku vplyvu veľkosti snímača nedá použiť. Takisto ani stabilizácia a EVF nemá žiadnu súvislosť so závislosťou spotreby od veľkosťou snímača

Keď dokážeš argumentovať takýmito argumentami (ktoré nesúvisia s preberanou témou), tak sa nečuduj, že na ne nereagujem.

Mimochodom: prerádzaš tým svoje logické postupy a upozorňuješ ostatných na to, že by ťa mali brať s rezervou.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 5. 2017 14:59

A pouzit A6000 ktora sa prehrieva viac ako hromada inych modelov s rovnakym snimacom sa pouzit moze ? :-D

Ja som ziadnu suvislost EVF a stabilizacie s velkostou snimaca ani nenanacoval, ale to to by si musel pouzivat hlavicku aby si to odhalil. Trosku Ti pomozem. Aplikoval som tvoju logiku na dalsie komponenty fotoaparatu :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 25Paladin 29. 5. 2017 15:22

Ganec píše:
25Paladin píše:
ltokar píše:baterie:

PEN - 9028mWh
A7II - 7344mWh

Ak ma Sony 350 podla CIPS, tak v prepocte na kapacitu by PEN mal mat cca 23% viac , teda 430 shots. A ma o skoro 10% menej.
Tak to je zaujímavé ja som sa k tým čislam o baterkách nikde nevedel dostať. Ale teda toto vyslovene protirečí Gancovmu tvrdeniu, ktoré hoc môže byť pravdivé v širších súvislostiach má absolútne zanedbateľné % na výslednej spotrebe. Nie je to potom zavádzanie?
ltokar píše:Len treba pohladat baterku do toho ktoreho fotaku, tam to je potom v spec .. Sony 1080mAh a 7.2V NP-FW50, Olympus 1220MAh, 7.4V BLN-1
No asi to vynásobil, aby mu to lepšie vyšlo. Takto:
- 1220 * 7.4 = 9028
- 1080 * 7.2 = 7776 ups :-[
=> a zrazu je to už ten rozdiel len 16%

Teda nielenže neudal kapacitu batérie podľa štandardných merítok, ale klamal aj pri výslednom výpočte.
Toto je skutočné zavádzanie! Už chápeš prečo ho mám v zozname ignorovaných?



Hoc ako to rátaš stále to víde v prospech Sony. Môžeme sa teda dohodnúť natom že rozlíšenie a počet Mpx má minoritný (až zanedbateľný) podiel na spotrebe batérie u súčasných modelov fotoaparátov?
25Paladin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 29. 5. 2017 15:34

Fidko píše:A pouzit A6000 ktora sa prehrieva viac ako hromada inych modelov s rovnakym snimacom sa pouzit moze ? :-D
Samozrejme že sa A6000 dá použiť v reakcii na citáciu z kapitoly o "výhodách formátu m43".
Lebo také problémy, aké mala A6000, sa u mFT snímačov z tej doby (ktoré vyrábala tá istá firma) nevyskytovali.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 5. 2017 15:45

Ty predsa pises, ze ak sa jeden snimac prehrieva viac ako druhy s rovnakou velkostou, ako dokaz to pouzit nemozes. Problemy A6000 nemal ziadny iny fotak s APS-C snimacom (alebo o ziadnom neviem), tak to podla tvojej logiky nemoze sluzit ako dokaz, ze vacsi snimac na tom ma nejaky podiel.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 29. 5. 2017 15:49

menej problémov s HO
pri makre alebo pri fotení krajiniek stačí zacloniť na menšiu clonu
použitie svetelných objektívov až tak často nespôsobuje že je u fotenej osoby ostré len jedno oko
v miestnostiach netreba kvôli tomu zvyšovať clonu


Tak kovboji a tohle podle tebe není zavádějící?
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 29. 5. 2017 16:05

Ganec, ty jsi řekl, že mají vysokou spotřebu a přehřívají se a i proto nemají 4k video z celýho snímače, což je nesmysl. Ty jsi ze spotřeby udělal zásadní výhodu malého snímače, kterou větší snímače nemůžou dohnat. Já jsem spotřebu snímačů neporovnával, to mi jenom ty pořád demagogicky kladeš do úst. Já jsem napadl tvoji hypotézu, že spotřeba a zahřívání velkého snímače je překážka full senzor 4k videa.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 29. 5. 2017 16:35

Dolgor: řekl napísal som niečo iné.
Fidko: moje tvrdenie (bolo myslené, a) sa dá vysvetliť aj úplne inak (a vôbec sa s tým druhým nebije)

Porozmýšľajte .. nestíham vám teraz vysvetliť detaily, frčím na trénig.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 5. 2017 16:46

Ja si radsej pockam na vysvetlenie, bude to zabavne :-)

Hlavne na treningu vela udieraj a malo kecaj. Bol by som nerat ak by Ta odviedli pani v bielych plastoch skor nez nas osvietis :-)
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků