Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 14. 5. 2017 21:05

Ganec píše:Samotná zrkadlovka mi nespravila nič, ale tí, čo ju majú sa ku mne správajú divne (inak ako všetci ostatní):
- nadávajú mi do volov, diletantov (a aj inak), volajú ma Cvach, píšu že som neschopný, že neviem to a tamto, .. a vytýkajú mi presne to, čo robia oni sami.
Poroste sa správajú ako fanatici .. a to ma práve celkom zaujíma :hm

Trochu problém je, že to říkají i vlastníci CSC. Takže to DSLR viróza asi fakt nebude.

Ganec píše:
"(nedívejte se na studiové testy, kde D800 vychází mnohem lépe na vyšší ISO - jsou převzorkované na stejné porovnávací rozlišení a vzdálenost od objektu je různá, zatímco ve WL určuje vzdálenost - a tím často i kvalitu danou velikostí ořezu - hlavně snímaný živočich. Zkrátka chci říci, snímek ze stejné vzdálenosti stejným objektivem dopadne kvalitou obrazu velmi podobně u D800, kde budu řezat, i u D500, kdy řezat nebudu. S tím, že D500 je dvojnásobně rychlá, takže pravděpodobnost dobrého snímku je znatelně vyšší)"

Tady zase někdo objevil Ameriku. A když z té D800 vyříznu m4/3 snímač, tak to taky vyjde podobně, ale velké snímače nemáme od toho abychom řezali jako zběsilí ne?
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 14. 5. 2017 21:07

antoninn píše:
=> asi takto to vyzerá s budúcnosťou zrkadloviek

Ganče, tebe nějaká zrcadlovka pokousala na zadku, že si to teď na nich hojíš? Osobně mi to připadá, že to tak nějak už hraničí s fanatismem. To porovnání D500 a Olyho ti nějak moc argumentačně nevyšlo, tak je potřeba si kopnout jinak?

Ano, mal brachov Canon v ruke a neslo mu odfotit kvetinac.

-- 14. 5. 2017 21:08 --

Radek71 píše:Olympus to co pise Ganec o Nikonu vi a dava finalní uder, nabidl mi pred pul hodinou Olympus OM-D E-M5 Mark II za 25 000 Kc.

To je vela, pockaj az bude za 15k :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 14. 5. 2017 21:09

Tak v tom případě body pro Pentax. Zase je otázka jak to člověk často použije. Montáž je jasná pro někoho, kdo nedělá nic jiného. Nicméně i bez montáže (a Pentaxu) se pořád dají dosahovat poměrně velmi kvalitní výsledky. Ta montáž se dá nahradit i stackingem.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 14. 5. 2017 21:09

Puntík píše: max. 5 min.

Uz si to dobre nepamatam, ale sa mi zda, ze ten cas je podla ohniska, teda pri nejakych 300mm to neviem, ci nie je limit 1minuta .. malo by to byt podla rychlosti akou sa pohybuje obloha vs. ohnisko vs. max. mozny posuv
cipu. /edit: este podla toho, pod akym uhlom a kde sa foti - logicky/

Inak preco toto nema Olympus, ked je taky bomba priekopnik , neviem. No, zameriavaju sa na inych "uzivatelov" :D
Naposledy upravil ltokar dne 14. 5. 2017 21:16, celkově upraveno 1
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 14. 5. 2017 21:13

Neviem prečo, ale pri tomto vtipe mi okamžite vyskočilo v hlave meno Ganec.

Žena posiela manžela programátora na nákup: - Drahý, kúp jedno maslo a keď budú mať vajcia, tak kúp desať.
Programátor prinesie domov desať balíčkov masla. Žena kričí: - Čo ti šibe? Načo si kúpil toľko masla? - Sama si mi kázala! Veď vajcia mali!!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 14. 5. 2017 21:16

Tak třeba ten Astrotracer a livebulb by bylo docela slušné kombo na podobné fotky.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 14. 5. 2017 21:16

Mikeczcz píše:Trochu problém je, že to říkají i vlastníci CSC. Takže to DSLR viróza asi fakt nebude.
Samozrejme že za to môže "DSLR viróza" (hehe, pekný výraz ^^ ).
Ktorá sa zjavne nedá len tak jednoducho vyliečiť nákupom CSC.

Asi bude treba nejaký radikálnejší krok .. napríkald .. tuším fajčiari sa fajčenia zbavujú tak, že poslednú škatuľku cigariet rozdupú :twisted:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 14. 5. 2017 21:16

ltokar píše:
Puntík píše: max. 5 min.

Uz si to dobre nepamatam, ale sa mi zda, ze ten cas je podla ohniska, teda pri nejakych 300mm to neviem, ci nie je limit 1minuta .. malo by to byt podla rychlosti akou sa pohybuje obloha vs. ohnisko vs. max. mozny posuv
cipu.
Inak preco toto nema Olympus, ked je taky bomba priekopnik , neviem. No, zameriavaju sa na inych "uzivatelov" :D

Ono to je celkom problém u olouša, ak Ti odšum zmázne polovicu mliečnej dráhy ako šum... :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 14. 5. 2017 21:20

Mikeczcz píše:ale velké snímače nemáme od toho abychom řezali jako zběsilí ne?

Ale ano, Gancovia su presne na toto. Cela ich argumentacia je prave o tomto, len to stale nechapu, lebo neovladaju zaklady a obvykle porovnavaju hrusky a jablka. Ich fotky su desive, ale prehlasia ich za najlepsie sportove fotky a ktokolvek na to dolozi 10 inych , 10x lepsich , zo zrkadlovky, tak ich tito "experti" odignoruju. Ako naposledy od landova :) Ale nevadi, aspon je sranda :D Mozno raz Ganec zacne robit workshopy :) Verim tomu, ze by uspel.

-- 14. 5. 2017 21:22 --

bob222 píše:Ono to je celkom problém u olouša, ak Ti odšum zmázne polovicu mliečnej dráhy ako šum... :D

:D :D .. no, prakticke skusenosti ale s 17mm pevnym sklom boli super. Paradne sklo na fotenie mliecnej drahy. Skusali sme, v Kolonici.
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod al.vlado 14. 5. 2017 21:30

Puntík píše:
Mikeczcz píše:Puntíku, je k tomu ještě pořád potřeba ten GPS bazmek nebo to má už pentax v těle? Třeba možnost udělat místo 15s expozici 45s by té mojí fotce po technické stránce hodně pomohlo.

Ano, poslední (dva) modely interní GPS + astrotracer mají. A pokud si vzpomínám, expozici umožňuje (v závislosti na ohnisku) max. 5 min. Takže pak je ještě potřeba přimontovat nerozmazaný obzor. :-) Samozřejmě to pomůže, i když na paraktickou montáž to také nemá. :-)
Ale jinak - pěkné :-)

Zdravím

Omlouvám se, že už jsem pro zpoždění s křížkem po funuse. Omluva i za nesprávně uvedený K-P. :-)

Asi si chcel spomenut PixelShift, ktory je dalsou ficurou, ktora je mozna vdaka plavajucemu snimacu. PS ma okrem K-3 II a K-1 aj tebou spominany najnovsi K-P. ;-) Toto ponuka okrem Pentaxu aj Olympus, ale na trochu inom principe. Pentaxacky PS nezvysuje rozlisenie, ale navysuje detaily vdaka ziskaniu plnej farebnej informacie pre kazdy pixel. A vyrazne znizuje farebny sum pri vysokom ISO.
al.vlado
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 14. 5. 2017 21:31

Ganče, ty to máš v hlavě pomotaný. Většina z nás tu má oboje, aniž by nám to lezlo na mozek. Mám Fuji a Nikon a s oběma jsem stejně mizernej fotograf, ve foťáku to opravdu není. Včerejší výběr rodinných cvakadel z posledních 4 měsíců se stejnou BW úpravou jako důkaz, že žádnýmu nenadržuju:
https://www.flickr.com/photos/dolgor/33 ... 396706193/
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 14. 5. 2017 21:35

Chcem byt aspon takyto "mizerny" fotograf :D
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 14. 5. 2017 21:37

Jsem si myslel, že to, že se se musí při focení ptáků nebo zvěře co možná nejblíže, chápe každý, ale vidím, že výjimka potvrzuje pravidlo. Polopaticky, cokoli mezi fotografem a zvířetem vadí, ať je to horkem tetelící se vzduch, větve, jiné zvíře, stromy, prostě cokoli. WL neurčuje vzdálenost, tu určuje v 99% fotograf, tedy pokud mezi vámi a zvířetem není bažina, minové pole nebo něco nepřekonatelného.

Řezat FF, abych se dostal na úhel zabíraný APS-C, to už je napravování prvotní chyby, to už je z mého pohledu lepší rovnou použít tu APS-C, není nic neobvyklého, někteří fotografové APS-C mají místo 1,4 TC, třeba kvůli rychlosti ostření.

Obrázek

Tady je to podobné s lovem, že čím větší je vzdálenost, tím horší je šance na dobrý úlovek. lovci bych to vysvětlovat nemusel.

Dolgor: pěkné fotky !
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Puntík 14. 5. 2017 21:55

al.vlado píše:Asi si chcel spomenut PixelShift, ktory je dalsou ficurou, ktora je mozna vdaka plavajucemu snimacu. PS ma okrem K-3 II a K-1 aj tebou spominany najnovsi K-P. ;-) ...........

Děkuji, já zas tak moc ty data o vlastnostech nových přístrojů nesleduji, zásadních novinek už není tolik aby mě vzrušovaly. Ale pixelshift bych rád, jenže tomu K-P zase chybí X-sync kontakt, který občas potřebuji a jinak už nic nového snad ani mít nechci. Ona každá ta novinka leze do peněz..... :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 5. 2017 21:59

Ganec píše:
antoninn píše:tebe nějaká zrcadlovka pokousala na zadku, že si to teď na nich hojíš? Osobně mi to připadá, že to tak nějak už hraničí s fanatismem.
Samotná zrkadlovka mi nespravila nič, ale tí, čo ju majú sa ku mne správajú divne (inak ako všetci ostatní):
- nadávajú mi do volov, diletantov (a aj inak), volajú ma Cvach, píšu že som neschopný, že neviem to a tamto, .. a vytýkajú mi presne to, čo robia oni sami.
Poroste sa správajú ako fanatici .. a to ma práve celkom zaujíma :hm

antoninn píše:To porovnání D500 a Olyho ti nějak moc argumentačně nevyšlo, tak je potřeba si kopnout jinak?
Ale ono vyšlo: keďže už nemáte žiade protiargumenty z článku, musíte zachádzať do sarkazmu a meniť tému diskusie (z wildlige na high-res shot) => je to znamenie že ste v diskusii prehrali

-- 14. 5. 2017 20:54 --

pemar píše:D500 má na focení ptáků nebo wildlife výhody, ať je to crop faktor nebo AF. Protože ale nic není zadarmo, jakmile ubude světlo, na snímcích u D500 bude více šumu a méně detailů. Prakticky to znamená ..
.. niečo iné ako v syntetických testoch (o ktoré sa v tvojich vyjadreniach opieraš).

Nakoľko si zjavne ten článok neprečítal (alebo ti unikla tá pasáž o FullFrejme), tak to tu predsa len znova zacitujem:
"(nedívejte se na studiové testy, kde D800 vychází mnohem lépe na vyšší ISO - jsou převzorkované na stejné porovnávací rozlišení a vzdálenost od objektu je různá, zatímco ve WL určuje vzdálenost - a tím často i kvalitu danou velikostí ořezu - hlavně snímaný živočich. Zkrátka chci říci, snímek ze stejné vzdálenosti stejným objektivem dopadne kvalitou obrazu velmi podobně u D800, kde budu řezat, i u D500, kdy řezat nebudu. S tím, že D500 je dvojnásobně rychlá, takže pravděpodobnost dobrého snímku je znatelně vyšší)"

No ze si Vol, ze si neschopny a ze si Cvach Ti rad hovorim ja. No a ziadny moj fotak zrkadlo nema :-) Rovnako tak je tu dost CSCckarov a nemam dojem, ze by sa k niekomu z nich spravali "divne". Mozno to bude tym, ze nemaju blog v ktorom dehonestuju zrkadlovky a "zrkadlovkarov" a ich argumenty nie su zalozene na teoretickych nezmysloch.

Uz som Ti par krat napisal, ze by som bol ovela stastnejsi ak by tu bola normalna diskusia a ja by som Ta spolu s otatnymi nemusel podporovat v tom robit zo seba debila a miesto toho s Tebou normalne diskutovat o vyhodach a nevyhodach roznych systemov. Takto mam akurat po kazdom tvojom prispevku chut Olympus predat.

Pri tomto si vzdy spomeniem na logiku Gancovych odpovedi dedukcii :-D
https://youtu.be/r_AuEWUXLtY
Naposledy upravil Fidko dne 14. 5. 2017 22:06, celkově upraveno 2
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka