Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 14. 5. 2017 16:41

Vlastně ... :D

V případě Olympusu se samozřejmě dá použít i stůl.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 14. 5. 2017 17:56

A HiRes samozrejme ;)
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 14. 5. 2017 17:59

lukas_highenergy.cz píše:nejake zasadni novinky?
Nikon (výrobca závislý od zrkadloviek) vydal koncoročné finančné výsledky (a predpoveď na budúci rok).
Zacitujem zopár čísiel zo http://www.dslrbodies.com/newsviews/nik ... resul.html

ugly numbers for the Imaging group:
- Net sales down 26% from 520b yen to 383b yen
- ILC cameras down 23% from 4.04m units to 3.1m units
- ILC market share dropped from 31% to 26%
- Lens sales down 22% from 5.9m units to 4.62m units
- Lens market share dropped from 28% to 24%
forecast for the coming year for the Imaging group according to Nikon:
- Net sales down 10% from 383b yen to 345b yen
- ILC cameras down 19% from 3.1m units to 2.5m units
- ILC market share drops from 26% to 23%
- Lens sales down 19% from 4.6m units to 3.7m units
- Lens market share drops from 24% to 21%

Nikon slipped in the overall market (market share decline) in the past year, they expect the same in the coming year. The duopoly is now more a monopoly. With Nikon at 23% and Canon at 48% for ILC bodies, we have a strong player and a weak player. The weak player is Nikon.

A ešte zopár z diskusie ku https://nikonrumors.com/2017/05/11/niko ... x/#respond

they're also predicting another 3% drop in DSLR market share and a 3.5% drop in lens market share which means *they're giving away business to competitors* .. What Nikon management is essentially saying is that they don't know how to compete.
Note that there isn't a single word about addressing new markets, creating products that customers want, implementing new technologies, improving the design of cameras, simplifying design to reduce costs, etc. Just a bunch of b.s. business-speak .. management has basically admitted they have no idea how to address the issues

Nikon teda v priebehu týchto 2 rokov:
- stratí 1/3 svojich tržieb zo zrkadloviek a (ešte trošku viac u) objektívov
(hoci bezzrkadlovkám tržby neklesajú, dokonca podľa predpovedí Nikonu celý ILC segment neklesá)
- podiel na trhu predaných (bez)zrkadloviek mu klesne z 31% na 23%
=> asi takto to vyzerá s budúcnosťou zrkadloviek
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 14. 5. 2017 18:07

Metatron, by mě normálně zajímalo co by vylezlo z highresu ... asi super detailní maják a čistá obloha :D
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 14. 5. 2017 19:21

Nevím, jak Olympusu, ale třeba ten nenáviděný Pentax, když to skloubí s astrotracerem........ :-)
Ale ten můj to neumí. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 14. 5. 2017 19:28

No ak nieco zavidim Pentaxakom, tak to je astrotracer a focus trap ci ako sa to vola
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod antoninn 14. 5. 2017 19:37

Ganče, tebe nějaká zrcadlovka pokousala na zadku, že si to teď na nich hojíš? Osobně mi to připadá, že to tak nějak už hraničí s fanatismem. To porovnání D500 a Olyho ti nějak moc argumentačně nevyšlo, tak je potřeba si kopnout jinak?
antoninn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 14. 5. 2017 19:57

antoninn:

ja by som ta este doplnil, ze pokial tam, nie je Cvachov postbuy syndrom, tak je to urcite frustracia z jeho osobnej absolutnej neschopnosti premietnut "vycteninky" z oslavnych press releasov Olyho do realnej fotky - ergo, ze z hov*a bic neupleties :-)
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 5. 2017 20:13

antoninn píše:

Ganče, tebe nějaká zrcadlovka pokousala na zadku, že si to teď na nich hojíš? Osobně mi to připadá, že to tak nějak už hraničí s fanatismem. To porovnání D500 a Olyho ti nějak moc argumentačně nevyšlo, tak je potřeba si kopnout jinak?

To nie, ale Cvach mal 1-2x zrkadlovku v ruke a nevedel s tym fotit. Takze to skor nez na svoju neschopnost hodil na techniku. No a problem je, ze on si nevsimol, ze nevie fotit ani s CSC :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 14. 5. 2017 20:28

Olympus to co pise Ganec o Nikonu vi a dava finalní uder, nabidl mi pred pul hodinou Olympus OM-D E-M5 Mark II za 25 000 Kc.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 14. 5. 2017 20:39

Puntíku, je k tomu ještě pořád potřeba ten GPS bazmek nebo to má už pentax v těle? Třeba možnost udělat místo 15s expozici 45s by té mojí fotce po technické stránce hodně pomohlo.

Ale jinak jsem na první pokus spokojený, kdyby bylo lepší počasí a nebylo to tolik ve spěchu, tak bych třeba výtáhl hlavu ze zadele a udělal ještě jednu expozici na maják, což by nebylo vůbec od věci.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 14. 5. 2017 20:41

antoninn píše:tebe nějaká zrcadlovka pokousala na zadku, že si to teď na nich hojíš? Osobně mi to připadá, že to tak nějak už hraničí s fanatismem.
Samotná zrkadlovka mi nespravila nič, ale tí, čo ju majú sa ku mne správajú divne (inak ako všetci ostatní):
- nadávajú mi do volov, diletantov (a aj inak), volajú ma Cvach, píšu že som neschopný, že neviem to a tamto, .. a vytýkajú mi presne to, čo robia oni sami.
Poroste sa správajú ako fanatici .. a to ma práve celkom zaujíma :hm

antoninn píše:To porovnání D500 a Olyho ti nějak moc argumentačně nevyšlo, tak je potřeba si kopnout jinak?
Ale ono vyšlo: keďže už nemáte žiade protiargumenty z článku, musíte zachádzať do sarkazmu a meniť tému diskusie (z wildlige na high-res shot) => je to znamenie že ste v diskusii prehrali

-- 14. 5. 2017 20:54 --

pemar píše:D500 má na focení ptáků nebo wildlife výhody, ať je to crop faktor nebo AF. Protože ale nic není zadarmo, jakmile ubude světlo, na snímcích u D500 bude více šumu a méně detailů. Prakticky to znamená ..
.. niečo iné ako v syntetických testoch (o ktoré sa v tvojich vyjadreniach opieraš).

Nakoľko si zjavne ten článok neprečítal (alebo ti unikla tá pasáž o FullFrejme), tak to tu predsa len znova zacitujem:
"(nedívejte se na studiové testy, kde D800 vychází mnohem lépe na vyšší ISO - jsou převzorkované na stejné porovnávací rozlišení a vzdálenost od objektu je různá, zatímco ve WL určuje vzdálenost - a tím často i kvalitu danou velikostí ořezu - hlavně snímaný živočich. Zkrátka chci říci, snímek ze stejné vzdálenosti stejným objektivem dopadne kvalitou obrazu velmi podobně u D800, kde budu řezat, i u D500, kdy řezat nebudu. S tím, že D500 je dvojnásobně rychlá, takže pravděpodobnost dobrého snímku je znatelně vyšší)"
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod al.vlado 14. 5. 2017 21:00

Mikeczcz píše:Puntíku, je k tomu ještě pořád potřeba ten GPS bazmek nebo to má už pentax v těle? Třeba možnost udělat místo 15s expozici 45s by té mojí fotce po technické stránce hodně pomohlo.

Ale jinak jsem na první pokus spokojený, kdyby bylo lepší počasí a nebylo to tolik ve spěchu, tak bych třeba výtáhl hlavu ze zadele a udělal ještě jednu expozici na maják, což by nebylo vůbec od věci.

Odpoviem ti za Puntika. :-) Najnovsie Pentax tela uz maju GPS ASTROTRACER integrovany. V APS-C kategorii je to top model K-3 II a ma ho aj full frame model K-1. Ma to len jednu nevyhodu, ze vtedy telo nema integrovany blesk.
al.vlado
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 14. 5. 2017 21:03

Mikeczcz píše:Puntíku, je k tomu ještě pořád potřeba ten GPS bazmek nebo to má už pentax v těle? Třeba možnost udělat místo 15s expozici 45s by té mojí fotce po technické stránce hodně pomohlo.

Ano, poslední (dva) modely interní GPS + astrotracer mají. A pokud si vzpomínám, expozici umožňuje (v závislosti na ohnisku) max. 5 min. Takže pak je ještě potřeba přimontovat nerozmazaný obzor. :-) Samozřejmě to pomůže, i když na paraktickou montáž to také nemá. :-)
Ale jinak - pěkné :-)

Zdravím

Omlouvám se, že už jsem pro zpoždění s křížkem po funuse. Omluva i za nesprávně uvedený K-P. :-)
Naposledy upravil Puntík dne 14. 5. 2017 21:14, celkově upraveno 2
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 14. 5. 2017 21:04

Srandisto.Na Gance.
Naposledy upravil standavfr dne 14. 5. 2017 21:06, celkově upraveno 1
standavfr
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka