Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 4. 2017 12:00

Ano, ja rozumiem tomu, co sa stane, len nerozumiem tomu preco je nutne stlacat aj to tlacidlo. Kedze je zoom riadeny elektronicky (a v podstate aj keby nebol) by podla mna po konstrukcnej stranke nebolo problem to tlacidlo uplne vypustit s tym, ze sa macro aktivuje len posunom vpred.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 10. 4. 2017 12:01

Fidko píše:Ano, ja rozumiem tomu, co sa stane, len nerozumiem tomu preco je nutne stlacat aj to tlacidlo. Kedze je zoom riadeny elektronicky (a v podstate aj keby nebol) by podla mna po konstrukcnej stranke nebolo problem to tlacidlo uplne vypustit s tym, ze sa macro aktivuje len posunom vpred.

Proto aby se ti ta optická soustava nahodila do macro režimu. :)
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 10. 4. 2017 12:17

To tlačítko funguje jako zámek aby nedocházelo k nechtěnýmu přepnutí objektivu do makrorežimu.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chlapcisko 10. 4. 2017 12:17

Aha, toto je ten slávny DFD autofocus u Panasonicu:
https://youtu.be/8WD9C3C2koU
Rovnako nefunkčný ako autofocus na mojom LX100 (platí pre video mód).
chlapcisko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 10. 4. 2017 12:22

Pekná debilina to video.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 10. 4. 2017 12:34

chlapcisko píše:Aha, toto je ten slávny DFD autofocus u Panasonicu:
https://youtu.be/8WD9C3C2koU
Rovnako nefunkčný ako autofocus na mojom LX100 (platí pre video mód).

Chlapčisko, sGH5 to teď řeší, tak nevím, ale měl jsem GH2, a další teď G80 a mužu ti říct, že skutečně to funguje a oproti předchozím modelům výrazně lépe a přesněji. Můžu to srovnávat třeba i starší kamerou FX1 a jejími následovníky, které občas nafasuju do ruky a mají jinou HO, vzhledem k podstatně menším čipům. Tedy i při tomhle srovnání si na G80 nemůžu stěžovat. Ostření ve foto režimu taky napohodu, takže dost nerozumím těm nářkům lidí, co to stejně nemají doma. Nebo si jen vyzobávají drobečky dle cvachova recptu, jen v opačném gardu.
A jen tak mimochodem, na běžné točení klipů a koncertů stejně používám boční ostření, protože tak to prostě dělám x let.
Jo a ještě jedna věc, ty možnosti nastavení u GH5 jsou tak bohaté, že to prostě chce vědět jak který režim funguje a ten použít. Jinak video je fakt o ničem.
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 4. 2017 12:43

rodri píše:To tlačítko funguje jako zámek aby nedocházelo k nechtěnýmu přepnutí objektivu do makrorežimu.

Ano, toto jedine mi asi dava zmysel :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chlapcisko 10. 4. 2017 13:44

Ostrenie u Panasonicov všeobecne je veľmi rýchle a aj spoľahlivé. Hovorím ale o jednorazovom zaostrení. To subjektívne funguje na moje LX100 rýchlejšie než na Canone 5DIII. Ale ostrenie počas videa je čistá hrôza. Mám skúsenosti s LX100, ktorý má tiež funkciu DFD. V praxi však stále preostruje, nedrží zaostrenie. Krásne to vidno aj v tej recenzii od iphonenda, normálne by človek očakával, že udrží zaostrenú tvár, ale nie, neustále preostruje. Neuznám výhovorku, že GH5 je foťák/kamera pre profesionálnych filmárov a tí predsa nepoužívajú autofokus. Je to najvyšší model Panasonicu, totálne jednoduchú úlohu, ako zvládnuť udržať zaostrenú tvár pri minimálnom pohybe, by mal zvládnuť ľavou zadnou. Tu sa nehovorí o udržaní zaostrenia na letiacom vrabcovi, ale neudrží zaostrenie ani na tvári???
Canon Dualpixel funguje popri tomto ako z inej ligy.

Tá recenzia podľa mňa nie je o ničom. Už dlhšie hľadám hybridný foťák/kamera, Canon som vylúčil kvôli absencii 4K a poriadnej stabilizácii, po zlých skúsenostiach s autofokusom s LX100 som váhal s Panasonicom, ale po tomto videu viem, že GH5 to nebude. A to som práve predal skoro celú Canon výbavu...

Mimochodom, Grimjaur, celkom by ma zaujímalo video, na ktorom budeš hrať na gitare, aspoň 2 metre pred pozadím natočené na G80 na statíve pred tebou v režime automatického ostrenia. Záber nie na celú postavu, ale tvár a kus gitary, nemusí byť celá :)
chlapcisko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 10. 4. 2017 16:15

Grimjaure, mas i nejakou kapelu, kde hrajes? Ze bych "videl" i jinou tvorbu nez fotky a videa :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Grimjaur 10. 4. 2017 19:32

Lukáši, kapelu jsme rozpustili (vznikla v roce 85) a v době kdy jsem historicky šermoval po Evropě jsem byl pouze jako host. . Navíc ze Švajcu se na ostravsko fakt blbě dojíždí. Takže muziku si už dělám jen sám, místo bubeníka používám EZ Drummer a vše ostatní si nahrávám sám. Dělám to spíš pro relax a nemusím řešit spoustu věcí, které sebou kapela přináší. Na podia mě to netahá, už jsem dost vyblbnul, ale nevylučuju nic. Malá ukázka, už jsem to tu dával. Nové věci mám rozdělané, mám zpoždění, protože karpály na levé ruce moc nepřejí tempu nad 180 bpm,. Takže po delší době mám i pomalejší song.
https://soundcloud.com/grimsvotn7/mirthless-1
Teď na jaře budu nahrávat kamarádovi pro jeho projekt kytary a basu, folk rock docela se na to těším. V předchozí verzi mu basu nahrával basák od Anastacie,
tam mám laťku jakože hodně vysoko.
Chlapčisko, rád bych ti vyhověl, ale klipy točím vždy na manuál. Sebe tedy natočit neumí, páč nejsem chobotnica.
Jinak GH5 zatím nemám, protože počkám co se vyvrbí, zatím mám dvě G80, stařečka G3 jako doplňkovou a fakt jsem hodně spokojený. Teď dokompletovávám druhý rig, ale trošku lehčí verzi než tohle.
Obrázek
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 10. 4. 2017 19:44

Hádam že tie doplnky stáli pár násobkov ceny toho foťáčku. ;)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 10. 4. 2017 19:51

Bobe, ani už to nepočítám. Ale skládám si to všechno jednotlivě, na Ailkovy byvají dost zajímavé akce a pak to vyjde o dost levněji, než tady v česku.
Jinak stran kytar vždycky jsem se konzervativně držel LesPaula, stratocastera a Kramerky. No a postupně doplňuju (nepřecházím) na Schecter a našel jsem něco co mi vyhovuje opravdu hodně. Hellraiser a Damien Obrázek
I když je fakt, že jsem si zahrál na dvě B.C.Rich , které patřili Kerry Kingovi ze Slayer a to se mi blbě vracelo do futrálu. Kerry je sice metalové hvězda světového formátu, ale když mu Dan nadrzo zavolal, že chce koupit dvě jeho véčka, tak domluva byla rychlá a ty stroje za to stály (dohromady 17 tyček v dolarech od FEDu)
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 10. 4. 2017 22:47

Pekny kousky, ale ja mam problem zvladnout ty 4 struny na ukulele, takze tohle je uplne mimo :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 4. 2017 08:42

Me se libi jak na to jde Fidko s chladnou hlavou. Zadny total overkill procedury jako PL, zadny potencialne potencialni testy jako TX, zadny statusove krece jako Pemar, pekne nonsrdickovy popis situace.
Vic nonsrdickove nakupy uz delam jenom ja. Nechal jsem si neco delat na miru, dojel jsem do firmy, tam to meli v papirove krabici a ukazovali mi to "abych si to zkontroloval"... byly na tom popisy, co jsem jim dodaval v PDF apod. Ja jsem rekl, ze jim verim, zavrel klopy krabice, doma to dal do komory a vcera jsem to tam po tydnu nasel, tak jsem to vybalil. Kdyby mi to nekdo rekl v roce 2000, tak nebudu verit. To jsem koupene DVD vybalil na rohem v kavarne a hledal zasuvku, ze alespon vysunu a zasunu platicko.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 11. 4. 2017 09:50

Radku, tohle mám už u fototechniky a verajku okolo taky. Ovšem teď jsem si koupil novou Damienku - Schecter s vykládanýma netopejrama v hmatníku, celou krásně černou a nevydržel jsem to. Hned v autě byla znovu rozbalena a pár riffů musela hned vyloudit, protože jinak bych neodjel. No paráda, přikoupím ještě sedmičkovou sestřičku
Grimjaur
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka