Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 28. 3. 2017 19:41

Mě zas totálně nebere sport.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 28. 3. 2017 19:53

Sport je pro děcka, dospělí si vypijou.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Helekenkeleken 28. 3. 2017 19:59

kozakm píše:Málokteré fotky mi lezou krkem víc než praskliny ve zdi, plesnivá omítka a podobně. K dokonalosti jim chybí ještě poetické názvy jako "osamělá", "strážci času" a tak dál.

Tak doporucuju navstivit photopost tam vo kanal nezakopnes a zkuseny team pod velenim J.Breziny ti ty praskliny vysvetli...
Helekenkeleken
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 28. 3. 2017 20:03

Tam uz davno nechodim...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alešak 28. 3. 2017 20:08

Mě zas lezou krkem jako máloco fotky zablácených motorkářů, bajkerů, upocených atletů a veslařů.
K dokonalosti jim chybí ještě udatné názvy jako " tah na branku, těsně před rekordem, těsně po rekordu"
a tak dál...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Helekenkeleken 28. 3. 2017 20:11

A ja sem zase zacal, protoze nechci prijit o nektere jak tomu rikaji *lahudky*
Helekenkeleken
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 28. 3. 2017 20:23

Pavle, nic si z toho nedělej. Mně ty ČB přijdou zajímavé.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 28. 3. 2017 20:29

PavlinaH píše:To si zaslouží komentář slovy klasika: ,,Vůl zůstane volem i kdyby na housle hrál..."

Takova sebekritikou se tu obcas pochvali zejmena Puntik. Vidim, ze toho mate vskutku spolecneho povicero.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 28. 3. 2017 20:31

Mimochodem, fotky jsou ze zrušené továrny, kde jsem si jako studentík vydělal (rukama) první peníze (to ještě fungovala). A ca půlka je cvaknutá zrcadlovkou :) .
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 28. 3. 2017 20:57

Ty, ktery jsou zrcadlovkou, se mi libi
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Obšák 28. 3. 2017 23:03

:D
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 28. 3. 2017 23:06

Osobne si myslím, že je to nejaká vývojová 24-70/2.8 so zabudovaným speed boosterom.
No podľa obmedzeného rozsahu z oboch strán to vypadá, že na DSLR je omnoho zložitejšie spraviť speed booster, ktorý by produkoval požadovanú kvalitu
18mm objektív so svetelnosťou f1.8 na Nikon DX by už svetelný širokáč bol (podľa požiadaviek od LHE)
Problém ale je, že 18/1.8 NEEXISTUJE. Existuje len 18-35/1.8. A to je už niečo iné.

Tak ona je ta Sigma v celém rozsahu na plnou díru f/1.8 tak ostrá, že nic podobného Ganec v širokoúhlém rozsahu nikdy ani nezahlédl, no a on píše, že je to ukázka toho, jak je těžké udělat speed booster na zrcadlovku.
Ganče, existuje na m4/3 nějaký zoom 13,5-26mm f/1.4, který by na plnou díru takhle kreslil????
Ta Sigma je opticky prakticky úžasná ukázka toho, co se dá vůbec udělat.

Hele a když budu fotit se zoomem 18-35mm f/1.8 na 18mm a s pevným sklem 18mm/1.8, tak ony jako ty fotky s 18/1.8 budou nějaké jiné? Co budou mít ty fotky s 18/1.8 navíc? Se zoomem 18-35/1.8 mám několik objektivů v širokoúhlém a jeden v normálním rozsahu:
18/1.8, 20/1.8, 24/1.8, 28/1.8 a 35/1.8. Myslíš, že kdybych měl v brašně 5 pevných skel, že by vážily v součtu méně, než ta Sigma?
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 28. 3. 2017 23:23

Tak k nam zavitala dalsi SK celebritka a je jsem si behem foceni posbiral i nejakou tu stopaz...objektivem 28mm f/1.8 a vubec nevim, jestli teda je, nebo neni sirokouhly...Cert aby se v tom vyznal :D

Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 28. 3. 2017 23:49

PavlinaH píše:To si zaslouží komentář slovy klasika: ,,Vůl zůstane volem i kdyby na housle hrál..."
Petr Luňák píše:Takova sebekritikou se tu obcas pochvali zejmena Puntik. Vidim, ze toho mate vskutku spolecneho povicero.

Sebekritika je prvotní podmínkou ke zlepšení současného, většinou ne nejlepšího stavu. Ovšem našemu Jarmilovi zjevně tato schopnost chybí, takže s největší pravděpodobností zůstane tím čím je (tedy užitečným zvířetem), i kdyby se z Mělníka odstěhoval na jakékoliv místo všehomíra.
Naposledy upravil Puntík dne 29. 3. 2017 00:35, celkově upraveno 1
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 29. 3. 2017 00:33

Puntík píše:Sebekritika je prvotní podmínkou ke zlepšení současného, většinou ne nejlepšího stavu. Ovšem to že našemu Jarmilovi tato schopnost chybí, způsobí s největší pravděpodobností, že zůstane tím čím je (tedy užitečným zvířetem) i kdyby se z Mělníka odstěhoval na jakékoliv místo všehomíra.

Lepsi byti "uzitecne zvire", nez beztalentni patolizalska de*ka prodejna, ktera navic ani neni schopna, navzdory opakovanemu uzivani staroceskych vyrazu, jimiz se snazi navodit dojem sectelosti, pouzivat korektne interpunkci. LOL
Petr Luňák
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka