Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 10. 3. 2017 20:03

Od kolegy z Vietnamu:

Obrázek

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 10. 3. 2017 20:05

No ne, ja kouknul na mistni stranku fora a vidim novyho clena, jak neco pise. Oslovoval Puntika, tak si rikam, ze uz tady ty mlady ani neznam a pak jsem si vsiml, ze je to PL, ma jenom novyho avatara. A ten avatar mi prisel jakoze akcni v tematu 911 a zaroven jsem si vpomenul, ze jsem nekde tento tyden videl i novej baner, ze jako 1800 inzenyru spustilo web, kde vysvetluji jak to spadlo. Tak jsem si rekl, ze to bude nejaka nova vlna pravdy, jak to bylo. To je cely.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 10. 3. 2017 20:48

Chtelo by to Fotice. Duo Ganec/Fotic by byla paradni zalezitost.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 10. 3. 2017 21:17

Ganec: to nemá cenu se tím nějak trápit. Protože lidi, co mají DSLR, tak v tom mají nastrkáno spousty peněz a i kdyby byly CSC ve všem nejlepší, tak by stejně nepřecházeli, protože by je to stálo hrozné peníze. Mám kolem sebe pár kamarádů a nejsou mezi nimi vyjímky, kdy mají v systému i přes 200 tisíc a pak se jim nelze divit, že se toho nechtějí prodělečně zbavovat a kupovat byť lepší techniku, ale za ještě více peněz.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 10. 3. 2017 21:22

Zrovna pristi tyden jedu na dva dny do Mnichova na konferenci a workshop a jedno z temat je prediktivni analytika. Tak doufam, ze bude vystupovat Ganec...

Kazdopadne to bude zabava - nejakou shodou okolnosti jedu reprezentovat firmu na konferenci na urovni cca pemar+1 :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 3. 2017 21:25

Radek71 píše:...zaroven jsem si vpomenul, ze jsem nekde tento tyden videl i novej baner, ze jako 1800 inzenyru spustilo web, kde vysvetluji jak to spadlo.

Presneji tvrdi, ze to nemohlo spadnout z duvodu, k jakemu dosel NIST (vysetrovaci komise sestavena z clenu vybranych vladou USA, pro nezasvecene). Je to totiz v rozporu s dukazy a s fyzikalnimi zakony. Proto se tolik inzenyru oficialne certi a studentka docenta Nemce z VUT v Brne na tom postavila diplomku.

Vice na: http://www.ae911truth.org.

Mimochodem, tech organizaci ci spolku je mnohem vic, at uz jde o hasice, rodinne prislusniky ci profesionalni piloty, kteri se dozaduji noveho vysetrovani.
A stale cekam na SZ od MelTrola. Tak rad bych s nim probral celozivotni dilo sira Newtona za asistence nazoru Doc. Ing. Ivana Nemce CSc. a on ne a ne mi napsat :(
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 10. 3. 2017 21:48

Ja se snad na to jednou zeptam brachovy manzelky, co dela na Floride navrhy vyskovych budov a prednasi to tam na univerzite. Teda neni architekt ani stavar, ale neco mezitim (v CR ty pozice takhle rozdelene nejsou). Jen je blby, ze me to asi az tak moc nezajima a vzdycky resime zasadni temata jako letenky do Bangkoku....

Btw. Mame chceme k 60 koupit letenku do Kanady, aby si to tam trochu procestovala s tetou, co tam zije. A normalne sem zjistil, ze si mama chce vzit na foceni 10 let stary kompakt a ani to neni Olympus...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 3. 2017 21:57

Amalary píše:lidi, co mají DSLR, tak v tom mají nastrkáno spousty peněz a i kdyby byly CSC ve všem nejlepší, tak by stejně nepřecházeli, protože by je to stálo hrozné peníze. Mám kolem sebe pár kamarádů a nejsou mezi nimi vyjímky, kdy mají v systému i přes 200 tisíc a pak se jim nelze divit, že se toho nechtějí prodělečně zbavovat a kupovat byť lepší techniku, ale za ještě více peněz.
môžeš im poradiť, že to majú predať čím skôr .. ešte kým to má nejakú hodnotu ;-)

No a pozri čo spravil ForeignerOnEarth: predal 2 objektívy (jeden svetelný a druhý s vúčším rozsahom) a nahradil ho jedným objektívom, ktorý nie je vo všetkom lepší .. a tuším ani nestál viac ako stoja tie 2 jeho nové...

-- 10. 3. 2017 22:02 --

Inak teraz si čítam diskusiu ku: https://www.dpreview.com/news/939864837 ... -than-ever

Zaujalo ma toto:
- Príspevok: There's a simple fix for this all you have to do is make cameras with Android OS just like the Samsung Galaxy NX which was discontinued by the way. That's all, you see smartphones are more convenient to The Social Network media you have to do a lot of transferring to get it to that media from the camera. And the systems that do transfer doesn't uses 4G services and it still takes forever. Put a smartphone operating system in a camera and it will defeat the notorious smartphone market.
- reakcia: The issue is that people that are used to older camera designs wouldn't be able to figure the darn things out.. and then we'd see endless threads of complaining.

"we'd see endless threads of complaining" .. čo mi to pripomína .. ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Helekenkeleken 10. 3. 2017 22:19

Ganec by mel dostat medajli protoze ten jedinej se porad drzi tematu a nikdy neuhne, je videt ze vi o cem mluvi resp. pise. Respect m43!
Helekenkeleken
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 10. 3. 2017 22:47

S tím androidem..nemyslím, že by to pomohlo, to je jiná třída. Na co si budu kupovat foťák s androidem, když už mám telefon? Nebo bude foťák potřebovat vlastní simku s tarifem? Pokud ne, tak bych to musel stejně posílat přes mobil a to už můžu i dneska. Mobily jsou jasnej trend. Ta velikostní výhoda tam bude pořád, takže větším přístrojům android podle mě nepomůže. Větší foťáky budou dál vyhrazený pro lepší kvalitu a tenhle segment zas tak sociální features nepotřebuje.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 3. 2017 00:49

lukas_highenergy.cz píše:Jen je blby, ze me to asi az tak moc nezajima a vzdycky resime zasadni temata jako letenky do Bangkoku....

Mozna, ze kdyby v tech barakach byly tenkrat tvy pribuzni, tak by te to zajimalo (ale treba by si se jako jediny smiril s konstatovanim, ze wtc1&2&7 spadly do pudorysu, symetricky, rychlosti temer volneho padu, pouze nasledkem pozaru a gravitace. A ze ze 4 udajne znicenych Boeingu se nenasla jedina cerna skrinka a jedina verifikovatelna soucastka, zatimco pas udajneho teroristy se valel na Manhattanu, by ti neprislo ani trochu zvlasti, nerkuli nesmyslne).
A mozna budou jednou v nejakem "takovem" dome tve deti. Koneckoncu je to par tydnu, co se historie opakovala. Pokud si o pozaru budovy v Teheranu a jejim naslednem "zriceni" neslysel, mozna by sis mohl polozit otazku proc. Ale chapu, pohodlnejsi je nevedet a myslet si, ze tyhle veci se tebe a tve rodiny vubec netykaji^^
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 11. 3. 2017 01:26

Jako dobrý, ale trochu mimo fórum digiaréna:)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 3. 2017 01:37

Kdybych k tomu neprisel jako slepy k houslim (kameramanovi pry kiksla technika), tak si naferovku na pravidelne reportazni video koupim nejake OMD s 5 osou stabilizaci. Po celovecernim chozeni s D610+grip+mikrofon+Tamron15-30 jsem pekne "cejtil" ruce. Navic ta stabilizace u Tamronu zadna pecka neni, respektive neumi moc korigovat rotaci, pouze jakz takz vertikalni a horizontalni smer.

Je to dostatecne on topic?
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Podivney 11. 3. 2017 06:02

To video je opravdu skvělá - profesionální - práce. Je tam vše co má být, má to glanc a trvá tak akorát. Pro mě spadá do kategorie "hlodá ve mě závist" :-) ...

Ještě kdybys trochu dospěl a zbavil se té přemíry agresivity. Spřádej si své teorie a klidně nesouhlas s Puntíkem Gancem, nebo i s ML - nešlo by zapracovat na sebeovládání a kultivaci reakcí? Trochu "prostříhat" a zkultivovat, tak jako to video? S tím ML jsi to už vážně "přepískl". Já vím, nejde to. Škoda. Vy s Gancem jste jak z jednoho vrhu. Ale zase - bez Vás by tato diskuse neměla tolik stran :-) Nu což - čas od času - vzkříšení patafyzických témat přináší nškdy i zajímavé, byť poněkud monotónní oživení.
Podivney
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 11. 3. 2017 06:42

Já jsem to video kvůli té ilustraci na začátku málem ani nepustil, pak jsem to udělal a hodně mne to překvapilo, protože je to na hony vzdálené takovým těm trapným videům ze svateb nebo firemních akcí, i pro nezúčastněného. Mimochodem, má to lepší atmosféru, než měl ples naší Miciny, u kterého zase byla vidět výhoda prostředí v Lucerně, nicméně i kvůli tomu byla ta akce výrazně křečovitější a strojenější, než v Mělníku. A docela se tam trápil s vyvážením bílé.

Jinak ohledně natáčení DSLR jsem hodně konzervativní, na natáčení bych volil kameru, pokud by nebyla, tak nouzově CSC, třeba Sony A7rII umí parádní videa, Panasonic podle všeho také, s tím ale nemám zkušenost, tady je podle zrcadlovka nejhorší ze všech alternativ, je to těžké a na natáčení mi to nesedí v ruce, chce to speciální stativ a držák. Syn chce přes léto točit film zrcadlovkou o přípravě jejich divadelního představení, ale je to z nouze, ta jeho kamera mu nějak blbne.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka