Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 2. 2017 15:38

ForeignerOnEarth píše:Takže vidíte, co všechno jsem si ušetřil? No a vlastně jsem v jednom příspěvku i věrně nasimuloval 3 stránky diskuze!!! ;-)
Vďaka za tento príspevok.
Pekne si popísal, ako sa odbeháva od základnej témy diskusie a ako to vplýva na niekoho, kto sa pridá do diskusie, hoci nevie ako začala .. takéto situácie tu fakt zažívam.
(už som o tom aj naznačoval, ale ty si to lepšie opísal, keď si na názornom príklade)

Ale k veci:
- pôvodná diskusia bola o tom, že si napísal že u micro-four-thirds NEEXISTUJÚ alternatívne objektívy
-- pričom si vymenoval Nikkor 10-24/3.5-4.5 a napísal si: "těch 15mm eq je pro mě zásadních, 18mm eq fakt nechci"
(čím si ma pekne zmiatol, lebo vďaka tomu som si pomyslel že ak F/2.8 PRO širokáč Olympusu začína na 9mm, tak by na 15mm EQ existovala len menej svetelná alternatíva)
- najprv som ti napísal, že ak by šlo o skladnejšiu alternatívu, tak Panasonic 7-14/4 je menší a ešte o 1mm širokejší
- no keď sa objavil na 43rumors ten 7.5mm/2 objektív, tak som ti dal vedieť, že aj svetelná ALTERNATÍVA EXISTUJE
(a mal som zároveň zámienku ho tu spomenúť)
- neskôr, keď vyšli výsledky objektívov E-M1 mark II som si všimol, že Panasonic 7-14/4 dáva v DxO marku lepšie skóre
(ako tvoj Nikkor + D7100, napriek horšej EQ svetelnosti a menšiemu počtu megapixelov je výkonnejší)
- až potom som si všimol, že PRO objektív Olympusu začína na 7 mm
=> teda že si sa ma vtedy zbytočne zavádzal naznačovaním, že neexistuje alternatíva k tvojmu objektívu

O všetkom som ťa poinformoval (aj o protiargumentoch ku 7.5mm) a spýtal sa ťa, či to už považuješ za alternatívu (a podobné otázky).

=> no a ty ešte stále riešiš HO pri zaostrení na predmet bližší ako 1 meter (teda nesúvisiaci problém slúžiaci len na odvedenie pozornosti a dokázanie, že máš pravdu), hoci v prípade že chceš všetko ostré by stačilo len zacloniť... :oops:
- žiadna reakcia na výkon Pansonicu :-(
- žiadna reakcia ani po spomenutí 7-14/2.8 :(
- len reakcie týkajúce sa ostrenia manuálnym širokáčom
-- akoby si to nikdy neskúšal a chcel sa o tom dozvedieť čo najviac... ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 20. 2. 2017 15:45

Melancholický Trol píše:A z nudného soudku: fotíte ještě někdo?

Vcera u nas vyslo aj slnko, takze fotime. A veru zrkadlom, sice som na fotenie kvetinaca este nedorastol, ale aspon nieco :mrgreen:
Obrázekfree image host
landov
Expert

Odeslat příspěvekod smikoto 20. 2. 2017 16:20

Melancholický Trol píše:A z nudného soudku: fotíte ještě někdo?


Sakryš já budu fotit až 4.3., mám nějakou dlouhou pauzu. Zato budu fotit s Eliškou a Biborou takže super den je zaručený :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 20. 2. 2017 16:21

4.3 ? :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 20. 2. 2017 16:22

Ja by som dal prednosť atmosfére na tvojej fotografií so stromom a krížom. Ta sa mi páči.
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 20. 2. 2017 16:42

Moc nefotím, nebýt Dakaru, tak letos zatím jen jeden výlet do Sv. Mořice na White Turf, jinak se flákám.

Obrázek
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 20. 2. 2017 17:10

parádne!!!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allien driver 20. 2. 2017 17:22

kurňa, tak ten MK už tam nemá skoro žiadny prepal. Ba ani podpal. A ten kôň už má aj vytiahnutú kresbu. Hmm, tak to pred dvomi-tromi rokmi ešte nebolo. Roste nám. ;-)
No ale to slnko, no neviem, to asi nevyšlo celkom podľa predstav, nie? A nemá ani paprsky, a ešte k tomu tá WB hmm to asi niektorí neskusnú... :roll:
Naposledy upravil Allien driver dne 20. 2. 2017 17:27, celkově upraveno 1
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 20. 2. 2017 17:24

Já mám letos první zakázku hotovou. Ale celkově to utlumuju. Příští rok EET, to bych si musek ruku useknout.

-- 20. 2. 2017 17:25 --

Allien Driver: a nemáš třeba lepší monitor než před třemi lety? :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 20. 2. 2017 17:25

Pěkný fotky by se měly zakázat, ponivač jak my k tomu jako příjdem...
Taková drzost!
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 20. 2. 2017 17:39

Lotrandor píše:Allien Driver: a nemáš třeba lepší monitor než před třemi lety? :)

tak asi bude lepší, bo tie farby si tak nejako lepšie sadli, asi potreboval zabehnúť :D
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 20. 2. 2017 18:49

Mikeczcz píše:Sorry černý čaj. Ale možná i tak je to plagiátorství, těžko říct. Ať se vyjádří povolanější.

Nn, jiný obsah. ;-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 20. 2. 2017 19:17

No doufám, že na horách ten sníh ještě vydrží. Na konci února nebo začátku března mam v plánu vyrazit na den fotit někam do okolí Pece. Ráno z Prahy, přes den vylézt nahoru a max pár fotek, když vyjde světlo a pak počkat nahřebenech na západ slunce. No a pak večer domu. Ale musim na toho někoho sehnat. Chodit po setmění po hřebenech se mi vážně nechce :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Amalary 20. 2. 2017 19:27

Dnes jsem zjistil smutnou novinu. Společnost Aaron, jeden ze tří největších prodejců fotovýbavy končí. Mrzí mně to, protože jsem si u nich nechával tisknout fotky, které vždy kvalitně a vcelku levně tisknuli.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 20. 2. 2017 19:41

Ja jedu 19-21.3 do Omnia hotelu do Janskych lazni, muzeme dat pivo.

-- 20. 2. 2017 19:46 --

Aaron ma v kontaktech UIN ICQ. To se teda asi nedivim. To je jako mit na vizitce cislo dalnopisu.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků