Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 3. 2. 2017 21:56

V Praze je tento týden smog, tak jsem využil příležitost a vyrazil na pár dní do Baskicka. Bylo tam příjemných jarních 20 stupňů Celsia, kdyby nebylo nárazového větru a vln, tak bych snad věřil, že je léto:

Obrázek

Nechtělo se nám jít do auta pro fotoaparát, tak posloužil iPhone, asi jsem si měl dojít pro zrcadlovku. když pro nic jiného, tak pro to, že už tam nepoletím.

On totiž nad letištěm byl vítr o rychlosti nad 130 km/h a v letadle pak docela dost lidí blilo, jednu chvíli jsem měl i já obavu, že ten náš let nemusí dopadnou dobře. Místní říkají, že uragán je tam docela často, proto že tam létají jen opravdu zkušení piloti. A autem by to bylo cca 17 hodin.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Allien driver 3. 2. 2017 22:25

tak to asi nebolo zrovna najvhodnejšie počasie, golfský prúd sa reštartoval a razantne vytláča studený vzduch z európy :)
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 4. 2. 2017 15:29

Uz treti den sama hmla a sychravo, ale nieco sa pofotit dalo. N 200-500/5,6
Obrázekfree photo hosting
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 4. 2. 2017 16:05

Škoda toho hřiště v pozadí - by chtěli zlikvidovat aspoň barvy, aby nebylo tak vidět.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod ltokar 4. 2. 2017 16:31

landov: hmla je/bola len do cca 400-450m/nm .. inverzia jak lusk. Ale nemal som cas .. zial.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Helekenkeleken 4. 2. 2017 18:13

R71: to je ale cool pocit to všechno nadšení mít ve velký skříní a postupně to bez využití doplňovat, to mám taky... naposled mi žena rozmluvila traktor ale to se ji povede málokdy
Helekenkeleken
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 4. 2. 2017 19:24

Já si nerad něco půjčuju a tak mám dost věcí na občasné použití.Naposled jsem nutně potřeboval 80D.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 2. 2017 20:38

standavfr píše:Naposled jsem nutně potřeboval 80D.
Kvôli GAS? ;-)

-- 4. 2. 2017 21:42 --

lukas_highenergy.cz píše:Radku já to u toho kompaktu mam naopak - potřebuju ho jen prakticky, nijak extra mě to netěší a nechce se mi za něj dávat tolik peněz.
Mám to podobne.
V podstate nemám rád kompakty: vždy sa mi na nich niečo dokazilo (zvyčajne zoom), alebo ma zbytočne zdržovali.
Napríklad to nekonečné čakanie, kým sa vysunie objektív + následné vyzoomovanie (lebo zvyčajne chcem odfotiť niečo iné ako záber na 24mm EQ) .. a pri vypínaní zase čakanie na zasunutie.
(to už horšie je asi len prikladanie si foťák k oku + zaostrovanie s namačkávaním a prekomponovávaním + chimpovanie)
Aj po funkčnej stránke mu chýba množstvo nastavení, na ktoré som zvyknutý. Aspoň tomu môjmu: napríklad sa mu nedá vypnúť "keep warm color". Síce má RAW, ale nekomprimovaný. A jeho ukladanie na kartu trvá večnosť.

Zlatá dobrá bezzrkadlovka s pevným sklom... ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 4. 2. 2017 22:20

Jo jo, přikládat si foťák k oku je úplně to nejhorší. To mám vždycky pocit, že umřu. Škoda, že hledáček mají i bezzrcadlovky :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 4. 2. 2017 22:39

Včera jsem byl po tom focení tak zdrženej,až jsem si musel hned lehnout.Ruce mě bolí od zvedání foťáku k oku,na jedno z toho šilhám a ještě teď se mi z překomponovávání točí hlava.Ale,světe div se,na rozdíl od místního nefotiče-profíka jsem i něco vyfotil.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 2. 2017 00:46

A už ti je jasné, ako by si cez dotykový displej nastavoval AF bod u zrkadlovky pri fotení cez hľadáčik?

Vedľa si totižto napísal:
standavfr píše:Člověče,to mám jako nos na displeji a vedle něj matlám prstem?Nebo na vyklopeném?To je docela harakiri ne?Nebo jak se to dělá s okem na hledáčku?
Už sa ti rozležalo v hlave, že toto je len obyčajný trolling?
(máš foťák s hľadáčikom => teda si to môžeš kedykoľvek vyskúšať a nemusíš sa na takéto veci pýtať druhých)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 5. 2. 2017 07:55

Ty nechápeš základní definice cizích výrazů,tak je buď nepoužívej,nebo používej kdy máš.Ptal jsem se,jak to děláš ty,ty na to evidentně odpovědět nedokážeš,proto soudím,že jsi tu zase vytáhl nějakou samoúčelnou kravinu,jen aby sis opět kopnul.Já to zkoušet nebudu,připadá mi to jako nesmysl.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 2. 2017 08:02

hoax píše:Jo jo, přikládat si foťák k oku je úplně to nejhorší. To mám vždycky pocit, že umřu. Škoda, že hledáček mají i bezzrcadlovky :)

Najhorsie je si taky hladacik prikupit. Ak sa Ti nejaky model paci a ten hladacik tam je, tak sa s tym nejako zmieris, ale ak by som si zan este aj priplatil, lebo moj model ho nema, citil by som sa ako idiot. Ale Ganec by to asi vedel popisat lepsie :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 5. 2. 2017 08:05

On to tu vždy předkládá jako obrovskou výhodu,že si jako může vybrat.Že si můžeš vybrat i ty a nic kupovat nemusíš už výhoda není.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 5. 2. 2017 08:43

Fidko píše:
hoax píše:Jo jo, přikládat si foťák k oku je úplně to nejhorší. To mám vždycky pocit, že umřu. Škoda, že hledáček mají i bezzrcadlovky :)

Najhorsie je si taky hladacik prikupit. Ak sa Ti nejaky model paci a ten hladacik tam je, tak sa s tym nejako zmieris, ale ak by som si zan este aj priplatil, lebo moj model ho nema, citil by som sa ako idiot. Ale Ganec by to asi vedel popisat lepsie :-)

To je věc sebevědomí, mě to nepřipadá :) , naopak, mám variabilitu o které se leckomu ani nezdá.
Přílohy
P2050049.jpg
Pavel Breit
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka