Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 1. 2017 08:55

DUDISKO píše:To PL..
Si myslim že to bude kvôli hviezdam..
Ale ja som amatér.. Tak hadam prezradíš:-)


Amater nerovna se neznalek ci neumetel ;) A samozrejme bingo.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 20. 1. 2017 08:57

Aaaaa, práve som sa narodil :-)
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 20. 1. 2017 08:57

Kvadratúra kruhu úspešne nasleduje!
A dostávame sa do ďalšej Radkovej obľúbenej nekonečnej smyčky, zoomovanie nohami rukami a inými časťami tela...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Moli75 20. 1. 2017 08:58

DUDISKO píše:To PL..
Si myslim že to bude kvôli hviezdam..
Ale ja som amatér.. Tak hadam prezradíš:-)

Jo, tak ony jsou tam hvězdy, na poprvé jsem ty malé tečky přehlíd, tak to potom jo :D
Moli75
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 20. 1. 2017 09:12

Ja mam rad takove to mimovolne prozrazení se (Gancovi se to driv stavalo kazdych 40 minut, ted uz je zkuseny diskuter, tak se prozradi jednou tydne). U vyrazu zoomovani nohama je to prozrazeni 100%. Pak uz jenom cesta jakou voli polovina respondentu, ta prvni to nechape ani po nakopnuti a ta druha po googlovaní rika, ze to rekli jen jako "umeleckou licenci".
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 20. 1. 2017 09:51

Petr Luňák píše:
dushko píše:ako dosiahnem efekt 80mm objektívu na Full Frame pri APS-C? Nasadím 80mm objektív!
A ako pri MFT? nasadím 80mm objektív. A ako na stredoformáte? Tiež nasadím 80 mm objektív!!!


Tenhle blabol jsem uz dlouho nevidel. Je zajimave, ze jej stale jeste nekdo pouziva, kdyz je tak snadne jej nazornou-praktickou ukazkou vyvratit.


leda že by autor naznačoval, že objektiv má nějaké vady a ty nejsou stejné když dám 56mm na crop. Ale nevim, jestli je ten příspěvek tak hlubokomyslný. Chtělo by to upřesnit. Takhle je to při průměrné úrovni debaty s gancem na hraně srozumitelnosti.

P.S. všimněte si, jak se snažím o porozumění, mám dnes sluníčkový den, čeká mě dovolená

-- 20. 1. 2017 09:52 --

Ganec píše:
Lotrandor píše:
Ganec píše:ISO 1600 na mFT by mal byť porovnateľný ako DX na ~ ISO 2500.
Nikdy si vari na DX zrkadlovke nepoužil vyššie ISO ako 2500, lebo už pre teba bolo neuspokojivé?
Představ si, že fotím na 1/250 ve světelných situacích, kdy ISO je 2500+.
Ale to už nemôžeš s DX, lebo by to už pre teba bolo neuspokojivé!


Ano, APS-C neuspokojivé a m4/3 nepřijatelné. jsem rád, že jsme se dohodli.

-- 20. 1. 2017 09:56 --

Radek71 píše:Ja mam rad takove to mimovolne prozrazení se (Gancovi se to driv stavalo kazdych 40 minut, ted uz je zkuseny diskuter, tak se prozradi jednou tydne). U vyrazu zoomovani nohama je to prozrazeni 100%. Pak uz jenom cesta jakou voli polovina respondentu, ta prvni to nechape ani po nakopnuti a ta druha po googlovaní rika, ze to rekli jen jako "umeleckou licenci".


Obrázek
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 20. 1. 2017 09:57

ForeignerOnEarth píše:
na to, aby ten chlap byl stejně rozostřený, bys potřeboval clonu f/1.3. Tu nemáš.
Manipulátor ForeignerOnEarth zase v akcii
...
- ešte ma napadá, že môžte použiť prepočítanú clonu (FOE, dík, že si to pripomenul)


Tak teď fakt nevím???!!!
Nejdřív jsem kvůli cloně f/1.3 manipulátor a pak mně za to poděkuje jako za přínosnou informaci.

Takže Ganče, zůstaneme u mého snímku.
Já tvrdím, že stejný snímek s m4/3 by už viditelně ztrácel smysl. Ten můj snímek s DX je úplně na hranici toho, aby bylo možné ho akceptovat jako snímek zanícené okaté slečny. S menším snímačem a menším rozostřením toho chlapa už je to na vyhození, takhle je to tak tak únosné, s FF/FX by to bylo lepší.
Momentku bych stejně nevyfotil současně 2 foťáky, takže si to rozostření musíš představit nebo třeba spočítat.
Ale pokud je tohle hraniční, tak z m4/3 bude ostřejší.

DSC_8506.jpg
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 1. 2017 10:30

ForeignerOnEarth píše:tvrdím, že stejný snímek s m4/3 by už viditelně ztrácel smysl.
To je na tom ten prúser .. ty vždy len tvrdíš .. no nikdy nedokážeš.

Ja, keď niečo tvrdím, tak to zvyčajne viem aj dokázať, alebo názorne predviesť, aby to pochopili aj tí, ktorí mi inak neveria.
(napríklad: keď ste tu tvrdili, že bezzrkadlovka sa už nevojde do vrecka, tak som tu priložil fotku s MILC vo vrecku; no problem)

To je fakt nemožné názorne predviesť, čo je pre niektorých z vás "ten najzávažnejší problém"?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 20. 1. 2017 10:32

Tak abych byl spravedlivy, obcas jsem se podivil nad zelenou travou od TX, tak tady rikam, ze v ramci hoven co se foti na takovych akcich je to dobre vymackane, nejde o to, ze fousac je mimo HO, ale jsou tam emoce a nic tam nerusi a je jasne kde to je, takova prijmena fotka, kdybych jeste tu zenskou znal, nebo to bylo u clanku, ze je to nova kuratorka, tak moc prima.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 20. 1. 2017 10:32

Ganec: však to FOE doložil - fotkou. Je tvůj problém, že to nevidíš. Nebo tam chceš nakreslit šipečky a udělat analýzu pomocí neuronové sítě?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 20. 1. 2017 10:37

Nie, on chce dokaz, ze s mensim snimacom by bol bradac menej rozmazany, resp ostry :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 20. 1. 2017 10:38

Ganec píše:(napríklad: keď ste tu tvrdili, že bezzrkadlovka sa už nevojde do vrecka, tak som tu priložil fotku s MILC vo vrecku; no problem)

Do vrecka som kedysi davno bez nejakych problemov dal aj svoju zrkadlovku ale aky to ma zmysel ? Ak potrebujem nieco, co sa da vopchat do vrecka, tak Olympus MFT to urcite nebude, pretoze je stale prilis velky. Mozno tak Canon IXUS. Zameraj sa na to, na co sluzi fotak a nevymyslaj kraviny. A zacal by som sa ucenim ako fotografovat - nie cvakat.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 20. 1. 2017 10:55

Fidko: jako že na té fotce z APS-C to není jen tak tak, aby to ještě dávalo smysl? :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 20. 1. 2017 10:56

Ganec,je ovšem otázka,jakou ty tvoje důkazy mají úroveň a jestli je jde za důkazy vůbec považovat.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 20. 1. 2017 11:03

Lotrandor píše:Fidko: jako že na té fotce z APS-C to není jen tak tak, aby to ještě dávalo smysl? :)


Podla mna je, ale to este neznamena, ze to na m4/3 bude horsie. Podla Gancovej krivky ktoru tu svojho casu niekto postol ma m4/3 najlepsie, ale predovsetkym vzdy optimalne vlastnosti. Ganec zrejme veri, ze na m4/3 by bol vysledny efekt prinajhorsom rovnaky.
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků