Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 30. 10. 2016 23:00

Tak ta rada fotografu je pekelna. To bych asi nedal a sel se radsi projit... :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod dadajax 30. 10. 2016 23:05

Člověk to musí brát z té lepší stránky, já tam alespoň prodal drátovou spoušť. Díky tomu ty výdaje za dvoudenní výlet nebyly tak strašné :D
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 31. 10. 2016 08:15

Jasny, chce to myslet pozitivne. Btw. co to bylo za akci? To vypada, jak kdyz tri lidi poradaji workshop na stejnem miste....
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod kozakm 31. 10. 2016 09:32

Tipl bych akce "předpověď slunečného počasí, která jako obvykle meteorologům nevyšla" :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 31. 10. 2016 09:36

Byl tam minimálně jeden workshop, tak cca 6-10 lidí. Zbytek přišel tak nějak individuálně, nebo po malých skupinkách. Ta předpověď se každou chvíli měnila, skoro celou noc propršelo a nevypadalo to moc nadějně, tak jsme vybrali dobře dostupné místo kam se dá hezky dojet autem, ať nemusíme zbytečně moc brzo vstávat. A asi jsme nebyli jediní, kdo takto uvažoval :) Ráno předtím na Zlatém vrchu jsme byli jediní.
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 31. 10. 2016 12:59

Něco podobného jsme v Českém Švýcarsku zažili na Vilémině vyhlídce. Chvíli potom, co jsme tam přišli (byli jsme tři), tak se tam nahrnul asi 10 členný workshop.

Podobné to bylo i u Suché Kamenice, tam jsme si počkali než odejdou. Tohle už jsou hodně profláklá místa a podle toho to vypadá.
Přílohy
cs-focení.jpg
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 31. 10. 2016 16:10

Tohle je presne ten duvod, proc mam problem fotit "vazne krajinu" - mi to prijde jak soutez, kde vyfoti nejake proflakle misto v co nejsilenejsich svetelnych podminkach. Idealne jako 6x9 panorama ve 3 expozicnich krocich.... Takova ta turisticka (nebo aspon tak nenapadne) pusobici fotografie krajiny me bavi urcite vic. Nejcasteji to je takova ta kombinace toho, ze fotograf vyrazil nekam napsat cestopis no a k tomu jeste fotil.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Flor.cz 31. 10. 2016 18:33

Však taky proto nemám žádné krajinářské ambice, ty místa byly vyfocené už milionkrát a nejlepší fotky má někdo místní, kdo to má za barákem.

Ale i tak mě to baví. Je to daleko větší zážitek než obyč turistika. Třeba takové svítání na Sněžce - http://blog.flor.cz/svitani-na-snezce/, to jde člověk ještě za tmy po hřebenu, nad ním jsou hvězdy a v dáli se pomalu rýsuje silueta Sněžky. V 10 ráno už je tam turistů jak *****
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 31. 10. 2016 18:36

Tak to muzes vyrazit i jako turista a navic nahore nejsi odkazany na pocasi vhodne pro fotku, ne? Jinak nocni prechod Krkonos sme poradali 7 let po sobe a super akce. Ale s prichodem deti se ta skupina nejak rozpadla a uz dva roky pk sibe sme nenasli termin. Jinak jsem byl i na nocnim zimnim prechodu a to je uplna parada na snehu.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Flor.cz 31. 10. 2016 18:47

Tak já to kombinuji. Proč si svítání nevyfotit, když už tam jsem. Na Sněžce jsem fotil kompaktem, který i se stativem má pod kilo, takže se to nepronese a člověk si užije obojí.
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 31. 10. 2016 18:54

Krásné fotky z té Sněžky. Byl jsem tam letos jednou (lanovkou) a světlo bylo o hodně horší, v podstatě nemělo smysl tahat foťák z pouzdra na nějakou krajinu. V říjnu jsem pak byl v Peci pod Sněžkou na nějaké konferenci a nemělo cenu jít ani na procházku, jaké bylo počasí.

Teď v Indonésii to bylo podobně, organizovali tam fotovýlet na nějakou horu, hodinu se hrkat nějakou plečkou a pak jít šlapat 2 hodiny do kopce s nadějí, že možná bude pěkný východ slunce, místo toho byl tropický liják. (Vím to z doslechu a částečně jsem viděl ten liják i z hotelu).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ttona 31. 10. 2016 19:47

Taky to spíš beru jako důvod k tomu abych vypadnul z baráku. I když k tahání fotobatohu ze stativem se z blížícím důchodem musím stále víc a víc nutit. V pátek jsem se vyhrabal v 8,00 na M.vyhlídku( mám tam chalupu) a bylo nás tam asi deset. Slunce přálo cca 10minut okolo východu.

-- 31. 10. 2016 19:53 --

Někteří se již připravují na další téma. KDY NAHRADÍ MOBIL APS-C ZRCADLOVKU?
Přílohy
DSC_0664 - Copy.jpg
vyhlídka.jpg
ttona
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 31. 10. 2016 19:58

Pemar: Díky. Musím říct, že na počasí mám docela kliku. Jak jsem byl v září v Dolomitech, tak 3 ze 4 dnů bylo pěkně a k večeru jsme vždycky chytli pěkný západ slunce. Příští víkend se chystám do Rýchorského pralesa, tam je výhoda, že na focení bučin se hodí hnusný počasí. Jen pršet by nemuselo :).
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 31. 10. 2016 21:06

pemar píše:Krásné fotky z té Sněžky. Byl jsem tam letos jednou (lanovkou) a světlo bylo o hodně horší, v podstatě nemělo smysl tahat foťák z pouzdra na nějakou krajinu.

Proto zasadne planuju vylety s focenim a ne fotovylety, kde se jde jen za ucelem foceni. Kdyz mi nevyjde svetlo, tak je to jedno - foceni stejne nebylo hlavnim cilem akce.

-- 31. 10. 2016 21:08 --

Flor.cz píše:Pemar: Díky. Musím říct, že na počasí mám docela kliku. Jak jsem byl v září v Dolomitech, tak 3 ze 4 dnů bylo pěkně a k večeru jsme vždycky chytli pěkný západ slunce. Příští víkend se chystám do Rýchorského pralesa, tam je výhoda, že na focení bučin se hodí hnusný počasí. Jen pršet by nemuselo :).

Tam uz se chystam delsi dobu a nahodou takovy lehci dest tam musi byt taky fajn na fotky. Ale mlha je mlha....
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Callgaro 2. 11. 2016 10:58

Poměrně jsem se společně s jedním znamim chytnul s těmito organizátory WS.Potiz je že dneska ty WS pořádá každý kdo má v oněch místech díru a v CS se smrsknou do 14dnu. Ono pak fakt není kam jít, křížový vrch ještě jde, ale ta Vilemína s marianinou... Ač nejsem komunista, eurohujer apod, tak si pomalu říkám jestli by na to neměli mít nějaké povolení, schválení, plán, rozpis atd,aby bylo možné umožnit focení i lidem kteří si "nezaplatili" Jsem si vedem že je to nepopulární řešení, zvláště v dnešní době, ale zkuste si v parku zorganizovat běžecký závod nebo jinou hromadnou, nerknuli komerční akci.
Fotím aktivně krajinu 4roky a ten přetlak se neustále stupňuje.
Callgaro
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka