Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 18. 10. 2016 18:24

Radek71: člověče, ty vůbec nemáš 3D vidění. :-D
Ze základové desky tak hezky vyústil odpad (chránička), že se strefila do příčky, tak to hezky obezdili. :-D Něco jako když chodí takový ty přeposílačky jak je uprostřed jízdního pruhu kandelábr a podobně.
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 10. 2016 18:26

Takze stacilo fotit o 10cm vejs, nebo 50cm zprava. Ty vubec nemas predstavivost co jsem chtel rict :-)
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 18. 10. 2016 19:47

Radek71: a to je přesně to, o čem jsem psal. :-D Vůbec nikdo, kdo se u téhle fotky zasmál a zakroutil hlavou nad prací zedníků, to nevidí jako fotograf. Nenajdeš normálního člověka, který by řekl, že jsem měl fotit o 10 cm vejš nebo 50cm zprava. To jenom tady mezi fotografy se takhle stressujeme a kazíme si radost. 99,999% populace nevidí, že Mařence roste z hlavy strom, protože ví, že ten strom je o 20 metrů dál. Ti lidi by se propadli hanbou, kdyby měli říci, že Mařence roste z hlavy strom, protože by se přiznali, že jsou úplní pitomci, co nemají 3D vidění, že to fakt vidí placatě. :-D
Absolutní drtivá většina lidí ti kašle na zlatý řez, na dotyky s okrajem, přepaly, na milión fotografických prohřešků a pravidel. Ty vymyslel někdo, kdo prostě chtěl lidem znepříjemnit zábavné focení. :-D
A pokud si myslíš, že dodržením všech těch pravidel získáš uznání i někoho jiného, než stejně postižených a zmanipulovaných fotografů, tak se mýlíš. :-D Zdánlivě dodržováním těch pravidel zlatých řezů a správných ořezů a diagonál a třetinových plánů vznikne kvalitní fotka, kterou i laik ocení, protože ucítí šestým smyslem, že je kvalitní. Houby s voctem. Laika na fotce zaujmou úplně jiné věci, než třetiny. Třeba trojky. :-D
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 18. 10. 2016 22:34

To je jako když zpívá tenor v opeře a ožralý štamgast v putice. Takže si myslím, že tu jde jen o apologii určitých nedostatků. Není myslitelné, aby dělal někdo fotky s tím, že mu nevadí, když se nikomu nelíbí. Ostatně fotografie je obrazové sdělení a pokud nikomu nic fotka neříká kromě toho, že jsou tam trojky, tak je někde něco špatně. I když někdy si i ten ožralý štangast v putice zpívá jen sám pro sebe a fakt mu to stačí. :-)

ForeignerOnEarth píše:Radek71: člověče, ty vůbec nemáš 3D vidění. :-D
Ze základové desky tak hezky vyústil odpad (chránička), že se strefila do příčky, tak to hezky obezdili. :-D Něco jako když chodí takový ty přeposílačky jak je uprostřed jízdního pruhu kandelábr a podobně.

Jenže to pozná jen instalatér, nebo ten, kdo si sám stavěl. :-) Podle mne tam vede odpad (stoupačka) a instalatér už delší rouru neměl. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 19. 10. 2016 00:48

Puntík: zajímavý kolik lidí aniž by byli instalatéři okamžitě poznali, že se jedná o prosté hrdlo odpadu v základové desce kryté trochu delší chráničkou, no a když překáží zdi, tak je asi někde něco dost nedomyšlené nebo špatně změřené.

Není myslitelné, aby dělal někdo fotky s tím, že mu nevadí, když se nikomu nelíbí.
Tak polopaticky - narážel jsem na něco jiného: ne každý musí mít chuť fotografovat tak, aby především vyhověl kritikům a teoretikům umění, případně těm fotografům, kteří mají často pocit, že se jim něco smí líbit až když si odškrtnou splněná pravidla za prvé až za pětadvacáté. Znám lidi, kteří k fotce řeknou jen seznam porušených pravidel. Když se u nich odečte seznam paragrafů na správnou fotku, tak už v té duši nezbyde nic jiného. To chápu v profesionální sféře, v případě čistě amatérského koníčka je takové sebemrskačství a kolegomrskačství zralé na zdvihnutí očí v sloup.
Pokud si někdo rád zpívá aniž by chtěl soupeřit s tenory v opeře, opravdu není nutné ho zařadit do kategorie ožralých štamgastů v hospodě. Ať si lidi zpívají co nejvíc i když z nich nikdy nebudou operní zpěváci a i když nikdy nebudou ani zralí na vystupování v kulturáku v Horní Dolní. Ať lidi hrají na hudební nástroje i když to neumí, ať lyžují a jezdí na kole, i když by prohráli všechny závody, ať fotí, malují, skládají naivní básničky, hrají fotbal, nohejbal, tenis, volejbal, basket, cvrnkají kuličky i když se do nich nestrefí, .... Lidi nemusí být ve všem, co dělají, nejlepší, nemusí je stressovat, když to, co dělají, není výborné, nemusí to ostatní ocenit, nemusí být egocentrici, kteří si myslí, že jejich zábava a koníček je tu od toho, aby je za to ostatní obdivovali. Atd....
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 19. 10. 2016 05:24

Když vyfotím mojí tchyni, tak se ta fotka asi nikomu líbit nebude, a přesto mi to nevadí :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Callgaro 19. 10. 2016 07:34

No FoE podle mě se pletes. On i ten lajk totiž pozná když komponujes se záměrem, nebo když Ti tam něco ujede. Třeba Ti to nedokáže popsat, ale řekne Ti že se mu to nelíbí. A zrovna na srostlice je citlivých poměrně dost lidí. Ať si každý dělá co chce je to jeho věc, jenže přirozenou lidskou vlastností je mluvit, chlubit se, nadávat. A také hloupnout. Ať si každý jezdí na kole, ale když mu pak závodník poradí jak šlapat, jak řadit, jak si nastavit sedlo, ejhke najednou mu to jde líp. Když si poradit nenechá, může za to časem kolo, ten nepoužitelný drahý šmejd, který mubv krámě prodali aby na něm vydělali. A tak by se dalo pokračovat. Člověk, když se něčemu věnuje, by to měl dělat pořádně, jinak je to mrhání časem. Nemusí být nejlepší, nemusí koníčku podřizovat vše, ale neměl by se vědomě flakat a být pohodlný.
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 19. 10. 2016 07:36

K té rouře. Dělá se to normálně. V té vyzděné zdi se pak nadrážkujou rozvody. Nevím co je na tom divného.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 19. 10. 2016 09:12

Ja jsem velmi tolerantní v pripade laiků, ale kdyz fotim holku, co je opilá a zvraci a mela by to byt "legrace", tak to muze byt nakrivo, ostření na kostel, rizly v kotnikach, kus popruhu na fotce, ale nemuze to byt na PEMARA, tedy ze ta holka neni vubec videt, ze je pred ni popelársky auto, co jede zrovna kolem. Tady je pred tim tvarnice, takze jsem jakozto clovek co nikdy nemel v ruce cihlu, ze je to nejaka legranda s tou cihlou v predu.

-- 19. 10. 2016 09:19 --

Prave se vzpamatovávám z doktora. Cukr v plazme 4,2. Glykovanej 35. 27 kg za 4 mesice dole. BMI 24. 125/75 tlak. Presto jsem vážně nemocnej, mam malo cukru. Ne hodne, kdyz mi nefunguje slinivka, ale malo, doktorce se nepodařilo mi to vysvětlit. Pardon, ale ma to souvislost s focenim, tim jak jsem chodil po horách s fotakem, tak jsem jedl mastný Langoše a klobasky a tak to mam.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 19. 10. 2016 09:50

Radku, držím palce, ať se to srovná.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 19. 10. 2016 10:42

Mimochodem, nový Nikon 70-200mm F2.8E FL ED VR má stát 2800 USD.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 19. 10. 2016 11:07

Jo, to jsem taky viděl. No, Nikon se očividně ušislyšně sune do high-end. Já jenom, jestli to už někdo řekl těm jeho zákazníkům, co mu dělají ty klíčové objemy a zisk... Aby v tom high-endu nezůstal sice v dobré společnosti, ale bez zákazníků.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 19. 10. 2016 11:07

Jinak PC-E 19 mm za 3400 USD :D
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 19. 10. 2016 11:10

Krásné, českou cenu tipuju na 79990 nebo 82990. Tenhle objektiv tentokrát vynechávám :) PS: Cena za ten tilt je taky skvělá.
Naposledy upravil hoax dne 19. 10. 2016 11:12, celkově upraveno 1
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 19. 10. 2016 11:10

2kozakm: Nó, to je moc pěkný - já být mladší... a moje paní svobodná...
edit: já nevím, poslední dobou mám pocit, že Nikon asi nebaví vydělávat prachy, nebo co...
Melancholický Trol
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka