Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Radek71 17. 10. 2016 21:36

Ja jak se citim komfortne a bezpecne, vypada to ze to dopadne, ze to mam v bedne, tak si prestanu davat bacha. Napriklad jsem v podstate vsem rekl "vas musim fotit od pasu nahoru, absolutne nemuzete byt na fotce cela". Coz jsem povazoval za drobny problem, proste je to velmi narocny a to spis pro mne, na firemni stranky a katalog je to problematicky apod. No a pak mi rikal majitel te firmy, kamarad, ze baby se pak zbytek pracovni doby hadaly, jak jsem to myslel, ja jim to rikal kazde zvlast. Pak teda zjistily, ze jsem to rekl vsem a prevazilo kridlo, ktery si myslelo, ze jsem kreten.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 17. 10. 2016 21:40

To je ešte v poho, u mňa nenávidí fotenie pol rodiny. Teda ak majú byť objektom. Hlavne ženským je problém vysvetliť, že keď sa tvária stále jak kakabus, tak z toho poriadna fotka nikdy nebude.
A to potom ani ten koníček nebaví až tak moc. Ešte že je dorast.
Inak pozerám že ste si z chudáka Pemara urobili univerzálnu mernú jednotku. Niečo ako na idnes 1 fábia.
Len aby sme potom nemuseli originál odlifrovať do Sévres pri Paríži ako muster.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Callgaro 17. 10. 2016 21:47

Radek71 píše:...Napriklad jsem v podstate vsem rekl "vas musim fotit od pasu nahoru, absolutne nemuzete byt na fotce cela". ...

No radku, tohle je Level Ganec, to jako jo, to si myslet můžeš a nemůžeš to takhle podat. Od tebe bych čekla něco jako hm, paninko vy jste taková, vás úplně vidím takto to bude fotka panečku, vy máte tak hezký obličej že je škoda mu nedat více prostoru.
Já třeba když fotím svatební skupinky, tak dělám taky jen polopostavu a musím se hlídat abych to abčas proložil i celou. Líbí se mi to, člověk je tam snáze identifikovatelnej a na to že je to škrobený to ještě jde. No a tak si tak fotím, jsem happy a do toho mi za zády cvaká nějaká mobilářka a nevěsta (taky fotografka) ji naviguje aby je nafotila celou. a pak jestli to stihla. Na mě oko s tím, že mě se ptát nebude já to tam přece mám... Tak jsem stuhnul, spadnul mi úsměv a řekl jsem moment a nafotil to teda taky. A pak už to poctivě prokládal.
http://www.flickr.com/photos/ticmartin
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 17. 10. 2016 21:50

Tak to jsem na tom úplně stejně, čím víc se cítím jistý tím to víc rozjedu a občas to někoho nakrkne. Fotil jsem promo pro fakultu 20 modelů, výstup 450 fotek. Byl jsem tak nějak v rauši a dělal se ofiko feedback ... jako jak se focení líbilo a tak ... a dostal jsem 18 hodnocení, že jako super, zábava, fotograf fajn a pak 2 (1 kus holka, 1 kus chlap), že většího kreténa v životě nepotkali.

S šéfem vývoje souhlasím na 100 %, ale zase jsem se zahojil na developerovi, který jezdí downhill. Člověk si to nesmí brát osobně.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 17. 10. 2016 23:19

No vsak to pisu tak nejak ze se to nekdy stane, ja zase nejsem uplne mimo, vzdycky jsem to tlacil do obecne roviny a snazil se to vysvetlit, problem je, ze "prvni slysena plati". Takze ony uz to pak neposlouchaji, mozek jim zacpe ta prvni hlaska "ty nohy nechame bejt".
Nebo je treba nutim, aby si sundaly nejaky normalni retizky, ja to vysvetluju tak, ze budto to musi byt retez jak od kombajnu, nebo nic, protoze na fotce bude na krku u limecku "NECO" videt, nikdo nevi co to je, jestli jizva, nebo se tam nemyla, to nema smysl. No a lidi jsou uplne konsternovany, ze maji dat pryc naramek a uz to neposlouchaji.

-- 17. 10. 2016 23:21 --

A ciste statisticky, kdyz je rekneme nejaky prumer okolo 30 lidi, tak je tam 1-2 typa takova, ze staci vejit do mistnosti a uz se nenavidime. Mam to vypozorovany leta, jsou to typove porad ty stejny osoby a je to vzajemny, takze zavdecit si vsem nejde. Naprd je, kdyz fotis dva lidi a oba si s tebou nesednou (coz se mi jeste snad nestalo pri praci).
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 10. 2016 00:10

"problem je, ze "prvni slysena plati". Takze ony uz to pak neposlouchaji, mozek jim zacpe ta prvni hlaska "ty nohy nechame bejt"."

Tohle přesně sedí i na ty zfalšovaný záznamy z "nesmímříctčeho". Jak to jednou člověk viděl v televizi, tak je to prostě pravda (protože v televizi se ukazuje vždycky jen pravda) a mozek na nic (důkazy) neslyší. Cheche, tos uhodil hřebíček na hlavičku Radku. Mimochodem, toto téma nenechalo chladným ani Astona (pro ty co nevědí = Neff). Jak ten se čertil, když si nějací inženýři dovolili nedávno veřejně prohlásit, že se "nesmímříctco" nemohlo zbortit tak, jak to bylo "vysvětleno".

Jinak teda ať se snažím sebevíc, žádná traumatizující zkušenost s lidmi při focení mě nenapadá. Snad jen...na poslední svatbě mě ženich naférovku poslal s foťákem do pr...e, ale vzhledem k tomu, že již byl solidně pod parou, jsem si to nebral osobně, což bych jinak udělal a s úsměvem na tváři se rozloučil se slovy, že i fotky jsou v pr...i :)
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 18. 10. 2016 06:39

Mně zase občas irituje, když mi někdo z rodiny říká, abych ho vyfotil v něčem nebo s něčím: "Vyfoť dceru v nových šatech, vyfoť mne před tím chrámem, ať jsem tam pěkně a ať je vidět ta Eiffelova věž!" Když se vzpouzím, tak to většinou babičky nebo manželka moc nechápou: "Když máš takový drahý fotoaparát, tak to přeci není problém, ne?"
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 10. 2016 07:34

Pemar, tak ja je zase chapu. To je standardni pozadavek "zakaznika nefotografa". Na druhou stranu predpokladam, ze necekaji kic extra, takze ideal i je to bid orehodit ve fotaku na jpeg a doma jen poslat. Nebo rict, coz delam ja kdyz je to neco kde opravdu neni ani zrnko pitencialu, ze je cvaknu jejich mobilem, at maji tu fotku hned a nemusi cekat, az se k tomu dostanu.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 18. 10. 2016 08:27

Mě na druhou stranu překvapilo, že jsem nebyl schopný ty kusy zpětně identifikovat.

Občas prostě člověk vleze do místnosti, rozhlédne se a ví, že to s někým nepůjde. Trochu problém je, že na fotkách by tohle nemělo být nikdy vidět, takže se pak člověk ohýbá jak může.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 10. 2016 08:38

Volal mi pred 5. lety manzelcin spoluzak z VSE - manazer ve finanacnim sektoru, ze se chce "vyfotit s investici" a uz jsem tak zkusenej pes, ze jsem rekl at prijde (vubec jsem se na nic neptal) a fotil jsem ho na balkone s dvema cihlama zlata. Drzel si je vedle hlavy a jeste mel stribrny, ale treti ruku nemel. Nad hlavou ma snury na pradlo a za hlavou smrk. Smazal jsem exif a do popisu JPG jsem ve windows napsal "Josef Novak Photography, Rumburk" a tim jsem zakazku ukoncil.
Proti tomu je neter v satickach zuzo.

-- 18. 10. 2016 08:54 --

Mimochodem, tomuto cloveku jsem fotil tricatiny (tak 100 hostu, jenom z nasi rodiny nas bylo 5) a jediny pozadavek ktery mel byl minimalne 500 fotek, vsechny musi byt v JPG. Jestli mam nastaveny JPG se pak jeste behem dne 2-3x ptal. Okolo osme mi rekl, ze stacilo a jestli bych nejel domu a neposlal mu "vsechny fotky na mail", ze mu je hotelier pusti na projektor v sale. Tak jsem jel domu a poslal mu asi 20 mailu v kazdem 10 fotek a zbytek nasdilel v ZIPu. Kdyby mi to rekl predem, tak vezmu NTB, stahnu to na flesku a dam to pinglovi.
Bez uprav, to by naozajstny fotograf nikdy neudelal.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 10. 2016 09:40

No me to s tim poustenim fotek na konci akce prijde ok, jen by to teda melo byt soucasti zadani. Uz sem zazil akci (oslava 50tky pana z Vietnam, kamos co mel fotit onemocnel a narychlo nekoho shanel), kde byl pozadavek, ze fotky se na konci akce rozdavaji vytistene hostum. Nastesti pan penize neresil a tak sem fotil a druhy clovek lehce upravoval a tisknul. Jakoze nejlip placena akce, co sem zazil. Uplne mimo muj range. A po akci sem se dozvedel, ze si kamos z toho jeste stahnul 5.000, co dostal jako zalohu predem :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 10. 2016 10:23

Ano, to jsou upsely jak blazen, jednak tisk, 50 Kč za 13*18, zpracovani fotek na miste jako dalsi upsel, "videoprojece" dalsi apod. To mas nabidku za 25 000 Kc default, upsel dalsich 25. Uplne to vidim, to je vlastne moje prace ;-) Nejaky fotky nikoho nezajimaji, hlavne fakturovat.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 10. 2016 10:37

Tady bylo Radku nejdůležitější dostat briefing od toho kámoše, co nemohl. Znal se s dcerou toho pána ze školy a tu a tam jim něco fotil. Pokaždý vysmátý jak... Takže mi vysvětlil, že důležité je, aby tam byly všichni, každý pokud možno s každým a hlavně aby na každé fotce bylo něco luxusního, historického nebo jinak výjimečného. Na kompozici prý se_e pes, hlavně ať je v pozadí barokní sloup, nasvícený ledový Karlštejn (jako že fakt), křišťálová fontána s Becherovkou nebo cokoliv, co doma nemají a zaujmou tím, až ty fotky budou doma ve Vietnamu ukazovat. Barevné ladění fotek uplně mimo mě, ale "grafik" byl naštěstí už naučený. Kdybych se chtěl živiti focenim, tak první co se snažim, je se napojit na nějakou podobnou komunitu. I když to prý skoro nejde. Odevzdal sem za večer asi 1.500 fotek grafikovi na zpracování a promazání. Ten to akorát proháněl nějakym nativ filtrem, lehce promazával, doupravoval a posílal stylem 10ks od každého na tiskárnu. Btw. tiskárny jsme měli s sebou půjčené 2 (a třetí jako záloha u bráchy na zavolání). Na třídění a rozdávání fotek měl pán vlastní hostesky. Škoda, že už je mimo ČR. Kámoš říkal, že mu během těch pár let zaplatil slušnou část vybavení.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 18. 10. 2016 17:17

Moje divácky nejúspěšnější fotka z poslední doby: :D

HezkyToZmerili.jpg
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 10. 2016 18:16

Roura balancujici na hrane tvarnice?
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka