Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 4. 2016 21:35

Jelikoz jsem sel kolem, tak jsem to cvaknul na porovnavacku. Gance poprosim, aby dorovnal ten svetelnej rozdil, jiste to pro nej bude brnkacka pote, co tu rozdaval moudra o nahrazeni blesku vytazenim stinu:
Obrázek
Uz se nepamatuju, jestli byl Fuji tovarni JPEG nebo export raw z LR. Nikon je kazdopadne export RAW z NX2:
Obrázek
Foceno Samyangem 85/1.4 na f8.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 13. 4. 2016 21:43

Uz ho chudaka netrap, ako k tomu pride, aby teoretik riesil prakticky ulohy z praxe, obzvlast, ked na to Olympus nevydal ziaden press-release :D Teraz leti digiscope a birding :D :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 13. 4. 2016 22:06

Petr Luňák: čo tam chceš dorovnávať?
Zimný záber (bez zelených listov) si nahradil jarným (s listami). Úspešne.
:-)

Len tak mimochdom: ako pokračuješ s googlením o bloomingu?
(našlo ti spojenie "CMOS + blooming" aj niečo iné ako X10?)
Na fakty si mi už neodpovedal .. už ťa konečne presvedčili?
:?:

kozakm: tých 5 fps by ma celkom zaujímalo .. či by tam bolo vidno nejaký rozdiel.
(predsa len by sa vtedy zobrazovalo 2x viac reálnych frejmov, čo by sa už prejaviť mohlo)
Hoci .. už teraz v tom článku tvrdia, že je to celkom presvedčivé.

Mimochodom, skúšal si dáky novší Nikon 1?
Píšu tam, že on tiež dokáže čosi podobné, dokonca s vyšším frameratom a bez blackoutu.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 13. 4. 2016 22:10

Neskúšal, Nikon 1 mě vůbec nezajímá.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 4. 2016 22:12

Ganec píše:Petr Luňák: čo tam chceš dorovnávať?

Tad tady mate definitivni potvrzeni toho, ze Ganec ma skutecne vadny zrak.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 13. 4. 2016 22:20

Alebo ma na pozeranie daku totalnu LCD sunku :) "odborne" rekalibrovanu
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 14. 4. 2016 05:52

Tohle si myslím už dávno a pokud si matně vzpomínám, s tím LCD mi to Ganec i potvrdil, nechce se mi to hledat.

V tom ale není podstata, podstata je v tom, jak má nastavené budíky. On má filozofii fotiče z mobilu (max. kompaktu) a DLSR svět nechápe a tak si zdůvodňuje, co je na něm špatného. To je jako neučit se němčinu proto, že mi jednou odepsala ošklivá tlustá němka nebo že se nelíbí Rammstein.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 14. 4. 2016 06:24

Tak to je super, dobré ranné správy a navrch ešte aj vtípek od Pemara! Bomba!
PS odkedy mám nex a sigmy, tak môžem povedať že som z 85% už tiež prestúpil.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 14. 4. 2016 08:01

PL: RAF z xpro2 byl neutrálně vyvolaný z LR.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod CA.. 14. 4. 2016 12:33

Na té Gancově filozofii je podivné, že svou válku vede s lidmi, co ten DSRL svět chápou a podle toho chápání fotí i bezzrcadlovkami (pokud je mají, většinou ano) a nehrotí to, prostě nástroj. Mají si snad s odstraněním zrcátek nechat fotografové odstranit i část mozku? Jako by jel na vlně řemeslníků, kteří s akušroubovákem musejí všechno zavrtat/zašroubovat nakřivo (zatímco dřív vruty jednoduše zatloukali kladivem, že). Prostě taková otázka lemplovské “cti“, pochybná výzva těm, kdo používají kvalitní postupy s kvalitními výsledky.
CA..
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 14. 4. 2016 12:41

Tohle by se mohlo z hlediska kresby pemarovi líbit - http://www.digineff.cz/clanek/leica/lei ... fotografii :-)
Naposledy upravil rodri dne 14. 4. 2016 13:10, celkově upraveno 3
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 14. 4. 2016 12:52

Pro Gance lidi z novinek nejsou zadny sousto, realizovat se muze jenom tady, sice je to permanentní ostuda, ale obcas nekdo napise neco jako "koupil jsem si PEN-9 a posilam moc peknou fotku krecka a neni pravda, ze Olympusem nejde fotografovat"... a z toho podle mne ten jeho organismus zije, ze Kozak dvakrat do roka napise neco jako "tento model ma vo hodne lepsi cokoli". Interpretuje jako svuj uspech v oboru mesiastvi. Miri vysoko, kazdy normalni podvodnik s hrncama cili na starsi lidi co nemaji prehled nebo vzdelani (smejdi dokonce vyhazuji prihlasky lidi co maji titul, protoze hrozi riziko, ze by vnimali co se deje).
Ja treba dost rad kecam do pravnich veci, na vseobecnych serverech typu lupa/root mi to jde vyborne, ale kdyz jsem se na FB chytl s pravnikem co externe uci na UK, tak jsem se stahlejma pulkama klickoval k lesu. Nejsem proste Ganec, taky rad udelam moudryho, ale vim kdy spadla klec.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Johnnny64 14. 4. 2016 19:35

Anojte, budem mozno trochu OT, ale zaujima ma par veci ohladom CSC fotakov. Je mozne, ze sa zacnem po nejakom ohliadat, no nie som rozhodnuty, pretoze tie fotaku vyzeraju tak nejak zzenstilo a tie gripy su komicke (mam EOS 7D).

Zaujima ma ci sa ohniskove vzdialenosti pri objektivoch prepocitavaju rovnako ako pri zrkadlovke. Mozno hlupa otazka, ale konstrukcne su ine a objektiv je blizsie pri senzore, takze by to na vysledny vyrez mohlo mat vplyv.

Druha vec ktora ma zaujima je kvalita objektivov. Z niektorych poznamok ktore som cital z roznych zdrojov som mal pocit, ze tie objektivy su tak nejak dotiahnutejsie, resp aj s lacnejsim objektivom dosiahnem ostrost az ku krajom a v celom rozsahu. Je tam nejaky rozdiel oproti DSLR ktory to sposobi ?

Tretia vec su celkove naklady. K DSLR sa daju zohnat slusne skla z bazaru zatial co na CSC ich tolko nie je a su roztriestenejsie. DSLR su hlavne Nikon a Canon, ale u CSC je toho viac. Ked porovnate cenu tiel a objektivov (novych) porovnatelnej kvality, vychadza to lacnejsie ? Je to vobec mozne porovnat ?
Johnnny64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ltokar 14. 4. 2016 19:43

Ides na to zle, lebo rozdiel nie je v tom, ci je CSC alebo DSLR, ale aky velky ma cip. Ci je to FF (CSC ma tusim len Sony) crop 1x, APSC (Canon EOSM, Pentax - uz sa nerobi, Samsung - prestal robit fotaky uplne, Fuji) crop 1.5x (Canon 1.6x), m4/3 (Panasonic,Olympus) (crop 2x), alebo mensie (Nikon1 - crop 2.7x) atd. .. CSC su inak obvykle drahsie.
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Johnnny64 14. 4. 2016 19:48

Ja rozumiem co je APS-C a FF a ako tam funguje prepocet ohniska, no zaujimalo ma ci je 16mm na Canon DSLR uplne rovnaky ako 16mm na Canon CSC (rovnaky Crop).
Johnnny64
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka